Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No, třeba to zase dají obsidianu, aby na bethesdáckých základech postavil další opravdové pokračování Falloutu.
  • Je fajn vidět recenzi od někoho, kdo nepodleh hypu a hru si sice evidentně užívá, ale zároveň nepřehlíží její problémy a nedostatky.
  • Ještě, že zítra je svátek. Tuhle diskusi musím přečíst v klidu. V práci brečím smíchy a vůbec se nesoustředím *1* Tahle diskuse je snad lepší jak ta hra xD
    • to si kur.
  • Na uvod bych rad uvedl ze osobne povazuju Fallout2 za nejlepsi RPG co jsem kdy hral.
    Fallout4 je imho OK. 7/10 je adekvatni hodnoceni. Mam odehrano momentalne dle steam counteru 62h a zatim me to bavi. Mam level 21 a prozkoumano tak odhadem 1/3 mapy. Videl jsem, ze si lidi stezuji na velikost mapy. Osobne s tim nemam problem. Mapa je imho dostatecne velka hlavne diky tomu, ze v techto 3d falloutech (a obecne hrach od bethesdy) je ten teren velice "komprimovany", tj. lokace jsou od sebe vzdalene co by kamenem dohodil. Jak rikam, po cca 60 hodinach hrani muzu rict, ze mam skutecne prozkoumanou zatim tak cca 1/3 mapy a jsem si jisty ze i v tech prozkoumanych castech jsou zakouti, ktere jsem neobjevil. Oproti predchozim Falloutum se mi libi, ze jsou konecne ve hre vetsi mesta a osady. Na F3 (NW jsem nehral, protoze me F3, jako F2 fanouska, odradilo) mi vadilo, ze tamni velka osada bylo 5 chatrci a cely pocit velikosti z F2 byl prevodem do 3d naprosto vytraceny. V F4 je v podstate cela centralni cast mapy jedno velke mesto s velkym mnoztvim lokaci, polorozpadlych domu, do velkeho mnozstvi z nich se da vejit (cili nejsou to jen kulisy) a na vetsinu z nich se da vylezt na strechu (coz v kombinaci s mou vernou loveckou puskou je idealni prilezitost na to provetrat kulich par raiderum nebo mutantum).
    Libi se mi i ten minecraft system co tam pridali. Bavi me sbirat kdejaky bordel a zvelebovat a opevnovat si svou zakladnu. Taky se mi libi system modifikace zbrani a armoru. Osobne bych tento aspekt hry rad videl jeste vice rozsireny.
    Dokonce se mi i libi novy system power armoru. Vubec nemam problem s tim, ze power armory vyzaduji power celly takze je nejde pouzivat porad, ale pouze kdyz je ho skutecne potreba. Je to takovy tank, ktery si clovek pipla a vylepsuje a pak ho jednou za cas vezme na projidku.
    Co se mi ovsem nelibi je dalsi odklon od RPG a priklon k strilecce ala Mass Effect. Nelibi se mi, ze VATS nezapauzuje hru, ale pouze zpomali cas. Stary system taktickych a promyslenych souboju kdy na kazdem tahu zalezelo z Fallout2 je naproso pohrbeny. Osobne VATS temer nepouzivam protoze staci akorat tak na 2-3 vystrely a pak jste stene zpet v realtime modu a je teda daleko bezpecnejsi vylezt nekde na kopec a sazet headshoty ze sneaku v realtimu. Coz me privadi k dalsi veci, ktera se mi nelibi a sice ze sneak mechanika, ktera je uplne stejna jako ve Skyrimu, hranici s cheatovanim. Neskutecne hloupe AI neni schopne klast jakykoliv odpor. Staci z dalky ustrelit par nepratelum kokos, zalezt za sutr a nechat ostatni behem par sekund "vyresetovat" a cely postup opakovat dokud nejsou vsichi nepratele mrtvi nebo jich nezbyva uz jen par ktere vemete z blizka brokovnici, protoze uz se vam nima nechce babrat. Sneak by mel byt zkratka daleko obtiznejsi v tom smyslu, ze kdyz je hrac uz jednou objeven tak by pro nej melo byt daleko obtiznejsi nepratelum utect. Hraju od zacatku na hard obtiznost. Jedine co se na vyssi obtiznosti zveda je pocet "legendary" nepratel, jejich hp a dmg. Uz to na ten hard dohraju, ale další hru urcite rozjedu na survival.
    Dalsim aspektem hry, ktery se mi nelibi a souvisti se zminovanym odklonem od RPG je fakt, ze se tvurci rozhodli, ze veskere dialogy musi byt dabovane coz je neskutecne limitujici. Jsem pro mit dabovane nejake vyznamejsi postavy a pribehove linky, ale pokud by tohle pravidlo opustili otevreli by tim moznost daleko rozmanitejsimu a propracovanejsimu svetu (protoze chapu ze z produkcniho hlediska nelze mit stovky plne interaktivnich postav ve hre nadabovanych). K tomu se take vaze limit konverzaci na 4 moznosti. Opet aspekt her jako Mass Effect. Tohle je podle me krok spatnym smerem.
    Jinak je ovsem F4 zabavna post-apo open world hra. Jak rikam, 7/10 je podle me tak akorat. Hra je OK, ale k dokonalosti ma jeste kus cesty pred sebou.
    Osobne si ovsem nejvic preju aby doslo k nejakemu resurektu klasickeho fallouta z iso pohledu (nejaka nova vetev "Fallout Classic" her) s poradnou davkou moznosti a RPG a s minimem AAA "vylepseni". *14*
    • Souhlasím, že hra je parádní s mouchama a věcma, které by tam být nemusely (dabované postavy a tím omezené možnosti vedení dialogu). Další věc, která mi docela vadí (protože si taky rád stavím pičoviny v osadě) je ta, že u jednotlivých obyvatel nevidím, jakou činnost zrovna dělají (nedělají to totiž 100% času a občas jen tak chodí nebo někde sedí), tudíž se občas stane, že omylem vezmu někoho kdo dělal v shopu aby např. sklízel brambory. To si potom chce člověk něco koupit a ejhle shopu chybí člověk. Systém power armoru se mi taky líbí, už to není o tom, že člověk po 50 hodinách hraní narazí na tohle brnění a od té chvíle je vpodstatě nesmrtelnej. AI by mohlo být na trošku lepší urovni, hlavně u společníků (ale co si budem povídat kdo si pamatuje na F2 ví kolikrát měl ustřelenej bok když dal Vicovi gussovku). Je tady pár buggů ovšem u tak rozsáhlé hry se to dá odpustit. Co se ovšem odpouští hůř jsou napsané dialogy, které povětšinou nejsou moc záživné a právě o tom by Fallout měl být (tuny textu a možností jak vyřešit jednotlivé věci). Když však člověk přijme fakt, že se jedná o bethesda hru, která má vždycky mouchy, tak jich F4 zas tolik nemá a pro lidi, kteří mají rádi postapo hry je F4 jasná volba. V nejlepším případě se dočkáme (stejně jako u NV) dalšího dílu nebo datadisku pod hlavičkou Obsidianu, kde už bude míň chyb a vychytanější příběh potažmo systém dialogů. Za mě jakožto fanouška Falloutu potažmo všech post-apo her bych dal 7/10. Pokud by byl vychytanej systém dialogů a nebyl omezen vpodstatě na ano ne, a ubylo by pár buggů dal bych určitě ještě o stupínek či dva víc. Jinak k "Fallout Classic", nedávono jsem četl článek, že Fargo chce obnovit projekt Van Buren (což pro ty, kdo neví byl pracovní název pro izometrický Fallout 3, který se potom ovšem zrušil). Dá se vygooglit jak to mělo vypadat a takovou hru bych si s chutí zahrál. Není to tak dlouho co jsem si z nostalgie naistaloval F2 a potom i F1.5 resurrection (za což obdivuju lidi, kteří si dali téměř 10 let práce aby tohle vytvořili) a i po těch letech a grafice a vůbec mě hra neskutečně bavila. Na základě toho jsem si nainstaloval wasteland 2, prvních pár hodin hraní jsem si říkal, že je to dobrý a je to vpodstatě F2 v novým kabátu, ale hra rychle omrzela a začala být hrozně jednotvárná. Pokud bych si teď chtěl zahrát nějakou rpg střílečku s hezkou grafikou tak bych za sebe sáhnul po jagged alliance back in action a ne po wasteland 2.
    • Ahoj abc, hezky napsany, se vsim souhlasim. To VATS take nepouzivam, mam tam malo bodiku v perku a kdyz pouziju, tak dvakrat vystrelim a pak se nemuzu diky malemu AP hybat :-) Soude podle ohlasu se tvuj komentar libi vice lidem
    • New vegas je od tvurcu orig falloutu a je to fakt psina
    • Tak sneak nepoužívej. *1* Stejně není lepší pocit, než stát v první řadě a rozdávat nepřátelům své pozdravy gatlingem. Bývalí obyvatelé letiště Boston by mohli vyprávět. *5*
    • Souhlas se vším... hlavně s tím, že Fallout 2 je nej RPG všech dob. Teď se chystám na Wasteland 2, čekám na češtinu která už je ve fázi testování... hrál si Wasteland 2? Pokud ano tak tvůj názor...? Dík ;)
      • Pro mě osobně byl Wasteland 2 jen očekáváním průseru, a ani Enhanced Edition to moc nezměnila.
        Přide mi to jako udělané horkou jehlou z povinnosti, nikde v tom nevidím lásku. Ty 3D modýlky v Unity a opakující se assety mě brzy začaly nudit. Jako příběh nebyl úplně zlý, ale technické provedení mě dost odradilo. Zkusil jsem rozehrát na podruhé v EE verzi, ale po cca 6h jsem to vzdal, protože mi to přišlo možná jako krok zpátky, než očekávané odladění chyb a vyhrání si např. s modely postav a jejich vybavením. Nicméně konec hry a finální megasouboj mě přišel docela fajn na rozdíl od konce F3. Jinak u WL2 jsem měl docela problém s tím univerzem, které jako by bylo Falloutovské a zároveň ne. Ale sto lidí sto chutí... není nad to udělat si vlastní názor sám, že? :)
        • Dík za názor... ;) určitě WL2 zahraju.
      • Jestli mas rad F2 ... tak od toho dej ruce pryc ... a radsi si nahod JA2. Zabugovany, polonefunkcni, jako 100% pokusu o prevod do 3D. Budes hodinu dobejvat bednu, abys v ni pak nasel jednu pouzitou sprcku. Manika co stoji na sousednim poli nemuzes picnou pistoli, a misto toho, co stoji ob jedno trefis svyho, co stoji za tebou ...
        • Zakladem je pravidlo #1 a to je hrat to defensivne - tzn. kazdy tah byt VZDY krytej a postupovat stridave kupredu.
          Proto to taky hraju POUZE na tahy, tzn. aby se mi to neprepinalo do realtimu pokud jsou na mape nepratele, ani kdyz je nevidim, kazdej bod se pocita a treba peclive rozmyslet.
          Jinymi slovy hrat to na interrupty.
          Kdyz nekde vidim nepritele, snazit se na nej pockat za rohem a tak.
          Kdyz postupuju VZDY nechavam kazdemu volne body na interrupty, pokud me situace nedonuti riskovat, kdyby zpoza rohu nekdo vylezl. Je to presne to same jako vletet do krizovatky na cervenou. Na chlup.

          Neni potom vetsi odmeny nez ciste dokoncena mise presne tak jak jste si to naplanovali, vetsinou se ale neco zvrtne a musite improvizovat. No a tady prichazi na radu 1-2 urovne kryti..
        • Moji specialitou v jednotce jsou hlavne agilni zoldaci s nozema, ktery jsou schopni ve stealu behat jak lane a podrezavat nepratele dokud o Vas nevi. Vse jisti sniperi, kteri drzi cil na musce a strili vetsinou s jistotou na hlavu (ale bohuzel bez tlumeni).

          Pokud je v sektoru nejaka ta budova, stavaji se ze hry totalni takticky orgie, opravdu se to ani neda popsat kolik moznosti mate co vymyslet a jak si lze nepratele vychutnavat pokud mate dobrou situaci. mel jsem treba pripad, kdyz jsem zahnal postrelenyho nepritele do mistnosti, kam jsem za nim ani nechodil, ale hodil jsem mu tam proste yperit - sam jeste rad vylezl ;-)
        • Uz nejakej ten patek je tam dalekohled, takze vsem davam dalekohled kdyz je ten luxus (tady doporucuju pouzivat klavesu home, ktera vam v 1.13 vizuelne zobrazi vyhled zoldaka a to i na minimape a klavesu DEL pokud vidite nepritele abyste videli jeho vyhled, potom se muzete orientovat, to v puvodni ja2 chybelo) - da se odmontovat i optika z pusky.
          Dalekohled tady samozrejme funguje jako tunnel vision, takze kontrolujte HOME klavesou vyhled, protoze ztracite periferni videni. Ale zase vidite nepratele na HODNE daleko, takze muzete planovat perfektni assault a vypinate jako jednotka z filmu (dokud se neco nezvrtne ;-) )
          Dale kdyz sniper da prst na spoust (klavesou L ho zamerite konkretnim smerem) tak ma potom min bodu na vystrel a hlavne ma tunnel vission do dalky. Jeho vystrel stoji opravdu hodne bodu a za jedno kolo toho vic neudela, pokud na vystrel neni pripraven, tak ani nevystrelite a defakto je odkazan na jine zbrane. Davam mu proto jeste tlumenyho glocka z pruraznyma jako nouzovku.

          No a na to kdyz se neco zvrtne, tak mam rad v jednotce 1-2 brokovnice a nejaky ty automatiky, brokovnice je na to zvlast super, protoze nepratelum ubira BRUTALNE staminu a pohyb, takze si muzete byt jisty, ze neptritel po jednom zcisnuti par brokama kdy nedostane plnou sice treba nebude polomrtvej, ale bude se mu HODNE spatne se situaci neco delat a driv nebo pozdeji ho najdete podle krvavych stop.
        • velkej nahoru za mention ja2, pro me osobne je prave ja2 v modifikaci 1.13 nejlepsi hra vsech dob a to mam nejradsi RPG.

          Zatim jsem bohuzel nevidel na ceskych diskuzich popisy lidi, ktery se do toho dostali (tzn. vybudovali jednotku konkretniho zamereni v boji), kazdej si tam totiz muze najit svuj vlastni styl jak postupovat. (zezacatku na to nemate zoldaky ani vybavu)

          Pro me to znamena mit idealne na jedne mape 2 snipery s elitnim vybavenim (v 1.13 to znamena bejt z lehu schopen vypnout nepritele s jakymkoli vybavenim - s pruraznou kulkou, bez vybaveni je dum dum potom vylozena reznicina pokud nema armor) prakticky kdekoli na mape, pokud mate volnej prostor mezi nima a vidite nepritele treba i nekym jinym.
          Z blizka potom sniper netrefi nic, optiku ma na blizko rozmazanou.
          Dale zalezi jestli lezi, nebo stoji, jestli ma podperu apod...
  • Nečekal bych že to napíšu zrovna tady, ale výborná recenze!

    Teď už jen se takového stylu držet dál a budu spokojený.
  • Po letech teď hraju F2 a je úplně o něčem jiném než toto...ten svět, postavy, možnosti dialogů...to je prostě něco! Je to něco, co nový fallou nemá. F4 je možna dobré FPSko, ale ne dobré RPG a už vůbec ne dobrý Fallout.
  • oVer9000
    Může mi někdo vysvětlit, proč tolik čtenářů games.cz, a občas se to objevuje i v chatech při různých gamesplayích, vnímá hodnocení jedné hry v kontextu hodnocení jiných her, v jiných dobách, jinými lidmi?

    Tu hru nehodnotí WEB, tu hru hodnotí člověk, kterej má svůj názor, a neřeší kdo, kdy jak na webu co hodnotil. Dokáže bejt kontext mezi hodnocením her v jedné sérii.

    Proto Fallout 3 v levelu tušim, že od Pavla dostal 10/10. Tak za předpokladu že Fallout 3 byl v roce 2008 se svými kvalitami, tedy 7 let nazpět 10/10, s dnešními kvalitama je F4 hodnocen třeba těch 7/10.

    Nevim proč sem taháte skyrim, proč sem taháte Far Cry, Assasin's Creed nebo jakoukoliv jinou hru, která kdy byla někým hodnocena, v nějaké době na tomhle webu. PROTOŽE TO ABSOLUTNĚ NESOUVISÍ. A lidi, který v tom souvislost vidí by nikdy nemohli bejt recenzenty.. čehokoliv. To vám říkám na rovinu. :)
    • Solidní hate, co ? *1* *2*
    • Slavík je ješte mladej a neumí v tom chodit, ne jak ostrileni recenzenti typu dobrovsky ktery si za recenzi nechaji zaplatit
    • Tak nevim jestli to nemyslis ironicky, ale hodnoceni hry se dela proto, aby ji bylo mozne porovnat s jinymi hrami a hrac si tak udelal predstavu, jak je hra asi dobra. Proto by melo byt hodnoceni vsech her porovnatelne. Prakticky je trochu problem, ze se hry vyviji a tak co bylo super pred lety uz nemusi byt super ted. Ale s tim se musi poprat redakce a nastavit to nejak. Treba jednou za dva roky udelat tlustou caru a rici nyni hodnotime hry za nove casove obdobi.
    • No je to jednoduchý, spoustě lidem se zdá zdejší hodnocení 7/10, nepřiměřeně malé a tak porovnávají s hodnocením jiných, podobných her na tomto webu. V případě že by číselné hodnocení nebylo, tak se nic neřeší. A čtenář prostě řeší, kolik dal web-stránky dané hře. Též je člověk už trošku zvyklý že některé stránky hodnotí něco takto, i jiné zase jinak ....avšak je tam většinou nějaká kontinuita...

      Pokud tedy budeme řešit jen daného recenzenta .... tak je na debatu, aby se hodnocení namísto např. 7/10, nepsalo: PEPA Z DEPA DÁVÁ 7/10. To už pak ale ta recenze nemusí být na games, ale PEPA Z DEPA si ji může dát někam na blog ..
    • Mimochodem, podívej se na grafický zpracování recenze - na velký logo Games.cz nahoře a malý nevýrazný jméno autora v záhlaví článku. Co je důležitější, autor nebo médium? Na co klade grafika důraz? A proč je vedle hodnocení odkaz na text vysvětlující zásady které by autoři recenzí měli při hodnocení uplatňovat? Tohle není blog, ale magazín.
      • ty tu navrhuješ novinářskou diktaturu, víš o tom?
        • Ne, já tu navrhuju chovat se konzistentně a přečíst si třeba ty deklarovaný principy hodnocení když už tu recenzi píšeš. Možná taky protože si uvědomuju kam může novninářská subjektivita v recenzích her zajít - pamatuju Andreje Anastasova a jemu podobné.
          • Samozřejmě, že se recenzent musí držet určitých mantinelů daných útvarem recenze jako takovým. Ale číselné hodnocení prostě není součástí recenze. To je výmysl, který existuje za účelem jakémusi srovnání a taky pro líné čtenáře. Popravdě nemusí úplně souhlasit s textovou recenzí, která je více subjektivní a kritická, hodnocení pak obecnější.
            • Sorry za double post.
          • Samozřejmě, že se recenzent musí držet určitých mantinelů daných útvarem recenze jako takovým. Ale číselné hodnocení prostě není součástí recenze. To je výmysl, který existuje za účelem jakémusi srovnání a taky pro líné čtenáře. Popravdě nemusí úplně souhlasit s textovou recenzí, která je více subjektivní a kritická, hodnocení pak obecnější.
          • ty se nech léčit *3*
    • Na základě čeho podle tebe recenzent hru hodnotí? Na základě jakých myšlenkových operací vynese známku? A líbilo by se ti, kdyby tě učitelé ve škole hodnotili na základě momentální nálady a vztahu k žánru? Nemyslíš, že by hodnocení mělo být konzistentní - s přihlédnutím k subjektivnímu názoru autora, samozřejmě?
      • Problém je v tom, že pořád srovnáváš jabka s hruškama. Když ti učitel ve škole hodnotí sloh, nejedná se o recenzi, ale pouze o ohodnocení podle určených kritérií (téma, pravopis, užité výrazy, opakování spojek apod.. - takto se například hodnotí i sloh u maturity). Recenze je naopak subjektivní postoj utvořený na základě zkušenosti s recenzovaným subjektem (pokud se tedy nejedná o recenzi například vědeckého článku, to je něco trochu jiného). Navíc známkování ve škole přece nemá s literárními útvary nic společného, srovnání prostě není na místě...
      • oVer9000
        Tvůj komentář mi přijde trochu mimo. Já tu řeším něco trochu jinýho.
        -Autor webu udělí nějaké hře známku. Třeba Skyrim. Dostane 10/10. A za pět let vyjde Fallout 4, hra v jiné sérii, v jiné době, hodnocená jiným autorem. A dostane 7/10.
        -A někdo se zeptá: "jak je možný, že na webu, kde Skyrim má 10/10, tohle dostane 7/10."
        -A stejně tak by se mohl zeptat proč Hotline Miami taky dostalo 10/10 a novej Assasin's Creed dostal 8/10.
        -Jde o to, že hledáte konzistenci nebo souvislost v něčem, v čem ani souvislost bejt nemůže.
        -A přesně tohle se snažim vysvětlit. I kdyby tam teda nebylo jméno autora, ale třeba "redakce Games.cz", takže by to uděloval web, zkrátka všichni v něm, absolutně všichni by se shodli.
        -Furt by to muselo bejt na základě subjektivity a v kontextu jedné série. Neříkali by si: hele, tady Hotline Miami jsme dali tolik, takže teď všem hrám s lepší grafikou než Hotline Miami budeme dávat 10/10. Protože to je naprostá kravina.
        -Proto se vybere redaktor, kterej neviděl jednu hru v životě, a má odehráno hry v dané sérii, ale dokáže si udržet třeba odstup. A řeší tu jednu konrétní hru. A je to jeho subjektivní názor na tu hru.

        A to se dá použít i v tý škole jak říkáš, každej učitel hodnotí jinak a vnímá studenty jinak, každej má jinej přístup, a vlastně jinej obor. Nebude hodnotit výsledky studenta v biologii v kontextu jeho výsledků v matematice. :D Protože tam opět neni ABSOLUTNĚ ŽÁDNÁ SOUVISLOST, ani konzistence.
        • Ta otázka ale relevantní je: jak je možný, že totéž médium udělí Skyrimu známku 10 (výjimečná hra špičkových kvalit) a F4 7 (dobrá hra)? Nejde konkrétně o TESV a F4, samozřejmě. (Na druhou stranu porovnání TESV a F4 - žánrově prakticky totožných her - je trochu snazší než porovnání Hotline Miami a nějaké mainstreamové hopsačky od Ubisoftu, to je jako porovnávat Cannon Fodder a Prehistorika.)

          Subjektivita je v pořádku, je samozřejmě nutná - a dokonce i prospěšná. Má v recenzi svoje místo. (Zejména pokud by se jednalo o recenzi románu nebo filmu, tj umění; hra jako F4 je naproti tomu komerční produkt a měla by být hodnocena jako komerční produkt, ne jako umělecký dílo.) Ale pokud je číselný hodnocení JEN vyjádření subjektivních sympatií a antipatií, jakej má potom smysl? Tahle číselná známka je - podotýkám - samozřejmě nejdůležitější část recenze. Je graficky vypíchnutá, je kontroverzní, je to jediný hodnocení na kterém reálně záleží. Jakej má smysl, pokud jde pouze o hodnocení hry na subjektivní, žebříčku recenzentem hodnocených her bez vztahu k ostatním hrám hodnoceným konkrétním magazínem? A proč zrovna tohle číslo potom agregují servery jako metacritic?

          Games.cz není CSFD. Subjektivita je nevyhnutelná a žádoucí - stejně jako určité mantinely.
          • nightborne
            Hele, můj osobní náhled na to je takovej, že je ideální trochu znát i ty lidi za číslama. Chápu, to pro nově příchozího není moc možnost - proto je to pouze můj personální pohled.

            Příklad - obrovsky respektuju styl psaní Lukáše Grygara, slovotepectví on prostě ovládá - tu zajímavej obrat, tu neotřelej neologismus, číst jeho texty mě zkrátka baví. Ale vím, že vkus máme trochu jinde, proto pro sebe osobně beru konečný hodnocení a verdikty s rezervou.

            Na druhou stranu taky vím, že třeba s Honzou Olejníkem máme vkus téměř totožnej, a proto jsou jeho závěry a hodnocení, opět pro mě osobně, směrodatnější.
      • reknu to takhle: prečti si nazory daniela vavru na fallout 3 nebo skyrim a pak recenzi treba od lukáše grygara nebo od smejkiho. Každej se na to diva zcela jinak a každej by dal jine hodnocení. neda se rict že by jedna recenze byla špatna a druha ta spravna.
      • je videt ze jeste chodis do skoly a mas cas se zabejvat kokotinama...
      • nightborne
        Jenže učitelé ve škole hodnotěj podle pevně definovanejch aspektů, zatímco pocit z hraní kvantifikovat nemůžeš... takže na tu paralelu bych si dal bacha =).
        • Co hodnocení slohových prací, esejů a podobně?
          • nightborne
            To je příšerně subjektivní, stejně jako recenze =). Copak se ti nikdy nestalo ještě ve škole, že ti každej učitel vyčítal něco jinýho a navzájem si třeba i protiřečili? Mně se to stalo nejednou, co si pamatuju =).
  • Nejlepší na F4 je tato diskuze. *1*
    • Ristoro
      Všechny triple A hry mají super diskuze :D.
  • Chim
    Závěr: Prostě pí*ovina ale musíme tomu dát nějakou lepší známku protože prostě sedmičkou neurazíš.
  • Bohužel, recenze mě utvrdila, že se zase vyplatí tak 1 rok počkat na patche oficiální i neoficiální a na mody.
    Pak to bude snad dobrá hra.
    Smutné, ale u nových Falloutů je to už standard.
    *9*
    • přesně tak to bylo s assassins creed unity
    • chytrej

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit