Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tady je videt že když maji letsplayeri nadšeni pro danou hru, tak se na to da koukat i když vas hra jako taka treba nezajima. a naopak.
    tuhle "chemii" maji taky LP s adamem homolou nebo jednou tady byla nejaka holka co hrála diablo 3. naopak pri olejnikovych Lp se obvykle nudím. na pavla se taky da koukat ale ne vzdy
    • tvl olejnik je jedinej, kdo obcas prihodi nejaky info, ne jak mazaci dobrak-grygak-polak, co reknou neco ve stylu, to si najdete
  • da se hrat i na klavesnici?
    • řekl bych i celkem plnohodnotně
  • Juchuuu událost desetiletí
  • Zdravím, o Elite: Dangerous už nějakou dobu přemýšlím. Je ta hra přístupná i lidem, kteří s vesmírnými simulátory nemají žádné zkušenosti? Respektive jsou ve hře nějaké tutoriály, které naučí hráče ovládat loď, nebo vás to jen posadí do kabiny a na všechno si musí člověk přijít sám?
    • Jsou tam treninkove mise kde si muzes vse vyzkouset.
      • Tak to je super, díky za odpověď.
  • Dá se nějak schovat ten oranžovej UI? Hlavně kvůli screanshotům...
    • Shift+Alt+G pokud se nemýlím
      • Díky funguje. Škoda že nejde zapnout externí pohled :/
  • paráda dík za video
  • Hra je dobrá, jen ten multiplayer, resp. hra více hráčů je ještě v plenkách. Velká škoda. Cena hry není zase tak nízká, aby tak zásadní vlastnost nebyla pořádně dokončená.
  • Xcomik
    Já zrovna pařím (neoficiálního Freelancera 2) a to StarPoint Gemini 2 a ten mě dost baví ale nedovedu si představit že hraju tohle (ikdyž hraju hry od 90 let od 386) tak mi to přijde opravdu dost hardcore ale věřím že milovníka simulací vesmírného pilotování tohle vyloženě musí bavit. Asi jsem holt dobou hodně "zmajnstrýmovatěl"
  • Shrnutí toho co jsme viděli:
    Je to MMO
    Letítě někam desíky minut a ručně musíte brzdit a přistávat (wtf v době počítačů)
    Potkáte tam sotva někoho
    Je to celé zlouhavé
    Můžete čumět na planety
    Můžete čumět na hvězdy
    Můžete občas po někom vystřelit
    Potřebuje drahý knypl
    Olejník měl pravdu s délkou a kvalitou hry.
    • V Elite mám nahraných relativně dost hodin, řekl bych tak něco mezi 100 - 150, takže si myslím, že už to můžu zhodnotit s chladnou hlavou:
      1. V současné době to není moc MMO, spíše single s možností hrát s kamarády a občasnou interakcí s ostatními piloty (pravda, záleží na herním stylu. Pokud budete pirátit a huntit lidi, tak budete mít této interakce více).
      2. Hra má velmi dobře zpracované vesmírné souboje - tím myslím, že jsou velmi zábavné, můžete jich mít dosytosti (bounties) a někteří z npc soupeřů vám dají pořádně zabrat, než si osvojíte tu správnou taktiku.
      3. Dnes jsem zapnul hru po delší době, takže si nejsem 100% jistý, nicméně před patchem 1.1 byla hra špatně vybalancovaná v tom smyslu, že pokud se chcete živit jako lovec odměn, tak si moc nevyděláte. Obchodem si vyděláte téměř bez námahy 10x tolik (nepřeháním).
      4. Lepší lodě jsou tak drahé, že si na ně nevyděláte jinak, než obchodováním a to je grind, grind a zase grind. Pokud někdo namítá, že si na to vydělá jinak, tak pokud to chce hrát rok 5+ hodin denně (mise, těžba), aby si koupil a hlavně vybavil drahou loď, tak jo. Jinak ale ne. Chce to prostě balanc.
      5. Dá se to ovládat k+m naprosto bez problémů. Je to přesné, účinné, dostačující. Chce to trochu cviku, ale hru si užijete naprosto plnohodnotně (nedávno mi odešel joystick, musel jsem sáhnout po k+m)
      6. Je to simulátor a některé úkony nejsou zrovna snadné, ale oproti mnou zbožňovanému DCS je to furt arkáda (který space simulátor ale není?).
      7. Možná to z výše uvedeného nevyplývá, ale ta hra je po řemeslné stránce špičkově zpracovaná. Grafika, zvuky, atmosféra, létání, uživatelský interface, to vše je vymazlené a dalo to určitě hodně práce. Podle mě ale Elite potřebuje hustší obsah, balanc a pokud od toho někdo čeká MMO (já chtěl hlavně space sim), tak tady budete zklamaní. Pokud si ale chcete zalétat, zastřílet, pokochat se, obchodovat, těžit - což samo o sobě není málo, tak zklamaní nebudete.
    • Pravda. Já velmi pochybuju, že v budoucnu vůbec bude možné přistávat ručně na vesmírných stanicích. Vše bude automatika. Tohle je divný.

      Galaxie je holt velká a hráčů není zase tak moc. K tomu musíš mít pochopení. Holt naplnit galaxii hráči by nezvládli ani Číňani. *1*

      Knypl nepotřebuješ. Prý se to dá hrát na K+M.
      • Tady ale nikdo nebyl ani tam kde někdo měl být. To opravnu nunda.

        Mělo to zůstat u SP + MP boje
        • Měli tam dát více npc. Jak Lukáš letěl nad tou stanicí, to si vůbec neumim představit, že by bylo reálně možné. Takovým způsobem se přibližovat k stanici by bylo podle mě zakázáno a Lukáše by hned sundali. *4*
    • walltar
      Nemusíš ručně přistávat... můžeš si koupit přistávací automat. Ale posledně když jsem to zkoušel tak to byl zážitek. V půlce přistání už sem si chtěl ukousat nohu abych mohl utýct.

      To manuální přistávání mě na týhle hře ale hodně vadí... musím projít celou procedurou i když nechci nic nakládat, nebo vykládat... Bohužel v době Elite už se zapomnělo na bezdrátový přenos dat.
      • Veskoslav
        Tak proč tam přistáváš, když po nich nic nechceš?:) Mimochodem nejbezpečnější přenos dat je stále přes drát, nikoliv přes bezdrát, jak se spousta lidí naivně domnívá. Obzvlášť citlivá data.
        • Ghost47
          Černý trh, nájemné vraždy a podobně, tam to chápu... stáhnout si ceny zboží, nabídku upgradů v loděnici nebo třeba zaplatit pokutu by ale na dálku jít mohlo *3*
        • walltar
          Tak například když potřebuješ zkontrolovat mise, převzít odměny, koupit info o systému... ve stanicích bylo i dost věcí jen elektronických naposledy když jsem hrál.

          Takže když jsem třeba vzal misi na zabití piráta, tak sem musel kvůli ní 2x zbytečně přistát.
        • Jistě.

          Jako by nebylo šiforání a nebylo by možné se napojit na kabel. Je to stejný jen je tam menší rozíl u kabelu. Musí tam někdo dojít a napojit se. To je celé.
      • Proč to ale vůbec je? Machrují s realitou a pak loď nemá ani počítač který by přistál anebo sám doletět a zabrzdil, tam kde má. Přeletět Zem je fakt Wtf...

        Dnes to tak funguje a v elite ne. Hlavně, že je možné čumět na slunce z blízka a nic se neděje.

        Možná protože by tam jinak nebylo co dělat, tak hráč řeší přistání a brzdu při cestování....
        • Veskoslav
          Takže vlastně by jsi tam akorát spouštěl motor a občas zbraně, protože i u těch by jsi kňučel proč nejsou automatiky se zaměřováním. Všechno automat, automat a pak první pr*ser a človíček neví, co má dělat, protože automaty nepracují. Automat na přistávání je, ale neznám nikoho, kdo by ho využíval. Proč taky. Je pomalý a neefektivní.


          Do piče, upravte si ten pojebaný systém zakázaných slov, co je ku*va na slově průs*r špatného?!
          • Joo tak to jsi zabil *1* *14*
          • Machrují s realitu a ta zde není. Hlavně, že tam máš mega vesmír a můžeš čumet na vše jako Kim v KLDR. Čumím na planetu, hvědnu, plyn, šutr, planetu -> letím 10 minut někam a poté řeším jak tedy zpomalit abych se trefil. Pak se musím trefit na přistání....to je hloupost.

            Ano automat. Stále máš prostor pro sociální chování, obchod, plánování a taktiku boje. Dnes se kanón u stíhačky také zaměřuje sám a stále se piloti učí bojovat. To samé rakety. Pořád mají co dělat. Jen taktika by byla jiná, než tahle "věrohodnost". I starej Sojuz umí více věcí nez zdejší super lodě....Napsali jsi to tradičně blbě. Jako kdyby automat zničil vše a jen by jsi koukal.

            V Eve také jen nekouká a to samé v reálu, kde jsou automaty.

            Ty vždy dorazíš k nějakém článku. Vy*11* svoje moudra, pak to hájíš a zase zalezeš.
  • je tam i nejaký výzkum a crafting? Nebo si mužou hráči vybudovat svoji vlastní stanici?
    • Stanice "budovat" (vozíš materiály) můžeš ale nejsou ve vlastnictví hráčů,.
    • walltar
      Ne, ne a ne.
      • není to škoda?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit