Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Opravdu nevím co panu Vávrovi vadí na F3. Jakožto fanoušek celého univerza Fallout mě trojka neuvěřitelně bavila a velice težko bych hledal hru, která mě za poslední dva roky bavila více. I přes inovace a výměně vývojářských studií si podle mě pořád hra držela ducha a atmosférů původních dílů (ať už je to východní či západní pobřeží USA). Co se týče grafické stránky hry, tak ruku na srdce, kolik z vás si někdy všimlo, že ve F3 chybí nějaké realtime stínování? Já na F3 bez přídavků nechal 150 hodin svého života a nikdy jsem si toho nevšiml! Hra vypadala v době vydání skvěle a výstup z Vaultu 101 patří mezi mých top 5 graficky nejlepších herních zážitků. Také nevím, pane Vávro, kde jste přišel na tak mizivý počet questů. Sice nevím co si představujete pod pojmem "quest", ale v mém F3 jich bylo zřejmě více než v tom Vašem (tzn. 31 questů plus dvacet drobnějších "prkotin"). New Vegas jsem ještě nehrál a ať už to bude návrat ke kořenům prvních dvou dílů nebo rozšíření trojky se změnou prostředí, tak to bude tak i tak stát za to. Každopádně na Vaši (pořád píši Vám, pane Vávro) neobjektivní recenzi nedám, protože máme zřejmě odlišný názor na sérii. Také doufám, že řada čtenářů, která ještě F3 nehrála se nenechá odradit a takový skvostný titul, který obrdžel mnoho ocenění (rozhodně ne zásluhou pana Vávry), si zahraje.
    • Piggsy
      crash_tommy: Moc se mi líbí, co jsi napsal o Falloutu 3. Mám ho už nějakou dobu doma, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych si ho zahrál. A kdybych dal na autora této recenze, který je proti F3 očividně zaujatý, tak bych to odkládal asi ještě hodně dlouho. Takže dík, žes mi spravil chuť na tuto hru *4* Ono i průměrné hodnocení všech recenzí na hodnoceniher (92.31 %) o něčem vypovídá..
      • Děkuji a doporučuji pustit se do hry co nejdřive:) Potom budeš mít možnost bezprostředního srovnání s NV.
    • "Opravdu nevím co panu Vávrovi vadí na F3."

      V tom případě neumíš číst....
    • Ve F3 je pouze 53 questů. Podívejte se do PipBoye, jsou tam jejich názvy a můžete si je spočítat. To že jsou některé dlouhé a odehrávají se na více lokacích je vcelku samozřejmost a platí to i pro NV, které má questy o podobném rozsahu a mí jich prostě víc. To, že jste si nevšiml, že tam nejsou stíny je jedna věc, druhá věc je, že i když si člověk nemusí všimnout, co je špatně, všimne si, že to rozhodně není dobře. Kdyby Fallout 3 a NV mělo pořádné stínování jako Red Dead, Call Of Juarez, nebo Mafie II, vypadal by výrazně líp.
      • Dobrá, ale určité questy se dělily do více subquestů, které působily jako plnohodnotný quest (napřiklad Příručka přežití v pustině) a pokud je v NV více obdobných questů, tak tím lépe. Co se týče toho stínování, tak bych nevyměnil deset Mafií II za jeden F3, protože jste jistě za mnoho let branži poznal, že grafická podoba není všechno. Ale to už je na jiný rozhovor:) Děkuji za reakci.
      • Náhodou, po zkušenostech s Obsidianem vytvořeným NWN2 a jeho stíny mi to zas tak nevadí. Nejsou zrovna tech-mágové. Spíš takový opak dnešního trendu, všude se cpe HDR, textury s vysokým rozlišením, někdy snad raytracing, ale za tu dobu, co tohle studio vytvářelo a nějak optimalizovalo, mohlo dělat na příběhu. Navíc, stíny jsou ta první věc, kterou vypínám, když není hra tak plynulá, jak by měla být. A v F3 fakt nebyly? To je pro mě novinka, a to mám nahráno asi 150 hodin >.>
        • Nebyly ani v Oblivionu. Bethesdí verze Gamebrya to neumí (kromě stínů postav a mraků). Se zbytkem se dá souhlasit a v recenzi to je taky napsané :)
          • tiez som si nikdy ziadnych tienov nevsimol..:) a presne jak pise kolega, prvy vychod z Vaultu vo Falloute 3...na to sa nezabuda :)
            • Vidíš já už na to zapoměl. To bude tím že si vážím gameplaye, ne pozlátka.

              F3 měl neskutečně velké oči pro nic za nic. Já osobně ho přestal hrát kolem 70 hodiny, kdy se ztratil jakýkoliv náznak obtížnosti. Ztratil se taky jakýkoliv smysl průzkumu. Řekni mi, na co je na mapě XXX lokací, když po 20ti hodinách hry jediné co nabízí je další munice a odpad který nepotřebuju. Logy v PC většinou neřekly nic zajímavého.

              A ano, než začnete křičet "která hra ti dnes dá 70 hodin zábavy???" ... Souhlasím, tedy spíše 50, poslední dvacítka byla opravdu spíše můj RPG cit pro projítí všech lokací... I tak, 50 je pěkné číslo. Problém je v tom že F3 měl na víc než se stát dalším moderním paskvilem.
  • Tady bych autorovi doporucil fakt, ze si neobhajuje jeho vedomosti v branzi, ale pise clanek hracum, kteri jiz Fallout hrali a cekaji na Vegas. To stejny u jeho ostatnich recenzi - pripadne mi to jako rozhovory na balkone na spince...
    • Mám takovou teorii, že recenze není jen pro hráče předchozího dílu, ale pro všechny :) V době kdy hodně lidí považuje za RPG Bioshock 2 pak podle mě stojí za to napsat něco o tom, že hra má oproti většině podobných titulů podstatně propracovanější pravidla. A toho, že píšu tak trochu jak když stojím na cigáru jsem si vědom a pořád přemýšlím, jestli s tím mám něco dělat nebo ne :)
      • absolutne nie
      • Rozhodně ne! *3*
      • ne *5*
      • ne.
    • Přesně tenhle dojem jsem při čtení recenze, měl i já ...
  • Jj. Level jsem cetl. Ta spina na F3 dokonce i brahmine a kompl svitici ve vode se neda zapomenout :)
  • A opravdu je tím domácím mazlíčkem slepička ? .... To chci vidět zpracovcání , když bylo tolik povyku kvůli rockstařímu "hot coffee" .... *5*
  • no tiez mi ta recenzia pride taka..ze cely cas v podstate na tu hru nadava, a nakoniec to zabije, ze je to na 9 bodov :) Fallout 1 a 2 boli legendy, o tom ziadna...kazdy sa bal co bude ked bude Fallout 3...ale Fallout 3 bola PRE MNA zalezitost roka, pri ktorej som sa nedokazal odtrhnut od kompa velmi velmi dlhu dobu a ked skoncil,tak mi to bolo luto :) Ta atmoska Falloutu 1 a 2 premietnuta do 3D - bol som z toho dost uneseny :) Ak bude NV aspon zo 70 percent taky jak Fallout 3, tak na tyzden prerusujem kontakty s okolnym svetom...
    • Atmoška byla super ta se povedla . Bohužel F3 byl tak nějak spíš jen dětskou exkurzí v továrně na oplatky ...a to ještě paní učitelka moc spěchala . Uvidíme zdali reparát odhalí sukénku až na žárem vybělenou kost ...
  • Ak si dobre pamatam tak presne tento clovek co dal NV 9, v jednom z levelov skritizoval Fallout 3 za presne tie veci, ktore mu zrazu v NV akosi zazracne nevadia. Kto si pamata ten jeho komentar, dobre vie o com hovorim - na F3 sa mu nepacil dizajn vaultov, fungujuce automaty na nuka-colu, questy... skratka, cela hra ktoru v tom vypotku zniesol pod ciernu zem. A teraz? Zrazu je to uzasna pecka hra s BOMBOVYMI questami, pricom prave niektore z questov su naozaj este sialenejsie, nez ten (nim skritizovany) o upiroch z F3. Skratka... ani neviem co dodat aby som sa vyjadril slusne.
    • Na F3 mi vadily zaplé počítače ve vodě a v mutantích squatech na ulicích, nic takového se ve NV nevyskytuje. Hra je celkově realističtější a odlišnost je především v pojetí příběhu, vykreslení postav a questech, které mají hlavu i patu a dalo by se říci, že tak nějak by se v dané situaci chovali skuteční lidé. Ve F3 byl prakticky každý vyšinutý úchyl a všechny questy byly naprosto nesmyslné. Je asi těžko představitelné, že v divočině, kde ztěží přežívají chlapy v power armorech dokáže přežít banda osmiletých dětí a to ještě tak, že se bude dělit o jeskyni s mutanty. NIC TAKOVÉHO V NV NENÍ. Nuance jsou někdy možná drobné, ale pro fanoušky původní série dost zásadní. A třeba ghoulové a jejich cesta do vesmíru je prostě vtip. Mě to přijde jako dobrý vtip. Vyhazování Megatonu do vzduchu, protože Tennpenymu vad ve výhledu mi jako dobrý vtip nepřišlo.
      • Banda deti v divocine, dokaze prezit rovnako ako banda deti byvajucich na strome, ktori lietaju spolu s Petrom Panom. Chcem tym povedat, ze ide o fikciu, a hru, nie o simulator reality v postapokalyptickom svete. Nevidim na tom nic uchylne.
        • To si trochu pleteš pojmy příteli. To, že je něco fiktivní, popřípadě odlehčené, ještě neznamená, že to má absolutně postrádat logiku, promyšlenost a alespoň náznak uvěřitelnosti...
          • :) Ziadne pojmy si nepletiem, len som uviedol analogiu existencie inej autonomnej detskej skupiny s este mensou logikou a uveritelnostou. Ako pozeram, mnoho ludi to nepochopilo...
            • Já zase vidím rozdíl mezi dětinskostí + trapností a nadsázkou protkanou humorem.
      • Alebo inak povedane... kto chce bit, palicu si najde. Osobne mi ale pridu viacere frakcie NV o dost vysinutejsie nez F3 skupiny - vid veriaci ghulovia ci legionari. Mne to teda nepripada ako cesta ktorou by sa vydali ludia po takej katastrofe. Dalej, questy - sry ale snaha deti prezit ti prijde ako pritiahnuta za vlasy a naopak, ghulovia co odletia do vesmiru, tak to ti pride z hladiska podla teba realistickejsieho NV v poriadku? A fungujuce pocitace v rozvalinach su ok?
        • Čemu na tom nerozumíš? Questy v F3 jsou prostě nelogické a nesmyslné. V NV, pokud se nějaká vtipná narážka vyskytuje, pak je opravdu vtipná, ve Trojce je pouze nesmyslná a nelogická změť "nápadů", které absolutně postrádají byť i jen náznak humoru...Svět v F3 je vnitřně naprosto nekoherentní - přijdeš do opuštěného domu v pustině a v něm tě přivítá mladá blondýna, která tu jakože žije (vůbec se nezajímá, kdo jsi, prostě s tebou mluví věcně a stylem, jak kdyby jsi se vrátil z nákupu... a navíc vážně netuším z čeho žije - nemá před domem zahrádku, ani sud s vodou, doma nemá žádný žrádlo, prostě jen vymetená chatrč...), pak ujdeš 20 metrů a máš tam bandu nájezdníků. Chápeš tu demenci?? A takhle prostě vypadá celý F3. Je to jak kdyby ho designoval počítač v generátoru. Charaktery jsou naprosto ploché, bez života, existují pouze proto, aby ti dali quest. Společníci jsou jen chodící panáci, s kterými ani nemůžeš pořádně mluvit...Rozhovory na úrovni desetiletého dítěte, větvení rozhovorů téměř nijaké. A v NV je tohle všechno naopak, chápeš?
  • *9* Kvůli té grafice se na tu hru nemůžu ani podívat...
    • Je to jen můj názor...prostě se mi to nelíbí...Esteticky je to dost odpudivá záležitost...
    • Co mají všichni s tou grafikou? Mně přijde v pohodě
      • To je fakt hrůza , hra nepodporuje dynamické stínování . Fakt jsem si toho nevšiml ani tady ani v Mafii , takže co řešit ? Škaredé dveře nebo škaredé textury ?
        Řeknu to jednou a řeknu to nahlas : Dane a další proberte se , techdema jsou super , ale taky to musí rozjet kdejaká módní plečka !
        (Bože a fakt mi absence krvavých grafických výkřiků do tmy absolutně nechybí .. )
        • Hra nemá ŽÁDNÉ stínování, nedej bože takové jako Mafie. A to se klidně můžeme bavit i o Mafii I, která ho měla před osmi lety.
          • Je to tak. Hráče v zásadě ukolíbá fakt, že vidí stín svojí postavy či postavy vedle a dál to neřeší. Ale viděl jsi vrhat stín takovou budovu? Už v Oblivionu v Imperial Citi jsem si říkal, co tomu chybí. Kromě filtrování textur vynucený přes ovladače to byly právě stíny a záhy mi to došlo. Je hezký, že tam vrhala stín tráva (což nebylo abslutně zaznamenatelný, ale snižovalo to rapidně výkon), ale zbytek bída. Takovej pohled pak působí hole, vyprahle.
  • A co mody? Jdou na to použít ty z trojky? Můžu hrát za Bryana Wilkse? *4*
  • Konečne recenzia, ktorú si táto hra zaslúž (nie ako tie žvásty na hrej). Strašne sa už teším keď si to prvý krát spustím a potom sa niekoľko týždňov neodlepím od monitoru... (:
  • Divoch Sulik, my vo vlade mame tiez Sulika. ale vetsina hracou tejto politickej hry ho nema rada *1*
    • Mne sa zdalo to meno na volebnom lístku povedomé, len nedávno som zistil že to bol môj najlepší parťák vo Falloute... (:

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit