Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JInak MoH multiplayer recenzovat nešel a nebyla to moje chyba. Těžko recenzovat multiplayer, když ho nikdo nehraje a na novinářském Xboxu se nejde nalogovat na Live. Teď mi už na stole leží PC verze hry, takže recenze multiplayeru bude samostatná.
  • RDR je hra která se odehrává na obrovském prostoru s velkou dohledností a jede pouze na konzolích. Nemá tedy jakýkoli smysl srovnávat ji s UE3, který pohání hry v omezeném prostoru a může značnou část grafického výkonu nasadit na úplně jiné věci, což je přesně případ ME2, který se celý odehrává v uzavřených koridorech. Je rozdíl renderovat krajinu se 4km dohlednosti a koridor dlouhý 50m. Kromě toho má RDR taky nádherné animace, skvělou jízdu na komi a spoustu dalších "drobností", jako třeba realtime světla. Grafici Mafie II, které pochopitelně znám, a to včetně člověka který město postavil a vymyslel většinu vizuálních efektů, považuje RDR za naprosto úžasný.

    O grafice jsem napsal jako první proto, že to je první věc, která uhodí člověka do očí a může ho odradit. Na konci kapitolky grafice věnované pak je napsané, že u podobné hry se to dá překousnout, takže bych to jako brutální kritiku zrovna neoznačil.
  • tiez som si nikdy ziadnych tienov nevsimol..:) a presne jak pise kolega, prvy vychod z Vaultu vo Falloute 3...na to sa nezabuda :)
  • Na rozdíl od vás nemám žurnalistiku pouze jako koníček, tudíž si ony výtky mohu dovolit (a netvrďte mi, že začít recenzi kritikou je normální). Trollování... zajímavý pojem mimochodem.

    Kydat hnůj? Četl jste ten příspěvek vůbec? Kdybych chtěl za každou cenu kydat hnůj, tak napíšu, že všechny vaše recenze jsou "sračky", to bych byl ale v rozporu sám se sebou (viz. recenze AC2). Jen mám takový pocit, že v poslední době jsou vaše články mnohem slabší, než tomu bývalo.

    Změnit váš názor na MoH nehodlám (a pak kdo tu vytrhává z kontextu), jen jsem poukazoval na skutečnost, že jste hodnotil po celou dobu singleplayer (+ neustále srovnávání s Modern Warfare 2) a multiplayerovou složku, která je u těchto her klíčová, jste shrnul ve dvou kraťoučkých odstavcích a to pouze podle dojmů z BETY, která měla pouze 4 mapy a nebylo se možné dostat přes level 6 (pokud počítáme obě dvě). Jako jsem ochoten akceptovat hodně, ale tohle je, jako by jste hodnotil hru podle dema.

    Komedie? Ono je snad vtipné tvrdit, že Unreal Engine 3 v ME2 (lepší multiplatformový titul z první poloviny 2010 mně nenapadl) vypadá lépe? Uznávám, že RDR má krásné světelné efekty, ale díky stereotypnímu prostředí (vážně, co je tam úžasného na Mexické oblasti, že z toho vaši známí omdlévají?) zbytek vůbec nevynikne. Zrovna v porovnání s druhou Mafií RDR zaostává. Ta má nádhernou variabilitu čtvrtí, každá ulice vypadá jinak a celkově už jen samotné ježdění po městě je slast pro zrak. V RDR je člověk šťastný za možnost "fast travel" skrze táborák.

    Slušně to jde ;-)
  • ne.
  • Alebo inak povedane... kto chce bit, palicu si najde. Osobne mi ale pridu viacere frakcie NV o dost vysinutejsie nez F3 skupiny - vid veriaci ghulovia ci legionari. Mne to teda nepripada ako cesta ktorou by sa vydali ludia po takej katastrofe. Dalej, questy - sry ale snaha deti prezit ti prijde ako pritiahnuta za vlasy a naopak, ghulovia co odletia do vesmiru, tak to ti pride z hladiska podla teba realistickejsieho NV v poriadku? A fungujuce pocitace v rozvalinach su ok?
  • Nebyly ani v Oblivionu. Bethesdí verze Gamebrya to neumí (kromě stínů postav a mraků). Se zbytkem se dá souhlasit a v recenzi to je taky napsané :)
  • Náhodou, po zkušenostech s Obsidianem vytvořeným NWN2 a jeho stíny mi to zas tak nevadí. Nejsou zrovna tech-mágové. Spíš takový opak dnešního trendu, všude se cpe HDR, textury s vysokým rozlišením, někdy snad raytracing, ale za tu dobu, co tohle studio vytvářelo a nějak optimalizovalo, mohlo dělat na příběhu. Navíc, stíny jsou ta první věc, kterou vypínám, když není hra tak plynulá, jak by měla být. A v F3 fakt nebyly? To je pro mě novinka, a to mám nahráno asi 150 hodin >.>
  • Mám takovou teorii, že recenze není jen pro hráče předchozího dílu, ale pro všechny :) V době kdy hodně lidí považuje za RPG Bioshock 2 pak podle mě stojí za to napsat něco o tom, že hra má oproti většině podobných titulů podstatně propracovanější pravidla. A toho, že píšu tak trochu jak když stojím na cigáru jsem si vědom a pořád přemýšlím, jestli s tím mám něco dělat nebo ne :)
  • Skvělé hry (dohrál jsem DAO i oba ME), ale na úroveň mnou zmíněných bych je nedával - u tebe to může být jinak. Pro mne jsou ale Black Isle/Troika/Obsidian/CDProjekt RPG jedničkami, Bioware a Bethesda až za nimi.
  • jojo, f1 a f2 pro mne rovněž na vrcholu herního průmyslu všech dob, hned po BG2 samozřejmě..
  • A tvoje hodnocení RDR je fakt komedie. 99% grafiků co znám (a že jich znám hodně) z téhle hry omdlívá jako z vizuálního zázraku. Jestli to nevidíš, tak chyba bude nejspíš někde v oblasti nad tvým krkem.
  • Když vezmu tvoje trollování jako recenzi na moje recenze, tak musím bohužel konstatovat, že zcela záměrně vytrháváš věci z kontextu, úmyslně opomíjíš některé části textu, které se ti nehodí do krámu a celkově je vidět, že tvým záměrem je za každou cenu kydat hnůj. Můj názor na MoH tím nezměníš.
  • erm... Dragon Age a ME?
  • Urážky, klasika (pán je Wowkař?). Mafii zmiňuji jen v jedné větě a RDR hraji na 130 plasmě 1080i. RDR má tak akorát úchvatně vyřešené počasí, ale díky nízké variabilitě prostředí (Mexiko vypadá téměř totožně jako jih USA) není co obdivovat. V porovnání s ME2 či Alan Wake grafiky ZNAČNĚ zaostává (Xbox verze, PS3 je na tom prý ještě hůř).
  • Hra nemá ŽÁDNÉ stínování, nedej bože takové jako Mafie. A to se klidně můžeme bavit i o Mafii I, která ho měla před osmi lety.
  • Na F3 mi vadily zaplé počítače ve vodě a v mutantích squatech na ulicích, nic takového se ve NV nevyskytuje. Hra je celkově realističtější a odlišnost je především v pojetí příběhu, vykreslení postav a questech, které mají hlavu i patu a dalo by se říci, že tak nějak by se v dané situaci chovali skuteční lidé. Ve F3 byl prakticky každý vyšinutý úchyl a všechny questy byly naprosto nesmyslné. Je asi těžko představitelné, že v divočině, kde ztěží přežívají chlapy v power armorech dokáže přežít banda osmiletých dětí a to ještě tak, že se bude dělit o jeskyni s mutanty. NIC TAKOVÉHO V NV NENÍ. Nuance jsou někdy možná drobné, ale pro fanoušky původní série dost zásadní. A třeba ghoulové a jejich cesta do vesmíru je prostě vtip. Mě to přijde jako dobrý vtip. Vyhazování Megatonu do vzduchu, protože Tennpenymu vad ve výhledu mi jako dobrý vtip nepřišlo.
  • Baví tě trolovat na fórech?
  • Ve F3 je pouze 53 questů. Podívejte se do PipBoye, jsou tam jejich názvy a můžete si je spočítat. To že jsou některé dlouhé a odehrávají se na více lokacích je vcelku samozřejmost a platí to i pro NV, které má questy o podobném rozsahu a mí jich prostě víc. To, že jste si nevšiml, že tam nejsou stíny je jedna věc, druhá věc je, že i když si člověk nemusí všimnout, co je špatně, všimne si, že to rozhodně není dobře. Kdyby Fallout 3 a NV mělo pořádné stínování jako Red Dead, Call Of Juarez, nebo Mafie II, vypadal by výrazně líp.
  • Přesně tenhle dojem jsem při čtení recenze, měl i já ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit