Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ZvacA
    Jako v každé jiné historické hře. Vyčítáš však vesměs prkotiny. Pro potřeby hry není podstatné, jestli se přebíjení doporučovalo nebo ne, umožňuje ve výsledku Garand vyjmutí schránky s náboji? Umožňuje přece, ve hře je tedy tato funkce k mání vlastně správně. Tu koneckonců už představovaly hry před deseti lety jako třeba Brothers in arms a přinesly v tomto změnu oproti jistou dobu nesprávně pochopeném vystřílení všech nábojů, které ukazoval Medal of honor nebo první díly CoD. CoD 1 a 2 jsou si s WW2 vlastně hodně podobné, nejen co do míry autentičnosti a symboliky hlavně u jednotlivých bojišť a momentů, ale i co se týče jejich historických nedodělků a přehmatů, včetně výstroje a výzbroje. Označit je však i ve své době za nejrealističjší zpracováné ww2 fps, které neměly plno nesmyslů, to je přetažený za vlasy.
  • cod ww2 - no tak ohledne autenticnosti sice naprd, ale hratelne je to zabavny dost. :) a to je pro me hlavni věc u hry. třeba star Citizen je autenticne uplna katastrofa též. ze jo? :D takze tem co u hry vadi nesmysly at si pustej radsi nejakej dokument a nepisou nesmysly na forech o neexistujících vecech (cti: digit. data na hdd) c ya in da mp. :D
  • jo jo ppška v normandii mě taky dostaly :D neříkám že někde nemohli mít ukořistěné z Ruska, ale přímo v první linii a v takovém počtu.. :D
  • Tak dlouho jsem na to nevydržel koukat, viděl jsem jen začátek kampaně a i tam bylo zajímavé, jak pestrou měla posádka výzbroj. Tam bych nechtěl vidět chudáky z logistiky, kteří pro to zajišťují servis a munici. Byla tam snad komplet ruská, německá WW1 i WW2 výzbroj. Už chyběla jen kořistní česká, polská a francouzská a dary od italů a japonců a bylo by to komplet a vše u posádky jednoho bunkru.
  • Jo a když jsem viděl kolimátory na zbraních... nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet. Člověk který se o braně zajímá tohle prostě odpustit nemůže.
  • No nevím, už něco pamatuji, ale nejprve byla vidět snaha a zejména u zbraní o realističtější a autentičtější zpracování, když se ohlédnu zpátky tak CoD1 působilo v té době jako zjevení a v té době nejrealističtější zpracování WW2 FPS. Konec konců i ten kuloment v datadisku přidali, ale střílet s ním šlo jen s oporou. A teď je rok 2017 a všechno co bylo alespoň trochu autentické a věrné, tak zahodili. Proč? Garand se také v půce klipu nepřebíjel protože to nebylo jednoduché a ani se to vojákům nedoporučovalo dělat, tady se nabíjí bez problémů kdykoliv. CoD1 i 2 vypadájí oproti tomuhle jako simulátor. Chápu, že se jim do intra nechtělo dělat tank, který by v roce 1944 asi nevyužili, ale tak ho tam nemuseli dávat ona vůbec celá scéna tam vůbec neměla být, protože i ta Paříž roku 1940 nevypadala jako ruiny po několika letech spojeneckých náletů. To by němci nestihli a ani neměli důvod to dělat. To je jako dát do Mafie ze 30. let moderní auto a tvářit se jak je to super autentické. Také nechápu proč při každém náletu musí mít J87 sirény, které tam sice měla, ale jen z kraje války Nějaké chyby jsem ochotný přehlédnout, ale tady toho odflákli zatraceně hodně a hrajou jen na efekt, který se ale ve výsledku ztrácí, pokud člověk alespoň trochu tuší jak by to mělo vypadat a ještě zejména v kontrastu s 1 a 2, kde tolik nesmyslů nebylo.
  • ZvacA
    V některých případech WW2 opravdu zbytečně školácky selhává, ale najdou se i výjimky. Já se třeba vícero díky tomuto dílu začal zajímat o bitvu o Cáchy a navzdory tomu, že hra těžko bude zrcadlem doby a této události, stejně jako předešlé historické díly není v některých momentech a místech anonymní. Naopak, nakonec překvapuje svou jistou měrou autentičnosti a tím, že ne vše v designu misí musí být čirý výmysl tvůrců.
  • ZvacA
    No, tragédie... jako každý historický videoherní projekt tomu lze vyčíst cokoliv a i tohle CoD bude terčem pro fajnšmekrovský šulínkoviny a rešerše, na což jsem osobně zvědavej, ale jestli zrovna ono třeba v kontextu jinak celkově abstraktního vyzněnění intra řešit jaká verze panzeru si to valí na Paříž, to je pro jeho účel už bezpředmětný. Třebaže všimnout si a pro zajímavost vědět není určitě na škodu. Problematika jak se používají kulomety a zbraně vůbec ve hrách snad už nikoho ani nemůže překvapovat, to už je třeba brát jako prostě za herní mechanismus, než mermoci chybu, ale souhlasím s tím, že tohle ozvučení 42 netáhá správně za uši.

    Ale dají se dle mého vyzdvihnout i pozitivní věci. Za mě je to třeba konečně zpracování scenérie pláže a její obrany. Konečně útrum mírně ahistorickému precedensi Ryana a hernímu Allied Assault a konečně se dají rozeznávat autentičtější Widerstandsnests, takže poradce asi jen přece trochu poslouchán byl.
  • Přesně tak, pokud by k tomuhle a např. k bf1 přidali název alternativní, tak neřeknu ani slovo, hlavně zpracování zpětného rázu zbraní a jejich zvuků je v CoD katastrofa. Další generace už ani nebudou vědět jak 1. a 2. světová vypadala.
  • Viděl jsem LP kamapně a už od intra to byla tragédie. Respektive pěkný interaktivní film jak z Holywoodu. Tzn. historického poradce vůbec nikdo neposlouchal, když už v intru jedou PzIV F2 na rozbombardovanou Paříž. A klišé typu táhnutí zraněného kamaráda nesmyslně sem a tam a mezitím střílíte nácky, kteří na vás nabíhají stylem zombie jak na běžícím pásu a vy v tu chvíli máte jen pistoli a nekonečný zásobník... MG42 ze kterého lze střílet bez opory ze stoje skrz mířidla a podle zvuku to je nějaká dětská hračka s mizernou kadencí. O přebíjení kulometu ve stoje jednoruč už ani nemluvě.
  • ..."a tím jsou propletené sametové hlasy Lukáše a Vaška"... #NOHOMO

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit