Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Gonzi
    Tak jsem si přečetl recenzi... a takhle čtivou recenzi jsem nečetl už pěkně dlouho. Jen tak dál. Hru jsem ještě nehrál, takže jestli autor mlží, tak to neposoudím, jinak je to ale skvělý článek a celkově mám i pocit, že už má autor "pár her" odehraných, takže jsem fakt nadšený.
  • Ten HC mod je fakt sranda..zvlášt i když HC mod ti umožňuje hrát současně i na easy.
    Jinak tahám sebou spousta flašek vody,žrádla,nábojů a minimálně 10 zbraní,takže žádná změna oproti normál modu.
    Jediná věc která dokáže zavařit je když dojdou všechny věci na vyléčení zlomených končetin,postava je celá rozlámaná,závislá na drogách a jsi někde uprostřed Vaultu kde tě chtěj sežrat kytky :D
    Jo a samozřejmě,když potkáš žlutý mouchy,který zmiňuje aj recenzent.
  • Recenze dobrá, ale vadí mi, jak pan Vávra v recenzi na Fallout 3 psal, že

    "co bylo ovšem nejhorší ... naivně jsem se domníval, že po finálu budu moci ... dál chodit po světě" - že tohle v recenzi na NV za zápor už nepovažuje.

    Podobně pak Falloutu 3 vyčítá, že "konec přišel v okamžiku, kdy jsem vůbec neměl prošlou dobrou půlku světa" - to se ale v NV může stát taky (alespoň lidé, co píšou, že to dohráli, toho neměli moc prozkoumaného).

    V recenzi na NV pan Vávra taky kritizuje questy Falloutu 3 jako bizarní a nechtěně parodické. O questech z NV píše jako o "postapokalyptické realitě" a přitom zmiňuje létání ghoulů do vesmíru.

    Recenze pana Vávry na Fallout 3 je tady:
    http://pc-hry.blogspot.com/2008/11/zajmavost-dan-vvra-zpackan-fallout-3.html
    • Původně měl být odkaz na můj komentář přímo v recenzi, protože se za něj absolutně nestydím a nevzal bych z něj zpátky ani slovo, ale nakonec jsem dobrou jednu třetinu textu z recenze dal pryč a budu se přístupu Bethesdy a Obsidianu/Black Isle věnovat v samostatném článku.

      Ale zatím řeknu asi tohle - ve F3 jsem nešel záměrně po hlavním příběhu, dělal jsem všechno na co jsem narazil a najednou byl konec. Problém byl, že vedlejší questy v něm člověk musel hledat, zatímco v NV jenom když jde člověk po hlavním story, naráží neustále na nové a nové questy a vlastně ani netuší, které z nich jsou "vedlejší" a které jsou "hlavní" jelikož všechno souvisí se vším. I když půjdete jen po hlavním příběhu, budete mít v PipBoyi neustále 20 questů, které vám po cestě někdo zadá.

      A co se týče té postapokalyptické reality. Někdo mi tu vyčítá, že mi nevadí, že v NV jsou taky funkční automaty a počítače v pustině. Jasně jsou. Ale v budovách a ne někde uprostřed pouště na plácku se supermutanty. A v NV se taky řeší elektrika. Je to navíc dost důležité téma. Ve hře jsou hned dvě elektrárny a řada obyvatel vám řekne, že zaplaťpámbů za NCR, které nám dodává čistou vodu a elektriku. V řadě budov najdete taky generátory, nebo autobaterky připojené dráty k lampičkám a podobné věcičky. Svět NV je totiž VELICE promyšlený a domyšlený dokonce. Více se tomu věnují na www.madbrahmin.cz v jejich postřezích z bety a nedá se s tím než souhlasit. V NV se vám prostě nestane, že 50m od sebe mají sídlo dvě znepřátelené strany. Nestane se, že osmileté děti žijí v jeskyni oddělené prkennou ohradou od krvelčných monster, nenajdete v něm nedomyšlené prvoplánové rádoby wow vtípky.

      A ti ghoulové? To je prostě trochu černý humor a je to takové milé, navíc to ničemu nevadí. Je to side quest a jeden z mnoha, přičemž většina ostatních je velice reálná. Ve F3 byla naopak většina i hlavních questů zcela absurdní a bez špetky humoru. Tohle je subjektivní věc, ale citlivější člověk, který příběh sleduje prostě zjistí, že autoři NV jsu velice pečliví a rozumní, zatímco Bethesda šla po povrchu a hrála jen na efekt.
      • Hlavne s tim raketoplanem je dle meho narazka na Fallout 2 :) kde se prece jeden rozbitej opravoval :)
  • plne súhlasím s názorom recenzenta. *5*
  • Toto nie je recenzia. Je to clanok na blog adolescenta, plny emocionalnych vykalov.
    • toto je zatim nejlepsi recenze na Fallout 4 na ceskem internetu, po 15 hodinach hrani se s ni plne ztotoznuji.
    • kostejnesmrtelny
      Tak se seber a táhni. Třeba máte na slovensku lepší web *3*
      • nemáááme *1* *1* *1*
      • kostejnesmrtelny
        Rád bych k tomu ještě dodal jednu drobnost: tohle je bezplatné médium, které dostáváš denně čerstvý až pod rypák. Nestojí tě ani korunu, je pro tebe den co den zdarma. Tak proboha drž hubu a ber, dokud dávají. Nebo se seber a táhni, když ti to nevyhovuje. Nikdo tě nenutí to číst. Jen žasnu, kde se v lidech jako ty bere ta drzost, furt zlomyslně pindat...
        • :) To, ze sa jedna o informacie zadarmo, nemusi znamenat, ze mozu byt nekvalitne. Ja mam z tej recenzie proste pocit, ze autor kladie svoje osobne pohnutky, pred triezvy usudok recenzenta.

          Samotna hra je vyborna, hned prve kroky ma zaviedli k vyrobe lieciveho prasku a az ma ovanula nostalgia z Falloutu2.

          Svoju reakciu som prehnal - priznavam, ale autor zas nemoze cakat, ze jeho zatrpknutost necha ludi chladnymi....
          • A já mám z tebe pocit, že jsi čůrák...
        • Souhlas, líp bych to neřekl.
    • Rovnako ako tvoj príspevok teda... deal with it.
  • Muze mi nekdo rict, kde na steamu stahnu tu cestinu? Hru mam (krabicova verze), aktivovana, jede, cestina nikde?
    • Obecne u vsech steam her je myuslim treba prepnout Steam do cestiny, jinak nejde cestina ve hrach zapnout. Maji to udelane opravdu kokotsky.
    • nemusi u toho byt... to se na steamu deje dost casto, mel sis precist jazyky (sou tam vzdycky vypsane) nez sis to koupil *3*
      • Tak koupil jsem si krabicovou CZ verzi, kde je napsano, ze cestinu si stahnu ze steamu. Jestli tam neni v den, kdy mi cenega proda krabici, tak mi to od nich neprijde uplne ok.
        • Nevím, jestli je toto i tvůj případ, ale většinou je třeba si v knihovně her na Steamu "rozkliknout" vlastnosti hry a tam je možnost vybrat jazyk. Tam by, teoreticky, mohla ta čeština být. Podobné věci se tu řešili u Mafie 2. Lidé ještě měli problém, když měli Steam v angličtině - pak jim to tu češtinu taky nespustilo. Bylo třeba hodit Steam do češtiny, restartovat Steam a pak to běhalo. Taky se to probíralo u Mafie 2. Nevím, jestli to pomůže. Nemám F:NV, takže to nemůžu otestovat.
  • Docela jste mě nalákal. Fallout 2 byl a je pro mě RPG vrchol, ale trojka mě nikdy nepřesvědčila k tomu, abych jí byť jen vyzkoušel. Bál jsem se, že si zkazím zážitek ze série.
    Že bych to zkusil?
    • trojka je odpad a fraška, toto vyzerá celkom dobre
  • dějuji za pěkny článek o hře, co se týče té výtky k cenam a upgradum zbrani , ve f1a f2 kdyz sem ziskal nejakou novou zbran nebo se nejaka vylepsila tak sem z toho mel opravdu radost , a nektere zbrane si pamatuju dodnes, protoze to bylo vyjmecne a colovek se musi rozhodnout do ceho ty penize vrazi
  • predne - diky za recenzi, byla velice solidni a na urovni tech ktere si pamatuji z tistenych casopisu.
    Nad grafickym zpracovanim jsem ochoten hodne prihmourit oko a mezi nami ocesana grafika je hlavne diky "dedictvi" z konzoli.
    • Myslíš, že by dali pryč stíny a všechno nechali vypadat špatně kvůli strojům, které bezproblémů zvládají CryEngine 3 a občas i graficky překonají herní počítače?
      • Co je to za nesmysl? *1* Cry Engine 3 je zoptimalizovaná dvojka, aby ji měly šanci utáhnout i konzole. A potom, která hra vypadá na konzoli líp než na PC? Nic proti nim, je fajn mít doma krabičku, kde fungujou hry takovou dobu. Ale tvůj příspěvek je jedna velká lež *2*
      • Občas myslíš "tehdy, když se vývojáři pro kompy na grafiku vykašlou"? ;)
  • jojo, f1 a f2 pro mne rovněž na vrcholu herního průmyslu všech dob, hned po BG2 samozřejmě..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit