Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • recenzent RPG, a zaroven "graphic whore"? Ajaj, zla kombinacia...
  • Amen
  • F3 byla bezvýrazná šeď a nude bez koulí. Bez urážky. Když si vzpomenu, jak jsem vyšel z Vaultu, tak jsem byl nadšenej, že uvidím starý Fallouty ve 3D a fajn grafice. Místo toho se mi dostalo zoufalosti Oblivionu v postapo prostředí. A to naprosto nic proti Oblivionu, bavil jsem se u něj. Ale je třeba si uvědomit, že série Elder Scrolls a Fallout šly vždy na věc úplně jinak a proto se od nich právem očekávaly jiný věci a postupy. Oblivion je i přes mnohá zjednodušení(např. proti skvělému Morrowindu) dodržel, zatímco třetí díl Falloutu byl jenom jakejsi kočkopes. Bylo z něj na hony daleko cítit, že tvůrci absolutně nepochopili to, v čem byly první dva díly tak kouzelný. Ostatně i slovutný Todd Howard svého času prohlásil legendární větu, která hardcore fandy přinejmenším znejistila, aby se pak utvrdili, že to asi myslel vážně. Ta věta zněla "Fallout byl vždy především o násilí.":-!
  • :) Ziadne pojmy si nepletiem, len som uviedol analogiu existencie inej autonomnej detskej skupiny s este mensou logikou a uveritelnostou. Ako pozeram, mnoho ludi to nepochopilo...
  • Dan Vávra: Jak to je s rozhovory? Jsou pestřejší a odvážnější než ve trojce, kde byly takový bezduchý? Jsou u odpovědí znovu tak imbecilně vyznačený volby ŔEČ, VĚDA atd.? Tohle zjednodušování mě neskutečně štvalo. To jako aby hráč nevyhodil cenné bodíky zbytečně, tak musí mít vyznačeno, že TADY se mu to jako vrací a nemůže se splést a kliknout jinam...? Jinak na Tvoje názory dám, bo se mi zdá, že seš podobnej staromilec, jako já a Jámu pekel čtu taky docela rád. Taky umíš bejt řádně patetickej a emoční, což já taky:-) Důkazem je, že silně uvažuju o prodeji stolního kompu a mý starý, milovaný izometrický RPG už budu hrát jen u manželky na noťasu. Teď jsi mě oslavnou recenzí dost rozhodil, tak nevim...:-)

    Jinak k těm Bloodlines... Vřele doporučuju! Jinak u mě stále a asi už i navždy jasnou jedničkou Planescape: Torment... Love it!
  • Fallout 3 podle meho si vubec nezaslouzil jakekoli hodnoceni, ktere presahovalo 90%. Bylo to tak na 80%, jak rikate. Nejvetsi problem Fallouta 3 bylo podle meho to, ze mu totalne chybela ta duse predchozich dilu. Chapu, ze vyvojari z toho jiste chteli vytriskat maximum, ale zachovat tu atmosferu prvnich dvou dilu se nepovedlo. Recenze Dana Vavry byla velmi pekne napsana a krasne ctiva a jestli to je vazne tak, jak pan Vavra napsal, tak by to mela byt o tridu lepsi hra nez jeji predchudce. Osobne jsem po precteni recenze velmi nateseny :)! Pro me grafika v tehle hre urcite nehraje podstatnou roli, i kdyz to nekomu urcite vadi. Nehrala nejakou ani v prvnich dvou dilech a preci jen se zapsaly do historie jako jedny z nejlepsich, ne-li nejlepsi, hry vsech dob! Ona atmosfera ve hre muze byt primo bombasticka i bez toho aniz by grafika byla nejak uzasna! A jestli v NV bude takova atmosfera, silny pribeh a chytlava hratelnost jako u F1 a F2, tak by to pro nas mely byt takove predcasne Vanoce :)!!
  • :) To, ze sa jedna o informacie zadarmo, nemusi znamenat, ze mozu byt nekvalitne. Ja mam z tej recenzie proste pocit, ze autor kladie svoje osobne pohnutky, pred triezvy usudok recenzenta.

    Samotna hra je vyborna, hned prve kroky ma zaviedli k vyrobe lieciveho prasku a az ma ovanula nostalgia z Falloutu2.

    Svoju reakciu som prehnal - priznavam, ale autor zas nemoze cakat, ze jeho zatrpknutost necha ludi chladnymi....
  • Ono je humor a "humor" a logický quest a "logický" quest. A ani si nemyslím, že je to subjektivní věc. Jelikož o designu trochu něco vím, tak je mi zcela jasné, jak složitě museli uvažovat lidé v Obsidianu a jak moc jejich verze Falloutu je a jak povrchně a jednoduše uvažovali lidé v Bethesdě. Někomu je to buřt, protože ho baví pobíhat s raketometem a kosit supermutanty, Bethesdí svět byl ovšem neskutečně blbě navržený, nevyvážený a nelogický.
  • no škoda..mne grafika istotne v tom čase stačila, a to som hral V:B po dohraní Half-Life 2.. ale mal by si dať Dan hre šancu, lebo a dúfam, že so mnou budú súhlasiť ľudia čo dohrali V:B, questy, či už hlavné alebo vedľajšie boli perfektne prepracované a len niektoré boli toho typu : choď a dones, alebo nájdi a pozabíjaj.. len z malá hier viem mená postáv aj po dohraní hry, ale V:B bol v tomto smere výborný.. dabing špičkový a mimika tvárí je stále jedna z najlepších v hrách doteraz (vo Fallout 3 mi príde dosť o ničom) + skoro každá misia sa dá odohrať rôznymi spôsobmi + za každý klan sa inakšie hrá + rôzne reakcie NPC podľa toho z akého ste klanu alebo či ste žena alebo muž + humor + perfektná atmosféra + narážky na filmy, hudbu, atď. (mňa potešila narážka na Futuramu) a teraz keď už je nevie koľký patch od fanúšikov, tak je hra hádam aj bez jediného bugu..som čakal, že Fallout3 bude mať niečo v sebe ako táto hra ale akosi to v nej neviem nájsť, najbližšie k V:B bola tohtoročná Alpha Protocol ale ako tak čítam možno aj NV by mohla byť pre mňa
  • Obecne u vsech steam her je myuslim treba prepnout Steam do cestiny, jinak nejde cestina ve hrach zapnout. Maji to udelane opravdu kokotsky.
  • kazdopadne na F3 mi nejvic vadi ty skrinky, nemam vubec motivaci je prohledavat a hlavne prozkoumavat dve hodiny nejakou lokaci, kdyz vim, ze tam najdu nej nejaky konduktory a manometry na paru, doufam, ze tenhle nesvar ve FNV neni a kdyz se dostanu do spravcovy kancelare v nejakem vaultu, ze tam najdu nejakej unikatni item...
  • respektive dobyju Vault, myslel jsem to tak, ze dobiju kazdeho ve Vaultu :)
  • Fallout 3 bylo v dobe vydani nejlepsi RPG od BG2 a prvniho Deus Exe. A nejlepsi postapo RPG od Falloutu 2, tu trojku si tedy zaslouzi za nazvem urcite. Sice jsem mu nadsene dal po par hodinach hrani v jedne recenzi devitku nebo desitku uz nevim. Ted ho ale hraju dva roky a svoje chyby ma. Vidim to tak na osmicku. Nelibi se mi treba, ze ve skrinkach jsou vsude uplne zbytecnosti. Dobiju uzavreny Vault plny silenych puvodnich obyvatel a nenajdu nic cenneho. Rad prosmejdim ve hrach vsechny skrinky a krabice, ale kdyz pak vystrilim ve F3 zakladnu enklavy a najdu tam v kazde skrince "Konduktor" a podobne kraviny a nejcennejsi vec v cele zakladne seberu radovemu vojande v Tesla zbroji (nejlepsi byla ta zbroj), tak je to spatne. Taky mi vadi ze od pulky hry co mam plasma rifle jsem nepremozitelnej terminator, coz se v F2 stalo taky, ale na samotnem konci hry a i tak se nekdy objevil souboj, ktery mi dal prumerne zabrat. Sice kazdej F3 hater rikal, ze dobijete supermutanta s 9mm pistoli na zacatku hry, coz tak uplne pravda nebyla, muselo se k nemu prijit a vystrilet zasobnik do hlavy. Slo to, ale nebylo to nic jednoducheho jak se vsude psalo. S nalezenim utocne pusky uz ale souboje byly dost easy se vsim a plasma rifle uz byla konecna a veskera obtiznost zmizela. Ty nelogicnosti jako deti sousedici se supermutanty a oddelene drevenou ohradkou jsou taky minus a souhlasim s nimi. A Fallout 3 si zaslouzi tak osmicku z deseti. A jestli je NV jeste lepsi, tak tim lip.

    Nelibi se mi ale jak kazdej HC fanda a odpurce F3 pise, ze je skvele jak je FNV vaznej a ze je dobre ze v nem nejsou absurdni ukoly jak ve F3 a pred dvema lety ti sami lide breceli, ze ve F3 je malo humoru a nadsazky. Neni to pripad jen Dana Vavry tenhle fenomen, uz jsem ho zaregistroval i jinde na madbrahmine.
  • Hrál jsem to asi deset minut :) Nějak mě to tenkrát nechytlo a už jsem se k tomu nevrátil. Jelikož jsem graphic whore :) tak mě dost vadila mizerná grafika, která je bohižel společným jmenovatelem všech her od bývalých tvůrců Falloutů. Ale možná to někdy zkusím zahrát.
  • Je to jen můj názor...prostě se mi to nelíbí...Esteticky je to dost odpudivá záležitost...
  • Recenze je prostě skvělá a naprosto mě nalákala na tento Fallout NV :) Předchozí F3 jsem ani nedohrál a to jsem předtím dohrál několikrát 1+2 původního Falloutu...díky za recenzi hodně jsem se pobavil :)
  • Piggsy
    +1
  • Opravdu hezká recenze - mám nahráno cca 10hodin (vcera prselo, no : D) a zatím naprosto souhlasím.
    ...co se týče New Vegas. Co se týče zmínek o F3 tak se mi trošku pootevírá kudlička v kapse.
    Nečekal bych že i Dan Vávra (o kterým sice nic moc nevím, ale pokládám ho za rozumného člověka) se nedokáže přenést přes vlastní zaujatost..
    Fallout miluju už od prvních dílů a těch pár věcí co mi vadili na trojce má i NV.
    Pomlouvat trojku kvůli nějakému počítači ve vodě mi už přijde vážně na pováženou. To jen ukazuje, že kdo chce psa bít, zapomenutou chybičku v designu si vždycky najde - obzvlášť člověk na vývoji her pracující by asi měl vědět jak takováhle prkotina vznikne..
    Ale i všechny ostatní výtky nejsou na místě - když jsou v F3 "upíři" vykresleni jako normální lidé, k pití krve donucení okolnostmi, je to "absurdní", zatímco v NV by to bezpochyby bylo "úžasné, jak nic není černobílé".
    Quest Tenpenny Tower hrál recenzent asi špatně - jinak si ty poznámky vysvětlit nedokážu. Cesty k cíli jsou min.tři a každá má úplně jiné rozuzlení/výsledek. Stejně tak ostatní questy.
    Že "někomu vadí ve výhledu" Megaton je špatně? Je to absurdní? Možná - ale být to v NV tak se opět vsadím, že to bude označeno za černý humor, nebo ukázku kontrastu mezi "zbytečnými" obyč.lidmi a bezohlednými požitkářskými zbohatlíky - vždyť na to není ale vůbec nic špatnýho..!
    Sám nevim proč se tu tak rozepisuju - stejně je to marný a kdo chce být zaujatej, zaujatej zůstane.
    Pomlouvat F3 a vyzdvihovat NV je ale teda fakt dost nepochopitelný. Doufám že ty NPC teda budou zajímavější, ale zatím se mi to teda nezdá. A co se atmosféry týče tak u F3 mi zatím přišla mnohem lepší (hutnější). (např. asi moc nezapomenu ted v NV na týpka, který se zlobou v hlase a častým fakováním, ale jinak uplně v klidu a bez emocí popisuje jak mu před chvílí legie rozdrtila palicema nohy a ostatní ukřižovala/upálila na pneumatikách. takový brutality se do falloutu určitě hoděj, ale podat to takhle může fakt jen scénarista-dement a i když mi podobný věci ve trojce vadili, nic až takhle hroznýho tam teda nebylo.. navíc TOHLE "hraje na efekt" mnohem víc než cokoli ve trojce - lidi co jsou schopný říct "trapný hraní na efekt" i působivýmu prvnímu vylezení z Vaultu by si fakt měli dát hadr na čelo a modrou pilulku zapít něčím slabším než obvykle..)
  • Fakt už s tým nebudem otravovať, ale chcel by som vedieť či Dan hral Vampire:Bloodlines..a ak hej, že aký má na hru názor
  • Piggsy
    Robotron3: Však já neříkám, že kecáš, určitě máš pravdu, i s tím rozdělením na stránky to zní logicky... Ať je ta recenze klidně krátká, když i tak přinese čtenářům všechny potřebné informace. Jen ať není krátká na úkor informační hodnoty. A to říkám všeobecně, nemluvím o recenzi na FNV..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší