Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ale co se tyce nwn2 tam bych nesouhlasil, hral jsem teda jen nwn1 dlouhe hodiny a uz me to nechytlo tolik, jako BG1/BG2/Planescape: Torment, ktere jsem vsechny dohral pocive... takze jsem to ani nedohral, uz to proste nebylo ono - u nwn jsem mel po BG2 stokrat horsi pocity, nez potom, co jsem spustil Fallout 3 po Falloutu dvojce. U obou jsem nedostal to co předtím, ale u F3 jsem se bavil teda mnohem víc. Nevim co me na NWN stvalo, mozna takove nedetailni krabicojdni prostredi, kdyz jsem vlezl do knajpy, nebyla tam proste takova ta atmosfera, jako kdyz jsem poprve vlezl do krasne namalovane knajpy v Baldur's Gate 1, kde navic hrala mnohem lepsi muzika. A myslim si ze u NWN2 to bude dost podobne, vzpominam si ze v recenzich to nebyla zadna pecka.
  • ten virtualni byl super napad, motiv vlezt do pristroje byl myslim kvuli hledani otce, ale mate pravdu ze to bylo takove prapodivne, co se tyce reseni, nebylo to uplne best, ale slo to... je fakt ze s F2 se v tomhle ohledu F3 nemuze rovnat a jsem jedine rad, ze ve FNV budou questy srovnatelne s temi ve F2.

    F3 ma problem ze tam ma spoustu solidnich nastrelu na napad, ale neni to vzdycky uplne dotazeny. Prolezl jsem treba vcera celej Vault 106, potkaval jsem sileny obyvatele, mel jsem ruzne flashbacky a skoncilo to tak, ze jsem zafightoval v jednom z tech flashbacku, v terminalu nasel info: VSICHNI SE SHROMAZDETE NA MISTE V PAPIRECH, VYPUSTIME PLYN, KTERY NENI SKODLIVY a tim to skoncilo, rikal jsem si v tu chvili, WTF? ma to nejakej konec tenhle muj pruzkum Vaultu? Tohle asi je ten konec.... obratil jsem se a vylezl ven s divnym pocitem proc jsem tam vubec lezl... hodinu a pul prolejzani jsem zabil uplne zbytecne se da rict... Celkove je ale F3 zabavnej titul a ten rok co to vyslo patril urcite k TOP3 kouskum a jakekoliv hodnoceni pod 8 je proste jen narikani HC fanousku Fallouta, kteri nedostali plnohodnotnou trojku, coz se ale dalo cekat. Taky bych si radeji zahral Fallout 3 v 256 barvach v izometrickem pohledu, ale co se dalo delat, byl jsem a jsem stale spokojeny, ze po dvanacti letech vyslo alespon neco poradneho z postapo prostredi. Stalker byla slaba nahrazka a nejakej The Fall jsem ani nemel chut hrat, takze jsem byl za to postapo dobrodruzstvi v podobe F3 vdecnej. Oblivion jsem poradne nikdy nehral, takze ty kecy, ze to je Oblivion z budoucnosti jsem nemusel praktikovat a mozna jsem byl o to vic nadsenej. Na FNV se ale tesim brutalne. Konecne budu mit ve Falloutu to co mi chybelo v trojce - gambling, sex na kazdym kroku, velkou svobodu ve vsech myslitelnych volbach, nezapomenutelne postavicky jako byl treba Cassidy, Ian, Killian Darkwater (mohl bych jich vyjmenovat jednim dechem dalsich dvacet) a dialogy na urovni :). Alespon podle vasi recenze doufam, ze tomu tak bude.
  • Tak Bioware v posledních letech RPG žánr hodně inovoval a přesto se stále držel původního konceptu. Příklad je zrovna ME2, které JE čistým RPG (RPG automaticky přeci neznamená utrácení bodíků, ale hlavně příběhový vývoj postavy) se spoustou nápadů a hlavně (hrál jsem většinu best RPG posledních dvou dekád) nabízí opravdu dobře propracovaný příběh, kde všechny hlavní postavy berete jako lidi, ne pouhé jedničky a nulky.
  • Je v New Vegas "level cap"? Maximální dosažitelný level.. ?
    Mám nahráno něco málo přes deset h, proběhanou max pětinu mapy (okolí goodsprings, prinn, NCR corr.fac., nipton + směr Novac), splněných jen pár questů, příběh (doufám) úplně v plenkách, a přesto už mám level 11.
    Někde jsem četl zmínku naznačující, že je snad limit na level 30 - to by byl dost průser.
  • mass effect souhlas, ale to uz je taky dva roky stara zalezitost, stejne jako Fallout 3, btw mam ted na hadru oboji a oboji hraju rad, kdyz me zacne nudit jedno, zacnu hrat druhe a bavim se, je to oboji o necem jinem, ale oboji dobre... mass effect je ale o kousicek urcite lepsi hrou
  • Děkuji a doporučuji pustit se do hry co nejdřive:) Potom budeš mít možnost bezprostředního srovnání s NV.
  • Přesné!!!
    Rád bych za sebe dodal, že jsem hráč-konzument a uplakané semtimentální tlachání o F1 mě už dost dráždí...jinak jsem skutečně zvědav, jak se nový NV popere s neduhy, které přesně popsal JohnH a jsou základním kamenem RPG: růst postavy + (dostupné) vyzbrojování = obtížnost a ekonomický model, včetně chudého lotování v nebezpečných/nedostupných lokacích)!
  • Dobrá, ale určité questy se dělily do více subquestů, které působily jako plnohodnotný quest (napřiklad Příručka přežití v pustině) a pokud je v NV více obdobných questů, tak tím lépe. Co se týče toho stínování, tak bych nevyměnil deset Mafií II za jeden F3, protože jste jistě za mnoho let branži poznal, že grafická podoba není všechno. Ale to už je na jiný rozhovor:) Děkuji za reakci.
  • A me se hned vybavi par lepsich rpg nez je Fallout 3. Oblivion je mnohem lepsi a vyvazenejsi hrou nez Fallout 3, Neverwinter Nights 2 jsou velmi slusnym duchovnim nastupcem BG, ktery je ponicen mizernym enginem, Zaklinac ma genialni roleplaying s kvalitnim pribehem, rozmanitymi ukoly a neskutecnou herni dobou. Tyhle tri hry vysly ve zminem obdobi a jsou mnohem lepsi nez je Fallout 3. A mohl bych prihodit treba jeste Mass Effect. *4*
  • *bít
  • Pěkný postřeh. S tou zaujatostí to je pravda. Třeba to, že ve filmu Aliens přežívá malá holka v kolonii, promořené vetřelci už nikomu nevadí. Ale jak už tu bylo kolikrát zmíněno: Kdo chce psa být...
  • Piggsy
    "tohle ti nikdo dělat nebude" Zajímavé, pamatuju časy, kdy to tak dělávali všichni.. *4* Já vím, já vím, časy se mění.. To je holt ta moderní uspěchaná doba.. *7*
  • Ten virtuální byl docela dobrej, jen mám pocit (už si to pořádně nepamatuju), že jeho pozadí byla taky nějaká šílená trapárna a ani jeden způsob řešení nebyl ten, který bych si ve výsledku chtěl vybrat. F3 měl svoje momenty.
  • Je tak těžké pochopit že tohle ti nikdo dělat nebude..v recenzi je všechno,jediný co v něm není popsaný do konce,je příběh a to tam ani bejt nemá.
    Další vtip páč ty to musíš mít v životě těžký,když hledáš na všechno takovýhle recenze.
    Btw víš že to píše jen člověk? tzn. že to to jen jeho dojem ze hry? tzn. že každá recenze může bejt jiná tzn. Zahraj si to a uvidíš.
  • jinak kdyz si vzpomenete ve F3 na side quest, kde jste vytvarel prirucku pro preziti, pak po jejim vytvoreni nekolikrat potkal cloveka, co se podle ni ridil a podekoval vam za ni, kdyz si vzpomenete na tu virtualni ulici, do ktere jste se v jednom vaultu dostal a musel jste zjistit jak z ni ven, kdyz jste se rozhodoval (5 nebo 6 zpusobu dokonceni questu, zkousel jsem vsechny pri load safe), co udelate s Haroldem - ruku na srdce, to mi nemuzete rict, ze to byly nenapadite a trapne questy.
  • Vsak v tomto bode, jak uz jsem napsal, s vama souhlasim. Taky mi dost vadily tyhle kiksy, kde napriklad hned vedle Rivet City mela kemp skupina supermutantu. V tom Washingtonu to bylo vubec sileny. Na jednom metru dvacet supermutantu, hned vedle skupinka z bratrstva oceli, par kroku dal mestecko Ghoulu a v podzemnim metru zli ghoulove.

    Jinak ja jsem take HC fanda puvodnich Falloutu. Plakat Vault Dwellera jak odchazi do pustiny mam dodnes zaramovany :) A F3 se mi proste libil. A ptal jsem se: Jake RPG bylo od Deus Exe jednicky lepsi? A jake postapo RPG od Fallouta 2? Proste zadne.

    Nebylo to uplne to co jsem cekal, taky bych byl radsi kdyby vysel nejakej Van Buren s modernim kabatkem. Ale u F3 jsem se solidne bavil. Dulezitej je pak ten minulej cas, jak uz jsem rekl, Fallout 3 i ted parim celkem rad, ale neni tam moc motivace neco na mape hledat a dobyvat treba Vaulty a dalsi dungeony, kdyz ve skrinkach to je misto nejakych unique predmetu, kvuli kterejm by se vyplatilo ty dungeony prolejzat samej konduktor, spinava voda a zvon na ucpanej zachod. Taky mi vadi, ze jsem na levelu 20 a nema na me vubec nikdo. Ve vats ustrelim hlavu peti mutantum bez ztraty zdravi, coz je taky spatne.

    F3 neni dokonala hra, ale dlouhe hodiny me opravdu bavila a napriklad quest v Oaze s Haroldem povazuju za hodne povedenej. Dalsi nedostatek jsou samozrejme ploche chaktery se stupidnima hlaskama v zasobe. Vase recenze se mi ale jinak urcite libi a souhlasim s tim, ze jedinej zapamatovanihodnej NPC v F3 je ledatak Fawkes. Jinak tam jsou NPC bez jakekoliv minulosti, motivace a to je taky spatne. Mel jsem opravdu divnej pocit z toho, ze chodim po pustine, u kazdyho vetsiho mesta je nejakej random noname Zebrak co chce vodu a pokazde rika ty same hlasky. U toho jsem se slzama vzpominal na zebraka v puvodnim Falloutu zavislem na Nuka Cole a dalsich nezapomenutelnejch postavickach.

    Proto rikam ze F3 neni dokonala hra, ale osmicku si urcite, zvlast v konkurenci dnesnich trapnejch her, zaslouzi. Stejne tak jako si v dobe vydani zaslouzil F2 desitku a v Levelu dostal tusim osmicku nebo dokonce sedmicku, ted si nejsem jistej. A jestli je NV lepsi, tak to jedine dobre, na zaklade vasi recenze a recenzi na madbrahmin.cz uz ho mam objednanej. A koupil bych si ho asi stejne, i kdyby to bylo horsi nez F3, Fallouty proste zeru (krom BOS a te hovadiny na PS2).
  • Piggsy
    Tyjo Rendy, to bylo tak strašně vtipné, že se tady můžu roztrhat smíchy. Když chci psát článek pro milion lidí, tak to píšu o něčem, co mám kompletně zmáknuté, jinak to pro mě ztrácí hodnotu a důvěryhodnost. Je to tak těžké pochopit? Nebo mi chceš tvrdit, že je absolutně nemožné, aby druhá polovina hry byla nepovedená? Nebo naopak, že by nemohla být natolik skvělá, aby se výsledné hodnocení vyhouplo i na 10/10? Kde všichni berete tu jistotu? Toto mi prostě nepřipadá správné - recenzovat něco, co jsem neviděl celé, jen aby tu byla recenze co nejdřív..
  • Dane tak to bys ale fakt měl dát. Bloodlines mají spolu s Tormentem asi nejlepší writing ve hrách. Na grafiku sere pes, je dostatečná, ale ta hratelnost je božská. U NV doufám v něco podobnýho.
  • Ahoj Dane,

    chtěl Ti by jen poděkovat za moc dobrou recenzi. :) Jako skutečně srdcový fanoušek původních falloutů, které když jsem hrál, tak jsem vskutku upadal do jakéhosi stavu psychidelického opojení, dokážu rozpoznat hlas někoho s láskou k falloutu. ;)
    Přál bych si, aby více recenzí bylo jako tato, kde se recenzent nebojí říct svůj názor a nepapouškuje jen něco... ani nevím co, prostě hlouposti.
    V porovnání s recenzí na civilizaci 5, což je taky moje srdcová záležitost, je to nebe a dudy. Chvílemi jsem měl dojem že pisálek recenze Civ5 je 12 děcko co právě objevilo Ameriku. ;)
    Mhoho zdaru, jdu si objednat New Vegas! ;)
  • No myslim že film stihneš zhlédnout dřív než za 60hodin,takže to je blbost srovnávat.
    Ty nehledáš recenzi,ale kompletní popsání všeho od začátku do konce,třeba to pro tebe vydaj knižně,nebo natočej film,na kterej pak budeš moct napsat recenzi ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší