Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže Alžběta si konec ani pořádně nepamatuje po měsící, ale přišlo jí, že "nebyl špatnej"... Já teda nevim, ale u takovýhle trilogie by měl konec všechno perfektně uzavřít a měl by být zapamatovatelnej. A pokud argumentuje tím, že celá hra byl vlastně konec, tak s tím bych souhlasil jen v případě, kdyby při tom konci neztrácela všechna naše předchozí rozhodnutí smysl.
    Dále můj největší problém zůstává zničení Mass Relays (o tom už jsem toho napsal dost v průběhu diskuze) a také celý ten Synthetics/Orangic konflikt. Stále mne nikdo nepřesvědčil, že se něco takového dalo z celé trilogie předvídat. Na všechno co jsem zatim slyšel jako argument pro jsem schopen kontraargumenotvat.
    ME1 - Gethi působí jako hlavní nepřátelé, ale na konci hry zjistíme, že Soverign neni jejich vlajková lod ale je to Reaper, který je ovládá. Vůbec nevíme jak je ovládá a jestli by na nás útočili i bez něj. Rozhodně se na konci hry konflikt synthetics/organics převrátí do roviny galaxie vs Reapers a takhle zůstane až do konce hry.
    - dále tu je boj s Rogue VI na Měsíci. I tam je na konci questu náznak, že vše není tak jak se zdá (v binárním jazyce nám VI stále dokola ukazuje HELP).
    ME2 - co se týče Gethů zde se představí jedna z nejlepších postav která je sama Geth - Legion. V konverzacích s ním a v jeho Loaylty mission se nejen dozvíme, že jen část Gethů se rozhodla spojit se Soverignem a další část se rozhodla vzdorovat, ale také můžeme přímo ovlivnit budoucnost Gethů. Celé to dává naději na to, že Gethi a organické bytosti můžou žít pospolu.
    - dále je tu ještě project Overlord, kde se opět dozvíme že výsledná nenávist hybrid VI je spíše důsledek zvrácených expermintů Cerberu než přímo nějaká nevyhnutelná reakce zničení všech organických bytostí
    -EDI ačkoliv Joker odstraní její zábrany, nepokusí se okamžitě zabít všechny organické bytosti
    ME3 - O vyřešení Geth/Quarian konfliktu se toho napsalo i tady už dost, hodně informací je i přímo ve videu. Zde se téma naděje na spolupráci rozvine ještě dál a vše nasvědčuje tomu, že Gethi nemají žádnou touhu zničit veškerý život, v určitých ohledech ho dokonce obdivují a že s Reapry se spojili jen tváří v tvář naprostému vhylazení. Vše nasvědčuje tomu, že Legion ovlivněný Shepardem ukázal Gethům, že organický život má i jim co nabídnout.
    - EDI dostane dokonce vlastní tělo, dozvíme se, že Rogue VI na Měsící byla původně ona a můžeme jí ukázat to, co si myslíme že je "smysl života". Další naděje pro budoucnost soužití... Románek s Jokerem tenhle pocit ještě navýší. :-)
    Já prostě nechápu proč jsem najednou postaven před hotovou situaci, že všechny syntetické bytosti bez vyjímky nakonec vyhladí veškerý život. A tak to prostě bude, protože Catalyst tak řekl... Catalyst který hned na začátku řekne že jsem dokázal že jeho perfektní řešení už dále neubde fungovat. Stejně tak už díky Shepradově vlivu vůbec nemusí platit jeho prapodivný nevyhnutelný konflikt.
  • http://www.youtube.com/watch?v=LHreafiT2oE&feature=relmfu

    Marauder Shields Wins
  • Na speciál by se výborně hodila série Half-life. Sic je pořád nedokončená (co se stalo s epizodou 3?), ale stojí za to. Případně Star Wars KOTOR 1 + 2 (TOR to úplně degraduje).
    • Speciál o léta starém FPS nebo RPG?

      Sorry, ale jestli bude další speciál, tak to bude Diablo 3.
      • Nevím, jestli speciál o Diablu 3 přinese úspěch. I přes vysoká očekávání to bude jen bezduchá hra bez složitějšího příběhu - něco jako Painkiller z izometrického pohledu. Co by se na tomhle mělo rozebírat?
        • Podívej se do diskuze pod nějakej článek o Diablu 3.

          Lidi z toho vyloženě šílí, takže něco o čem se bude diskutovat se najde. Řekl bych totiž, že možné budoucí speciály se budou vybírat podle popularity dané hry.
          • Jo, lidi z toho šílí asi tak, jako když v ElectroWorldu prodávají televize za pár tisíc.......nehledě na kvalitu *7*
            • jj *1* *1* *1*

              koukal jsem na něj a najednou jsem zjistil, že jsem asi zestárl - kdysi jsem také šílel po cetkách z poutě - připadá mi to jakoby microsoft začal prodávat Win 97ky - taky to byl hit *6*
          • Pokud se to bude dělat takhle, tak budiž. Myslel jsem, že to bude zaměřené trochu jinak. Popularita není až zas tak otázka kvality jako marketingových schopností (jinak by například před několika lety neměli Lunetici takový úspěch, i když byli totálně tragičtí). S Mass effectem to je jinak, ten je populární a zároveň výjimečný. Kapitola sama o sobě.

            BTW pokud vím, i tvůrci Diabla III vzkazovali fanouškům, ať přestanou s tím šílenstvím a nemají tak velké očekávání, takže to na nějaké terno nevypadá.
            • Já vůbec nepomlouvám. Tohle je diskuse a co říkám jsou fakta. V Diablu jde obecně o to, aby se hráč probil přes masy nepřátel, které na něj v průběhu čekají. Já si to klidně taky zahraju, nemyslím, že to bude špatná hra. Jen myslím, že pro takový rozbor, jako byl teď u Mass effectu, se zrovna tahle hra moc nehodí. V Half-life je silný příběh, záhady, atmosféra, v KOTOR také, ještě Zaklínač by nemusel být špatný. Je to komplexní hra. Diablo III nebude v ničem nové (krom technického zpracování). Kopíruje linku jeho předchůdců s novými postavami a kouzly. O nic víc nejde.
            • dneska uz kazdy nadava na vsechno, misto aby hrali co je bavi, tak radeji pomlouvaji ostatni hry
  • Je hezké, že děláte speciál na Mass Effect 3. Tato diskuze zase jen dokázala, že fanouškům na sérii opravdu záleží. Snad je pravděpodobné indoktrinační DLC uspokojí, i když za něj pravděpodobně budou muset vysolit chechtáky.

    A hezkým bonusem je, že jsem z diskuze 100% poznal, kdo je tady ten největší Biodrone.
    • Pokud se ukáže, že konec ve hře je "falešný" a skutečný konec bude až v DLC, tak si nedokážu představit, že by za to chtěli další peníze ve stylu: Sorry, konec jsme už nestačili do hry udělat, ale když si připlatíš dalších 15 euro, tak ho dostaneš.
      • 15€ nestál ani Lair of the Shadow Broker!

        A proč by nemohli. Hra už je přece celá a má konec a oni budou jen nabízet možnost jiného zakončení pro zájemce. Když nechceš platit, tak očividně nemáš Mass Effect dost rád a lepší konec není pro tebe určený.
        • Jestli opravdu nový konec bude, tak imho na 99 procent bude zdarma pro všechny. Uvidíme zítra nebo kdy má být ta konference.
        • A to myslíš važně?!!!
          • Ne.

            Ale nedivil bych, kdyby někteří radikální Bioware fandové měli podobné argumenty v případě, že se placený konec skutečně objeví.
  • 0:47 - Gethi alebo Quariani - neviem teda ako páni vo videu, ale dajú sa pohodlne zachrániť obe rasy a flotily - treba mať paragona, resp. "karmu" nad najvyššou čiarkou, potom sa dá kliknúť na modrú voľbu a prežijú obe rasy... Najlepšie mať všetky možné úlohy poplnené, všetky vykecávačky atď. Každopádne, dobrý pocit nemusieť si vybrať medzi tými dvomi.
    • Hairy_Ass
      Je to trochu složitější: Ve dvojce musíš vyhrát soud v Taliin prospěch, splnit Legionovu misi loajality, vyřešit spor mezi Tali a Legionem jednou ze speciálních odpovědí a ve trojce zachránit quarianského generála na Rannochu. Za každou z těchto věcí dostaneš několik bodů, které se sečtou a aby se ti odemkla třetí možnost u Gethů a Quarianů, tak ti to musí dát cca 5/7 bodů. Takže bez savu ze dvojky si neškrtneš. *4*
      "Karma" s tím nemá, co dělat.
      • veru s tým má "co dělat". Hoci všetko čo si uviedol splníš, ak nemáš dosť vysoké skóre, môžeš si pískať. Toto bol totiž presne môj prípad, všetko splnené, generál zachránený, no stále sa nedalo, hoci voľby už v dialógu boli, nedalo sa na ne kliknúť, boli vyšedené. Až keď som získal ešte nejaké body za paragona a reputáciu, tak to šlo.
        • Hairy_Ass
          Ty si psal, že pro třetí možnost je nutné jen maximální karmu, což pro odemčení nestačí (de facto na tom odemčení nezávisí, můžeš si mít karmu sebevyšší, a stejně se ti neodemkne). Karma je pro samostatně stejně důležitá (jako pro každou speciální renegade/paragon akci), ale nezaručuje ti odemčení těch možností. *3*
          • mimochodom, máš to jedno, uniká ti pointa, že sa dajú zachrániť obe rasy, netreba si nutne vyberať.
            • Hairy_Ass
              Ehm? To nespochyňuju, vždyť o tom píšu ten první komentář (jak toho docílit) a ani v tom videu neříkají nic jiného, jen že neměli save ze dvojky, takže to udělat nemohli (což je pravda). Takže tvůj první komentář byl taky vlastně zbytečný. *3*
          • ...Najlepšie mať všetky možné úlohy poplnené, všetky vykecávačky atď. ...
            Hovorí samo za seba.
            • Hairy_Ass
              Jo, tys to myslel takhle, já měl za to, že to patřilo k té "karmě". *5*
      • Taky zalezi, jestli jsi ve dvojce znicil gethy renegaty (+2) nebo jim prehral software (0 bodu). Ve druhem pripade musis ziskat plny pocet bodu ve trojce, cili krome toho co zminil Hairy Ass jeste udelat misi na vypnuti gethiho serveru. A samozrejme mit dostatek "karmy" na presvedceni quarianiho admirala at zastavi palbu (urcite tam byla v rozhovoru modra odpoved a nemyslim, ze se splni automaticky kdyz nebudu mit dost karmy).
      • deridon
        mně se k tomu obětoval Legion, aby byl mezi něma znovu mír.. předpokládám, že to asi jinak nešlo, že? to samé Mordin, když jsme vylečili Genophage.. jeden oblíbený charakter, za miliony životů.. což je pěkný, ale naštve to.. jelikož je to v ME3 celkem normálka tohle obětování, pro dobrou věc.. jinak celá diskuze je jeden velký spoiler, tak nevim jestli tu mám dávat tag spoiler, ale asi je to zbytečné :)
        • Hairy_Ass
          Už samotný video cast je jeden velký spoiler, takže nevidím důvod, proč to řešit v diskusi. *3*
        • veru to inak nešlo, Legion zomrel v každom prípade.
  • Pekny podcast, samotne audio by potesilo. Btw, je nekde ta indoktrinacni teorie vysvetlena, popsana v cestine? dik
  • Tak tento špeciál bol vyborný.Nesúhlasím len v jednom a to porovnanie Zaklínača a ME. Neviem ako dotyčný hraje hry ,ale v Zaklínačovi bola tiež kopa menších rozhodnutí,ktoré mali niaky okamžitý výsledok alebo niečo ovplivnili. Niektoré okamžite iné neskor. Za všetko spomeniem príbeh obchodníka vo Flotsame,kde ste sa museli rozhodnúť či ho necháte ďalej predávať drogy alebo ho prinútite jeho krám zavrieť, pokial ste v prologu zachránili niakych ludí v horiacom meste tak ich pribuzný vo Flotsame vám potom poďakovali a mohli ste ich vydierať o peniaze,alebo odmietnuť dar čo vám dávali.
    A i dopad rozhodnutí na dej hry je v Zaklínačovi na míle lepšie spracovaný než v ME i s ohladom na koniec ME3. Kde v ktorej hre ste na základe rozhodnutia strávili jednu tretinu hry niekde inde a plnili iné qesty?
    Imho i milostné vsťahy boli hlavne v Zaklínačovi 1 spravené ovela lepšie než v celej trilogii ME. Boli tam presne tie reakcie postáv pokial ste sa snimi zblížili a riešili ste snimi i váš vsťah Shani/Triss i mimo milostnej scény.
  • Ten zvuk to je něco strašnyho *8*
  • Je to hezky, ale nemam cas to shlednout cele, takze pro me jsou lepsi audio rozhovory, ktere si muzu nahrat do prehravace.
  • Zaprvé - oceňuju snahu kluků z Tiscali vyjádřit se k problému formou velmi zajímavého speciálu. Zadruhé - zhruba 80 procent skutečně problematických věcí, témat, které tu současnou diskusi živí, nebylo bohužel vůbec zmíněno, což je škoda. Zatřetí - pozdravuju slovenského kolegu, který leckde trefil hřebík na hlavičku. Naopak s Jardou Faltusem v téhle při nenácházím společnou řeč, jeho argumentaci nechápu. Začtvrté - pokud váš současný kolotoč okolo ME3 zajímá, možná oceníte obsáhlý článek, který jsem napsal pro příští Score.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit