Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Není to hra, možná taková chudá vizuální novela.
  • To by ale vyloučilo většinu point-and-click adventur, kde se můžeš akorát zaseknout u řešení určitého problému.
  • teoreticky je, když si nepřečteš žádný vzkazy, nedozvíš se nic o příběhu a když dojdeš na konec, připadáš si, jako bys dočetl knihu, kde dvě třetiny chyběly...

    ale když poctivě prolejzáš každej kout, všechno zkoumáš a čteš, teprve pak dáš dohromady celou skládanku příběhu...
  • celoush
    Celá tahle debata je celkem irelevantní, protože neexistuje nic jako obecně přijímaná definice pojmu "hra". Těch definic jsem osobně četl několik, i když jsou si často podobné, tak se najdou i takové, které například svou striktností vyloučí třeba klasické tabletop RPG (jako je DnD či u nás známé Dračí doupě), protože porušují definici pevně stanoveného konce.
    Takže, až někdo přesně určí, co je vlastně hra (tím fakt nemyslím Wikipedii), tak se bavme, zda za ni lze něco označit. Do té doby je rozhodnutí lehce subjektivní.
  • Tohle není hra
  • MidnighT91
    Já si doteď myslel že je to hra, protože jsem to hrál na počítači...
  • VonHayek
    Docela rozumnou a konzistentní definici hry má TotalBiscuit, kdy jako jednu z vlastností hry uvádí možnost jí "prohrát", tj. být v ní neúspěšný a například muset začít znovu nebo načítat.

    Jak je na tom vlastně s možností "prohrání" Gone Home? Je tam nějaký takový stav..?
  • to je jako jsou šachy sport? Je esport sport?
  • No jasně že. Mulťák až pro šest lidí, co se loudají barákem a hazí po sobě VHS s Akta X.
  • Nevěděl jsem že v Gone home se tak střílí v multiplayeru.
  • Jack: Taku blbost som uz davno necital. Naozaj je nutne vzdy argumentovat za kazdu cenu ? I ked clovek vypada ako trotl ?
  • Myslíš něco jako nový CoD?!
  • Keyz
    Hraje se to aktivně?

    Je to hra a není co řešit.
  • jak to myslíš?
  • Robotron3
    Mortuus psal interakce od uživatele, ale spíš měl na mysli, že se interakce oběma směry ovlivňuje. Ty hraješ hru a hra podle toho na tebe reaguje svým obsahem, který se vyvíjí. To jsem spíš já slovíčkařil.
  • Malleth
    1) Jsou takový, ale ty dobrý uměj odměnit i jiným způsobem. Gone Home v tom podle mě selhala
    2) Pravda, Bioshock zajímavý rozhodnutí taky nemá ale jsou jedním ze základních pilířu Deus Ex, s kterým Gone home srovnávaj.
    3) Tím jen říkáš, že jsou ty interakce potřebný pro postup hrou. Stejně jako u stisku E k otevření dveří to nedělá interakci zajímavou.
  • davidBray
    to není skill, ale znalost světa a pravidel, tak jako je to napsáno v článku
  • Když musí vznikat o hře takovýhle články, je s ní asi něco špatně *1*
  • tonnymontana
    robotron se divim ze te bavi ty lidi furt opravovat:D kdyby mi napsal nekdo ze vsechno co je interakce se musi jmenovat hra asi bych se jeste dva dny smal:D tohle muze napsat nemocny clovek nebo skolak. imho asi by potreboval vlastni definici tretiho druhu sveho casu jedinecneho:D
  • Nic proti, ale gone homo je spis interaktivni animace nez hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit