Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Autor článku zase podává pouze svůj úhel pohledu a spekuluje jako ve stovkách jiných článků nic víc. Proti konci bych nic neměl, kdyby celá Mass Effect trilogie byla koncipována jako lineární příběh bez možnosti voleb a kde by celý scénář mělo Bioware pod svou kontrolou. První, druhý i 99% třetího dílu má však ovlivňování děje v rukou hráč, ale na konci vás o tuto možnost tvůrci připraví a násilně vám vnutí svůj "umělecký záměr", který ale nemá ani tu drzost nějaké předchozí volby brát v potaz. Navíc tedy nechápu zbylí herní obsah, jako skenování planet či pomáhání obrany na Citadele. Není to tedy úplně zbytečná aktivita? Proč to dělat? Abych měl dobrý pocit? Ani náhodou. Proč o tomhle autor článku neuvažuje? Téměř každý velký herní web se Bioware neustále zastává a z hráčů(svých čtenářů) dělají hypochondry, kteří nemají právo se ozvat když se jim něco nelíbí. Stěžoval si někdo například na konec Alana Waka, který taky nekončí zrovna šťastně? Ne, protože narozdíl od Mass Effectu zde pouze prožíváte už dopředu nalinkovaný příběh bez možnosti voleb. Můj subjektivní názor je ten, že redaktoři (recenzenti) herních magazínů berou Mass Effect jako hru, jejíž zrecenzování byla pouhá "práce" nebo, a to je závažnější, si nechtějí velké publishery (v tomto případe EA) naštvat, aby mohli dostávat hry s předstihem na recenze, což by automaticky znamenalo NEOBJEKTIVITU. Díky za přečtení a snad se najde někdo, kdo se mnou souhlasí.
    • To,ze konec nezohlednuje predchozi volby hrace je jeden z tech argumentu,ktere chapu a prijdou mi rozumne,coz se neda rict o vsech.
      Na druhou stranu, opravdu je tak tezke si predstavit,ze i ty nejzasadnejsi volby ,ktere hrac udelal ,maji minimalni vliv na kolotoč udalosti,ktere reaperi dali do pohybu?
      Vzhledem k jejich obrovske technologicke prevaze mi to neprijde az tak nelogicke.
      Ale z ciste herniho pohledu mi tenhle argument prijde jako jeden z tech rozumnych.
  • Dobře jsem si početl. Jde ale vidět že jde o pohled velkého fanouška, který hledá jen to dobré a chybí ho vůbec nezajímají. Kdyby nakonec vyšlo najevo že Sheperd je jen fetka zavřená v léčebně pro choré, stejně by se na tom konci našlo jen to dobré, tak originální konec jsem tu dlouho neměli...
    Navíc úplně vynechává všechny ty obrovské nelogičnosti. Jak může byt konec dobrý, když nedává smysl? Jen hra s pěknými slovíčky a pohled zatvrzelého fanouška nic víc.
    • Lide se porad ohaneji velkymi nelogicnostmi a tvrzenimi,ze konec je deravy jak cednik a pritom,jedine co dokazi,je odkazat na par youtube videii,ve kterych clovek sice narazi na nejake nelogicnosti a nesrovnalosti,ale ty velke logicke chyby ,aby clovek pohledal.
      Co kdyby jsi to strucne sepsal,v cem ze ten konec nedava smysl?
      • Z lode vystupuje člen tímu, ktorý zahynul pri finálnej bitke na Zemi? Treba pokračovať?
      • Nejvíc mi vadí vysvětlení: Ničíme vás abychom vám zabránili vytvořit stroje které nakonec zničí všechen organicky život. Nemohly by radši zničit ty stroje, co se nás budou snažit vyhladit? Promiň ale koukni se na ty videa na youtube, jestli ti ty nelogičnosti připadají jako maličkost tak ti není pomoci a jdi si z autorem článku podat ruce.
  • reaper987
    Jen na okraj o různých koncích. Ty měl i první Stalker a jak byly odlišný jeden od druhýho a to to byla "pouhá" střílečka.

    Jak prosím konec ovlivnily volby během hraní?
    Další věc, proč by nemohl přežít a sejít se s v mém případě s Liarou? Pokud celou trilogii hrál člověk za paragona, plnil všechny sidequesty atd. tak si myslím, že si takový konec zasloužil.

    Navíc proč Joker s Normandy letí pryč spolu s posádkou, která by u Sheparda zůstala za každých okolností? Možná je to proto, že nechce být sežrán Turiany a Krogany, kteří jsou spolu s ostatními na Zemi, která nemá dostatek zdrojů na přežití tak velké armády.
    • Tak volby rozdilne jsou a jejich dusledky taktez.Problem je spise v tom,ze zavarecne animacky moc rozdilne nejsou.
      A opravdu si myslis,ze povaha jednoho cloveka( ac duleziteho aktera) ma vliv v globalnim meritku na udalosti cele galaxie?
      Vycitat hre,ze nemela konec ala "happily ever after" me prijde zbytecne.
      Kritika konce ma trochu silnejsi argumenty,nez ze hra neskoncila ultimatnim happy endem.
      • reaper987
        Nemusela končit jedním happy endem, v další verzi konce mohli klidně umřít skoro všichni jako ve dvojce, kde záleželo na volbách a zda jsem to hrál jako Paragon či Renegate.
        No jelikož Shepard celou galaxii sjednotil a urovnal spoustu sporů (za Paragona), tak bych čekal, že nějaký vliv to mít bude.
        Navíc jsem čekal konec, který bude opravdu velký a předčí už tak skvělé scény s Gruntem, Thanem a Mordinem. Bohužel *9*
        • mě Grunt přežil :)
          • reaper987
            to mě taky ;) ale ta scéna byla luxusní :)
        • Otazkou je,jak velky vliv ty rozhodnuti maji ,kdyz celi technologicky vyrazne vyspelejsi hrozbe.
          • reaper987
            No vzhledem k tomu, že se chystají použít Crucible jako superzbraň, která má Reapery vyhladit, tak bych řekl, že rozhodnutí by mohly mít velký vliv. Jen můj názor *3*
  • Napsaný je to hezky, ale celou dobu je cítit postoj člověka komu se konec prostě líbil (duvody nedulezite) a analyzuje proč se ostatní mílí a ne proč mají takový názor jaký mají.
    • a taky za kazdou ceu obhajuje(cpe) svuj vlastni nazor nikoli objektivní kritiku názorů jiných
      • Tak autor sam na zacatku pise,ze clanek je posataven jako subjektivni pohled na problematiku a ne nejaka snaha o objektivni rozebrani pro a proti.
        Takze tohle bych jako negativum nebral,i kdyz jinak souhlasim,ze z clanku je autoruv postoj ke hre evidentni.
  • Nehrál jsem to, ale projížděl jsem ME wiki. Neboť konec docela úspěšné série mne zajímá...
    Protože jsem ságu vlastně nehrál tak pár otázek - Co je to Starchild? To je ta vidina dítěte na konci? aaa to je vlastně celý :-D

    No jestli je to tak - tak je to docela dobrý... Ale stejně Konec Battlestar Galacticy ( jediný vážný seriál a sci-fi seriál, který jsem byl schopen dokoukat) je víc kule-rvoucí

    Ale je vidět, že se Bioware asi inspirovali...
    • Trol.diskuzni
      Starchild je vcelku dobrý song od Wintersun...
      • hitokage
        Zní to dobře, díky za tip.
        • Trol.diskuzni
          Wintersun mají zatím jedno jediné album nazvané "Wintersun" z roku 2004, ale letos vydají druhé...

          Jinak Wintersun je mezi metaláky něco jako Half Life mezi herními sériemi = v podstatě všichni čekají posledních pět let, kdy Jari to druhé album konečně vydá.

          Další tipy na podobně dobré kapely - Brymir, Euphoreon, Equilibrium, Astral Winter, případně Taranis.
      • Metal neposlouchám sorry *3*
        • Trol.diskuzni
          To neva, já jen pro zajímavost... *4*

          (jinak ten song je fakt dobrý, ale nechtěl jsem, aby to působilo jako nějaké promo)
          • Ringwraith
            Tak jsem si to poslechl a není to špatný.

            Ale není to můj šálek čaje.
            • Ringwraith
              Kdeco japonskýho. No, kecám, hlavně anime openingy... hodně se mi stává, že na první poslech si říkám jak je něco hroznýho, ale postupně se mi to zalíbí.

              Poslední dobou posluchám často R/a/dio, i když někdy tam hrajou kdejakou blbost.
              http://r-a-dio.com/
            • Trol.diskuzni
              Neva... Ono já vůbec nemám představu, co posloucháš za hudbu (jestli vůbec). V každém případě co se Wintersun týče, tak hitovější (a o dost kratší) je určitě Beyond the Dark Sun. *4*
  • Ja s tim článkem naprosto souhlasim možná to někdo neuvidí napoprvé ale vaše volba má nedozírné následky
  • Je vidět, že pan Aleš Smutný má velký přehled a určitě i literární záběr. S názorem souhlasit nemusíte, ale ocenit skvělou stylistiku i velmi inteligentní formu, to musí každý
  • Trol.diskuzni
    Jinak článek jsem už dočetl a považuji jej za ryzí fanboyismus, kdy se nám autor marně snaží přes půl článku vsugerovávat, že konec je promyšlený a masitý. Přesto se tam pár zajímavých myšlenek objevuje... 2/10
    • Ty tvoje komentaře se mi zase zdají jao ryzí antifanboyismus , kdy se nám marně snažíš vsugerovat, že ME série je blbost , bohužel se v tvých komentářích žádna zajímavá myšlenka neobjevuje.... 0/10
      • Trol.diskuzni
        Potěšil jsi mě, fakt, číselná hodnocení mám rád. *4*
    • A co kdybys ty zkusil napsat něco podobného? Ať to tady všichni mužem zhodnotit
      • Ringwraith
        Bez toho aniž bych pořádně četl článek a hodnotil jestli má Troll pravdu ti musím říct, že tenhle argument je bezzubý. Dá se totiž nacpat na úplně každou situaci.

        Jdeš do kina a film stojí za nic. -> Natoč si vlastní, o filmech nic nevíš!
        Koupíš si auto a okýnka nejdou otevírat. -> Tak si postav vlastní!
        atd. atd.

        Tento agrument prostě nemá žádnou váhu. Naznačuje totiž, že lidé nedokáží subjektivně zhodnotit něco, co sami nedokáží vytvořit.

        Když se objevi barevná hra v kresleným stylu jako Kingdoms of Amalur, tak spoustu lidí v klidu řeknou, že se jim ten styl nelíbí. Podle mě na to mají právo.
        Ale kdeže! Od teď jim začnu říkat, že si nemají co stěžovat, že sami by takovou grafiku stejně neudělali. A basta!
        • Já to myslel spíše všeobecně všechny jeho komentáře jsou v podstatě stejné. Tak by se mi líbilo kdyby napsal alespoň jednou svůj vlastní článek
          • Trol.diskuzni
            Já bych ho pro všeobecné pobavení osazenstva Games i čtenářů třeba napsal, ale fakt si nemyslím, že bych se dokázal dostatečně kvalitně vyjádřit k nějakému hernímu tématu... Myslím, že příspěvky v diskuzích jsou tou mezí, kterou bych neměl v rámci všeobecného dobra překročit.
          • Ringwraith
            Můžeme to nazvat konzistencí názorů. Asi prostě považuje pána Smutného za fanboye.

            No já ti nevím. Kdyby něco napsal pod svým nickem, tak silně pochybuju, že by si to většina před zkritizováním přečetla a opravdu promyslela.

            To máš jak jejdásek, ten taky v poslední době dostává mínuska za naprosto všechno, co napíše. Já sice taky nesouhlasím s jeho obecnými názory, ale dokážu hodnotit text jednotlivě.

            Ale zase odskakuju s tématem, a navíc toto schizma mezi hodnocením autora a obsahem textu jsme tu už řešili, takže toho nechám.
        • Bohuzel je to jeden z nejcasteji vyuzivanych argumentu lidi,branici nejaky objekt kritiky.
          • Ringwraith
            Pravda.

            Ony se někdy lepší těžko hledají.
      • Trol.diskuzni
        Jelikož vím, že bych nebyl dobrým autorem/redaktorem, tak se o to ani nepokouším... Bylo by mi totiž hanba psát nečitelné bludy a ještě za to žádat peníze, jak to v ČR předvádí drtivá většina recenzentů napříč kulturou.
    • Kdyz srovnam jeho projev a ten tvuj,ktery nam tu kazdy den predvadis,tak nevim,kdo je vetsi fanatik a fanboy . *1*
      • Trol.diskuzni
        No Liaru nad postelí vyvěšenou ještě nemám, takže je to pořád v normě... *3*
        • Myslim,ze plakat na stene by v tvem pripade byl ten nejmensi problem *1* .
          • Trol.diskuzni
            No jo, přiznávám, že jsem těžkej fanboy Bethesdy... *6*
  • Od prvnihu az po posledni dil se bojuje proti komukoli, kdo je ovladanej reaperama. Indokrinace sem, indokrinace tam. V clanku ani jedna zminka o tom.. proc je ten konec s Normandy tak random? Hm, mozna protoze se nic takovyho nestalo? Moc cteni knih a malo nahrani tehle trilogie, to je tenhle clanek.
  • To se tady zase strhne nadavek *1* .
    Ja osobne s clankem az na par drobnosti souhlasim.
    Moje nejvetsi vytka vuci konci je pouze dojem,ze zaverecne animacky jsou proste odflakle.
    Pouzit 3 temer identicke animacky pro 3 pomerne dost rozlisne zakonceni opravdu nepusobi adekvatne AAA hre velikosti ME.
    A kazi to celkovy dojem z konce.
    • Pre mna je vacsi puser ako tri z 90% identicke videa fakt, ze v poslednej minute sa tam doslova vycaruje ten maly smrad. To je pre mna lacne a ubohe. Ale tak ked sa v dvojke na konci objavil reaper terminator ktory tiez nedaval zmysel... *4*
    • Přesně tak, z uměleckého pohledu má ten článek naprostou pravdu. Bioware vytvořil velmi kvalitní zakončení, které nemá v herním průmyslu obdoby. Ale to technické zpracování všech konců je velmi odbyté. Velmi jednoduché a krátké videa, ze kterých musí hráč veškeré informace jenom domýšlet. Snad to to DLC napraví. Podle mě takovou kvalitou konce ME3 hodně pokazili celou serii. Člověk strávil u této herní serie téměř 100 hodin (v mém případě) a dostane takový nemastný neslaný konec. Myšlenku to má, ale to zpracování je hrůza.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit