Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sleepless
    Jasně Dane, ve ztrátě jsou od roku 2012, ale to o v podstatě o zdraví firmy nic nevypovídá - ve ztrátě jsou v podstatě všechny firmy, až na pár výjimek. Konzolové divize Sony a MS jsou ve ztrátě prakticky odjakživa :) Navíc jsem netvrdil, že se jim daří super, ale že nejsou v prdeli. A to si dovolím tvrdit, že opravdu nejsou, přestože se jim nedaří tak skvěle, jako v době okolo Wii a po Wii. Jejich úspory jsou samozřejmě plus, ale není důvod, aby na ně šahali. Když šli nahoru v loňském fiskálu a drží se v pozitivním trendu i celý letošní fiskál - zatím. Mají držáky v podobě handheldů a hlavně prodejů svých značek. Prakticky cokoli vydají, se v prodejích vyšplhá na několik milionů kusů. Mají zdravý byznys s Amiibo figrukama, konečně se snaží něco dělat s online byznysem, řeší mobilní byznys. A ne, aktuální cena akcií se ceně firmy, kdyby třeba šlo o její prodej, opravdu nerovná.
  • Ne, měl jsem pravdu ve všem. 10 let cena akcií konstantně klesá a Nintendo bylo poslední 4 roky ve ztrátě. Změna nastala až letos.
  • A ještě - Nintento bylo od roku 2012 ve ztrátě a letos se dostali zpět do černých čísel a to ještě z velké části kvůli kurzu dolar-yen. http://kotaku.com/nintendo-reports-a-loss-of-457-million-3ds-and-wii-u-1572841102
    http://www.polygon.com/2015/5/7/8564943/nintendo-profit-fiscal-year-2015-financial-results

    Takže asi tak.
  • celoush
    Záleží na metodě oceňování *5*
  • Vojta_Ilavsky
    Zrovna jsem se koukal na MSN finance a před pěti léty byla hodnota nintendo akcií zhruba stejná jako dnes, tzn. okolo 22$.
  • Petře no tak. Tohle je graf hodnoty Nintenda za posledních 10 let. http://finance.yahoo.com/echarts?s=NTDOY+Interactive#{%22range%22:%2210y%22,%22allowChartStacking%22:true} Je tam krásně vidět ten obrovský boom po uvedení Wii a následný takřka konstantní propad každý rok hloub a hloub. Letos jim to stouplo jen kvůli tomu, že oznámili vývoj na mobily s DeNA. Ano, jsou finančně v plusu co se týče příjmů, ale zisk jim každoročně klesá. V roce 2014 byl 10x menší než v roce 2010. To, že máš naspořeno neznamená, že se ti daří. Nintendo je na tom ve skutečnosti hůř než za éry GameCube. Mají stejně mizerné prodeje a HW se prodává hůř než před 10ti lety a to včetně handheldů. Jediný plus je, že mají naspořeno, ale s tímhle trendem budou za dva roky ve ztrátě a budou muset šahat na úspory. http://www.gamesindustry.biz/articles/2014-05-27-e3-2014-nintendos-opportunity
  • fallanga
    Nintendo na tom není zle, ale za posledních 5 let jim hodnota akcií rapidně klesla, v tom měl Vávra pravdu.
  • fallanga
    Položím ti stejnou otázku jako Vávra Poláčkovi. A v čem se tedy určuje hodnota firmy?
  • Základně se rozlišuje tržní a účetní hodnota (o které Pavel nic neříkal, ale asi ji měl na mysli). Tržní je asi nejpřesnějším vyjádřením hodnoty firmy velikosti Nintenda a odvozuje se mimochodem také od účetní hodnoty. Právě Enron vykazoval špatně účetnictví a tedy i účetní hodnotu firmy, jehož důsledkem byl pád ceny akcií až na dno. Když 11. září 2001 vrazily letadla do dvojčat, tak s tím zároveň pohřbila hodně důkazů.

    Takže Dan měl samozřejmě pravdu - tržní hodnota Nintenda ukazuje, jak na tom Nintendo je, zajímavé je, že od ledna vyskočila cena Nintenda o nějakých 40% nahoru. O 60% hodnoty akcií musel Vávra přijít tím, že akcie asi koupil někdy před 3-4 rokama, kdy stály 35dolarů. :) http://finance.yahoo.com/echarts?s=NTDOY+Interactive#{%22range%22:%225y%22,%22allowChartStacking%22:true}
  • Ja to beriem tak, že sme len ľudia. Každému sa môže nevydariť deň. A čo sa týkalo obsahu tej debaty, tak bol úplne v pohode, len mi chýbal ten posladný malý krok: "Hele podívej se na monitor. Výroční správa Nintenda. Nejsou v prdeli, vole!". Ale super diel, bolo vidno, že sa stretli ľudia, čo vedia a majú názor. Tak to má byť.

    Apropos, nepozvete do niktorého z ďaľších dielov niekoho z SCS? Pavla som videl na GDS a vizeral ako fajn chlap.
  • sleepless
    No protože jsem nečekal, že se tímto směrem vůbec debata stočí, jinak bych si to dopředu připravil. Zkrátka, poučení pro příště - a taky si vezmu prášek na uklidnění předem :) A za tu mluvu se fakt omlouvám, zpětně mě to pěkně štve.
  • Ono ťažko povedať prečo p. Poláček reagoval zo začiatku tak podráždene. Asi ho vykoľajil, ten úvodný Danov "humor" (mňa by teda nasral na jeho mieste). Škoda, práve s tým Nintendom to môhol dať Danovi "vyžrať" ;).
  • Ona ta debata o hodnotě firmy není úplně jednoduchá a pravdu měli z části oba. Podle Dana Vávry vyjadřuje souhrnná cena akcií hodnotu firmy a opravdu by to tak mělo být... teoreticky...aspoň to tak bylo kdysi vymyšleno. V reálu to funguje jen někdy. Takovej Enron měl úžasně hodnotně akcie ještě pár dnů před kolapsem a přitom to byla fikce.

    Pavel podle mě mluvil o tom, co se dnes běžně děje na burze. Cena akcií lítat bez jakéhokoliv reálného podnětu a můžeme jen těžko tvrdit, že hodnota firmy se během několika dnů zvedne/klesne i o desítky %. To je jen mánie, panika a záměrné spekulace. Hodnota firmy vyjádřená majetkem je furt stejná... akcie jsou hra. Přečtěte si něco o tom jak umí rozhodit cenu akcií automatizované obchodovací systémy, které podle mě jen parazitují na drobných výkyvech cen akcií, dál tyhle výkyvy zesilují a generují zisk z ničeho. Moc mi hlava nebere jakto, že je to legální.

    Ale Dan má zase pravdu v tom smyslu, že totálně neschopnou firmu, klidně i s hromadou majetku vyrábějící děravej šmejd, můžem těžko ohodnotit nominální hodnout aktiv (budovy/stroje/patenty..) pokud o její produkty není zájem. V tom případě by reálnou cenu firmy měly vyjadřovat akcie, o které by neměl být zájem a cena by měla jít do kopru.
  • Vidíte ako pekne ste to zhrnuli tu? Prečo ste to takto nepovedali alebo ešte lepšie neukázali Danovi? Mali ste predsa v rukách notebook ;).

    No nič. Čo sa stalo stalo sa. Nabudúce to bude lepšie ;).
  • No, takze Dada po dlouhe dobe prijde do FC, vysvetli jim hned v uvodu jaci sou to cchuraci a amateri, ze mu nenamalovali lihovkou kosoctverec na xicht a pak se dohaduje s Polackem, kterej ma alespon tu maturitu z marketingu a managementu (cili musi vedet, ze hodnota firmy se neurcuje cenou akcii). Bude z nej vybornej nastupce Zemana, se vsim vsudy...
    A Sleepless by priste nemel sedet vedle Dana, protoze jeho "vole" je zjevne prudce nakazlive *7*
  • sleepless
    Za projev se omlouvám, včera jsem to opravdu přepískl. Nicméně naše debata s Danem nebyla otázkou praxe vs. teorie. Dan prostě v případě Nintenda neměl pravdu, že je na tom zle, což se dá ověřit jedním pohledem na jejich hospodářské výsledky třeba za poslední fiskál, případně na vývoj ceny akcií za posledních 5 let (poslední půlrok konstatně stoupá), nebo prodeje titulů, které vydávají atd. Moje chyba samozřejmě je, že jsem to nebyl schopný stoicky opakovat jako ohraná deska, ale když ono to jde s Danem někdy těžko. :)
  • Na Gamesáckým podcastu je stejně nejlepší, že si tam můžou dovolit mluvit sprostě a že neprobíhá autocenzura :D
  • celoush
    > "doba ked novinari v odbornych casopisoch boli prevazne aj odbornici v danej oblasti v ktorej aj pracovali, novinarcinu mali ako bokovku alebo pre zabavu, su davno prec"

    Asi nemluvíš o herním periodiku? *5*
  • To byla právě ta nádhera - každý díl stejná nabroušenost... Zavedl bych, že by vedle sebe měli takovy ty LARPovský molitanový meče... A kdyby spolu nesouhlasili - už by se řezali. Stejně už takhle je to přehlídka toho kolikrát řekne Bach za sebou Ty voe v jedné větě + ani si nesundá čepici v místnosti. A pak paradoxem zminí foglarovky *2*
  • smejki
    otevře se ti po zavření alphy a musíš se přihlásit pod backerským účtem, takže se tam asi nedostaneš

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit