Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já se snažil aktivně vyhýbat všem zmínkám o F4 před vydáním. F3 pro mě bylo hned po FT největší zklamání série a měl jsem strach, aby se to neopakovalo. F3 totiž na druhé zahrání, kdy se vyzobávají boční questy a nejede se po hlavní questové linii (F3 jsem na první hraní dohrál za cca 18h a pak se dostavil WTF? efekt) zase není až tak zlý. U NV jsem si chrochtal blahem a jen díky tomu vzal 3D ve Fallout sérii na milost. Myslím, že hodnocení 7/10 je fér. Je to nadprůměrná hra a má spoustu much. Pro mě největší překvápko byla HW náročnost. Někde jsem koutkem oka zahlédl titulek článku, že F4 pojede na Skyrim enginu a zahrají si i majitelé starších strojů. No Skyrim mi jede na plné detaily hodně svižně, ale F4 je na mém starším železe už promítání diapozitivů. Klávesnici a myš jsem zavrhl po prvních 15ti minutách a připojil si gamepad. Aktuálně lvl28 a odhaduji tak půl mapy prolezené. Některé boční questy jsou fantastické, a např. u Silver Shrouda jsem až uchcával smíchy. Osobně se mi hodně líbí muzika, mám vyplé rádio a ty ambientní motivy mi přijdou možná ještě lepší než ty od Morgana ve F1 a 2, někdy se prostě jen zastavím, kochám se okolím a poslouchám hudbu - takový efekt na mě měl snad jen ve F2 "My Chrysalis Highwayman".
    Jinak typicky Bethesda docela odflákla start - zkusil jsem zda mohu s Vault-tech obchoďákem vyrazit dveře, nejde to. Pak jsem místo do bunkru patnáct minut obíhal domy sousedů a zkoušel konverzovat a bomby stále nepadaly. Ale jamile se vykročí o metr za neviditelnou hranici, tak nastane výbuch. Dialogy při nástupu do vaultu hodně slabé, žádná možnost konverzace, žádné alternativy jako např. hysterický záchvat paniky, diskuze s personálem atd., každý má jen jednu krátkou větu kterou mele pořád dokola. Když pak člověk poslouchá přednášku Dana Vávry o tvorbě questů, tak tady to je přesně to jak to nemá být a je vidět, že to nemělo žádnou jednotnou hlavu. Práce se rozdělila a každý quest, každou oblast dělal někdo jiný. Na výsledku je to pak vidět.Některé budovy doslova vybízejí k prozkoumávání a dýchá z nich nějaký příběh na pozadí, jiné jsou mechanická nuda. Problém s tím, že skoro všude funguje elektřina jako by se nechumelilo přetrvává. Něco sice jako mají řešit agregáty, ale pamatujete jak vzácný byl benzin ve F2? Tak v F4 je benzin na úrovni před ropnou krizí v 70tých letech - je všude, bomby sice zničily vše, ale rafinerie někde "v pozadí" jedou na plný výkon. No pro člověka co trochu uvažuje a nežije ve světě průměrného Rakušana (který věří v Boha a tomu, že elektřina vzniká v zásuvkách) je ve hře dost a dost zarážejících nelogických momentů. No nezbyde než hře přát silnou moderskou komunitu, která bude mít user friendly nástroje a hru začne šperkovat podobně jako v případě Skyrimu.
    Pevně věřím, že tohle si rád zahraju i po letech na výkonějším železe, opatchované a zmodované to bude na 8/10. Ale War and Bethesda never changes... a mohlo to dopadnout hůře.
    • Jop, to je taky prca, na kazdym rohu je radio, ktery i po 200 letech vpohode hraje ... ;D zkratka uzasne uveritelnej svet ...
      • Což o to, rádio je v pohodě, to moh někdo dát do kupy a zapnout ve středu, načež ve čtvrtek musel zdrhnou, a v pátek jdeš kolem náhodou ty. Co mě ale totálně dostává jsou hlásiče v metru. I kdyby všechny stanice nebyly zamořený rozličnou verbeží, takže by to někdo moh zajít minulej tejden opravit, vyvstává otázka. Proč by to dělal? To nedává vůbec žádnej smysl.
        • Dobre, mozna jedno, ale ty radia sou uplne vsude, a uplne vsude presne stejny ...

          Ostatne, podivej se na F1/2 ... tam byl zcela zasadni problem s jakoukoli elektronikou a funkcni byla prave jen v nekterych obydlenych osadach. A jen tak mimochodem, zadna elektronika neprezije EMP od atomovky. Vsechna funkcni v F1/2 pochazela z vaultu.
        • Tak třeba ty hlásiče v metru jsem vnímal úplně jinak. Ten kontrast 200 let mrtvý stanice s pochmurnou atmosférou plnou feral ghouls a běžnýho hlášení, které jede jako by se nechumelilo a jako kdyby stanice žila, vytváří pro mě tak silnou atmosféru, že mě až mrazí a z jedný sem dokonce zdrhnul :) A to pařím hry od poloviny 80 tých let.
    • Ten naskriptovanej zacatek je pochopitelnej. Proc se piplat s necim, co tam ma byt jen par minut... ten cas je lepsi venovat necemu, co tam mas pozdeji ve hre. Misto intra tam jednoduse vrzli interaktivni naskriptovanej level.
      • Na me osobne to bylo az moc dlouhe ten uvod. Ze to bylo nascriptovane je jedina vyhoda, protoze to je aspon trochu interaktivni a neni to formou dementniho filmu, na ktery clovek jen vejra.
    • Bethesda je prostě králem nelogických a nesmyslných a lineárních příběhů. Ukázkový příklad je Skyrim Dawnguard, kde jediný quest a jediná odpověď v dialogu, nedává smysl. Ale tak když to dneska lidem stačí aby vysolili 60 euro (nebo něco přes 900 v českých obchodech), tak se nedivím, že to je takové jaké to je *10*
      • Z tech 60 euro jde zhruba 20 valve
      • Plno lidi si hry od Bethesdy nekupuje kvůli pribehu, ale kvůli uplne jinym vecem. Pribeh na urovni kvalitního romanu nemůže nikdy v sanbdox hre fungovat. Jejich hry jsou delane stylem ,,you write the story (ty pises pribeh),,a funguje jim to vždy skvele, problém nastava ve chvili kdy se k jejich hram dostanou lidi které tohle nebavi/neumi/nezajima a zacnou hre vycitat věci kterými nechce ani byt a nikdy byt nemela.
        • Zvlášť když kvalitní román nemůže být postavený na příběhu... a příběh je spíš na obtíž; ale to těžko pochopí průměrný hráč, který za kvalitní "román" považuje Song of Ice And Fire nebo něco od Murakamiho.
        • Pořád nechápeš, že FALLOUT série je úplně o ničem jiném a bohužel dojíždí na to, že práva vlastní Bethesda *7*
          • FALLOUT dojel uz davno. Nebyt Bethesdy, tak je davno mrtvej. Ted by se mozna nekde nekdo pokousel o neco na Kickstarteru a Dopadlo by to jako Wasteland 2, kterej se spis podoba JA
            • h0p3
              Upřímně bych byl radši kdyby byl mrtvej, než aby ho Bethesda takhle prznila. Nebo kdyby ho outsorcovala Obsidianu. Myslím, že ti jasně dokázali, že si s tou značkou (světem) umí poradit.
            • Jagged Alliance? Wtf? *1*
        • Bývávalo, tohle šlo tak možná v morrowindu. Dneska je polovina NPC nesmrtelných, takže třeba když se rozhodnu, že jsem zabiják čarodějů a všechny je vyvraždím, tak mám smůlu.
        • nebudeš ty GGG? mate stejne idiotske nazory
    • Tilwaen
      +1 za War and Bethesda never changes, lépe to vystihnout nejde *1*
  • Na zabavení to stačí, ale já bych tomu dal maximálně 6. Nechápu tak vysoké HW nároky. Hlavní příběhová linka je předvídatelná až absurdní. Pár věcí je ale uděláno moc pěkně, viz Power Armor a jeho používání.
  • Mám 18 level. Hraji na survival. Mám na sobě Jeansy a bilé tílko s nulovýma statama. Na hlavě pytel s brýlema od ridera a zbytek od legendárních kvočen, co mi snesly super brnění na ruce a nohy, chest nemám, nepotřebuji. Mám loveckou pušku na max, a pak takovou tu laserovou bumbum jak si ji můžete napulzovat takovým tím točítkem vzadu, mám taky na max, takže s tím můžu zatočit 6x. Legendary a takovy ty silnější ňoumy sundám na ránu z krytu tou laserovou, na ghouly a takový ty zaprášený raidery vezmu loveckou. Nemám problém dát na ránu raidera v kompletním power-armoru. Power-armor radši ani nenosím, to bych tam do nich musel bušit pěstí, aby to byl aspoň trošku férovej boj. Vím, mám počkat, až tam budu mít silnější monstra, ale protože monstra se mění s levelem, tak tám mám zatím jen takovéto gumičky. :( Věcí na craft mám mraky, už me to ani nebaví nosit do mého městečka po každém vyčištěném teritoriu. Peníze jsou mi k ničemu, k čemu bych si kupoval ramena za 6 000 zátek, když jsem lepší našel u "Legendary Super Master Elite Raidera" kterému upadla hlava a chudinky raideři křováci za dvacet sekund radši dělali, že nic neviděli. Všem, už tak hloupým, obyvatelům emériky zřejmě radiace mozky scvrkla natolik, že neví, co mají dělat dřiv, jestli si jit do lednice pro nuka-colu, nebo jít zjistit, proč se tam kutálí kamarádova hlavička. Questy typu dones mi tohle, bohužel je to tamhle někde v řiti (jak se to tam proboha dostalo??) aniž by dotyčný řekl k čemu to je, ale strašně to potřebuje, už mě vytáčí. Postav ve městech je MÁLO, tak strašně málo, o to smutnější je, když se opravdu něco dozvíte tak od třetiny z nich. Hlavní linku jsem skončil v Diamond city, protože samozřejmě detektiv je nekdě v pérdeli a já ho zase musím jít vysvobodit chudáčka. :( Abych to shrnul. Grafika je fajn, v rádiu pěkně hrajou, picpafky jsou taky fajn, ale ty questy, hrůza. Postavy jsou idioti, Vaše postava je idiot, já jsem idiot, že jsem čekal New Vegas v novém kabátku. Zduř. *15*
    • Sakrys, hraju na very hard, lvl 24 ...mám 50 odstřelovačku na 100 dmg + vystřelí dvě rány za ráz, takže 200 dmg a raiderům v pa, saju do halvy tak max 1/5 života .. ? + i v třetím powerarmoru na předposledním upgradu, dostávám někdy v budovách, např. od mutantů, docela do těla a to je láduju namaxovanou broknou. Kurňa jak to dáváš, takhle levou zadní ? :)
      • Víš když si napumpuješ tu laserovku 6x, tak máš 300 dmg, když to dáš z krytu a ještě a to máš nějakej ten perk, tak jsem schopnej mu ustřeliti hlavinku za 800dmg plus-mínus, taky tam máš psycho a psal jsem tam o armorech, který mi taky dodávají staty na dmg, stačí to jen umět hrát. *15* Plus mám rameno na to, že když stojím a klečím, tak i to dá neviditelnost( nemusím vyhazovat peníze za stealth boye, či jak se to jmenuje) *1* *1*
      • No ve trojce se mě nejvíc osvědčilo ve stealthu (bez VATS) střelit deathclawa brokovnici (takova ta bubnova a ještě jsem měl nejakou trochu lepší) do nohy - >dead. Tady to je to samý. Napřed nasol crit bez VATS a pak kdyžtak dokrm (už ve VATS).
    • A ja tam beham nahatej a všechno zabijim pohledem. Zduř. *15*
    • Jack1947
      V Idiamond city jsem a hledám toho detektíva a kopnul bych do toho kurna...

      To je prostě síla dvouhlavnovka do palice a gangster si vesele chodí dál, pčiběhne ke mně a pic je po mně. (spíš teleportuje).

      Bakonec jsem to dal ale byl to teda natahovaný boj uchg.
  • Zrzzek
    Skvělá recenze. Sice dost dlouhá, ale velice informativní a čitelná.

    Z mého okolí si F4 koupilo hodně lidí. Tak jsem je trochu vyzpovídal a vcelku se shodli na tom, že v základě je to dobrá hra, ale tomu hypu, co byl okolo, výsledný produkt neodpovídá. Hlavně kvůli bugům a optimalizaci. A tak mě hned napadl Assassin's Creed Unity, v základě dobrá hra, kterou potopily bugy. A docela mě překvapilo že na metacritic AC Unity dostalo 70, zatímco F4 86...

    Pokud porovnám náplň obou her, Fallout vyjde jako vítěz. I přesto se mi zdá hodnocení 70-80 pro Fallout více odpovídající...
    • Popravde plne plne souhlasim s vetsinou recenzi na metacritics. Sam bych tomu dal mezi 8 a 9 / 10
    • To uzivatelske hodnoceni na Metacritic (6.1) je podle me velmi presne :) A optimalizace se s Unity neda vubec srovnavat, FPS mi padly jen u mest na 40, niz ne.
  • Skyrim na tom byl úplně stejně, technicky snad v ještě horším stavu a odfláklejší a dostal přitom 10/10ti :D... vypadá to, že někdy se k tomu člověk kriticky postavit nedokáže. Slovo fanboy se stalo v tomhle kontextu nadávkou, ale dá se v případě recenze Skyrimu použít. Ale souhlasím s většinovým názorem, že to mělo extrémní hype a přitom tomu spousta věcí k dokonalosti schází. Nicméně se u toho nenudím, stejně jako u Skyrimu. :-) Nicméně moderská komunita z toho udělá něco úžasnýho a dodělá to, na co se Bugthesda zase vykašlala :D
    • WalkingWad
      Já si spíš myslím, že skyrim byl fakt lepší hrou než F4.. A hlavně, v té době to stačilo, dnes už ne... Od dob Witchera 3 každej ví, že to jde dělat jinak, lépe... *3*
      • jo jasne, moderi uz kutej lolitky a ruzovy pipboye, to bude parada *7*

        Witcher 3 je hra uplne o necem jinem, jen laik to muze srovnávat, pokud jsi laik radsi takove věci nerikej, lide co hram rozumi by te mohli povazovat za pitomce.
        • WalkingWad
          Já nevím jak se pozná laik.. Docela by mě to i zájímalo.. Jinak mechanizmama je to to stejné, open world svět s příběhem, volbama, questama, RPG systémem atd.. v čem je to jiné kromě časového zasazení?
          • W3 je narativne/pribehove zamerena hra s velkym durazem na postavy, která tezi zejména z knizni předlohy.
            F4 je hra kde si pribeh vytvari sam hrac tim ze ma tisic moznosti jak se realizovat. Moznosti světa, craft, nahodne udalosti které ma každý hrac jiné, protože každý to resi jinak. nemluvim o ukolech a jejich moznostech ale moznostech hrace. W3 nic takového nemá, ma pomerne nudny a mrtvy svet kde jedina cinnost je sbirani otazniku na mape. Craft u nej nestoji za nic (všichni mají nakonec nejaky zeleny set a další věci jsou k nicemu) a o nejake seberalizaci hrace nemůže byt v pripade W3 ani rec.
            • nightborne
              flash: No právě, pokud jsi takovej idiot, že napadneš jednotku zabijáků v energozbrojích, zasloužíš si muset loadovat =)). Nebo alespoň si zasloužíš přijít o možnost se k nim přidat, ty frakce jsou tam ještě tři, tak bys holt musel k někomu jinýmu.

              archie: A to je právě ono, já většinou taky hraju za zmetka, a trochu mě překvapilo, jak moc mi to všichni odpouštěj =).
            • archie777
              nightborne: To mi přišlo škoda, přeci jen karma je něco, co mě v RPG vždycky baví. Na druhou stranu, ve Falloutech hraju vždycky prospěchářskýho vraha, tudíž o dobrý karmě nemůže bejt řeč.
            • ta hra musí byt blbuvzdorna, ja bych třeba na hlidku bratrstva nestrilel, proc taky. jenze najdou se taci co to udelaji, pokud by se pak všichni na nej nasrali tak co pak, zkazena hra, load..new game a podobne. A nemyslim ze když postrilis cleny bratrstva nekde v jejich zakladne a podobne ze k tobe zustanou pratelsti:)
            • nightborne
              Spíš jsem měl na mysli to, že vyvraždíš kemp osadníků, a za kopcem tě osadníci opět přivítají chlebem a solí. Tam by se to ještě dalo překousnout, třeba neměli rádio, neměli si to jak říct, nevědí, žes to byl ty. Ale co když vystřílíš třeba hlídku Bratrstva, a pak tě s sebou stejně vezmou na misi o lokaci vedle? To je trochu zvláštní, nemyslíš =)?
            • karma je prezitek, ukazatel toho jestli jsem dobry nebo zly je silne zavadejaci..tamhle zabiju obchodníka a pak 10x pomůžu stare babe přes prechod a karma mi na teplomeru naskoci do plusu, přitom sem vrah. lepsi tam nedavat nic. nqavic F 4 ti umoznuje byt zly, a vis to o sobe, to by mělo stacit ne?:)
            • nightborne
              Archie: A nemrzí tě třeba trochu, že tam není karma? Jinými slovy, že blbnout sice můžeš, ale nemá to žádnej dopad, protože si tím nikoho nepoštveš proti sobě a podobně? Trochu mi to chybělo.
            • archie777
              Když už nejsi "lajk" a snažíš se o nějakou objektivitu, pak bys měl měřit oběma stejně. Dojem ze hry != výčet vlastností. W3 nestaví sandbox aktivity ani crafting na takovou pozici jako Fallout, tudíž je tvoje porovnání stejně neobjektivní, jako porovnání vyprávění a dialogů u oboru her. Správně si ale napsal, že každá je naprosto jiná a herní zážitek má úplně jiný těžiště. Mě (ač mám za sebou pár hodin) příjde 7 pro Fallout málo. Od GTA nevyšla velká hra, kde by se dalo takhle blbnout.
            • Když se sejde pet hracu a bude si vypravet co zazily v F4, bude se jejich vypraveni lisit i když delali stejny úkol nebo byli na stejnem miste, spousta detailu bude u každého jinak. Když se sejde pet hracu a budou si vypravet o W3 bude to mit každý vicemene stejne.
          • Treba tim ze geralt je máslo. A co hůř, kazdej za něj musi hrat *13*
      • Mě otevřel oči již Fallout: New Vegas. Bohužel, Bethesda jiné než ploché hry dělat zřejmě neumí.
  • Tak snad teď i zbylí docení kvality Zaklínače. Konečně správně kritická recenze na další nedodělaný konzolový port. Ten slabý scénář, černobílý svět, omezené možnosti rozhodování,... zat o 2 klacky dávat nechci a mrzí mě to, že F4 promarnil potenciál. Počkám, až hra bude dostupná v GOTY edici. FNV mě v tomto principu kdysi celkem rozladil. Bethesda a její DLC / region lock politika je k poblinkání. Nemožnost dokoupit DLCčka, případně dokoupit za vyšší cenu než FNV Ultimate je prostě fail.
    • tom sa dost rozchadzame...ked nevie skyrim ponuknut ani len zlomok toho co o x rokov starsi morrowind ci daggerfall tak asi bude niekde chyba
    • další co nepochopil o cem hry od bethesdy jsou, ale v pohode, ono to mozna nekdy prijde:)
      • Hry od Bethesdy jsou o tom ždímat stale ten stejny engine ? A nejde mi vubec o grafiku ale tohle je přeskinovaný skyrim ktery je už 4 roky starý!!!

        Pokud to vemu tak bethesda značku Fallout zatim neuvěřitelně kazí. Udělala vlastně dva díly které si jsou strašně podobné. A chvalit u hry ( nevim jak dlouho ten vyvoj trval) crafting a to že se využívají všechny součastky je marné to by zvladl i něaky moder.

        Fallout byl vždy hlavně o volbach a to o těch které vas vtahnou do herního světa. V prvních dílech bylo každé město jiné. Mělo své politické nazory a hlavně rozhovory byli skvělé. Ale na nostaligickou notu nelze hrát chce to změny ale zde mi přijde že změny jsou minumalní a ještě se ubíralo.

        Přestřelky to nezachraní na to si muže bethesda vydavat Doom a hlavně diky tomu "zrušili" tahové souboje. Vzhledem ke konkurenci a k tomu kdyby hra neměla nazev Fallout by ani těch 7 nedostala. Ja jako velky fanoušek si tenhle díl necham ujit a doufam že bethesda už žadny jiny neuděla :) S datem vydaní se ale trefili ono tedka vlastně podobneho ani není co hrat kromě Zaklinače a s tím se nemuže Fallout vubec srovnavat.
        • to nemůže, pac to jsou uplne jiné hry:)
          • jn jedna dobra jedna spatna *1*..na co ted je kdyz muzu rozebtat blbej polepnik ,kdyz je rozhovor..ano /ne ,mozna..co bude priste ..smail co se usmiva(ano) a co se mraci (ne) ?.. kde se podela karma.. kde se podel cernej humor , hlasky a narazky ?.. kde se podeli perky co meli skutecnej dopad.....vcera sem okradl zenskou ve meste a jeste me npc libali prd*l..aůe to je fuk flashi .. kazdej mame svuj nazor ja sem od hry cekal vic..tobe to staci ..kazdej si ji" uzijem "po svem ,)
            • dle tvoji dedukce dobre hry jsou ty které hraje malo lidi,..dobry clovece..to bych nerekl *1*
            • @flash - trochu omezená dedukce. Dnešní generace strašně podléhá hypu a reklamě. Fallout je skvělá značka, kterou automaticky koupí miliony hráčů. Něco jako AC, COD, BF. Což ovšem neznamená, že je hra kvalitní. Fallout jsem si v minulosti užíval díky těm rozhodováním, dopadům, hláškám a nejenom rozlehlosti, pískovišti, grafice atd atd. F4 si doufám užiju až ho koupím ve slevě nebo v GOTY edici. Času dost, tahle hra za full price dle mého názoru nestojí. A mam takový tušení, že většina DLC bude obsahovat tuny materiálu, jak postavit domeček nebo zbarvit klobouk hlavního hrdiny. Takový Fallout SIms.. Ale tak když se to někomu líbí a nečeká od čtyřky alespoň ten "falloutovský standard" předchozích dílů, ať klidně koupí. Jeho věc, jeho peníze.
            • Subjektivne pro daného člověka..pul mega lidi co to ted hraje na steamu opet hovori proti tobe. Lidi spatne hry hromadne nehraji, smir se s tim.)
      • Máš pravdu. Hry od Bethesdy jsou totálně o houně, časem na to příjdou všichni.
        • Tech 12 milionu prodanych hard copy v prvním tydnu mluvi dost proti tobe:)
          • Kameňák byl nejnavštěvovanějším filmem roku, vypovídá to snad něco o jeho kvalitě?
            • ne vypovida to o tom ze se to plno lidem libilo a bavili se, ve hrach to bude stejne ze?:)
            • kamenak bol uspesny pretoze dochodcovia filmy nepiratia
          • to len dokazuje jak su ludia naivni...staci znama znacka,velka reklamna kampan(k tomu patri velky hype) a vuala...predaje nemaju s kvalitou nic spolocne...najlepsie priklady su pravez hry od bethesdy...ci uz skyrim alebo failout 4...rovnako zaklinac 3(sice najlepsie moderne ''RPG'' , ale vysoko nadhodnoteny)
          • Paulcz
            to nevylučuje to co napsal :)
          • nie za prvy tyzden, ale za prvy den (s predobjednavkami)
      • hlavně abys to pochopil ty *3* protože původní Fallouty byly opravdu o něčem jiném.
        • byli, a byli fajn. Ale tohle uz je proste jina hra, motiv starych her zustal, hra se zmenila, az ti to dojde prestanes tohle psat:)
          • ty si asi zacal hrat hr od bethesdy pri skyrime nie ? pretoze normalny clovek toto nenapise...ano TES seria patrila madzi to najlepsie z RPG zanru...ale to skoncilo morrowindom...od oblivionu to zachranuje uz len moderska komunita
            • Nope, hral jsem Arenu i Future Shock, ale dokazu hrat i jejich nove hry, jsou fajn : )
  • A teď moje recenze. To se jednou v Bethesdě rozhodli, že si utrhnou od huby a koupili licenci na hru Fallout. Protože vývoj stojí prachy, oprášili na disku Oblivion, fantasy krajinku překreslili na radioaktivní pustinu, zombie, kostry a duchy přepixelovali na nájezdníky, supermutanty a ghuly, firemní toaletářka spíchla hlavní dějovou linku, uklízečka vedlejší questy a svačinářka rozhovory. Vznikla hra s úžasnou atmosférou, kterou vzápětí zničily nelogičnosti a tuposti jako funkční počítač uprostřed bazénu s vodou, bouda babky vedle hnízda párače a nuka bloncky vedle tábora supermutantů, taky postižený příběh a hloupé questy, nicméně hlad hráčů po novém Falloutu byl větší a tak se toho prodalo tolik, že se manažerům protočily panenky a tak se mohlo na vánoční večírek Bethesdy nakoupit lepší chlebíčky a pěknější štětky. Protože se kravka dojí, dokud dává mléko, začal se programovat Fallout 4. Chlapci programátorští zrovna makali na Skyrimu a tak se hned po jeho vydání, jak na disku u zaschnuly clustery, vrhli na F4.

    Opět se přepixelovaly postavy, dračí brnění na Power armor, pak se 3/4 postav vymazaly ("však pustina, ne?"), rozhovory zkrátily na 4 volby ("o čem by ti mutanti chtěli kecat"), toaletářka zase nažhavila hlavu a protože se zrovna malý George Toileter junior ztratil, hledáme v F4 fakana, vyhodil se RPG systém, ("protože to děcka na konzolích stejně otravuje"), odflákla se optimalizace pro PC ("z konzolí jsou prachy, ti PC šmejdi stejně všichni kradou z Torentů") a pořádně se namazalo na reklamu a další marketingové kličky a pro jistotu zrušila lokalizace. A výsledek je zase rozporuplný, hra je dobrá střílečka, ale pravý Fallout to bohužel není, nicméně my, hráči jsme zase nažhavení, tak tomu dáme šanci, chvilku nás to pobaví a za rok budeme kroutit hlavou a čekat na F5.
    • Tak hlavně, že za to můžou konzole co...
      • Vždyť ano, co sis myslel? *1*
  • Jsem mega fanda Falloutu.. ale bojim se si tohle zahrat. :( Uz jen kvuli tomu konzolovymu zjednodusovani na ktery jsem alergickej a nici hry vseobecne, protoze tam hraci znaj jen par tlacitek. Coz je proste smutnej fakt. Nic proti konzolam (jak se to tady furt hroti a snad i bezduvodne banuje neci normalni nazor ze strany games.cz), jsou dobry na jiny veci. Treba Multiplayer s kamosema když se opijete.. ehm.. asi tak. :D Jinak ale nici vetsinu PC titulu uz nakej patek. Nekde jsem cetl, ze Power Armor ma clovek hned pomalu ze zacatku.. to snad ne. :( To uz samo o sobe je pru*er (taky zakazany slovo? hahaha.. Vy vtipalci). Mimo jine, power Armor me bavil ve starym Falloutu ale i tak si clovek pripada jak plechovka a behat v tom celou hru je strasne.. eh.. divny a neprirozeny, az na naky jooo bitvy..
    Nejsem jeden z tech co za kazdou cenu brani stary hry a odmita novy, ale jednicku a dvojku fakt nic neprekona. Ja chci zase tenhle styl, tahovy boje a ne tohle FPS ala, hrajeme shhh* jako CoD... Minimalne aspon ala Fallout Tactics, kterej byl dobrej jen diky tej lepsi grafice.
    A vite vůbec, proc svet Fallouta je zaseklej v době a vypada jinak? V roce 1947 nevynalezli transistor.
    Udajne. :D
    R.I.P. world of Fallout. Funny je, ze ta izometricka grafika nema sklony ke starnuti. F1 a F2 ma horsi rozliseni a tak. Takze to zastarale dneska vypada.. Ale věci jako Icewind Dale a tak nikdy nezestarnou a budou vzdycky hezky. Po F3, New Vegas a tomhle nikdo za par let ani nestekne. Když pominu ten fakt, kdo si to vzal do paratu a ze za tech par let uz bude fallout 12 a 34565 DLC's. A navíc, tehle her uz je sakra malo, a když uz je někdo dela, vypada to jako Minecraft, nebo Pokemon a je to "Indieee, yeah, bro.. save the planet, be a hipster".
    A prosim, vypnete tu samoopravu textu. Pokud nepisu dopis, jsem zvyklej psat bez znaminek a tady mi to opravuje jen něco a vypada to demetne a nejde vypnout. A prepisovat me to nebavi.
    • Místo tohoto paskvilu si raději zahraj jedničku nebo dvojku s hi-res módem, popř dvojku s módem Restoration (který tam vrátí lokace a postavy, které půvdně byly vyškrknuty).
      S tou grafikou máš recht, pěkně nakreslená 2d grafika tolik nestárne jako 3d, které je každým rokem zastaralejší. Proto hry jako Fallout 1,2, Commandos, Desperados nebo Jagged Alliance 2 vypadají pořád dobře.
      • https://pbs.twimg.com/media/CTynI2KUAAAyi_a.png

        někdo vas kluci vyfotil:)
        • flash:nevim co je vtipny na tom kdyz si chce nekdo zahrat dobrou hru a neskace do rite kde jaky spine *1*
        • nightborne
          Ona to nebyla úplně pointa, ale sakra, dostal jsem z toho chuť na starýho Fallouta =)).
          • Já občas tu chuť taky dostávám, ale je fakt, že jsem na ten "pravěkej" mikromanažment všeho už starej. Trávit čtvrt hodiny tahovým soubojem nožem s krysama kvůli šetření nábojů... totéž Baldury. Přiznám se, přímočařejší Witcher 3 nebo F4 je pro mne nakonec už přitažlivější. Ale první Fallout... asi nejlepší RPG co jsem kdy hrál (kromě Arcana, ale to hrál brácha *1* ).
            • Presne, tuhle jsem si nainstaloval Fallout jako ze z nostalgie a vubec me to nebavilo hrat. Dnes jsou hry uplne jinde. Hlavne drive za mlada se delaly hry vice kecaci, ted by me to nebavilo hrat.
  • takze se opakuje krasicke bethesdacke... siroke jak ocean ale hluboke jak louze? :D
  • Bethesda by se měla domluvit s Activision a třeba se jim společnými silami podaří někde získat množstevní slevu na licenci enginu který by v roce 2015 nepůsobil jako špatný vtip. *5*
    • Jack1947
      Na Obranu F4 COD vypadá mnohem více vyblitěji a zub času na tom engínu je vidět a je jedno že tam mají super TSXAA blbosti které se snaží skrýt nedostatky Q3 engine.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit