Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Blue.Shark
    Já za to nemůžu, ale z lidského hlediska mi přijde docela normální, že když se k někomu nebudu chovat slušně, nebude se ke mně slušně chovat ani on. Když někomu neznámému (na kom ještě k tomu závisí můj úspěch) napíšu, že ho zabiju, prostě nelze čekat, že se tomu zasmějeme a budeme nejlepší kámoši. Chovat se slušně je výhodné.
    • risa2000
      Nejde o to, jestli by se Steam měl chovat slušně. Pokud mě někdo na internetu, koho neznám a o kom nemohu vědět, že si dělá legraci, hrubě slovně napadne a na závěr mi bude vyhrožovat smrtí, tak si setsakra dám pozor, abych s ním neměl nic společného - třeba prodával jeho hry - prostě proto, že s takovým člověkem nechci mít nic společného. To nesouvisí se slušností, ale s rozumem. Ne všichni ho ale zjevně mají.
      • Blue.Shark
        Ona jde slušnost a rozum ruku v ruce. Kdyby ten člověk nebyl blbec, zakroutí krkem plyšákovi, aby ze sebe dostal vztek a pak začne na nějaké formální úrovni komunikovat s Valve. Tím, že nevzal rozum do hrsti a nezačal řešit problém na úrovni, se dostal tam, kde je teď. A to stačilo jen kdyby ty svoje bláboly přeformuloval.
  • Dogkiller
    Něco jiného je o někom napsat, že je třeba č.uuu.rák a něco jiného je napsat, že ho zabiju a že brzy zemře. Kór v Americe, kde má kdejaký teenager bouchačku a co chvíli se tam střílí jak na divokém západě. Ten magor může být rád, že už nesedí v base.
    • Tak to je pak špatné, že Steam je americká firma stejně jako FB atd. Kde nemůže nic napsat a nemáš možnost nápravy.
      Tam hodíš někam fotku polonahé ženské a jsi nejhorší člověk :D Dáš tam ale jatky z války a je to OK. Kvalitní země. Bohužel, to zasahuje i sem.
  • Vyhrožuje-li obchodník obchodníkovi smrtí kvůli podmínkám, které nejsou v rozporu s obchodním kontraktem, který sám podepsal, nemá všech pět pohromadě a nepochopil o čem je business.
  • Chim
    Ve sporu "Ten magor" versus "Steam" je potřeba si uvědomit, že Steam je soukromá firma a jako taková se může chovat a jednat tak, jak má domluveno ve smlouvě s konkrétním vývojářem. Pokud tedy smlouvu neporušili a jednali v jejím rámci, vůbec nechápu proč se něco takového řeší.

    Čistě prakticky... když tady budu psát že Bach a spol. jsou ču**** a že je při nejbližší příležitosti zabiju (bude sraz že ano) tak počítám že minimálně BAN dostanu taky.

    EDIT: Ještě takový podotek ke Smejkiho recenzi. Já s ní celkem i souhlasím ale neměl by v tomto případě zapracovat trochu šéfredaktor a recenzi (v dobrém slova smyslu) lehce zcenzurovat. Nic proti Smejkiho recenzi nemám, ale pokud by měli být takto přísné všechny recenze, jaké hodnocení by asi dostávala většina ostatních her?
    • blixa
      Ano, když to budeš psát tady, dostaneš ban. Když to budeš psát na Twitteru, tak ne..

      Btw chapu ze se mnou vetsina z vas nesouhlasi, jak je videt i tady v diskusi. Ja nijak nezpochybnuju, ze Steam nemel pravo tu hru stahnout - bezesporu maji ve smlouve neco jako ze ji muzou stahnout i bez udani duvodu nebo tak neco. Imho jde ale o tu obrovskou moc Steamu nad vyvojari. Mnoho ctenaru tady pravidelne nadava na firmy jako EA nebo Activision, ale v budoucnu se klidne muze stat, ze na jejich misto (toho kdo rozhoduje, co budeme hrat), nastoupi klidne Valve. Nerikam ze se to stane, jen na to upozornuju..

      A posledni poznamka, k tomu, jak je vsechno relativni.. Jak by se verejnost divala treba na to, kdyby US weby, ktere Dan Vavra obvinuje ze spiknuti, lzi, zbabelosti, komunismu a ja nevim ceho jeste, verejne prohlasily, ze stahujou vsechny clanky o KCD a dal uz o ty hre nenapisou ani carku? Stejne jako Valve jsou i ty media soukromy spolecnosti, ktere muzou psat o cem chteji, a stejne jako "ten magor" je i Dan soukroma osoba, ktera je s tema spolecnostma v nejakym vztahu. Jejich reakce by urcite neovlivnila prodeje KCD tak, jako stazeni ze Steamu, ale negativni dopad by to urcite melo.. A nebo - co kdyby se ukazalo ze Gabe Newell je SJW? ;)

      Disclaimer: Berte to pls jen jako akademickou debatu - nikomu nic takovyho nepreju a fakt se ani omylem nezastavam typka, kterej pise na Twitter ze chce zabit Newella. Jen se branim tomu vnimat to vsechno prilis jednoznacne a cernobile..
      • Ja s Tebou treba castecne souhlasim, pokud jde o argument ohledne Valve a budouci hrozbe, ze budou urcovat, co budeme hrat. Koneckoncu podobne podpasovky uz Valve ukazalo nejednou, napr. tlak na Troiku ohledne vydani Vampire: Bloodlines (na zaklade pouziti Source enginu) pred vydanim Half-Life 2, coz znamenalo, ze hra mela milion bugu, presto excelentni RPG, ale radu lidi to odradilo. Vsichni vime jak dopadla Troika. Bohuzel nema Steam v zasade vaznou konkurenci, hlavne z pohledu maleho az stredniho vyvojare, zejmena diky rozsirenosti mezi hraci a "popularite" - kuratori, youtuberi apod. Origin a Uplay nejsou v soucasny podobe ani konkurence a GOG je zatim taky pozadu.

        Chapu, ze tomu vyvojari jde treba o zivobyti, ale pak neni urcite rozumny takovy vyroky a vyhruzky psat na twitter, protoze dospely clovek je zodpovedny za to, co vypusti do eteru. Je to stejny jakoby prisel do kancelare Newella a tohle tam na nej zarval pred x svedkama a tim, ze se "schova" za klavesnici a ucet na socialni siti to nic nemeni. Krome stazeni hry, z pravniho hlediska by ho klidne Newell mohl zalovat v obcansko pravnim sporu za vyhruzky smrti a ten vyvojar by z toho mohl mit slusny problemy.

        Cela ta afera ve finale ukazuje, jak to dopadne, kdyz se potkaji dve individua jejichz ego se nevejde do "jedne misnosti". Ten vyvojar nemel zkratka pozici neco takoveho bez nasledku napsat, zkratka precenil svoje postaveni... Newell by se zase ze svoji pozice zachoval rozumne, kdyby si toho vyvojare zavolal k sobe a natvrdo mu rekl: "Tvuj produkt je na nasi platforme do velke miry zavisly a pokud se jako "vsemocny" Gabe Newell rozhodnu, tak si u nas uz nikdy neskrtnes - takze ten tweet smazes, verejne se omluvis, uz nikdy nebudes vyhrozovat smrti me ani jinemu zamestnanci Valve a muzeme dal spolupracovat. V opacnem pripade, tamhle jsou dvere..."

        btw. Gabe Newell je SJW = Steam Justice Warrior :-D
      • ucho
        Zkus si napsat na Twitteru, že zabiješ Obamu. A pak si zaleť do Ameriky. Schválně, jestli tě tam vůbec kdy pustí...
        BTW Valve nemá monopol, Valve má dominantní postavení (s touhle logikou by se dalo tvrdit, že Games.cz má monopol) a ta hra se tam prodávala přes rok, byla v už několikrát v různých akcích, prodává se na Desuře, prodává se na Humble Store (tenhle shop rozhodně za malý považovat nelze), tedy odstranění hry ze Steamu zase taková tragédie není. Ano, určitě tím přijdou o nějaký peníze, ale už o žádný závratný, protože jak se hra protahuje různýma akcema, tak už ty prodeje tak velký nebudou.
        Vyhrožovat někomu smrtí je už prostě přes čáru, je to hloupý přístup a nic takového nelze brát na lehkou váhu.
        Rozhodně ti neberu tvůj názor, ale nejvíc mi na tvých argumentech vadí, že přecházíš do roviny "co kdyby", aniž by se to tak stalo. Tedy zde došlo k nějaké situaci a ty se stále snažíš argumentovat věcmi, které se nestaly. Například tím, že by se mohl za toho člověka někdo vydávat. Nic takového se nestalo a zde byla ta totožnost zcela jasná. Tedy chápu, že ti vadí ten přístup obecně, ale já bych se spíš držel toho, že jde o poměrně ojedinělou a specifickou záležitost. Lidé by měli být zodpovědní za to, co na internetu píšou. A Twitter je veřejná věc, za něco soukromého bych to moc nebral.
      • Chim
        Ještě že nemám účet na Twitteru a nemůžu to vyzkoušet *1* .

        Tak teda trochu akademicky...
        Jo, já asi mám černobílé vidění a rád se k tomu přiznám. Věřím ve volný trh, takže v tom co udělalo Valve opravdu nevidím nic špatného. Vím, že na místě Valve bych se zachoval úplně stejně a možná ještě ostřeji. A že má Steam monopol a může ho zneužít? Technicky monopol nemá, protože ten trh je poměrně otevřený a pokud se Valve budou v budoucnu chovat jako ču****, najdu si já jako hráč místo nich jinou alternativu. Stejnou možnost má i vývojář her. Není to jednoduchá cesta, ale ta cesta tu je.

        Pokud jde o EA a spol. já osobně jsem je už "potrestal" tím, že z principu si jejich hry nekoupím. Sice je to z mojí strany pro ně neznatelný trest, ale zároveň maximální, jaký vůči nim dokážu udělat. A dokážu s tím vědomím spokojeně žít. Obdobně weby. Začnete psát že je Dan je rasista a že ho pro jeho názory od teď ignorujete a já vás za to "potrestám" jako jsem potrestal EA. A možná to se mnou udělá pár dalších lidí.

        Obecně mi přijde že se lidi drží zásad jen když se jim to hodí, ale pokud to jde v konkrétním případě proti jejich dočasným zájmům, rádi se těch zásad dočasně vzdají. Takhle jsem to vnímal i při minulém Podcastu. Mám-li být zastáncem určitých myšlenek, pak vždy a za všech okolností.

        Snad to dává smysl *1*
  • Mato1987
    Tak isto by som sa chcel po dnešnom vypočutí si podcastu vyjadriť k tej situácií ohľadom odstránenej hry zo steamu.
    Bach mi pripadá ako keby ani nevedel, čo vôbec obhajuje a o čom vôbec hovorí, predstavte si, že by vám nejaký primitívny jedndobunkovec vyhrožoval verejne na internete smrťou len preto, že stiahli jeho pokutnú hru z early accessu na steame?
    Len doplním, že toto boli tie tweety, ktoré ten choromyselný jednobunkovec vypustil a ventiloval na twitteri.
    "ARE YOU F****** KIDDING ME STEAM? WE JUST RELEASED OUT OF EARLY ACCESS AND THIS IS OUR FRONT PAGE BANNER?"
    "First they force me to delay the game because I can't release on weekends, now this. Steam is the most incompetent piece of f****** s***," and "I am so F****** DONE DEALING WITH F****** INCOMPETENT S***s."
    A na záver dodal "I am going to kill Gabe Newell. He is going to die."
    Tak ako sorry, ale taký človek patrí do blázinca, viacej tu http://www.eurogamer.net/articles/2014-10-21-valve-pulls-game-from-steam-following-devs-tweet-threatening-gabe-newell
    Si myslíte, že po taktomto idiotskom správaní a neúcte k platforme, ktorá je v podstate tvoj budúci chlebodárca je nemiestne aby valve prerušili akékoľvek kontakty s takýmto bláznom, ktorý verejne osočuje a uráža a vyhráža sa jednomu zo zakladateľov tejto služby?
    Ten pánko je jednoducho chorý na hlavu a nič iné si ani nezaslúži, mimo iného aj tá hra stojí za prt.
  • jeanczarny
    Docela souhlasim s Lukášem..lidé si na internetu odvykli, že za to co řeknou taky můžou dostat přes hubu..
    • Navrhuji, zavést nějaký úřad který to bude hlídat atd.... Přitom nepíšeš na internet s nalogovanou občankou tedy nejsi to ty. I když můžeš dělat vše pro to aby tomu tak bylo. To je ta krásná svoboda. Máš na výběr, ale ne to automaticky vztahovat na ostatní. Taky jsi si sám vybral mojeID aby nechal jsi se někde centrálně registrovat.... Je to volba. Klidně si děj na kulky značku to je mi jedno.

      Ale nesnaž se to vztahovat na všechny a nařizovat jím co musí a nesmí, protože tobě to nějak vyhovuje. Máš zde Volbu a tak to je. Jo mnoho lidí by bylo rádo, kdyby internet nebyl tak svobodný a musel by jsi se logovat přes občanku atd.. Klidně si pak stoupni první do fronty ovcí.
  • yenda1
    Recenze na Wasteland 2. Je to zdá se věčný boj na téma bájné objektivity. Recenzent nikdy nepíše svůj posudek ve vakuu, na nějakém místě kde se oddává čisté kontemplaci a nahlíží hru "samu o sobě". Člověk by ani nevěřil jak může jeho úsudek ovlivnit prožitek několika hodin před tím, než se k posudku dobere. Jak ho ovlivňuje nálada, rozpoložení a tisíce drobností, které mají na kritické zhodnocení vliv. Dobrý recenzent si od těchto věcí snaží učinit odstup,což je podstata kritiky. Nikdy se mu to nepodaří zcela. Což je dobře, poněvadž kus z něj už je neodlučně spjat s dílem. Jsou dokonce recenze/interpretace, které jsou zajímavější než jejich předmět.
    Můj jediný nárok na recenzenta je v tom, že by mi měl dokázat hru zařadit do širšího rámce. Žánr, předchůdci, inspirace, plagiát, revoluce, evoluce, sliby, chyby atd.

    Co se týče té výhrůžky, tak souhlasím s Valve. Pokud tedy vše proběhlo jak bylo řečeno. Reakce adekvátní a ještě mírná pokud se jedná opravdu o fyzickou likvidaci člena Valve. Internet je veřejný prostor. Když nebyl, tak se ty nadávky psávaly na hajzelch. Ale představte si pokud by frajer napsal "Chcípni" na jeho plot či stěnu jeho domu (dobře není to to samé). Okamžitě žaloba na neznámého pachatele. Vyšel z toho docela dobře.
  • Neda mi to se nevyjadrit ke kauze Valve.

    Souhlasim s Valve co se tyka odstoupeni od spoluprace s pochybnym vyvojarem debatovane hry. Pokud nekdo napise na Twitter, ze jde nekoho zabit a ze zemre, je to vyhruzka smrti, nelibi se mi jak to bylo v diskusi zde bagatelizovano. Tomu cloveku nikdo do hlavy nevidi, kazdopadne vyhruzka to zcela objektivne byla. Dale nesouhlasim s tim, ze je vyvojar penalizovan za svoje soukromy. Kdyby to rekl jako nazor sve pritelkyni u sebe doma u vecere, to by bylo soukromy. Pokud to verejne prohlasuje na internetu, nema to se soukromym nic spolecneho.

    Podle me z toho vysel jeste dobre, protoze dle zakona je vyhrozovani smrti (osobne i na soc. sitich) brano jako trestny cin. Schovavat se za tim, ze to dotycny mysli ci nemysli vazne je nesmysl. Pokud to nemysli vazne, nemel by to psat ci vytrhavat z kontextu. Kdyby ho opravdu sel zabit a nepovedlo by se mu to, byla by taky v poradku vymluva typu "ja ho ve skutecnosti zabit nechtel, nemyslel jsem to tak"? Samozrejme, ze ne.

    At hlavne ted nebreci, ze kvuli Steamu nevydela - Steam mu sanci dal a on se zachoval tak, ze zacal sefovi Steamu vyhrozovat zabitim. Nikdy v zivote jsem nevidel, ze by nekdo svemu obchodnimu partnerovi vyhrozoval smrti a pak ho jeste obvinoval, ze s nim nechce mit jeho partner nic spolecneho. Dle meho se jedna o egoistu a alibistu nejvyssiho stupne. Zde opravdu neni o cem diskutovat..

    Jinak mi to prijde jako dost bulvarni zprava a jen se divim, ze u takoveho titulu je to diskutovano vsude kam se podivam..
    • Souhlas. On si za to může sám. Jen mě je líto těch vývojářů, kteří na té hře pracovali s ním.
      • nj, bohuzel si rozhodl spatne pod kym pracovat, ono to totiz vubec neni o jednom twittu, v jedne diskusi jsem cetl, ze tento vyvojar ma za sebou uz spousty skandalu a uz xkrat se zachoval jako totalni blbec a vulgarista..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit