Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vidět nadšeného Poláčka se jen tak nepoštěstí. Ve Fight clubech většinou sleduje ntb a vypadá to, že dělá něco hrozně důležitýho :D Úvod super a L. Grygar jako obvykle s excelentním mluveným slovem (nedělám si srandu). Díky za super games play. Moc mě to bavilo.
    • Vyřizuje elektronickou korespondenci komise pro integraci Moraváků. *15*
    • >Grygar jako obvykle s excelentním mluveným slovem
      >Grygar

      Total autism detected !!
  • Neměl být retro Gothic? *10*
    • sleepless
      Původně ano, ale Pavel byl pryč, takže jsme tam vtlačili s Lukášem konečně Elite. Na Gothic určitě ještě dojde.
      • Bude možné k danému gamesplay (gothic), dotáhnou Miloše Bohoňka?
    • To bolo len kodove oznacenie pre Petr hraje Elite ;)
  • up_er
    super kombo Petr a Lukas...dobrej dil *3*
  • Tak jsem se konečně dočkal. *4*

    Už úvodní znělka naznačila, že tenhle gamesplay bude něco výjimečného a ano, bylo to super. Moc mě to bavilo. Až dokončím mise v Kerbal Space Program, Elite určitě koupím. Ta hra vypadá velmi dobře. Akci od ní nežádám. Na akci jsou tu jiné hry a dokonce i vesmírné hry - stačí se podívat třeba na Steamu. Je tam i nějaké F2P.

    Na hře mi vadí jedna věc - postranní panely. To je podle mě nesmysl. Jakékoli informační, navigační atd. panely nejsou po stranách efektivní, protože člověk musí sklouznout zrakem mimo hlavní směr pohledu na panel po straně a ztratí tím přehled. Já létám v leteckých simulátorech a tam nepřipadá v úvahu takové nesmyslné umístění takto zásadních obrazovek. To je velká škoda. Správné zobrazení všech potřebných informací by mělo být ve středu hlavního pohledu - tedy směru letu tam, kde jsou mířídla. Informací by se tam vešlo spoustu + by se dalo přepínat mezi různými tab módy, jak je dnes zcela běžné u letadel.

    Jinak Petře a Lukáši, velmi děkuju za toto video. Bavil jsem se celou dobu. Jeden z nejlepších gamesplayů vůbec.

    PS Na nedd.tiscali.cz chodím od samého začátku. Dobrá stránka. Doporučuju všem. Pokud hrajete vesmírné simulátory, je podle mě skoro povinností si něco nastudovat o vesmíru. Více si to užijete. *3*
    • Coffin.Corner
      Jako máš v principu pravdu, ale když lítáš třeba ruský, nebo starší americký mašiny tak zjistíš že to není vůbec pravidlem, aby hlavní přístroje a ukazatele byly tam, kde by měly logicky být... *4*
    • Veskoslav
      Ale všechny potřebné informace jsou ve předu. Jako myslím, že navigace či systémy lodi nepoužíváš neustále, proto jsou na bočních panelech. Systemy nabíjení energie, mapa, štíty. Co víc vepředu potřebuješ v danou chvíli?:)
      • Na boku nemá být nic důležitého. Kolikrát jsem viděl Lukáše letět a koukat se na boční panely a v tu chvíli neměl žádný přehled.

        Měli se podívat, jak to funguje dnes a od toho se odpíchnout. To oni zjevně vůbec neudělali. Zjevně vůbec nikdy nebyli v kabině letadla. Je to chyba.
        • Nechápu, že to nikomu nevadí. Mě to vadilo už při prvním videu z lodě z Elite... Lidi fakt nemyslí moc do důsledku. Ani Braben bohužel. Smutné.
          • mne to vadi napr.
        • P.S.
          navic by to asi melo vicčlennou posadku s navigatorem ktery by to mel pred sebou
          • O navigaci by podle mě měl mít přehled pilot i druhý pilot. Nějaký čistě navigační důstojník je zbytečný. Uměl bych si ještě představit střelce a pilota.
        • je to arkada, už se o tom diskutovalo u star citizenu že lod by vypadala uplne jinak a nejspíš by ani nemela skleneny kokpit
          • Ano, skleněný kokpit by byl jasnou zbytečností. Je škoda, že jim lodě nenavrhoval někdo více erudovaný. Měli šanci udělat něco co by bylo autentické a člověk by tomu mohl uvěřit, že takto to nějak v budoucnosti bude vypadat.

            V budoucnu by nebyl ani knypl. Nakonec většina informací nejspíše půjde pilotovi přímo do mozku, ale je mi jasný, že tohle by sotva nějak rozmně převedli do hry. *1*
            • hlavne zadny pilot nebude, bude tam AI, ktera nezabira tolik mista a neni omezena zbytecnostma jako napr. kyslik nebo pretizeni
            • ultrarealistický vesmírny simulátor by bol ultranudný vesmírny simulátor
        • Veskoslav
          Prosím, která stíhačka má před sebou navigační mapu Evropy a pilot se na ni dívá nebo které dopravní letadlo? Nebo kterékoliv letadlo? Navigace v takovém rozsahu jako je v elite je nesmysl mít někde ve předu, kde by jsi ji dal? Buď naviguješ nebo bojuješ nebo pluješ vesmírem. Ale v autě taky nenastavuješ navuigaci, když proti tobě jede kamion, ne? To samé Elite.
          • Nemyslím navigaci, kterou otevřel v menu zcela mimo stíhačku - tu mapu plnou hvězd. Myslím ty panely, které otevíral na boku.

            V každém letadle co znám, je navigace na hlavním panelu a světe div se, mají tam navigaci pro celou oblast, kterou letí - pokud jde o modernější navigační systém. Je to užitečné - pilot se nemusí koukat jinam než na hlavní panel. Pokud je to starší letadlo, jsou údaje pro navigaci v nějaké mapce, co má pilot třeba v postranním úložném prostoru a na předním panelu má navigační panel a navigační budíky (řečeno zjednodušenou mluvou).

            Na hlavním panelu je v Elite lodích místa více než dost. Dneska se už běžně přepínají panely dotykem, takže pilot může během chvíle sledovat různé věci od navigace po stav paliva, oleje atd. I V Elite by jednoduše stačilo přepínat mezi jednotlivými panely podobně jako ty ve Windows přepínáš mezi jednotlivými okny.

            Prostě koukat se do boku je nepraktické. Místa v předním panelu je více než dost. Umím si představit, že šmatlání v postranním panelu v nebezpečné oblasti může být docela o nervy. Tam bych chtěl mít pořád přehled o dění a ne čumět kamsi jinam.

            Srovnání s autem je zcela mimo... *7*
            • Ghost47
              U současné stíhačky ty panely nemáš holografické po stranách, ale LCD dole. Normálně je taky sleduješ maximálně periferním viděním a koukáš ven přes HUD.
              Všechno potřebné v boji se ovládá přes HOTAS a má to hlasovou zpětnou vazbu.
            • Jen si Elite zahraj a uvidis, ze ty panely po strane nesmysl nejsou a vetsinu casu je skoro vubec nepotrebujes. Respektive, nepotrebujes je mit v hlavnim vyhledu. Naopak, jsi rad, ze ti ve vyhledu nic nesvini navic. Nicmene, pokud jsi fanda do simulatoru a mas tri monitory, ony bocni panely uvidis porad defacto pred sebou (na bocnich monitorech) :)
  • jakub.horsky.7
    nejlepší games-play v historii games.cz Fakt velký překvapení a pánové BIG UP *3* *3* *3* *3* *3* *3*
  • Nejlepší gamesplay, který jsem zatím na vašich stránkách viděl. Chci hrát Elite Dangerous. A to nejlépe hned. Chci se jen tak poflakovat vesmírem a kochat se, že jsem v něm sám pro sebe :)

    Btw. docela vtipné mi přijde, že to celé běží na enginu Zoo tycoonu.
  • Presto ze se v te hre "nic" nedelo skvele jsem se bavil a obcas se prisihnul s usmevem od ucha k uchu:)
  • Bude ten stream s Lukášovým tátou rychleji od oznámení,než tam dotáhli Petra od jeho slíbení? *1* *1*
    • Jeho otec nemá rád hry a pilotovaný lety, tak co myslíš? *1*
      • je to skoda miluju cokoliv kde pan Grygar st. je.. ten clovek je bedna a skvelej vypravec *5*
        • Stejně zvláštní ten rozdíl mezi synem a otcem. Jak se to někdy povede.

          Grygar st. je vědec, a řeší fakta, hledá pravu a přináší výsledky.
          Grygar ml. Zase nějaké obecné kecy, hipsterské kecy, rovnoprávnost všeho a vůbec debaty na obecná témata a nějaké pocity.

          To by byla konfrontace :) Ten první se alespoň snaží přijít věcem na zub a protože řeší věděcky fakta, tak z toho může vypadnout i výsledek který je prostě pravda.

          Jinak borců, kteří v ČR řeší vesmír je více.
          • Ehm, kazdy se snazi prijit vecem na zub ve svem oboru a obema to jde vyborne a patri v nich mezi spicky. Mimochodem, jak vis, ze Grygar senior nepodporuje treba rovnopravnost... A co je spatneho na pocitech? Jo a jeste co jsou prosim pekne ty "hipsterske" kecy? Je nejaky manual, podle ktereho se to rozlisuje nebo jak.
            • Podpora formou pozitivní diskriminace a kvót je špatná. O hipsterech si lehce přečteš na internetu. A rovnoprávnost není absolutní. Mají například být ženy v profesionální armádě a ve všech složkách jako muži? Je nutné tohle mít i když fyzicky nejsou k tomu předurčeny a je nutné zavádět spešl uniformy, záchody, místnosti atd. a tím brát prachy od daňových poplatníků navíc? Tedy komplikace a umělé prosazování rovnoprávnosti, které nemá praktický smysl a stojí prachy.

              A na citech je špatná jedna věc. Často jdou proti pravdě a lidé je upřednostňují. Řekneš, že černoši se nejvíce podílí na kriminalitě a co se stane? Černoch aktivuje svoje city a pravdu označí za rasismus...To je chyba. Řekneš, že vědec z ESA si může nosit tričko jaké chce i když tam má nějaké ženské které jsou polonahé z komixu a co se stane? Některé ženy aktivují city a označí to za sexismus. A takto to pokračuje dále a dále..I když to není pravda a lze to dokázat. Tedy pořád vedou city nad pravdou a lež nad pravou, protože dokázat někomu kdo tě obviní, že nemá pravdu i když to je jasné, je běh na dlouho trať skrze soudy...

              Takto to vidím v jeho komentářích a recenzích. Já, jsem to cítil takto, měl jsem tam takový pocit...Ty jsi nepochopil ten pocit...Ten kdo hledá pravdu v nějakém oboru se na city nespoléhal. A nějaký známý umělec nehledá pravdu ale snaží se nalákat publikum na svoje díla. To se nedá srovnávat se vědou.

              Proto to uznání danému vědci.
              • Reakce na příspěvek:

                Aktivujes city *15* boze ty jsi komik. Exaktni veda a hodnoceni zabavy jsou dve dost odlisne veci... Zabavu asi nezmeris logaritmickym pravitkem vis. Takze tam pocity a jejich popsani a zasazeni do souvislosti samozrejme patri. A ty recicky o rasismus nebo o armade jsou taky dobre ufo... No, bylo by zajimave, co by ti na zrovna stary Grygar rekl. Vzhledem k jeho inteligenci bys myslim s tim svojim povrchnim videnim sveta dost utrel *3*
  • Normálně Games play moc nesleduji ale Elite už mám dlouho v hledáčku. Kluci ten úvod byl famózní, naprosto se ke hře hodí a okamžitě jsem si vzpomněl na Vesmírnou Oddyseu (film). Já jsem jeden z těch co má doma Hotas Warthog + Saitek pedály a obecně mám rád letecké/vesmírné simulátory. Jediné čeho se obávám, že to bude neskutečný žrout času. Za mě palec nahoru. Každopádně budu o Elite vážně přemýšlet.
  • asi nejlepší gamesplay, díky kluci

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit