Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    1) Nevděčnou roli moderátora oceníte, až když je trapné ticho *2*
    2) Fakt se mi na Danovi líbí, jak má na cokoliv jednoznačný názor
    3) Ani jsem moc nečekal, že mi odpoví na tu Mafii 2, ale dokonce to krásně rozvedl

    Takže za mě spokojenost, Fight začal hned od začátku a 2 hodiny utekly jako voda.
  • Paulcz
    Škoda, že formát pořadu neposunujete někam dál. Stále mi to připomíná Ivánku, kamaráde můžeš mluvit? :) Lidi co mají velký ego, emoce a poslouchat se to nedá. Přitom všichni děláte zajímavý věci.
  • Pro Dana Vavru :)
    Elite dangerous byla na steamu několikrát v top ten, sleduju to.

    Jinak jak jste resili to obleceni a vybaveni v Kingdom Come, doporučuju se aspoň okrajove inspirovat hrou Dragons Dogma, tam je tohle dotazene skoro k dokonalosti. Prekryvani jednotlivých casti zbroje je tam udelano skvele. Vazne Dane..zahraj si to, nebo nekoho pover..urcite se tam mnohemu priuci:) Zda se to jako detail, ale ta variabilita co lze v dragons Dogma kombinovat v obleceni, je jednim z duvodu proc ta hra mela pomerne velky uspech, a přitom tam neslo o zadnou saskarnu, ale o pomerne realne vypadajici vybaveni, az na nejake výjimky.
  • Jak prosím souvisí hodnota akcií jedné firmy a druhé firmy? Říká ti něco třeba objem emise? Když máš firmu, která vydá tisíc akcií 1000,- a jiná firma vydá třicet tisíc akcií za 1000,-, pak dle tvé logiky vyvodím, že ty firmy jsou v podstatě identické?

    Přemýšlel jsi vůbec nad tím, než jsi to napsal?
  • fallanga
    To nevylučuje to, co jsem napsal.
  • Takze ty budes mit nejaky akcie, ktere budou mit nejakou cenu, dojde ke stepeni akcii, nebo vyplate dividend, coz ma obvykle za nasledek pokles ceny akcii a ty zacnes v nejakym podcastu vykrikovat ze firma jde do p!ce apod. stejne jako Hellba? To jakou ma akcie cenu neurcuje cenu firmy, ale hodnotu te akcie a z ni se da predvidat i castka vyplacena na dividendach
  • To jsem čekal, bohužel backer nejsem no. Nejsem fanoušek polotovarů, počkam si na finální produkt *3*
  • fallanga
    To nevylučuje to co jsem napsal. Hodnota akcií Nintenda klesá, ale pořád má relativně vysokou hodnotu. Prakticky stejnou jako Sony a Sony rozhodně není v prdeli.
  • fallanga
    Samozřejmě, POUZE akcie neurčují hodnotu firmy, ale nemůžeš říci, že akcie neurčují hodnotu firmy. Je to dosti krkolomné vyjádření, ale je to tak.
  • Chim
    Na internetu prostě musí mít všichni pravdu a nikdo se nemůže mýlit. Škoda že to platí i u dvou relativně rozumných lidí.
  • http://www.eakcie.cz/akcie-a-akciova-spolecnost/
  • Cena =/= hodnota společnosti
  • A když se kupuje firma, tak nekupují se náhodou akcie? A jejich cena tedy nevyjadřuje hodnotu nákupu té firmy? Aha!
  • No hadat sa o financnych udajoch je ako ked si pravnici vykladaju zakon. Kazdy vyklad moze byt pravne spravny a pritom kazdy je iny. V debate kde hned vidite ze kazdy moze mat pravdu, zalezi od roznych okolnosti, nema moc zmysel pokracovat ak su obaja diskutujuci v opozicii. Osobne mam ale pocit ze Danovy islo o nieco trochu ine len sa to nakoniec zvrtlo na debatu o hodote akcii/firmy ako takej. Pre mna pointa bola a je ze Nintento je velmi uzko a specificky zamerana firma ktora si robi vlastny HW a dodava na to aj svoje hry, kde 3th party tituly vecsinou neuspeju. Zatial im tato strategia vychadza len je to nesmierne rizikove prave v hernom sektore (ale aj dalsich sektoroch je taketo spravanie rizikove). Firmy prave preto investuju kade tade alebo sa snazia zabrat rozne trhy aby diverzifikovali riziko. Herny trch je dost nevyspytatelny, staci ze prudko klesne zaujem o ich hry a ich dalsia konzola bude znovu neuspech (alebo nedokaze im vytvorit vatu) a mozu im velmi rychlo dojist peniaze. To nieje ze by skrachovali do roka a do dna, ale moze im to narobit kopec problemov.
    Vo vseobecnosti by sa dalo ale povedat ze cena akcie odraza naladu alebo ocakavanie trhu. Ale ta tiez nieje vzdy realna alebo nesprava sa uplne standardne. Dost zalezi od sektoru a samotnej firmy.
    A co sa tyka toho ze Iwata si zobral na par tyzdnov dovolenku ako CEO a isiel pomahat programovat teamu, tak fakt verim ze je to skor taky pekny spomienkovy kec nez realita. Ak niekto uz par rokov neprogramouje a ma na hlave riadenie firmy, tak rozhodne nepomoze teamu ak na dva-tri tyzdne skoci do rozbehnuteho projektu riesit krizu. Pochybujem ze by bol taky genius aby to zvladol.
  • Je fakt ze sa to netyka cisto hernych periodik ale kedze primarne sa zaujimam o techniku a IT tak to tam pekne vidiet ako klesa kvalita. Ale nechcel by som zasa moc do toho rypat pretoze su aj vyborne casopisy a tak isto spickovy novinari. A myslim ze aj tu na games odvadzaju vybornu pracu ale taketo prejavy ma proste znechucuju. Netvrdim ze maju byt vsetko ako naskrobeny kravataci ale zasa udrzanie urcitej urovne a kultury ma svoj zmysel. Nehcel by som dopadnut tak ze ked budem chciet zistit nejaku novinku tak si budem moct akurat vybrat medzi 20timi rozne vrieskajucimi PewDiePie typkami.
  • Je to tak, dnešní hodnota akcie byla dosažena naposled v 29 srpna 2011.
  • Sleepless do toho tahá evidentně několik rozdílných pohledů. Jednou účetní a tržní hodnota firmy, pak hodnota firmy při prodeji a nakonec "zdraví" firmy, což už se dostáváme do hlubších sfér finanční analýzy firmy. Každý ten pojem znamená něco docela jiného. To, že cenu firmy vyjadřuje především tržní hodnota jejich akcií je prostě fakt, jelikož zahrnuje i různá očekávání, zdraví firmy, finanční zprávy atd.

    Kolik sleepless už prodal firem nebo koupil akcií? :)
  • Jak psal Celoush, tech metod ocenovani je hromada, ale akcie to nejsou. mas ruzny pocet a pomer akcii, ruzne naredeni atp. Kdyz se ocenuje firma, tak se bere cash flow, aktiva, potencionalni rust, penetrace trhu atd. Stejne tak se berou ceny akcii podle vyplacenych dividend, ale ty muze vyplacet firma bez zisku, stejne tak je naopak nemusi vyplacet firma, ktera je ziskova. Klidne si projdi materialy pro ekonomy, treba z nich neco pochopis ;)
  • No... tak zrovna polemizovat o Danově egu bychom asi nemuseli, ne? *1*
  • jak dlouho už nebereš ?? :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit