Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jeste jednou a po-ma-lu si ten clanek precti.
  • life28
    Už to vidím, ako bude trh preplnený výrobcami so svojimi mini PC v triede "Nejlepší". Každý bude chcieť vyrobiť lepší, výkonnejší a lacnejší. Presne takto to je s terajšími PC alebo...dajme tomu len s grafikami. Vyjde "Nejlepší" grafika, ktorá potiahne všetko. Ale niekto vyrobí lepšiu. A niekto zase ešte lepšiu a furt sa to posúva a užívateľa núti k novej kúpe. Ak by tieto mini PC do obývačky vyrábala len jedna firma bez konkurencie, tak by bol problém vyriešený, ale ak Valve zaznamená dobré predaje SteamBoxu, do tohto biznisu sa pustia aj iné firmy. U konzol to je jednoduchšie, vyjdú dve, tri, v ktorých sa vylepšuje maximálne tak HDD a človek nie je nútený kupovať stále lepšie. Počítač za 100 dolárov, ktorý bude streamovať môj PC v inej izbe? Zbytočnosť.
  • Inquisitor
    Tak si hry stahuj a nemusíš nic řešit.
  • Veskoslav
    No jelikož se o "nahrazení" snažil Origin a těžce pohořel, tak zase tak lehké to nebude.
  • Nedíval jsem se na to, ale je to Geban, ten má vždycky pravdu.
  • Veskoslav
    Stejně hry nekupuješ, tak Tě to trápit nemusí.
  • Nevim co na to rict. Hry podle tebe za ''to'' stoji,ale kupovat je nebudes. Me je srdecne jedno ze si je piratis,ale jeste se tu tim chlubit...
  • Viktor_H
    Takže článek není předpojatej. PC si bez steamu "nelze" představit a steam sám se do svý pozice poctivě vydrápal. Nutnost steamu pro hraní her je teprve až reakcí na to, že se ze steamu stal takový gigant.
  • huki - jednou, dvakrát za rok? aha, tak to potom jo. Já jen, že her co za to stojí vychází trošku víc.
  • Jednoducha odpoved-se Steamem je to mhohem snazsi nez bez nej. A jelikoz nektere hry ani jinak nez aktivaci pres Steam nejdou ani koupit,je Steam pro vetsinu hracu dulezity(at uz chteji nebo ne). Pan bezejmeny ma hodne velke stesti,ze ''jeho'' hry jdou mimo Steam a muze si dovolit ho vynechat.
  • roman.pajdlhauser
    Ja suhlasim. Steam je proste PC gaming. Bez Steamu by sme tu mali este menej hier na PC. Osobne preferujem digitalnu distribuciu, ak ma nieco zaujme kupim si The Art of... alebo collector's edition.
    Steam nam dal moznost predstavit projecty (Greenlight) a vybudovat komunitu, potencionalnych zakaznikov.
    Valve je co sa tyka firmy snad sen kazdeho zamestnanca, aspon to co sa o Valve hovori. Ludia miesto robotnikov vo fabrike (takto ja prirovnavam moju pracu vo velkej vyvojarskej firme). Nechat ludi robit co ich bavi a nie len vyrabat co sa im povie, to je proste sen.

    Valve je aj Half Life a dufam, ze sa tej trojky dockam.
  • nevím, jestli zrovna ty cesty, kterými se chce newell vydat, jsou ty nejlepší, ale je to spíše tím, že tomu nerozumím. chtěl jsem ale říct, že se mi líbí jeho přístup. zatímco ostatní společnosti se snaží všechno uzurpovat pro sebe, vytvářet si monopol a vlastní písečky. newell jde prostě cestou "uděláme něco, co můžou dělat všichni." proto mě i trochu pobavilo to srovnání s applem, který se snaží monopolizovat kde co. je to takové všecko trochu naivní a idealistické, ale každopádně jsem rád, že se někdo tímto směrem pokouší jít. a když to vyjde, tak prostě vytvoří revoluci a něco naprosto skvělého.
  • misho8723
    Nech si každý myslí čo chce, ale pravdou je, že Valve a hlavne ich Steam je záchranou PC trhu.. jasne, MMO a F2P hry by tu boli stále na PC, ale veľké AAA hry v dnešnej dobe by prestali vychádzať na PC a iné služby ako Origin a pod. by tomu veľmi nepomohli.. každá konzola má za sebou veľkú firmu, len PC je sám na trhu (čo má vždy svoje plusy ale aj veľké mínusy).. samozrejme nikto nechce, aby za PC stála len jedna firma, ktorá by riadila trh s PC hrami, ale PC potrebuje v tejto dobe fakt aspoň niekoho, kto sa stará o neho a pomáha mu.. a to práve predstavuje Valve so Steamom..
    na PC sa momentálne najviac hier predáva cez Steam a iné služby + ľahkosť kupovania hier za dobré ceny + výhodné akcie + všetky hry má človek pod jednou strechou + atď.. práve Steam má aj veľkú zásluhu natom, že veľa konzolistov sa začalo zaoberať aj hraním na PC.. ja si síce nekupujem hry cez Steam, ale nemám nič proti nemu a veľakrát mi príde vhod jeho komunita + niektoré hry ako Dishonored fungujú cez neho, tak ho aj tak musím používať, ale to mi vôbec nevadí
  • 2predator-ani jedna tebou zminovana varianta neni pravda. A ano,zivot nejsou jen hry(nevim proc to vubec zminujes). Kazdy konicek neco stoji. Pokud nejsi schopen si jednou,dvakrat za rok koupit neco co mas rad(v tomto pripade hru) za 400-1000Kc,pak je neco spatne.
    Porad mi sice neni jasne jestli si hry piratis nebo proste jen nekupujes,ale vlastne je to jedno.
  • Shaker
    driv, kdyz sem byl chudej student a mel sem originalek jen par a vsechny vyrovnany v policce, tak sem steam i nesnasel, protoze to byla bariera mezi mnou a hrou, ale ted, kdyz tam mam desitky her, tak si nedovedu predstavit lepsi "meziprogram" na spravu her z pohledu kolik jich vlastne mam a online hrani...
  • Foxtrot_cz
    Však já tady neříkám a nenamítám, že nelze mít PC bez Steamu, ani jestli si ho tak lidé dokáží představit.
    Já se ptal, jestli si ti lidé myslí, že je to lepší bez Steamu a očekával jsem nějaké jeho nevýhody pokud to bude někdo tvrdit.
    Např."Je lepší nemít Steam protože se chová jako malware."

    Jde o to, že člověk může mít Steam nainstalovaný a třeba ho jen málo používat, ale k úplné odinstalaci by měl mít nějaký důvod.
  • přihlaš se do bety, tam už se historie jakžtakž zobrazuje
  • Víš ono je to trochu složitější, nevím jak Ty, ale můj život nejsou jen hry.. zájmů a účtů jsou spousty, buď vyděláváš velký peníze (gratuluju) nebo žiješ jen hrama a nebo bydlíš u rodičů .. jinak bys tahle nemluvil.
  • Overwatch
    Nahraditelné je samozřejmě všechno. Třeba i Google.
  • Já bez Steamu funguju v pohodě už 5 let. Dřív jsem přes něj hrál CS: Source a Day of Defeat. A úplně naposledy jsem ho nainstaloval jen kvůli stažení dema Mafie II a pak ho zas odinstaloval.

    Takže jo, v pohodě si představim PC bez Steamu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit