Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trošku lepší nadprůměr, recenze hru docela chválí, plně souhlasím, ty prachy za to stojí. V rámci konkurenčních titulů, pravda moc velký boj tam není, se Bethesda nemá za co stydět!
    Největší problém vidím v tom, že tvůrci hry vydávají moc brzo, moc se s tím nemazlí k dokonalosti. Každopádně nemám problém s tím, když výsledný produkt uzraje až časem :)
  • Pro me tahle hra jednoznacne uplne rozcarovani a zklamani. Zvuky a hudba perfektni, grafika v pohode pro me libiva, souboje a prestrelky ..no na me az moc akcni pojeti ale v pohode.Svet je primo lakajici k prozkoumavani...no a timto vsechna pozitiva konci.Co je nejvetsi fail tehle hry je interface, ovladani a vubec technicka stranka tehle hry.Nemoznost zmenit ovladani na klavesnici k obrazu svemu to je katastrofa a kdyz uz to jde nekam dat ta klavesa tak pozdeji zjistite ze uz je davno zamcena a preddefinovana v modu pro sbirani a rozebirani veci a tudiz to co mate nastaveno vy tak se vyrusi takze ve finale vlastne treba ani nemuzete tu a nebobtu vec sebrat ci rozebrat nebo neco jineho.Tahleta nemoznost customizace je pro me naprosto nepochopitelna.Dalsi vec co je katastrofalni je ovladani menu. Kazde menu se potvrzuje jinaci klavesou a odchazi a rusi stejne tak.Proste kdyby tam nebyla ta napoveda tak se nechytam a cele to ovladani vsech menu spise vypada jako hra na klavir nez pohodlne hrani na klavesnici.Zamek na 30 FPS..no toto je snad nejvetsi ulet. Myslel jsem si ze mam tak spatny PC ze to neutahne tu hru ze se tak poskubava.Pozdeji jsem zjistil ze nejaky cvok vyvojar to zamcel na 30fps....no to snad ne!Po tweaku ini souboru to na 60 fps a vyse ma konecne plynulost a neni to jak zpomalenej film.FOV je taky katastrofa. 80stupnu ...to si pripadam jak kun s klapakama na ocich.Zase pomohla uprava INI souboru a prestaveni na 90.Aspect ratio a rozliseni jen pro widescreen..tohle jsem taky absolutne nepochopil jak se tohle mohlo zrodit nekomu v mozku.AI postav je primo hrozna.S kovovou tyci jde po primce proti Vasi pistoli 5 raideru ..nechapacka.Pathfinding je taky strasny.Stale nekoho musim nekam postrkovat nebo odstranovat krabice ci jiny veci z cesty postavam pac to auticko fakt neprekroci ani neobehne kdyz ho nekdo kopne mezi futra.Takze takhle bych to shrnul.Kdyby hra nemala tyhlety ulety tak si myslim ze je docela zdarila i kdyz to uplne s filozofii falloutu moc nesedi ale kdyz bych to bral jako prvni Fallout co hraji tak bych jeste bod hodnoceni pridal.Za me 6 z 10 jako fandu pro novacka 7z 10.
    • Ovladani, customizace, menu - vsechno strasny jak pises. Ale presto, kdyz te hra bavi, tak tyto veci nejsou podstatne...
      • proto taky hře dal 6/10, což je ekvivalent lehce nadprůměrné hry
    • Nejlepší bylo, když jsem postavil setlerům boudu, do které se ani jeden nedostal, protože vchod levitoval pár cm nad zemí.
      • Já jim postavil studnu, ale nikdo u ní nepumpuje, vanu, ale nikdo se v ní nekoupe, pole s jídlem, ale nikdy sem nikoho neviděl jíst frajer s Elvisovskym hárem ráno vstane a pak až do večera přitlouká nějakou desku k baráku asi ji chce mít fakt fest
        • Tak s tím jídlem, to tam máš bug. Když se setmí, tak se všichni slezou kolem kamen nebo kotlíků a cpou se z misek nějakým jídlem.
        • Tohle jsou next-gen věci, které budou až v Kingdoms Come Deliverance :)) Možnosti který jsou v F4 jsou supr, a zda někdo čepuje vodu, nebo chodí jíst, bych neřešil ....
          • když postavy co choděj na jídlo a pumpujou vodu zvládal už Gothic II :)

            ne že by to ten gamebryo engine nezvládal, pamatuju si ten mod na stavění osad z NV a tam šlo osadníkům nastavit spousty různých animací, postavil jsem jim tam bar a poblíž ohniště, npc tam posedávali a polehávali kolem ohně, tancovali, chlastali a zevlili u baru, bylo to takové veselé když se tam večer všichni sešli *4*
  • To co tady někteří předvádí je bohužel k pláči. Ale zpět ke hře. Hra je to vynikající(je to můj názor a nikdo mi ho nevezme). Bugy jsou v každé hře, stejně tak problémy s NPC, ale aby byly takové, jak někteří popisují, to vůbec(hráli jste to vůbec?) stejně tak jsem nezaznamenal jediný pád, nebo problém s nemožností něco dokončit. Problém se spuštěním nebo chodem hry a pádem framerate jsem taky nepostřehl. Na FX6300, 8GB RAM a GTX760 to jede na ultra bez problému.
    Nechápu tolik nenávisti a plivání špíny na tak dobrou hru. Ale co si pamatuji, tak to samé bylo i u Fallout 3. Takže asi žádné překvapení. Nechápu ani číselný verdikt, když třeba takový průměrný a později velice nudný Mad Max je na tom číselně stejně. A naopak derivát GTA 5 -na povrchu načančaný uvnitř pustý - absolutní hodnocení - to snad ne. A konečně Witcher 3 - možná dobrá hra, dobrý příběh atd, ale to je například pro mě, hra, kterou já nikdy hrát nebudu a nechci. Už jen pro nalinkovanosti, naprosto nesympatickému hrdinovi a celkově mě nesednoucímu světu.
    Podle mě si to tu čistou 8 zaslouží a po vydání všech DLC a patchů to bude ještě lepší hra.
    BTW nepotřebuji tuny textu, odpovědí, voleb aby to byla dobrá hra(já to stejně nečtu). Jde mi o možnosti vyžití a vyblbnutí ve světě. Questy pro mě byly vždy jen možnost, jak rychle nasbírat XP pro další postup. A tady je toho vyblbnutí dost. Včera jsem jen hodiny lítal po světě a sháněl izolepu a lepidlo pro stavbu zbraní a pak jsem uklízel ve vesnici bordel a budoval chatrče a pak netrpělivě očekával příchod nových lidí. Prostě je tam pořád co dělat a to se mi líbí.
    Co se týče grafiky tak ta je super, hlavně momenty při svítání nebo západu slunce, to mě vždy donutí zastavit a podívat se kolem.
    A třešničkou na dortu je Inon Zur - tentokrát opravdu suprová ambientní hudba. Stojí samotná za poslech.

    Samozřejmě chápu, že dostanu více mínusů, protože je zde neskutečně agresivní komunita, která nic neocení, ale je mi to srdečně jedno. V tomto případě totiž opravdu nechápu, co by jste vlastně chtěli. Holt taková je doba. A já jdu zase hrát....
    • Já to zas chápu celkem dobře, hlavní 4 pilíře zklamání u mě tvoří

      1. Špatná optimalizace, grafika, hrozné ovládání
      2. Nudný přiběh a questy, strašný system rozhovorů
      3. Zjednodušený RPG system pro d3menty, konzolovatost
      4. Zabitì jakehokoliv roleplay, možnosti řešit situace různými způsoby
      • 1. optimalizace mi pro normální herní stroj přijde v pohodě, ovládání je standardní, normálně funguje jako u jiných her, nebo dnes nedokážete přehmátnout k TAB a ENTER?
        2.to je věc názoru, nikdy to není takové, že by to sedlo všem
        3.asi jsem tedy d3ment - super mě to takto vyhovuje
        4. to ano, zde jedině souhlasím
        • 1. Optimalizace a ovládání není normální a ne nedokážu, je rok 2015 proboha. Už jsem ten paskvil odinstaloval, než to někdo opraví
          2. Ano, je to věc názoru a můj i většinový názor lidí co to hráli je, že to podělali
          3. Mě tedy ne, z RPG udělali střílečku, jednoznačný fail Bethesdy
          • že je rok 2015 znamená,. že nedokážete ovládat hru na vícero klávesách? Proboha...

            To je fakt zajímavé, že já jsem si na to zvyknul po chvíli hraní.

            Můj názor je, že je to super a mě to takto vyhovuje. TEČKA
      • Harshday
        1. Nevím, mám střední třídu GTX970 a s optimalizací problém není. Ovládání taky není promlém.
        2. Ano hlavní příběh je sračcka. Ale jsou tam i jiné parádní questy.
        3. Zas tolik mi nepřijde, funguje to jinak, trochu to supluje crafting.
        4. Pravda.
        • ještě, aby takový prastarý engine jako gamebryo nejel na moderní grafický kartě jako GTX970 a světě div se, on fakt někomu nejede, někomu jo, nejsi jediný na světě, to že zrovna tobě běží neznamená, že s tim další lidi nemaj problémy, jak píšu, špatná optimalizace.

          na tom, že ovládání he hrozný, se schodli všichni co to nehrajou na gamepadu a recenzent, otvírání menu jinym tlačítkem než zavírání, orientace v inventáři, stavěcí mod, tvorba postavy, to vše je na K+M naprostá designerská tragédie co se týká ovládání

          pokud ti nepřijde, že systém vývoje postav zjednodušili, když odebrali skilly, karmu a další věcí, zkus si zahrát starší fallouty a uvidíš, crafting ať si strčej do zadku, ve světě kde je 300 různých druhů zbraní fakt necejtim potřebu dělat variantu č 301
          • Na gtx 660 a jejich ekvivalentech, se dneš už hold nové hry na max. a netrhaně, hrát nedají ...tak to je. Hra je zřejmě hůž optimalizovaná a velký vliv na fps mají také pomalé/rychlé ramky. Pokud si myslíš že máš slušný stroj a hra se ti trhá, protože je už výkonově za zenitem, tak chápu tvoji nasštvanost :)

            Já kvůli téhle hře upgradoval stroj a jedu max detaily na gtx770.

            Pokud srovnám možnosti skillů z předešlých dílů a nový systém rozdělování bodů. Tak jestli potřebuju % k otvírání zámku vždy po 25%, nebo zda rozděluju body 1-4, tak je to prašť jak uhoď. S tím že ve F4 je zvýšena obtížnost, díky nutnosti mít určitou výši levelu, pro vyšší staty.
          • Harshday
            Nevím, tak možná lidé z mého okolí problém s optimalizací nemají. Nevadí, ale co se týče skillů, tak tak tam si stojím za svým. Je dobré, že to po dlouhé době alespoň nějak změnili. A ano, nemusím zkoušet fallouta 1 nebo 2, hrál jsem to poprvé už před 15 lety. Včetně fallout tactics, který se moc neujal a možná to byl nejslabší díl série, ale mě se líbil, zase trochu jiný typ hraní. Nechci mít stejnou hru 5x vydanou,
  • ty vole 7/10 jo :D to sem teda nečekal zajimalo by mě co na to třeba lukas grygar nechce udělat videorecenzi po dlouhe době ??
  • Rozhodnuto,fallout koupim az vychytaj bugy. Koupim Just Cause 3 pevne verim v perfektni optimalizaci s minimem bugu(viz. Mad Max)...
    • Prophet
      Proto počkám do Vánoc, hlavní bugy do té doby doufám vychytají.
  • Harshday
    Nevím, podle hodnocení recenze bych se měl asi méně bavit, ale jde o subjektivní pohled :). Jinak už mám nahráno více jak 65 hodin na survival obtížnost a hra mě stále neskutečně baví.
    Jediné čemu nerozumím, jak si recenze může stěžovat na umělou inteligenci. Zajímalo by mě na jakou obtížnost to hrají. Stále nevycházím s náboji, mám je skoro na nule a v kapsách max 200 zátek. Nepřátelé mi lezou do zad. Zaútočím na skupinu much, jedna se odtrhne a zavolá ostatní apod.
    Jediné, s čím musím souhlasit, je množství bugů, ale že by mi to kazilo zážitek ze hry se říct nedá.
    Příběh taky trochu strácí, ale hra mi ještě tak na 150 hodin vydrží. *1*
    • AI nemá s obtížností co dělat, je hloupá pořád stejně
      • Harshday
        V tom případě asi nevím co to hloupá AI je. Nepřátele se schovávají do krytu a ty kryty mění. Jakmile jsem já v krytu, tak na mě lítá jeden molotov za druhým. Pokud na něco střílím, mění to směr zleva doprava apod. Skoro nepotkám raidera, který by stál proti mě slepě tváří tvář. Maximálně nějaký legendární.
        • maros.goc
          vieš čo napr? hral som na very hard a ked som zautocil na nepriatelov tak sa otocili mne chrbtom do ukrytov a strielali na opacnu stranu...
          • Harshday
            To bude asi nějaký bug, ještě se mi to nestalo. Nicméně co se týče spolubojovníku, tak tam je pravda, že nemůžu nic říct. Dal jsem si perk lone wanderer a chodím všude sám.
            • Pes má velikou nevýhodu v tom, že neumí střílet. Lidský společník je lepší. A taková Pipe je i koukatelná *4*
            • Harshday
              S tím jsem hrál asi 5 levlů, vždycky mi při bojí utekl do boje, samozřejmě umřel a pak kňučel o stimpacky, tak jsem nechal v base. *1*
            • maros.goc
              ja mám psa :) ten je úžasný borec :) ostatných neriešim :)
          • A pořád si házej granáty pod nohy, jo krejou se, to je ale ve všech hrách za posledních 10 let, to nikoho neohromí, chování NPC v civilu a spolubojovníků je hrozné
  • Osviceny
    A to jsem čekal že sem veskrze chodí rozumní lidé (ano, uznávám, u Jacka mě to nepřekvapuje) a podobný nesmyslný chenofobní fašounský keci si odpustí...
    • Rozumni...? Na gamesech...??? Jak jsi na to, prosim te, prisel?
    • Naivní děcka myslej si že zákazama se něco změní, naposled když chtěl nĕkdo hromadně perzekuovat lidi na základě náboženství skončilo to milionama mrtvejch v koncentrácích
    • Bezne tema v nekolika poslednich hrach...at uz se jedna o Zaklinace nebo F4 :) Tady to vidis v realu.
  • OT: prosím žádám všechny kdo mají možnost, přijďte 17.11. ve 14:00 do Prahy na Václavské náměstí ne Demonstraci proti islámu- jedná se o osud našeho státu. Naši předkové nebojovali proto abychom tu měli islám!
    https://www.youtube.com/watch?v=1Bxj1r7BbJg
    • Strč si svojí angažovanost s postfašistickými demagogy někam, jste stejná pakáž jak sluníčkáři. Tady je herní web. Tenhle příspěvek smazat.
    • Obavam se ze se sem nikdo netlaci, vsem jsme u zadku a muslimu je tady min nez zamestnancu statni spravy. Je dost precenovani se myslet si ze se sem hrnou vsici a hodlaji tady utocit, tak zajimavy opravdu nejsme :)
    • Enclaw
      Nemůže moderátor takovýhle offtopic sakrat smazat?!? Ještě navíc je to jasné podněcování nenávisti vůči skupině lidí vyznávající určité náboženství...
      • Podněcování nenávistí vůči skupině lidí vyznávající určité náboženství.. Kdo, kde ? Oni to zvládají sami se svýma názorama na gaye, bombardováním, kamenováním, pofidérníma lidskýma právama, názorem na nevěřící ( Buď věříš, nebo máš ku*va problém ) a celkovou omezeností. Není potřeba nic podněcovat.
        • Jack1947
          Vymyté mozky a nenávist k bezvěrcům (je jedno že někdo nevěří) určitě má hodně daleko do náboženství at si to nechají ve francii já tohle tadY mít nemusím přesně tak s tebou souhlasím. Konečně taky tady člověk co ví jak se věci mají a chápe že to co dělá vláda je zhovadilost tady.
          • Ono totiž Islám sám o sobě je sekta. *7*
    • Přijdu, ale akorát proto, abych podpořil všechny dobré lidi odsud https://www.facebook.com/events/1211155135567294/
      No nationality, no borders!
      • yuri337
        Nebudu ze svých daní živit negry, ručníkáře a jiné opice. Nemáme na důchody, pro lidi, kteří celý život pracovali a odváděli daně. Nemůžeme živit i nesnášenlivé muslimy. Rozhodně náš stát musí mít pevné a hlídané hranice jinak chcípne. Nechci celý život budovat domov pro své děti, abychom se pak báli vylést na ulici, kvůli uřvaným zafašovaným bubákům.
        Vám multikulti sluníčkářům z celého srdce přeji, abyste na demonstraci dostali pořádně porypáku, aby se vám v těch vymetených makovicích rozsvítilo.
    • gesto
      To video pobavilo, dík :)) zajímavé je, že skoro 2 miliardy muslimů jsou teroristi a uřezávají hlavy na počkání *1* *1* *1*
      • Zhruba 10-25 muslimů jsou extrémisté ( dle bezpečnostních složek většiny států ) což dělá asi 300 milionů lidí. Ano, je tady asi ještě dalších 2.7 miliardy co jsou "umírnění", ale co se týče muslimů, umírněný rozhodně neznamená to, co pro křestaňy ( jít dvakrát za rok do kostela ). Ono i mírný muslim má svoje názory na shariu + o lidských právech ani nemluvě. My spíme, ale oni už se probudili, do 50 let máme kompletně jinou Evropu..
        • Ty downvoty jsou za co ? Ne, že by mě to trápilo, ale to, co jsem napsal, je prostě pravda. Téměř 75% muslimů v UK souhlasí s tím, že zřeknutí se Islámu by se mělo rovnat smrti, to je umírněné ? A co se týče do 50 let a jiné Evropy, jen si to spočítejte. Vemte si číslo uprchlíků ( neberme již "usazené"- ne integrované, muslimy ) teď to znásobte 6-7 ( průměr rodinných členů co si přivezou ) a přidejte k tomu dítě co jeden/dva roky a máme tady tadáááá Evropistán.
          • njn ale kazdy uprchlik neznamena kazdy muslim...prumerny pocet clenu co si privezou anebo ty procenta, prosimte, kup si naky knizky a napred se uc. zas dalsi cechacek co plete prate pres devate pac se podival ted nedavno na TV nova
            • si me to nandal teda :) nezapomen se poplacat s klukama v hospode a vyresit to....no ja mam ale nazor stejny jen ta situace, i cisla, souvislosti jsou daleko slozitejsi.
            • He ? 99% z nich jsou muslimové. Jako.. doslova.. Co se týče jejich rodin, to je prostě jen statistický průměr. A co se týče těch procent, ony odpovídají, chápeš ? To není něco, co si cucám z prstu. Drtivá většina muslimů by radši zabila člověka, než ho nechala opustit své náboženství ( sektu ). A jinak nejsem čecháček, jsem moravan ( haha ). A já si nepřipadám jako někdo, kdo plete páté přes devátý, to ty jsi ten co vyplodil tenhle zmatený text zmiňující knížky, čecháčky a TV ho*na. A knížky a učení ovlivní procenta ? Jo a ještě poslední věc. "uprchlíci" = většina jsou ekonomičtí migranti. Mkay ?
        • 10-25%
      • nemusi nic urezavat, bohate postaci, kdyz se k nam nastehujou a vyzerou nas, jak se o to letos tim najezdem snazi
      • Jack1947
        Aha, tak až budou řezat hlavu tvé rodině před tebou zajímá mně jestli se budeš takhle smát taky. On ten muslim se tě totiž na nic ptát nebude a rovnou ti užízne tu hlavu ani ti nenasere do krku, nebo až se odpálí ... jak naši polirici sluníčkový až za hrob. Jen se směj dokud můžeš.
        • seš v poho kámo ?
          • Jack1947
            Jian snad jo...
        • gesto
          Nechápu proč se bojíš o svojí hlavu beztak v ní nic nemáš
    • Tohle je herni web, nespeletl sis to z novinkama.cz *7*
    • na*
  • Zánik domu je gotický až na půdu panebože, si to re-readni.
  • srandovní video z F2:
    https://www.youtube.com/watch?v=Hf0M1E0yxAU

    tohle je už takova klasika:
    http://madbrahmin.cz/index.php?dir=fallout2/screenshots&id=rozhovorsmyronem

    https://www.youtube.com/watch?v=R1rucFa7PE8
    • taky dobrý:
      https://www.youtube.com/watch?v=dO884IZICWw

      https://www.youtube.com/watch?v=N7yDeLzlSps

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit