Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám dojem, že Warhorse měli v českých luzích a hájích zůstat u pojmu "ukázka za hry". Název beta tu dělá akorát problémy a spousta lidí se tu úplně zbytečně dohaduje nad tím, co má být její součástí a na jaké technické úrovni se má pohybovat.

    Podle mě prostě WH chtěli ukázat svým předplatitelům, že nechrápou a postupují s vývojem a taky jim asi chtěli dát osahat pár nových fíčur. Zkrátka to ještě není kompletní a ani nemá být.

    PS: Doufám, že si tu nikdo nemyslí, že systém "kotoulového" souboje je nějaký vynález souls her a ani nechápu, co to furt dělá snad v každé diskusi na games.
  • " jsem velice nadšený a rozporuplné pocity po shlédnutí gameplayů jsou dávno pryč."
    "Se souboji jsem měl zpočátku dost problémy a přišly mě otravné"
    "ať ta bitva vypadá sebeblbějc, tak mi to moc neva, protože celkový zážitek mi to těžko pokazí"
    "nejdřív nesnášel charakter hlavního hrdiny, tak jsem si na něj po čase zvykl a teď už by mi ani nevadilo"

    Stalo se pouze to, že jsi se přizpůsobil hře, akceptoval jsi její chyby. Někdo chyby neakceptuje a čeká na vyřešení, ostatně hra není zadarmo. Ale jen proto myslím není hater.
  • Moc nechápu ten hate a nespokojenost a jsem přesvědčený o tom, že drtivá většina lidí, kteří na to tak nadávají, to vůbec nehráli a jen soudí podle gameplay videí, které jsou naprosto o ničem (a navíc v těch od WH mají starší a zabugovanější betu). Příjde mi to stejně hloupé, jakoby někdo shlédnul video z Operace Flashpoint a začal nadávat, že ta hra je odpad, protože vojáci tam při lehu rotují na zemi a při nastupování do auta neotevřou dveře...
    Včera jsem tomu věnoval den, hrál jsem především ten nový quest na více způsobů a celkově musím říct, že jsem velice nadšený a rozporuplné pocity po shlédnutí gameplayů jsou dávno pryč.

    O prostředí bylo napsáno hodně, to je prostě dokonalé. Vše podtrhuje nádherně udělané počasí, když jsem za prudkého lijáku v bouřce sabotoval tábor Kumánů, tak to mělo fakt dokonalou atmosféru.
    Se souboji jsem měl zpočátku dost problémy a přišly mě otravné, ale jak jsem se naučil mechanismus a ty komba, tak si to vyloženě užívám a nebojím se jít ani proti přesile, občas zvládnu protivníka zabít i během 10 vteřin, když se zadaří, takže už to nevypadá jako úmorně dlouhý souboj. Velmi dobře tam jde vidět i různá kvalita soupeřů, zatímco nějakého banditu můžu propíchnout na první pokus, tak někteří protivníci jsou fakt tuzí a mám s nimi co dělat. Takže celkově musím souboje pochválit, do té finální velké bitky jsem se nedostal, protože mi to při loadingu před ní padá, ale popravdě - ať ta bitva vypadá sebeblbějc, tak mi to moc neva, protože celkový zážitek mi to těžko pokazí...
    Hlavní questová linka mě taky baví a přestože jsem nejdřív nesnášel charakter hlavního hrdiny, tak jsem si na něj po čase zvykl a teď už by mi ani nevadilo, kdyby tak zůstal... Hraju za bambusáka, který vše řeší mečem a výhružkama, občas jsou ty rozhovory sranda :-)

    Celkově už teď jsem přesvědčen, že jde o velmi kvalitní hru a doufám, že se povede ji pořádně zoptimalizovat a vychytat ty mraky bugů. Pokud to vše poběží jak po másle, tak věřím, že z toho bude stejně kultovní hra jako Flashpoint nebo Mafia.
  • Mě se zdá, že se vůbec neposunuli. Stále to vypadá moc amatérsky. :( A ta bitva ... ostuda.
    Místo snahy o maximální realitu, což je stejně nereálný cíl, bych vložil úsilí do hratelnosti/zábavy.

    Každý nový pokus o realitu způsobí vývojářům další a další problémy. Proto se věci zjednodušují, skriptují, používají se různé triky, které navodí dojem realičnosti, ale ve skutečnosti budou postaveny na jednodušších principech. Vezměte si příklad od ilusionistů, a používejte triky, které hráč nepostřehne. Jinak se ta hra nedočká konce.
    • Možná jen od toho moc čekáš. Všechny hry, co si teď vybavím a co jsem hrál, byly na tom takhle. Se podívej na ten Skyrim. Tam byla občanská válka, což reálně znamenalo, že se občas potkaly 3 NPC a vykosily se. Pak tam bylo cosi jako bitvy a dobýjení měst. To byla taky jen maškaráda - pár NPC tam prostě stálo a něco dělalo. Žádná sláva.

      Reálný pokrok ve hrách je jen a výhradně v grafice a to většinou právě díky těm trikům. AI je totálně dementní tak jako před mnoha lety. Úkoly jsou totéž. Pokrok jinde prakticky není. Hry se ve skutečnosti moc neposouvají. Jenže lidi si toho moc nevšimli, protože se zaměřují na grafiku, která jediná se někam pohla...
    • Správně jsi použil výraz "zdá se mi".
      • Moje slova potvrzuje třeba situace se spánkem, kdy nemají řešení rychlého posunu v čase. Takové věci jsou vázány na základní herní mechanismy, které ale nedomysleli a řeší něco co v této části vývoje řešit neměli.
        Podle mě hru letos nedokončí. A pokud jí vydají, bude to průšvih/nedodělek.
        • ucho
          říkali, že je spánek pouze náročný a tak trochu trvá. to není nepřekonatelný problém. vyřeší to optimalizace toho simulování dění ve světě.
          • No právě, je to víc simulace než hra.
  • tak v podstatě říkal, že je to technologická beta, tj. obsahuje to jen asi pětinu rozlohy hry a neobsahuje to žádné příběhové spoilery, což je dobře. Kvalitní příběh bude velmi důležitý. Co se mi moc nelíbí je inventář, protože je vidět, že je dělaný s cílem konzole (jako Dark Souls, Kingdoms of Amalur atd). Lepší by byl jako v Baldurs Gate, kde si pravým tlačítkem zobrazím popisy předmětů atd. Ať to raději vydají ještě o rok později, ale ať je to dodělané.
  • Mám hrůzu z toho nestabilního FPS. S tím už do vydání nicmoc neudělají a jen doufám, že se to vyřeší aspoň někdy a že řešením nebude jen maximální investice do HW (která je stejně zjevně k ničemu, co jsem slyšel z videa). 25 fps je velmi málo.
    • podle mě ne...přeci jen se nedávno řešilo (už pravda nepamatuju kde) že vydání bude až Q4 2016...čili skoro rok je ještě dost času odladit takovéhle věci...navíc CryEngine je celkem stabilní a prověřený engine, pokud to Warhorse vyloženě nezprasí, tak by to problém být neměl
      • Jak píše ac. Mám prostě své pochybnosti. Obávám se, že hra nebude co se týká fps příliš obdařená. Jako spousta věcí se mi v té hře dost líbí. Ale obavy mám. Už příliš dlouho a v příliš daleké verzi je hra dost náročná a má značné fps poklesy. Na druhou stranu zažil jsem hry, kde to tak bylo i dávno po vydání (ehm, třeba TES IV Oblivion).
        • Ac nepsal, ze ma pochybnosti. Co se tyce toho, ze hra je v prilis daleke verzi prilis narocna - optimalizace se z ruznych duvodu delaji naposled. Je to doslova jedna ze zakladnich poucek softwaroveho inzenyrstvi, viz. https://en.wikipedia.org/wiki/Program_optimization#When_to_optimize
      • CryEngine je prověřený engine pro hry, ve kterých se nesimuluje celý svět a 10 "živých" NPC je hodně. Aby KCD běžel, tak to rozhodně nestačí "nezprasit". WH už udělalo tolik změn (a bugfixů) do samotného enginu, že je CryTek začal integrovat do vanilla CryEnginu. A nejsou to pouze NPC... WH netestuje limity CryEnginu, WH je nechalo dávno za sebou a teď směle kráčí tam, kde ještě lidská noha nevkročila.
  • Také mi na hře vadí, že nemá jednotný vizuál.
    - hra samotná , 3D prostředí je v reálném provedení
    - mapa kreslená, vlastní styl
    - inventář opět vlastní styl s mapou nijak neladí
    - obrázky před misí opět vlastní styl
    Jako když tu hru dělali 3 grafici a nedohodli se na jednotném stylu, kočkopes. :(
    • Právě že uživatelské prostředí je geniálně udělané v dobovém stylu. Ta mapa mi přišla naprosto dkonoalá co do vizuálu (ovšem nedovedu posoudit, jak moc je praktická).

      Vše pěkně ladí. Nesouhlasím, co píšeš. Zrovna inventář a mapa jsou sladěny úžasně.
      • souhlas se zetkem...podle mě UI věc vkusu (třeba já naprosto nesnášel Skyrim)...mě se líbí hodně a navíc nepochybuju, že se na PC velmi rychle po vydání vyrojí spousta módu, takže to půjde upravit dle libosti *1*
        • Inventář Skyrimu byl naprosto idiocký. Vlastně celé uživatelské prostředí byla dementní a nelogické. Jediné, co se mi líbilo, ale co nebylo vůbec funkční, byla obrazovka výběru perků. Ale kolikrát jsem ujel s jedné linie perků do druhé, aniž bych chtěl. To byla hrůza. Zajímalo by mě, jak to fungovalo na konzoli, ale na PC vůbec. A to lze Skyrim považovat v podstatě za PC exkluzivitu, protože na konzole to bylo totálně podělané.
  • Fordzy
    Pro průzkumníky tu mám návod jak se dostat v Betě za hranice zábradlí.
    http://forum.kingdomcomerpg.com/t/beta-world-behind-the-great-invisible-wall-spoiler-allert/26985/3
    • Tilwaen
      Tohle bude fakt úžasná kochací hra. Opravdu je tohle ze hry? Neskutečná grafika.
      • To je ze sazavskeho klastera, coz je nedokoncena cast mapy, do ktere se hrac zrejme dostal nejakym exploitem.
        • Tilwaen
          Vím, však je to z Fordzyho odkazu. O to víc je pozoruhodné, jak na první pohled nejde vidět, že to není jen fotka. Všechna čest grafikům.
          • to si děláš legraci viď? vždyť to ambientní světlo je total mimo.. prej jako fotka.. koukni na tu niku s dveřma nebo doprostřed obrázku kde jedna zeď navazuje pod pravým úhlem na druhou - takové ztmavení v koutě je naprosto nereálné, oni to fakujou asi ambient occlusion mapou buď enginově nebo texturou ale v reálu takový ztmavení venku nikdy nenastane... a další věci jako špatné normal mapy u některých polygonů, pak dochází ke zčernání hran, terén je plochý, nepoužívají displacement a možná ani normalovky...? Grafikům bych určitě netleskal, spíš programátorům cryenginu...
      • Meow
        To je horší jak Skyrim :-D
        • Tilwaen
          Modovaný Skyrim určitě vypadá pěkně, ale stále má onu fantaskní auru. Tohle prostě vypadá opravdově.
  • nejlepsi recenze KC:D https://www.youtube.com/watch?v=b5EAEDi0LOU

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit