Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chidlink
    7/10 si hra určitě dle mého názoru nezaslouží (hodnotil bych 6/10), ale co musím pochválit je odvaha dát i tak relativně nizké číslo i když vlastně označuje nadprůměrnou hru, což většina lidí tady neví. Asi ve škole chyběli na hodiny matematiky nebo co.
    Říkal jsem si, jestli hra tady dostane 8/10, že jsem přestanu chodit, naštěstí se potvrdilo, že games patří k těm kvalitnějším webům s kvalitními novináři.Díky za recenzi. *4*
    • 6/10?! .. to si hrál asi něco jiného, ne? :-D Chtěl bych vidět tvůj TopList. Z mého pohledu je mnohem, mnohem více her, které dostaly 7/10 a z daleka se nepřibližují kvalitě F4.
      • Odpověděl sis. Z TVÉHO pohledu.
    • Kvalitni web *15*
    • Přestanete chodit na web kvůli číslu v recenzi? Hodně úsměvné, tak to pro vás asi text nemá moc velký význám. Ach jo kam jsme se to dostali. *12*
    • Matematický průměr je možná 5/10, ale statistický průměr hodnocených her může být klidně 7/10...
      Na hodinách matiky se tohle neprobírá, co? Tak co myslíš že to znamená? Že je většina her nadprůměrná? Nebo že se průměrnost posouvá navzdory zákonům matematiky? Podle jakých kritérií bys vůbec popsal "průměrnou hru", hm?
      Už jen to, že jsem nikdy neviděl hodnocení 0/10, nebo snad i 1/10, tvůj průměr posouvá do sféry úplně mimo statistiku...

      Pak bych ti tu mohl ještě vysvětlovat jak jsou kritéria hodnocení subjektivní, a jak se subjektivní sám recenzent... ale člověku, který by přestal chodit na web jen díky jednomu hodnocení, toto nemá smysl vysvětlovat...
      • maros.goc
        somarina :) 5/10 je známka priemernej hry :) to že tu v priemere dostávajú hry takých 7/10 neznamená, že je 7/10 známka priemernej hry, ale znamená to, že hry sú tu hodnotené v priemere nadpriemernou známkou 7/10 ;)
      • nightborne
        Nula tu, myslím, není v možnostech... ale jedniček tu pár je, třeba ta Rambo hra =)).
    • Jack1947
      Uhm ale tady se hodnotí od 5/10 tos nevěděl? *7*
      • oVer9000
        Jacku jestli tim narážíš na to, že tenhle web neumí dát jiný hodnocení než 5, tak jsi hloupej. Oni zkrátka a dobře vybíraj hry, který maj aspoň šanci, že těch 5/10 dostanou. Pokud jsi někdy četl level, za celou jeho historii, v každym čísle se objevila aspoň jedna hra pod 4/10, a dost často se mi stalo, že jsem takovou recenzi pro jistotu ani nečetl. Oni zkrátka nemaj lidi ani prostor aby hodnotili hry typu
        Hannah Montana: The Movie (na xbox 360), aby tomu mohli dát 1/10.
  • Vyjádřím se ještě k F4. Nejsem si jist, jestli je to stejně dobré jako New Vegas, ale dle mého je to to nejlepší od Bethesdy za poslední roky.
    • No to je o teba zlate, uz som si myslel, ze pod recenziou o F4, zostanes len pri blbostiach o Witcherovi.
  • bavi me, jak tady stejna banda "uvedomelejch" sracu, ktery hrajou jen kvalitni hry, kde jde v prvni rade o hratelnost a ne grafiku, nakonec pise plky o hruzny grafice f4...o to vic me to bavi, kdyz f4 kolikrat nevypada vubec spatne...
    • mikezz
      Hra vyzerá perfektne v pustine, so všetkou tou vegetáciou, hrdzavými vrakmi, super nasvietením...ostatné je už horšie a to tak, že fakt zlé. Hlavne interiéry, postavy...proste je to na AAA hru málo.
      • souhlas.
    • hratelnost je nezajímá, to by ve druhé větě, když pomlouvají Fallout, neglorifikovali Witchera 3.
  • mikezz
    F4 ma pohltil zo začiatku oveľa viac ako Zaklínač 3 a úplne rovnako ako MGSV. Uvidím ako ďalej, ale zatiaľ som spokojný na 90% (10 dole za miestami fakt hroznú grafiku).
    • Hlavně textury v některejch interiérech jsou strašný, jinak to ale není graficky zas tak špatný...
  • oVer9000
    Může mi někdo vysvětlit, proč tolik čtenářů games.cz, a občas se to objevuje i v chatech při různých gamesplayích, vnímá hodnocení jedné hry v kontextu hodnocení jiných her, v jiných dobách, jinými lidmi?

    Tu hru nehodnotí WEB, tu hru hodnotí člověk, kterej má svůj názor, a neřeší kdo, kdy jak na webu co hodnotil. Dokáže bejt kontext mezi hodnocením her v jedné sérii.

    Proto Fallout 3 v levelu tušim, že od Pavla dostal 10/10. Tak za předpokladu že Fallout 3 byl v roce 2008 se svými kvalitami, tedy 7 let nazpět 10/10, s dnešními kvalitama je F4 hodnocen třeba těch 7/10.

    Nevim proč sem taháte skyrim, proč sem taháte Far Cry, Assasin's Creed nebo jakoukoliv jinou hru, která kdy byla někým hodnocena, v nějaké době na tomhle webu. PROTOŽE TO ABSOLUTNĚ NESOUVISÍ. A lidi, který v tom souvislost vidí by nikdy nemohli bejt recenzenty.. čehokoliv. To vám říkám na rovinu. :)
    • Solidní hate, co ? *1* *2*
    • Slavík je ješte mladej a neumí v tom chodit, ne jak ostrileni recenzenti typu dobrovsky ktery si za recenzi nechaji zaplatit
    • Tak nevim jestli to nemyslis ironicky, ale hodnoceni hry se dela proto, aby ji bylo mozne porovnat s jinymi hrami a hrac si tak udelal predstavu, jak je hra asi dobra. Proto by melo byt hodnoceni vsech her porovnatelne. Prakticky je trochu problem, ze se hry vyviji a tak co bylo super pred lety uz nemusi byt super ted. Ale s tim se musi poprat redakce a nastavit to nejak. Treba jednou za dva roky udelat tlustou caru a rici nyni hodnotime hry za nove casove obdobi.
    • No je to jednoduchý, spoustě lidem se zdá zdejší hodnocení 7/10, nepřiměřeně malé a tak porovnávají s hodnocením jiných, podobných her na tomto webu. V případě že by číselné hodnocení nebylo, tak se nic neřeší. A čtenář prostě řeší, kolik dal web-stránky dané hře. Též je člověk už trošku zvyklý že některé stránky hodnotí něco takto, i jiné zase jinak ....avšak je tam většinou nějaká kontinuita...

      Pokud tedy budeme řešit jen daného recenzenta .... tak je na debatu, aby se hodnocení namísto např. 7/10, nepsalo: PEPA Z DEPA DÁVÁ 7/10. To už pak ale ta recenze nemusí být na games, ale PEPA Z DEPA si ji může dát někam na blog ..
    • Mimochodem, podívej se na grafický zpracování recenze - na velký logo Games.cz nahoře a malý nevýrazný jméno autora v záhlaví článku. Co je důležitější, autor nebo médium? Na co klade grafika důraz? A proč je vedle hodnocení odkaz na text vysvětlující zásady které by autoři recenzí měli při hodnocení uplatňovat? Tohle není blog, ale magazín.
      • ty tu navrhuješ novinářskou diktaturu, víš o tom?
        • Ne, já tu navrhuju chovat se konzistentně a přečíst si třeba ty deklarovaný principy hodnocení když už tu recenzi píšeš. Možná taky protože si uvědomuju kam může novninářská subjektivita v recenzích her zajít - pamatuju Andreje Anastasova a jemu podobné.
          • Samozřejmě, že se recenzent musí držet určitých mantinelů daných útvarem recenze jako takovým. Ale číselné hodnocení prostě není součástí recenze. To je výmysl, který existuje za účelem jakémusi srovnání a taky pro líné čtenáře. Popravdě nemusí úplně souhlasit s textovou recenzí, která je více subjektivní a kritická, hodnocení pak obecnější.
            • Sorry za double post.
          • Samozřejmě, že se recenzent musí držet určitých mantinelů daných útvarem recenze jako takovým. Ale číselné hodnocení prostě není součástí recenze. To je výmysl, který existuje za účelem jakémusi srovnání a taky pro líné čtenáře. Popravdě nemusí úplně souhlasit s textovou recenzí, která je více subjektivní a kritická, hodnocení pak obecnější.
          • ty se nech léčit *3*
    • Na základě čeho podle tebe recenzent hru hodnotí? Na základě jakých myšlenkových operací vynese známku? A líbilo by se ti, kdyby tě učitelé ve škole hodnotili na základě momentální nálady a vztahu k žánru? Nemyslíš, že by hodnocení mělo být konzistentní - s přihlédnutím k subjektivnímu názoru autora, samozřejmě?
      • Problém je v tom, že pořád srovnáváš jabka s hruškama. Když ti učitel ve škole hodnotí sloh, nejedná se o recenzi, ale pouze o ohodnocení podle určených kritérií (téma, pravopis, užité výrazy, opakování spojek apod.. - takto se například hodnotí i sloh u maturity). Recenze je naopak subjektivní postoj utvořený na základě zkušenosti s recenzovaným subjektem (pokud se tedy nejedná o recenzi například vědeckého článku, to je něco trochu jiného). Navíc známkování ve škole přece nemá s literárními útvary nic společného, srovnání prostě není na místě...
      • oVer9000
        Tvůj komentář mi přijde trochu mimo. Já tu řeším něco trochu jinýho.
        -Autor webu udělí nějaké hře známku. Třeba Skyrim. Dostane 10/10. A za pět let vyjde Fallout 4, hra v jiné sérii, v jiné době, hodnocená jiným autorem. A dostane 7/10.
        -A někdo se zeptá: "jak je možný, že na webu, kde Skyrim má 10/10, tohle dostane 7/10."
        -A stejně tak by se mohl zeptat proč Hotline Miami taky dostalo 10/10 a novej Assasin's Creed dostal 8/10.
        -Jde o to, že hledáte konzistenci nebo souvislost v něčem, v čem ani souvislost bejt nemůže.
        -A přesně tohle se snažim vysvětlit. I kdyby tam teda nebylo jméno autora, ale třeba "redakce Games.cz", takže by to uděloval web, zkrátka všichni v něm, absolutně všichni by se shodli.
        -Furt by to muselo bejt na základě subjektivity a v kontextu jedné série. Neříkali by si: hele, tady Hotline Miami jsme dali tolik, takže teď všem hrám s lepší grafikou než Hotline Miami budeme dávat 10/10. Protože to je naprostá kravina.
        -Proto se vybere redaktor, kterej neviděl jednu hru v životě, a má odehráno hry v dané sérii, ale dokáže si udržet třeba odstup. A řeší tu jednu konrétní hru. A je to jeho subjektivní názor na tu hru.

        A to se dá použít i v tý škole jak říkáš, každej učitel hodnotí jinak a vnímá studenty jinak, každej má jinej přístup, a vlastně jinej obor. Nebude hodnotit výsledky studenta v biologii v kontextu jeho výsledků v matematice. :D Protože tam opět neni ABSOLUTNĚ ŽÁDNÁ SOUVISLOST, ani konzistence.
        • Ta otázka ale relevantní je: jak je možný, že totéž médium udělí Skyrimu známku 10 (výjimečná hra špičkových kvalit) a F4 7 (dobrá hra)? Nejde konkrétně o TESV a F4, samozřejmě. (Na druhou stranu porovnání TESV a F4 - žánrově prakticky totožných her - je trochu snazší než porovnání Hotline Miami a nějaké mainstreamové hopsačky od Ubisoftu, to je jako porovnávat Cannon Fodder a Prehistorika.)

          Subjektivita je v pořádku, je samozřejmě nutná - a dokonce i prospěšná. Má v recenzi svoje místo. (Zejména pokud by se jednalo o recenzi románu nebo filmu, tj umění; hra jako F4 je naproti tomu komerční produkt a měla by být hodnocena jako komerční produkt, ne jako umělecký dílo.) Ale pokud je číselný hodnocení JEN vyjádření subjektivních sympatií a antipatií, jakej má potom smysl? Tahle číselná známka je - podotýkám - samozřejmě nejdůležitější část recenze. Je graficky vypíchnutá, je kontroverzní, je to jediný hodnocení na kterém reálně záleží. Jakej má smysl, pokud jde pouze o hodnocení hry na subjektivní, žebříčku recenzentem hodnocených her bez vztahu k ostatním hrám hodnoceným konkrétním magazínem? A proč zrovna tohle číslo potom agregují servery jako metacritic?

          Games.cz není CSFD. Subjektivita je nevyhnutelná a žádoucí - stejně jako určité mantinely.
          • nightborne
            Hele, můj osobní náhled na to je takovej, že je ideální trochu znát i ty lidi za číslama. Chápu, to pro nově příchozího není moc možnost - proto je to pouze můj personální pohled.

            Příklad - obrovsky respektuju styl psaní Lukáše Grygara, slovotepectví on prostě ovládá - tu zajímavej obrat, tu neotřelej neologismus, číst jeho texty mě zkrátka baví. Ale vím, že vkus máme trochu jinde, proto pro sebe osobně beru konečný hodnocení a verdikty s rezervou.

            Na druhou stranu taky vím, že třeba s Honzou Olejníkem máme vkus téměř totožnej, a proto jsou jeho závěry a hodnocení, opět pro mě osobně, směrodatnější.
      • reknu to takhle: prečti si nazory daniela vavru na fallout 3 nebo skyrim a pak recenzi treba od lukáše grygara nebo od smejkiho. Každej se na to diva zcela jinak a každej by dal jine hodnocení. neda se rict že by jedna recenze byla špatna a druha ta spravna.
      • je videt ze jeste chodis do skoly a mas cas se zabejvat kokotinama...
      • nightborne
        Jenže učitelé ve škole hodnotěj podle pevně definovanejch aspektů, zatímco pocit z hraní kvantifikovat nemůžeš... takže na tu paralelu bych si dal bacha =).
        • Co hodnocení slohových prací, esejů a podobně?
          • nightborne
            To je příšerně subjektivní, stejně jako recenze =). Copak se ti nikdy nestalo ještě ve škole, že ti každej učitel vyčítal něco jinýho a navzájem si třeba i protiřečili? Mně se to stalo nejednou, co si pamatuju =).
  • Je fajn vidět recenzi od někoho, kdo nepodleh hypu a hru si sice evidentně užívá, ale zároveň nepřehlíží její problémy a nedostatky.
  • S recenzí souhlasím, jen to hodnocení bych dal tak za 9. Já osobně třeba žádné technické chyby nepotkal. Fyzika třeba u mne funguje na 100%, patchfinding to stejné ...

    FPS drops ....Hra má zvrtanej konzolovej engine a PFS drops se dají vyřešit koupí rychlích ram - vysoká frekvence. Do teď jsem měl kingstony 2x4 GB na 1600 Mhz, s docela šitlím časováním na cl10. Koupil jsem nové kingstony 2x8 GB na 2400 Mhz, časování cl10.

    Rozdíl je tak cca 10 - 15 fps+ ....a nemám žádné šílené propady fps. Hraji s GTX 770 2gb, i5-4,4Ghz, vše až na antiallis..na max. a hra se max. zacuká ve městě.
    Ale je pravda že ten engine je těžce neoptimalizovanej ...
    • WalkingWad
      Můžu se zeptat, co je to "konzolovej engine"? O enginy se trochu zajímám a nikdy jsme takovej pojem neslyšel..
      • Asi ma na mysli taky engine ktory bol primarne navrhnuty a optimalizovany pre konzolovy HW.
        • Tak, tak.
          • Tady je ještě info k těm ramkám a Falloutu ....jen je to z části nevypovídající, páč tam nění časování. Každopádně mě ram s vysokou frekvencí, dost pomohly ...

            http://wccftech.com/fallout-4-performance-heavily-influenced-by-ram-speed-according-to-report/
            • zajímavý, mě hra jede pekně a to na HW na kterym bych to - vzhledem ke kecum vsech okolo - necekal. Mam fx 8300@4ghz (hra vyuziva vsechny jadra a to krasně rovnoměrně) a mam HD 7850 2gb (GFX POD minimalnima doporucenejma) a frci to na high/ultra moc pěkně (God rays medium). Mam prave ram co má max 2133 mhz a jedu ji na 1800mhz se pomerne lux časováním. Mozna proto mi hra jede tak hezky. Ale chtelo to potunit, o tom nic, vypnout vsync ve hre, nastavit poradne Radeon PRO, Afterburner na 59FPS lock a podobny, zbytecny resit, nebudu tu hazet perly sviním co by dali nejradsi 3/10 :D
    • Já mam třeba úplně opačnou zkušenost. Rozjel jsem to i na stroji, kterej nesplňuje minimální požadavky (core2duo 3.0Ghz, gtx460, 8Gb RAM DDR2), a když se v tom člověk trochu pošťourá a něco obětuje, jede to poměrně slušně. Hrát to na tom nebudu, ale kdybych jinou možnost neměl, moh bych.
      • Tak jasně, rozjede se to na horších strojích. Já to rozjížděl na gtx660, ale bez těch detailů nasvícení a stínů, to prostě nevypadá tak dobře a člověk pak není tak okouzlen tou stylizací. ...hlavně podnebí a počasí té hře dává strašné grády. Není prostě nad raní opar kolem své vesnice, nebo nad radioaktivní bouři v mutantským táboře :)
        • Jo, máš pravdu, že v taková radioaktivní bouře na maximální nastavení je, co se atmosféry týče, skutečná lahůdka.
    • Ta stylizace, grafika a nasvícení mi často připomíná Half Life 2 :) ....takže za to další plusový bod :D
  • michaliuz18
    suhlasim, v takomto stave v akom hra je ,tomu bohate staci 7 bodov.
  • diskuse je jen hejno hateru co si notujou jak si krasne rozuměj, nechápu vás ani ten hate, ani tu recenzi, ani tenhle server, kde FC4 dostane 10/10 a Colonial marines 6/10 a FC4 7/10, nema to smysl, prijemnej hate vám všem, dejte si "RPG" witchera a pak se zas vratte nadavat jak v F4 neni RPG a jak stoji celej za prd, ma desne spatnou grafiku a celkove proste je to nejhorsi hra a basta... ste jak zmanipulovaný stádo, kdo vám co dal do pití? každopádně sem už nikdy, diskuse spina, recenze bez smyslu, co tady?
    • nightborne
      Detail: 7/10 rozhodně není "nejhorší hra", kdyby sis tu recenzi přečet dál než k číslu, dozvěděl by ses to. A srovnávat hodnocení u her jinejch žánrů od jinejch autorů je naprosto scestný, ale to mám takovej pocit, že asi nevysvětlím.
      • prosímtě, hry tu dostavaj ciselny hodnocení... 10/10 far cry 4 a 7/10 fallout 4... me je jedno kdo recenzi napsal, opravdu jo, ja sem na games.cz a ocekávám nějakou konzistenci a kontinuitu. Když si vemu colonial marines co dostal 6/10 tak Falout 4 je jen o ždibec lepší? To jako vážně? A kdo si ty? Řádíš tu jak cerna ruka v celý diskusi, si aspon autor nebo jen nějakej chytrolín co musí všem všechno vysvětlovat aby pochopili, jak je tenhle web nejlepsi a hodnocení 7/10 idealní + že nemá člověk srovnávat s hodnocením jinejch her? Jestli nejsi autor nebo majitel serveru, tak je kontaktuj, děláš jim hezký PR zadarmo
        • nightborne
          No sakra, a já měl dojem, že diskutuju o hře, a mezitím dělám PR, interesantní.

          Že poukážu na to, že srovnávat recenze jinejch autorů jinejch her z jiný doby a často jinejch žánrů je naprostá idiocie, je vcelku normální věc, ale nemám pocit, že by mělo smysl něco vysvětlovat, že ;),
      • Potíž je že medium jako takový by mělo aspoň trochu dodržovat nějaký zásady hodnocení her, protože čtenář se běžně orientuje (ať už bohužel nebo pochopitelně) podle těch veselých žlutých čísel. A pokud má Skyrim 10 a F4 7, něco nebude dobře, přestože se můžeš schovat za to, že se jedná o subjektivní názor autora recenze. Zkrátka tvrdit že na tom číslu nezáleží je taky problematický a zkreslující, záleží na něm.
        • Já bych se vyprdl na nějaký číselný hodnocení ...ikdyž jak jsem četl recenzi, tak mi přišla velice pozitivní, kde by člověk čekal nakonci tak 9/10, ale budiž *7* ....... dal bych prostě jen místo číslo - Must play :D ...případně zlatou hvězdu :)
          • Must play? To si letos mezi RPG hrami zaslouží leda Age of Decadence. *1*
            • Tím myslím že Poe prostě není žánrovej autor a pokud žánr používá tak s ním pracuje jako s materiálem. V Havranovi se gothicu v podstatě vysmívá podobně jako Byron romantismu v Donu Juanovi, v Jámě a kyvadlu nebo Zániku domu Usherů se snaží o psychologizující horror což taky zrovna neodpovídá zákonitostem žánru. * Zajímavější mi přijde Stevensonův Klub Sebevrahů, což taky není zrovna gothic, je to dekadence.
            • rly? https://en.wikipedia.org/wiki/The_Fall_of_the_House_of_Usher
            • a dle mého jsi špatně diagnostikoval Big Bosse. Od incidentu v GZ dle mého netrpí, tam se to zlomilo, začiná být naprosto apatický ke světu, a proto nastupuje dvojník jako symbol.
            • Poe nemá s žánrem gothic fiction moc společného, spíš s dekadencí obecně. Jeho nejzajímavější text je imo beztak Philosophy of Composition. *3*
            • Infantilní vykřík? Cituji: "A gothic fiction je prostě odpad, to se na mne nezlob" Takže Poe je odpad a hotovo, ok. *15*
            • Big Boss je symbol. Všechny tvoje kydy okolo jsou naprosto zbytečné...

              Dvojník na scénu přijít musel, aby dořešil první smrt na MSX2, pokud to chceme brát ještě jako kánon.
            • Jaký infantilní výkřiky zas? Ale dobře, nechme stranou že mi únik před odlidštěným industriálním měšťáckým světem do fantaskní eklektický deprese přijde směšnej.

              Blood Baron i Big Boss trpí, protože nedokážou zvládnout svou agresivitu. Jsou to podobné postavy. Jedné z nich rozumíš. Do druhé se autor snaží promítnou příliš poměrně nesouladných a protichůdných myšlenek, jako když pejsek a kočička vařili dort nebo Lucas vařil Vadera. Big Boss chce být plátnem velkých dějin 20. století i individuálních dějin na ose idealismu - nihilismu. Jenže pak Kojima v rozhodující chvíli vytáhne kartu "dvojník". Samozřejmě, tohle je do značný míry unfair, protože BB je vedlejší postava, kdežto BB hlavní postava. Přesto: Barona, dobře exponovanou a uvěřitelnou postavu sleduješ v rozhodující chvíli dramatu. Big Bosse v rozhodující chvíli dramatu nahradil Kojima v podivném zbytečném zauzlení pro zauzlení dvojníkem a Big Boss je tudíž postava zcela neživá, tezovitá.
            • Ty infantilní výkřiky si nech, děkuji. *3*
            • Mohl bys rozvést tu myšlenku o Big Bossovi. U BB není potřeba tvořit tu černobílost postavy násilně a předvidatelně tím, že mlatí svoji ženu a své deprese si přenáší na ni a pak toho lituje.
            • Jo, vím. Právě. V čem je Big Boss zajímavější než Baron? Navíc ty u Barona pořád operuješ samotnou fabulí, ale podstatnější je syžet, způsob vyprávění toho příběhu ve hře - a ten je výbornej.

              A gothic fiction je prostě odpad, to se na mne nezlob. Neznám jediný zajímavý dílo tohohle žánru.
            • víš vůbec něco o Big Bossovi? *15* *3*
            • já ti to neberu, ale vysmát se ti můžu, mně zase připadá směšné považovat premisu u Barona za kvalitní, jelikož je to tak otřepané, že to mohli pobrat klidně i od Daniel Steel, kdyby psala levnou fantastiku a ty se na oplátku můžeš vysmát mně.
            • Ne, nezdá. Postavy do jisté míry musí být šablonovité, typizované, protože jsou to postavy. Originalita není zajímavá (ani možná). Zajímavý je úhel pohledu, zajímavý je, že je ta postava živá, pochopitelná a tragická. Neexistuje originální postava, neexistuje originální příběh. Existují dobré příběhy - ty, které osvětlují motivaci postav.

              Blood Baron je pravděpodobně lepší postava než Big Boss / Snake (když už jsme u těch zkrachovalých válečníků).
            • Nebude. / Proč se prostě nesmíříš s tím že se pro mne jedná o směšný žánr? Já ti taky nevnucuju detektivky, noir nebo western. Trochu úcty k cizímu vkusu neškodí, zvlášť když je uvozený "slovy" jako "imo" a "podle mne" nebo "pro mne". Snad mám nárok na to abych opovrhoval Střihorukými Edwardy a prerafaelismem, Stokerem a Lovercraftem a podobnými zoufalci. Nebo nemám? Aha. /
            • a čemu přesně říkáš dobře napsané postavy? Ožrala a válečný vysloužilec, co mlátí svoji ženu? Nezdá se ti to šablonovité? Pff.
            • *15* bože, když se vysměji tobě, nebude to vadit, co říkáš?
            • Asi bych měl ještě dodat že gothic novel / horror a ostatní viktoriánské módní odvozeniny zbytků dekadentního romantismu zbaveného podstaty si imo zaslouží jen nejsžíravější výsměch, proto mne Bloodborne neláká.
            • Bloodborne? To spíš Witcher, kvůli příběhový lince Blood Barona a výborným postavám. Bloodborne mne nijak neláká. *3*

              Otázka názoru, vkusu. Ale Age of Decadence může být zajímavý pro kohokoliv, už je pro rozšíření obzorů.
            • Mám odehráno přes 30 hodin a za mne musím jen doporučit ... must have letoška :)
            • a Bloodborne, to by si měl taky každý zahrát. Kde najdeš město pod městem, které je ještě hezčí než to horní?
          • nightborne
            To nemůžu než souhlasit =). Čistě textový recenze by byly požehnání - ale obávám se, že jsme v menšině =).
            • Symbol, Davide? Asi jako písmeno A?
            • Big Boss je symbol. Všechny tvoje kydy okolo jsou naprosto zbytečné.
            • * bůča: strašně nerad jsem hnidopich, ale... holt. Ne hold.
            • Konkurence EG hold předběhla, ale to je u ní, asi tak jediný .... :)
            • Games by se tak připravili o většinu vláken v diskusích, obávám se. *1*
        • nightborne
          Hmm, takže bys třeba dal (příklad) F4 9/10, jenom proto, že někdo jinej před tebou dal Skyrimu 10/10, ačkoliv s tím osobně nesouhlasíš a tu devítku bys rozhodně nedával s čistým svědomím? To přece nemůžeš po recenzentovi chtít, imho =).
          • Podle mne games.cz nemají hodnocení her dlouhodobě vyřešený, není konzistentní. Desítky tady běžně dostávaj nepříliš dobré hry. Porovnej například MGSV a F4. Tudíž: v kontextu hodnocení ostatních her tady si F4 zaslouží lepší známku. (Imo stejnou jako MGSV, o stupeň nebo dva horší
            než W3, o stupeň nebo dva lepší než Skyrim, ale tady si nejsem úplně jistý.)

            Na druhou stranu sedmička pro F4 je sama o sobě spravedlivější než hodnocení řekl bych možná i většiny her tady.

            Ale na to jsi se neptal, vím. Myslím, že recenzent je součástí redakce (nebo externista, na tom nezáleží) a měl by se držet nějakých standardů v redakci uplatňovaných. To přece není cenzura nebo potlačování vlastního názoru. Pan Slavík se těchto standard zřejmě drží lépe než někteří jiní autoři tady. Problémem není sedmička pro F4, ale hodnocení některých jiných her. Vím, že je hodnocení nakonec vždy subjektivní, jenže mělo by se zkrátka snažit usilovat o co největší míru řeněme "objektivity" (ať už objektivitou rozumíme vlastně cokoliv).
        • Mimochodem: jak moc na něm záleží zažil v roce 2010 na vlastní kůži Obsidian *1*
    • Witcher je adventůra, kde je hratelnost potlačena na vedlejší kolej. Úspěch hry je tedy dán tím, že hráči mají rádi filmové hry ala Last of Us a mají ho rádi i PC hráči, kteří proti tomu u Last of Us, Heavy Rain bojovali. Dle mého velice zajímavé odhalení.
      • "Witcher je adventůra, kde je hratelnost potlačena na vedlejší kolej. Úspěch hry je tedy dán tím, že hráči mají rádi filmové hry"


        W...WH.....M..... WHAT????
      • Vidíš, já tady tvrdím pořád že Torment je adventura a pořád narážím. *1* A teď je za adventuru vydávanej i Witcher. *1*
        • Tak Torment je spíše novela než adventura, ale jo taky by se to mohlo definovat jako dobře napsaná adventara. U mě strašná škoda, že Torment obsahuje combat a bojové scény, jelikož je to něco hrozného...
          • Přesně. V Tormentu by boj neměl být vůbec a doufám, že v "pokračování" půjde vypnout na co nejnižší možnou úroveň...
  • Btw i když je to podle mě fajn hra, tak bych si rád přečetl 99 důvodů (záchody jsou) proč Fallout 4 stojí za starou belu od Dana Vávry.
    • Ted nevim jak to myslis, jestli ironicky nebo ne. Ja si myslim, ze Fallout 4 je velmi dobra hra. Tech 99 duvodu, proc je Skyrim spatna hra, jestli narazis na toto, co psal Vavra, tak to jsem cetl a asi jako jeden z mala jsem souhlasil, ze nechapu, proc vsude byl Skyrim tak zvelicovan, jak je super a mel 10/10 hodnoceni, kdyz to bylo takove prumerne RPG s hezkou grafikou...
      • A třeba já to hodnocení Skyrimu přál, protože pro mě je to super hra, se světem, který mám hrozně rád a považuju ho za jeden z nejpropracovanějších RPG světů vůbec. Strávil jsem ve Skyrimu stovky hodin a nelituju...
        Naopak zatím žádný "3D" Fallout mě nějak moc nechytnul. Hodně mě bavila jen dvojka. Na druhou stranu nejsem jeden z těch haterů, co si zoufale přejou návrat izometrie, 3D Falloutu sluší.
        Takže já jsem s hodnocením spokojený...
      • Zrzzek
        Mě by to taky zajímalo. Člověk s něčim souhlasí a občas si řekne, že Vávra by nadával i na špatnej tvar ho*na. Ale ze zvědavosti a pro srandu bych si to přečetl rád...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit