Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vávra ví, co chce. Stejně mluvil i když tvořil (vedl gamedesign) Mafii a nikdo ji do vydání taky moc nevěřil (tuším že vyšla souběžně s GTA3). Nechci si nasazovat růžový brýle, ale přeji mu úspěch. Nebot současné západní hry mi skutečně povětšinou přijdou jak přes kopírák, vidět to lze na CD Red a jejich Zaklínači (a snad již brzy i té kyber-scifi)
    • Takže je to hra přesně pro náš trh a určitě se zaplatí
      • Tilwaen
        Pokud by se uchytila jen na našem trhu, tak se určitě nezaplatí. Bohužel.
  • Hodně jsem se rozesmál, jak Pavel Dobrovský rychle bránil AC4 proti Vávrovi.

    PS: Funny jak Rhulad normálně dostává mínuska za to, že oprávněně nazývá Mass Effect, Dragon Age a Skyrim sračkami. Ale stačí to udělat v kontextu Vávrovi hry a najednou milion plusek.

    PS2: Nepochopte to špatně, Skyrim, DA2, ME2 a ME3 jsou hrozný sračky... jen mi přijde, že by s tím lidi měli souhlasit vždy.
    • Kazda z tech her patri v urcitych ohledech k tomu nejlepsimu, co lze hrat. Treba open world ve skyrimu. Jaka ze jina hra nabizi takovej svet... Nebo ME universe. POvedena vec.
    • Skyrim rozhodně není sr.... Jen to není pro fanoušky stříleček.
      • Ani pro fanoušky RPG.
        • Nějak se ti pomíchala slova v nicku. Nestačil by jeden ?
        • Jaké novější hry hrají fanoušci RPG ?
          • Hrají něco staršího, ale dobrého.
            • Drakensang je fakt velice povedeny old school style rpg. Ale prestal sem to hrat kvuli neustalymu pomalymu behani. Proste nekam dobehnout zabralo tolik casu, ze sem na to nemel nervy. skoda *9*
            • Baldur's Gate, Darksouls, Gothic 1,2, Mount and Blade...
            • Drakensang: Řeka Času
            • Stačí dva tři tituly. Co třeba ? Bych to taky zkusil.
          • Sorry, ale to, že nic lepšího zrovna není k dispozici ještě neznamená, že je to kdovíjak dobrá hra.
            • Co tedy hrají z těch RPG her na Pc
    • walltar
      Tak já bych neřekl, že jsou to sračky, ale na druhou stranu ani nechápu lidi, kteří je vyzdvihují jako nějaké modly herního průmyslu ... DA, ME, Skyrim jsou průměrné hry. Mainstram zábava ... já dohrál oba díly DA, Všechny ME, Skyrim a u každého jsem se bavil, ale minimálně DA a ME už bych znova nezapnul. Skyrim možná jo, ale jen díky modům.

      Fallouta a Fallouta 2 jsem ve své době hrál pořád dokola ... hru kterou dohraju a zahodím nemůžu nazvat ničím lepší, než mainstream průměrem.
      • Ja z toho nedohral ani jednu (hral jsem jen DA1 a ME1 a zkousel Skyrim) a za slusnou hru z toho povazuju jen DA1.
    • Rhulad (a jeho milion trapných fakenicků) už se tu nejednou přiznal, že je schovaný za proxy, tudíž si těch plusek může dát třeba padesát. Holt když píše takové kraviny, které nikdo jiný nepodporuje, tak si ta pluska musí klikat sám *7*
  • Já budu asi netradičně naladěn na pozitivní notu. Spousta lidí vytýká Danu Vávrovi negativně působící blog, rovnou na hlavní straně nového webu. Ano pro případného investora toto vypadá minimálně pochybně, "vylévat si srdce rovnou pod teaser". Nepochybuju o tom, že Dan Vávra je natolik inteligentní, tudíž nějaký plán už do budoucna je dávno vyřešen. Ostatně z posledních třech blozích popisuje události od února do srpna letošního roku, přišel s nima po několika měsíčním zpožděním- nevyléval si srdce rovnou od uvedených zážitku. Jeví se mi, že to má zkorigovaný správně. Alespoň v to doufám. Ostatně uvidíme za měsíc.. Teaser ale nebyl ideální.. no uvidíme.
    • Jo, presne tak to taky vidim. I s tim tvym tipem niz (vys?), to jmeno a tusim i nejaka narazka v blogu tomu presne nahrava.

      Coz pak vyvolava otaznik, jestli to bude dobre a jak se s tim pochlapi... Otevreny svet, ale rozkouskovany na epizody?
      • Dan v minulosti říkal, že budou mít dvě mapy cca 2x3km. Předpokládám, že ty jsou hotové. Na questy se čeká, jak poznamenal někdy dříve. No a máme tady třeba krásné dva díly :))
    • Ještě dodám: Můj typ je takový, že se dohodl s tím menším vydavatelem z Japonska, který chtěl rozdělit hru na části. Dan to také v podcastu lehce naznačil, alespoň mi to tak připadalo. Minimálně název hry k tomu vybízí :)
    • osobně si myslím, že vydavatele popř. nějakou alternativní cestu už mají vyřešenou, proto o tom mlží a jak jsi správně zmínil - blogy nepopisují aktuální průběh, ale dění několik měsíců zpět.
  • Kdyby to někoho zajímalo, udělal jsem alternativu traileru s Husitským chorálem :) http://www.youtube.com/watch?v=g1fl2QiFb7U
    • Mnohem lepší, Dan měl jako vždy pravdu.
    • Je to lepší, spousta lidí v Česku by z toho více uchcávala, ale za velkou louží by to ovace nezpůsobilo. Jestli tam teda nějaké nyní byli.
      • conflig
        s tím bych tak uplně nesouhlasil. Já nejsem zrovna příklad vlastence a Česká historie mně nezajímá, ale je to tak odlišné od všeho co se dá v trailerech atd. slyšet, že to minimálně vzbudí další zájem

        A přestože žánr hudby, který zvolil pan Vávra zbožňuji, tak mně k tomu přijde tuctová...
      • tak to asi ne ale pak by si jim vysvetil o co se jedna a museli by jen uznanlive pokejvat hlavou
    • takle to mělo vypadat ted mně s toho tieseru "mrazí" a tak to má být *5*
      • Z toho plyne, ze by mel D.Vavra vic davat na sebe, nez na nejaky "to neni dost epicky" odborniky...
        • navíc myslím že není epičtější pecka ....nejsilnější křižacká armáda té doby neporazitelná těžká jízda zdrhala jen to slyšela *1*
    • conflig
      takhle to mělo být!! hned když to člověk uvidí/uslyší si uvědomí , že hra má být vážně něco jiného
    • Dal bych tam jiny instrumenty, ale podle me se to tam hodi vic a dodava to teaseru lepsi atmosferu.
      • Tak hudba byla asi jediná co na YT je bez zpěvů, a dodatečné zvuky jsou ze souborů s HL 2, proto ten hnusný první "štěbot" té vrány :D
  • Keyz
    Škoda, že to zatím moc nevypadá (podle posledního blogu).
    Jeden menší vydavatel chce něco osekat a velcí se na to vykašlali co jsem pochopil.

    To pak rady co tam dát které zde jsou nepomohou.

    Co mě trochu překvapilo, že hodně vydavatelů fanaticky věří průzkumům a nemají skoro selský rozum. Viz téma o tom borci co prohlásit ten kec o tabletech. To je ale časté a to mě zaráží viz příklady z minulosti v jiných odvětvích. Mají prachy a klepou se jako prase a utrácí tolik za často hloupé průzkumy. Škoda.
    Divný, že nemají sebou někoho kdo tomu rozumí aby jím radil.
    • walltar
      Naprosto stejnej problém měl STar Citizen ... Roberts Chodil k investorům a k vydavetelům a všichni mu řekli, že o vesmírné simulátory už dneska není zájem. Nakonec teda našel skupinu investorů, se kterýmy se domluvil, že když vybere aspoň 2M a tím potvrdí, že zájem existuje, tak ti mu dají dalších 20M.

      Vzhledem k tomu, že dneska má 35M od fanoušků ... tak asi ti co určují o co mají lidi zájem jsou celkem mimo.
      • Otazne je, ci je pre velke vydavatelstvo pri ambiocioznom titule 35 mil. podstatny argument... to snad nie je ani milion predanych kusov. Totiz zanre ako adventury, rozne simulatory, ci strategie maju stale sancu pri urcitej miere rizika a potrebnej kvalite vyprodukovat peniaze. Problem je, ze asi absolutna vacsina zaujemcov je prave to jadro, ktore uz do toho investovalo a pritiahnut dalsich ludi moze byt dost tazke. Druha vec je, ze tento pripad nepatri ani do spominanej kategorie, toto je tematicky okrajova hra, v podstate este viac ako prvy Witcher a napriklad kritizovat Americanov za to, ze ich to nezaujima, je proste ulet... to je ako keby v Amerike chceli vyrobit historicku hru o ich prezidentoch a cudovali by sa, ze sa im z penazi vychodoeuropanov nezaplati.
        • walltar
          Ale 35mil není počet prodaných kusů ... 35mil jsou peníze co mu dali lidi ochotní si hru koupit skoro dva roky před vydáním. Hromada lidí čeká na to jak to dopadne. Myslím si, že mají šanci se dostat na milion prodaných kopií.

          KS je dobrý na to aby člověk ukázal, že si investoři spočítali potencionální zisk špatně a to pomůže najít další investice, nebo taky ne ... je to zase risk který na sebe bere člověk, který začíná takový projekt. A je dobré mít takové investory domluvené dopředu.

          Stejný přístup měl Braben s Elite ... vybral asi 1,5M liber a zbytek mu dali investoři.

          Ale bude to mít Vávra těžký ... jak už si psal dělá žánr, který je někde jinde ... RPG je hodně saturovaný a i když většina na trhu jsou nic moc, tak i hadcore RPG to bude mít těžký. Bylo by potřeba zapracovat na fanoušcích Mount and Blade ... ale ti zase čekají na další díl. Mohl by taky zkusit japonsko ... tam sou do středověku diví. *1* .... přidá velký meče, krátký sukně a velký kozy a má Japa verzi s miliony vydělaných dolarů.
          • Ved ja ani nepisem ze 35 milionov su predaje. To by sme tu mali do dvoch rokov aspon 2 nove vesmirne hry od kazdeho velkeho vydavatela.
      • Kr.Pa
        Velký herní průmysl je již několik let mimo, to není žádná novinka, hlavně ten Americký.
  • Pracuji v jedné z těch společností, kde byl i M.K. D.V. aj. na návštěvě, a vím, že se to hodně líbilo, jenže problém byl, že podle posledních průzkumů k vývoji herního trhu se zdá, že i když je zájem o RPG, tak jen o ty největší pecky a mezi malými studii se podobných her objevuje mnoho, ale celkově je RPG na vrcholu a očekává se odstup od klasických RPG a nástup nových MMORPG s tím souvisí prý inulová socializační složka mezi hráči. Počítá se s komplet útlumem celého trhu velkých her a jede se jen na osvědčené značky, které se budou ždímat na PC, konziolích, mobilech a deskovkách. Taky se šetří se na konsolidace po krizi. Nám se to třeba nezdá, ale venku vlastně o přesnou historii, která nebyla nijak zfilmována nebo zpopularizována např. filmem vůbec není zájem.
    • Dá se někde zjistit, jak a na kom ty průzkumy probíhají? Ono skupin hráčů existuje neskutečné množství a musí být tedy dost obtížné "přečíst" celou herní komunitu. Zrovna s tím tvrzením o RPG a MMORPG bych nesouhlasil, respektive bych ho sám vynesl tak před 3-4 lety. Osobně si myslím, že problémem velkého herního průmyslu jsou spíše velké oči. Než vyplivnout do světa 4 hry s tím, že každá prodá, střelím, 1m kusů, tak by všichni nejraději chtěli hru, které se prodá rovnou 4m kusů byť za 4 násobné náklady. Malé hry rovněž umožňují vyšší flexibilitu a schopnost zaplácnout díry na trhu. Také umožňují předcházet těm momentům, které popisuje Dan Vávra v podcastu, kdy si dnes velcí vydavatelé trhají vlasy, protože se nové konzole prodávají a oni nic nemají.
    • Mart9
      Ano, přesně větám typu "Počítá se s..." nebo "Odborníci přepovídají..." se vždy jen směju a Dan to v podcastu řekl dost dobře s tím, že se nové konzole "překvapivě" prodávají a vydavatelé se diví...
    • Ocekavat se muze co chce, pruzkumu se muze delat kolik chce, ale stejne je to nakonec dycky uplne jinak. Staci aby vysla nejaka trochu inovativni nebo zajimava hra a tvurci se zase budou predbihat, kdo to lip okopiruje.
    • Občas si říkám, jak vůbec mohl u producentů projít film Braveheart... Skoti nejsou až tak populární ve světě a kdo předtím slyšel o nějakém Wallacovi? Ale je fakt, že to byla trochu jiná doba než dnes, kdy se pořád hraje na nějakou krizi a škrtání a přesto do her jde 10x tolik peněz, než je skutečně potřeba.
      • Spíš píšu to, jak dneska uvažují, na druhou stranu moc dobře to mají spočítané, protože si nepamatuji, že by naši ve vedení, pustili ven vyložený propadák, co by jim alespoň minimálně nepokryl náklady.
        • na 2 stranu zrejme prisli o desitky milionu, protoze nefinancovali hry, ktere by jim to vydelaly
  • Hlavne aby v soubojich letaly usekane hnaty a palice vzduchem, jinak to bude stat za ho*no. A naopak - co nevykryjes to ti pujde pekne do masa:-) Bary s ubyvajicim zivotem uz jsou vopruz. Kdyz realitu, tak se vsim vsudy.
    • wenceslaus
      Ale v realitě končetiny ani hlavy nelétaly (asi proto, že měli ještě málo světelnejch mečů :-D ).
      Opravdu, useknou někomu ruku... to nejde jen tak. Pokud jí třeba nedá na špalek a nemá brnění atd...
    • Chces zase pobihat po jedny noze a bez rukou jako tenkrat v Die by the sword ? :D
      • Podotykam, ze to byla realna situace. Ogre mi v arene jednou ranou sukovici urazil obe ruce, dalsi ranou nohu a posledni me odpalil nekam za mapu :)
    • No tak ty máš hodně zkreslenou představu o soubojích mečem *3*
      • Aha, toz tak to aspon rozved, mistre Fugo;-)
  • Podle toho co si napsal by měl být švorc už od doby co na hrách pracuje ale nějak na to nevypadá . Nejspíš ho dotuje nějaký dobrodinec aby mohl vytvářet hry které nikdo nechce , zní to logicky . *15*
    • špatně umístěno

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit