Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Recenze už je takhle 2x delší než běžná recenze kdekoli na webu a dostal jsem vynadáno, že to nikdo nebude číst. Jediné co by se mohlo podělat je závěr hry, nicméně všechny herní mechanismy a většinu questů mám odehrané a i kdyby konec stál za nic, těch třicet hodin (což je víc než dokáže poskytnout 99% dnešních her) za tu devítku rozhodně stojí.
  • Původně měl být odkaz na můj komentář přímo v recenzi, protože se za něj absolutně nestydím a nevzal bych z něj zpátky ani slovo, ale nakonec jsem dobrou jednu třetinu textu z recenze dal pryč a budu se přístupu Bethesdy a Obsidianu/Black Isle věnovat v samostatném článku.

    Ale zatím řeknu asi tohle - ve F3 jsem nešel záměrně po hlavním příběhu, dělal jsem všechno na co jsem narazil a najednou byl konec. Problém byl, že vedlejší questy v něm člověk musel hledat, zatímco v NV jenom když jde člověk po hlavním story, naráží neustále na nové a nové questy a vlastně ani netuší, které z nich jsou "vedlejší" a které jsou "hlavní" jelikož všechno souvisí se vším. I když půjdete jen po hlavním příběhu, budete mít v PipBoyi neustále 20 questů, které vám po cestě někdo zadá.

    A co se týče té postapokalyptické reality. Někdo mi tu vyčítá, že mi nevadí, že v NV jsou taky funkční automaty a počítače v pustině. Jasně jsou. Ale v budovách a ne někde uprostřed pouště na plácku se supermutanty. A v NV se taky řeší elektrika. Je to navíc dost důležité téma. Ve hře jsou hned dvě elektrárny a řada obyvatel vám řekne, že zaplaťpámbů za NCR, které nám dodává čistou vodu a elektriku. V řadě budov najdete taky generátory, nebo autobaterky připojené dráty k lampičkám a podobné věcičky. Svět NV je totiž VELICE promyšlený a domyšlený dokonce. Více se tomu věnují na www.madbrahmin.cz v jejich postřezích z bety a nedá se s tím než souhlasit. V NV se vám prostě nestane, že 50m od sebe mají sídlo dvě znepřátelené strany. Nestane se, že osmileté děti žijí v jeskyni oddělené prkennou ohradou od krvelčných monster, nenajdete v něm nedomyšlené prvoplánové rádoby wow vtípky.

    A ti ghoulové? To je prostě trochu černý humor a je to takové milé, navíc to ničemu nevadí. Je to side quest a jeden z mnoha, přičemž většina ostatních je velice reálná. Ve F3 byla naopak většina i hlavních questů zcela absurdní a bez špetky humoru. Tohle je subjektivní věc, ale citlivější člověk, který příběh sleduje prostě zjistí, že autoři NV jsu velice pečliví a rozumní, zatímco Bethesda šla po povrchu a hrála jen na efekt.
  • A četl jsi taky že má odehranejch +/- 30hodin ?
    Myslíš že ostatní recenze co se tu nebo ve světe objeví budou od lidí co tý hře věnovali 60h života a pak až tepr napsali recenzi?
    Bud' rád za takovou recenzi,jinak by jsi na ní mohl čekat třeba další dva tejdny.
    Myslím že toho napsal dost.
    díky za recenzi :)
  • Myslím si, že recenze mohla přijít později, nejlépe po dohrání hry. Určitě toho nezahrnuje zrovna mnoho a bylo zmíněno spoustu seků, které by na serveru této velikosti obsahovat nemusela.

    K NW by se toho dalo říct hodně, ale věřím, že modeři to opět posunou dál, tak jako tomu bylo u trojky. ještě jedna verze, a snad už to přiblíží dvojce :-)
  • Nevím, jestli je toto i tvůj případ, ale většinou je třeba si v knihovně her na Steamu "rozkliknout" vlastnosti hry a tam je možnost vybrat jazyk. Tam by, teoreticky, mohla ta čeština být. Podobné věci se tu řešili u Mafie 2. Lidé ještě měli problém, když měli Steam v angličtině - pak jim to tu češtinu taky nespustilo. Bylo třeba hodit Steam do češtiny, restartovat Steam a pak to běhalo. Taky se to probíralo u Mafie 2. Nevím, jestli to pomůže. Nemám F:NV, takže to nemůžu otestovat.
  • Piggsy
    Hlavně být za každou cenu mezi prvními, že..
  • Piggsy
    Takové recenzování si strčte za klobouk *10* Recenzi jsem přestal brát vážně od chvíle, co jsem se dočetl, že je autor teprve v půlce hry. Ještě aby se začaly recenzovat půlky filmů a bude to všecko.. *7*
  • Gonzi
    Tak jsem si přečetl recenzi... a takhle čtivou recenzi jsem nečetl už pěkně dlouho. Jen tak dál. Hru jsem ještě nehrál, takže jestli autor mlží, tak to neposoudím, jinak je to ale skvělý článek a celkově mám i pocit, že už má autor "pár her" odehraných, takže jsem fakt nadšený.
  • Tak koupil jsem si krabicovou CZ verzi, kde je napsano, ze cestinu si stahnu ze steamu. Jestli tam neni v den, kdy mi cenega proda krabici, tak mi to od nich neprijde uplne ok.
  • Souhlas, líp bych to neřekl.
  • nemáááme *1* *1* *1*
  • Ten HC mod je fakt sranda..zvlášt i když HC mod ti umožňuje hrát současně i na easy.
    Jinak tahám sebou spousta flašek vody,žrádla,nábojů a minimálně 10 zbraní,takže žádná změna oproti normál modu.
    Jediná věc která dokáže zavařit je když dojdou všechny věci na vyléčení zlomených končetin,postava je celá rozlámaná,závislá na drogách a jsi někde uprostřed Vaultu kde tě chtěj sežrat kytky :D
    Jo a samozřejmě,když potkáš žlutý mouchy,který zmiňuje aj recenzent.
  • toto je zatim nejlepsi recenze na Fallout 4 na ceskem internetu, po 15 hodinach hrani se s ni plne ztotoznuji.
  • Recenze dobrá, ale vadí mi, jak pan Vávra v recenzi na Fallout 3 psal, že

    "co bylo ovšem nejhorší ... naivně jsem se domníval, že po finálu budu moci ... dál chodit po světě" - že tohle v recenzi na NV za zápor už nepovažuje.

    Podobně pak Falloutu 3 vyčítá, že "konec přišel v okamžiku, kdy jsem vůbec neměl prošlou dobrou půlku světa" - to se ale v NV může stát taky (alespoň lidé, co píšou, že to dohráli, toho neměli moc prozkoumaného).

    V recenzi na NV pan Vávra taky kritizuje questy Falloutu 3 jako bizarní a nechtěně parodické. O questech z NV píše jako o "postapokalyptické realitě" a přitom zmiňuje létání ghoulů do vesmíru.

    Recenze pana Vávry na Fallout 3 je tady:
    http://pc-hry.blogspot.com/2008/11/zajmavost-dan-vvra-zpackan-fallout-3.html
  • kostejnesmrtelny
    Rád bych k tomu ještě dodal jednu drobnost: tohle je bezplatné médium, které dostáváš denně čerstvý až pod rypák. Nestojí tě ani korunu, je pro tebe den co den zdarma. Tak proboha drž hubu a ber, dokud dávají. Nebo se seber a táhni, když ti to nevyhovuje. Nikdo tě nenutí to číst. Jen žasnu, kde se v lidech jako ty bere ta drzost, furt zlomyslně pindat...
  • Piggsy
    crash_tommy: Moc se mi líbí, co jsi napsal o Falloutu 3. Mám ho už nějakou dobu doma, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych si ho zahrál. A kdybych dal na autora této recenze, který je proti F3 očividně zaujatý, tak bych to odkládal asi ještě hodně dlouho. Takže dík, žes mi spravil chuť na tuto hru *4* Ono i průměrné hodnocení všech recenzí na hodnoceniher (92.31 %) o něčem vypovídá..
  • kostejnesmrtelny
    Tak se seber a táhni. Třeba máte na slovensku lepší web *3*
  • Vidíš já už na to zapoměl. To bude tím že si vážím gameplaye, ne pozlátka.

    F3 měl neskutečně velké oči pro nic za nic. Já osobně ho přestal hrát kolem 70 hodiny, kdy se ztratil jakýkoliv náznak obtížnosti. Ztratil se taky jakýkoliv smysl průzkumu. Řekni mi, na co je na mapě XXX lokací, když po 20ti hodinách hry jediné co nabízí je další munice a odpad který nepotřebuju. Logy v PC většinou neřekly nic zajímavého.

    A ano, než začnete křičet "která hra ti dnes dá 70 hodin zábavy???" ... Souhlasím, tedy spíše 50, poslední dvacítka byla opravdu spíše můj RPG cit pro projítí všech lokací... I tak, 50 je pěkné číslo. Problém je v tom že F3 měl na víc než se stát dalším moderním paskvilem.
  • Rovnako ako tvoj príspevok teda... deal with it.
  • Piggsy
    Abych pravdu řekl, taky se mi zrovna dvakrát nezamlouvá, že někdo píše recenzi, když je teprve v polovině hry. Teoreticky, první polovina může být skvělá, ale druhá může být odfláknutá, tvůrcům dochází čas a nápady a tak to ke konci začnou flákat. Neříkám, že je to případ zrovna této hry, protože jsem ji ještě nehrál, ale stát se to může. Nebyl by to ani zdaleka první případ.. Na film, který jsem viděl jen do půlky, taky přece nebudu psát recenzi.. Ta potřeba být za každou cenu rychlejší než ostatní už mi začíná lízt krkem..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit