Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ristoro
    Respektuji názor autora, ale sedmičková hra to rozhodně není. Čím déle to hraji, tím mi to přijde lepší. Jasně, grafika je outdated, nasvícení venku je parádní, textury jsou otřesné, nevadí mi to. Co se postav a příběhu týče, začátek je poněkud klišé, trošku otočka s Falloutem 3, kde teď naopak hledáte svého syna, nicméně po pár hodinkách mě příběh chytil, zajímá mě, copak je ten Institute zač a proč všechny ty věci vlastně dělají. Co se postav týče, nesouhlasím, že nejsou zábavné. Většina lidí psala recenze asi po 2 hodinách, kde se dostanete k tomu nudnému Minutemanovi v muzeu a vyzkoušíte si power armor. To je jen ochutnávka toho, co vás čeká. Později narazíte na fantastické postavy, jako detektiv syntetik Valentine nebo parádní sarkastický feťák ghoul Hancock. CO se RPG prvů týče, zaručeně tady jsou a jsou sakra potřeba, pokud hrajete na survival. Strávil jsem několik hodin craftěním své zbroje a zbraní. Budování osady je příjemné odlehčení, pokud máte dost střílení a prozkoumávaní. Hra vás k tomu vůbec nenutí, což je paráda. Přestřelky jsou naprosto bombové, zvuky zbraní taktéž, fungují na jedničku. Největší chyba na hře je ovšem engine, na který už si všichni jaksi zvykli, dále jsou tu bugy, debilní UI a FPS dropy. Jinak je to kvalitka, mám tam asi 25 hodin a myslím že tam strávím ještě alespoň 10x tolik. Číslo dávat nebudu.
    • Na survival? Nechapu. Ja hraju na normal. Zkusil jsem dat jednou hard, ale kdyz jsem na toho prasopsa, kteryho jsem dal na dve rany z pistolky, vystrelil na hard asi 10x z combat rifle, tak jsem si rikal, ze asi nevydrzim s nabojema. Pak se mi stalo to same co recenzentovi, vlezu na hard do vaultu a tam vojak, tak ho strelim sniperkou 5x do hlavy, a az pak chcipne :-)
      • Ristoro
        V tom je ta krása Falloutu. Musíš řešit perky, upgrady zbraní i zbrojí. Je to těžké jako prase, ale tak to mám rád. Já mám třeba perky na zlepšené criticaly, takže sniperkou sundám headshotem i mutanta na jednu ránu, pokud dám critical. Pokud si z toho člověk chce udělat CoD, dá si to na easy/normal a není problém. V tomto případě dostane průměrnou hru.
        • Neřekl bych, že lehčí souboje dělají hru průměrnou. Třeba já bych uvítal, kdyby se každý souboj dal úplně přeskočit nebo se cokoli dalo zabít na jednu ránu, pro ten pocit, že jsem se něčemu ubránil. Hraju RPG kvůli příběhu/questům, kvůli průzkumu prostředí, kochání se nádhernými scenériemi, dělání screenshotů, hledání skrytých pokladů a zákoutí atd. Z těchto důvodů, i když to taky zdržuje, nepoužívám teleportaci, každou hru jsem si prošel kompletně pěšky, každý metr čtvereční. A člověka dokáže neuvěřitelně naštvat, když ho pak během cesty zabije nějaké zmutované zvířátko nebo divoké prase, které se mu spawne po cestě. Za respawn příšerek bych rovnou zabíjel, to je nejpitomější "bug", co znám. Když něco zabiju, má to do konce hry zůstat mrtvé a místo, kde to bylo, neobydlené...
          Nikdy jsem nic kromě Mafie 2 (která byla i na nejtěžší obtížnost lehká a krátká a není to RPG) nehrál na těžší obtížnost než normal, a to už hraju hry takových 16 let. U RPG by souboje měly být na úplně vedlejší koleji.
      • Ještě trošku nechápu autorovu výtku k ai nepřátel, případně bojům. Za mne musím sakra ocenit, že nepřátelé hned reagují na kontak a začnou se krýt. Prostě zalezu co nejdál se sniperkou, dám hedku ...a co to ? ..Nepřátelé začnou pobíhat, krýt se ..zachvilu mne najdou a jdou po mne. ...Tohled ve starých falloutech nebylo, taže palce nahoru.

        Jo a to že mne přerostlej supermutant, kterej má mozek velikosti psa a jde mne prostě zamáčknout, neobjehne přes celej blok aby mi vběhl do zad ...bych asi neřešil *15*
        • nightborne
          Mně třeba vadilo to, když raider "nožiči" a "trubkiči" vyběhli po přímce direkt na mě, čímž samozřejmě zaprvé vběhli mně přímo do rány, ale taky tím pochopitelně zablokovali palbu svých kolegů, kterým nakvačili před hlavně.

          Cpal jsem všechno do sneakingu a pak když sem začal sniperovat, dost často se nepřátelé jenom točili dokolečka a pálili nazdařbůh, dřepovali v krytu a vůbec se chovali divně.

          A což o to, s hodně velkým přimhouřením očí se nepřátelská AI ještě jakž takž dá překousnout, ale co předváděj tvý kámoši, to už je na skok do zdi občas =)).
          • Z toho důvodu jsou kámoši nesmrtelní :D ....A já cestuju jedině s Mr.Handym :D ...který nalétne do davu a řeže to hlava nehlava :D :D

            No, případně deathclaw uskakuje do stran :)

            Jinak konečně se všichi řežou mezi sebou :) Není nad sceny, kdy na mne vyběhne dav ghoulů a dřív než oni na mne skočí, tak na ně naskáčou divoký psyska, který šly zrovna kolem ... no a pak do toho ještě nějaký ten mutant a rider *8* Tohle prostě v jiné hře není .... a podobný konflikty, jsem si přál už od Fallouta 2.
            • nightborne
              Já chodil s Valentinem, pač jsem neměl nervy hackovat terminály a on si je dává levou zadní =). Ale v boji moc platnej nebyl, mno =)).
    • nightborne
      Hele, s tím příběhem to je takový... všelijaký. Nebudu ti samozřejmě nic spoilovat, ale to je právě ono, zezačátku vypadá nudně, pak to začne bejt zajmavý (přesně ta fáze, ve který nejspíš zrovna jsi)... ale pak ten konec... no, uvidíš =).
      • Spoustě lidí se ten závěr naopak líbí, soudě podle světovejch fór a recenzí. (Já ho ještě neviděl a ještě nějakou dobu neuvidím, takže nemohu soudit, jen doplním, že imo závěr příběhu není až tak podstatná věc, pokud nejde o vyloženě story-driven hru. A že osobně za asi nejlepší rozuzlení příběhu hry považuju konec Mafie 2, kde je všechno dořešený, jen ne polopatě převyprávěný, spíš naznačený - a obrovská spousta lidí ten závěr nechápe.)
    • Souhlasím, ta hra má zvláštní kouzlo. Mimochodem dobrá připomínka o náročnosti hry na nejvyší obtížnost.
      • * nejvyšší, vynchává mi kb notebooku
  • Kazdopadne gratuluju producentum ke 12 mil prodanych kopii zatim, skvely uspech a to jestli ta hra tady dostane 3 nebo 9 je vlastne uplne burt, nevim proc to resim, hlavne ze jdou prodeje a bude zase v budoucnu dalsi dil, treba lepsi graficky a pribehove
    • Ten konec se Ti asi tezko splni. To by F musela delat jina firma
      • Proč? Narativně je 4 mnohem lepší než zoufalá 3.
    • 12 milionum vyexpedovaných, ne prodaných *1* *1* *1*
      • Pořád je to během 24 hodin dvojnásobek expedovaných kopií Skyrimu. *3*
        • Tak jasně –> dvojnásobek na krámě, dvojnásobný hype/hate/PR *1*
          • To je samozřejmě pravda. *5* Taky dvojnásobný příjem = úspěch hry. Bethesdě je ve skutečnosti asi celkem jedno jak hra dopadne u hard-core fans Fallouta z madbrahmin a u kritiky, hlavně když se prodá.
      • myslis ze to bethesda expeduje do kramu zadarmo? ne, ona to prodava..
  • Jan Slavík rulezz *5* Anebo když všichni hejtou všechno a všechny a nikdo nic, povolejte novou tvář. Za mě nejlepší recenzent za posledních pár let *16*
    • kdyby dal desítku, tak je nejhorší recenzent za posledních pár let. Ach ty děti....
      • Jenže já ti se_u na 10sítku, hejtře/fanboji. Napsal to dobře pro všechny, i bez čísla a konci. Konečně někdo *12*
  • V recenzi je toho hodne pravdiveho. Jenom nesouhlasim s nazorem autora, ze je ve hre spatny pribeh, nebo postavy a questy. Me to naprosto vyhovuje i styl rozhovoru. Je zde proste dan duraz hlavne na akci, RPG prvky a otevreny svet. Ne na adventurovske dialogy a knizni romany. Kvuli "ukecanosti" a ohromne "pribehovosti" jsem prave nedohral Zaklinace 3, protoze me ty dialogy nebavily. Ve Fallout 4 jich je tak akorat a hrac muze obejvovat svet, hrat "survival" hru, taktizovat, bojovat, vylepsovat. Da se toho ve hre delat spousta a je tim zabavna. Kazdemu sedi neco jineho. Teto hre velmi rad odpustim spatnou grafiku a nektere nedodelky. Samozrejme beru, ze hra se v zasade od tretiho dilu moc nezmenila, coz me na jednu stranu mrzi, ale na druhou, proc menit neco, co se skvele hraje?:-)
    • owny
      "nedohral Zaklinace 3, protoze me ty dialogy nebavily. Ve Fallout 4 jich je tak akorat" *15* *15* *15*
      • hra by neměla mít více custcén a dialogů než hratelnosti...
    • gratuluji ze jsi pochopil o cem hry od bethesdy jsou +1
      • No takhle, ja vim o cem hry od Bethesdy jsou :-) Teda pokud mas na mysli treba serii TES. Tam napriklad jsem sice paril Arenu (TES 1) jak divej, ale byla to vuci dnesnimu Fallout 4 naprosta hruza. Tisice vesnic, tisice stejnych postav, nahodne generovane dungeony (neni nic horsiho), ale tenkrat nic lepsiho nebylo (3D). Prvni RPG co me bavilo byl Morrowind. Ale treba Skyrim u me dost propadl, hezka hra, ale lehka a na RPG nic moc.Proto me prekvapuje, ze Skyrim tady dostal 10/10 a Fallout 4, ktery me bavi mnohem vice ma jen 7/10. Ale je to proste vec vkusu, kazdeho bavi neco jineho.
      • Hele, Vy dva jste se hledali, az jste se nasli. Jako z filmu Blby a blbejsi. *5*
        • *15* všechny tu ubíjíš svými argumenty.
          • nech ho bejt, za chvili bude pulnoc a bude muset do postele, at se vyzvani..
  • Jan Slavik rulezz
  • Draken69CZ
    Když přimhouřím oko nad technickou stránkou grafiky tak je to právě ona která mě láká si F4 zahrát.
  • Po více než 20h prozkoumávání světa bez nalezení jediného zajímavého questu jsem se dostal do Diamond City a hra se konečně trochu rozjela co se týče postav a příběhu. Piper a Nick jsou konečně zajímavé a osobité postavy, podsvětí města je pěkně stylizované podle gangsterů 40. let a všudypřítomná paranoia ze Synthů konečně představuje jiný konflikt, než hrozbu raiderů a supermutantů. Takže kdo stále jen bloudí po Commonwealthu, tomu radím běžet do Diamond City.
    • Ja hraji zatim 25 hodin a porad v Commonwealthu a porad me to hrozne bavi :-) Nejkrasnejsi jsou bitky v tovarnach - super atmosfera - jdes vecer s odstrelovackou - sejmes venkovni strazce. Pak si vezmu brokovnicku, nebo laserovou pusku a jde se dovnitr kosit, nadhera. Ale je fakt, ze ted uplne naposled uz jsem do Diamond take dosel a setkal se s tema dvema jak pises. Ironii je, ze ty dve postavy, ktere te tak zaujaly, se me nelibily vubec :-) Radsi bych zase do pustiny kosil raidery a mutanty nebo synthy. Jsem takovy stalker...
      • Hodně lidí čeká od Falloutu trochu víc, než kosení raiderů a supermutantů. Bethesda zkrátka zjednodušuje svou formuli s každou novou hrou. TES6 nejspíš bude jen jedna dlouhá buranice.
        • Nestraš, na TES6 se hrozně těším, musí to být skvělá hra. :) Ani typické bugy mi vadit nebudou...
          • Už ve Skyrimu byly skilly řečnictví a odemykání úplně zbytečné. TES6 bude jak Far Cry s mečema . *1*
  • Jack1947
    Proč si asi Fallout4 nezaslouží vyšší známku a jiné hry ano s příslibem toho že až bude patch bude to lépe... špatná hra to totiž rozhodně není jen zastaralá a zabugovaná.

    Nechápu ty nesmyslnosti jako že můžete jít do questu s nižším levelem no dá se ale to je tak všechno takže si ten quest člověk odloží a pojede jinej nižší... *7*
    • Jacku... nalej si panáka Jacka a nech to být, ono se to nějak vyřeší ;)
  • 10/10 dostava jen koridor hra jako Bloodborne, takze tech 7/10 je uspech, sem necekal, ze je to jen o 1 bod lepsi nez nejhorsi hra vse dob a to Alien:Colonial Marienes.
    • než něco vytrollíš, tak přemýšlej. Není moc her s vertikálním level-desingem a ano, Bloodborne mezi ně patří. Ono, udělat placku ala Wicher 3, není moc kreativní.
  • Fallout 4 přinesl na Tiscali revoluci... konečně jsme se tady snad po prvé v historii na něčem shodli.

    A to sice na tom, že se tahle hra dá hrát... ale s Falloutem to kromě názvu moc společného nemá a hodnocení 7 je pouze o jeden bod více než by si hra zasloužila.

    Tímto si můžeme všichni pogratulovat k této výjimečné situaci a přátelsky se rozloučit. Hezký zbytek večera... ;)
    • Tak sem vetsinove chodi bethesda hate commando podporovane redakci, tak se nediv ze se shodnou:)
      na skutečnou diskuzi kde se dozvíš jak to je musís jinam a ne sem.
      • h0p3
        Tebe hodně s*re, když lidi mají jinej názor než ty, co ?
        • když je ten názor blby a hloupy tak urcite :)
          • h0p3
            Sorry, ale to můžu říct o každém tvém příspěvku tady, že je hloupej. Nijak jsi do diskuze nepřispěl, jen se navážíš do lidí, kteří mají jiné názory než ty. Ale že bys rozvedl proč s nimi nesouhlasíš, to už tě ani nenapadne.

            Takže jedinej blb tady jsi ty.. podle mýho názoru.
            • ja myslim ze to nemam zapotřebí ti něco dokazovat, pokud ti moje příspěvky prijdou spatne a o nicem dokazu s tim zit. To je asi tak vse co bych k tomu ještě chtěl dodat.
            • h0p3
              Projel jsem to celý, věř mi. A kde nic, tu nic relevantního jsem od tebe nenašel. Tak mě prosím tebe kdyžtak nasměruj, ať se taky poučím.
            • ale jo prispel, když nebudes cist jen první stranku tak se dozvíš..moc práce ja vim.
              A skutecne si myslis ze budu nejak vazne diskutovat s lidma jako třeba Samuel..to snad ne..
      • nightborne
        Nepsals ještě před hodinkou, že v recenzi je hra popsaná dobře, a že se jenom neztotožňuješ s číslem =)?
        • ja snad rikam něco o recenzi..psal jsem o diskuzi.
          • nightborne
            Hele, diskuze je, na to, co jsem původně čekal za šílenej shitstorm, ještě hodně umírněná =))!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit