Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ty se musíš fakt nudit, čéče :D
  • Malleth
    Proč Gone Home není hra stejně jako Deus Ex a Bioshock
    1) Nevyžaduje od hráče žádnej skill a tudíž ho ani nemůže za něj odměnit.
    2) Nestaví hráče před (nedej bože zajímavý) rozhodnutí, který by měli dopad v podstatě na cokoli
    3) Gone Home obsahuje interkace, ale ty maj asi takovou hloubku jako spláchnuní záchoda na toaletách v základně Unatco

    Je to prostě jak když vezmete Deus Ex, odstraníte veškerej gameplay a máte tak hru, kde můžete chodit, otevírat dveře, zvedat popelníky a číst emaily. Na druhou stranu je to víc než co můžete dělat v Dear Esther.
  • davidBray
    ámen
  • Robotron3
    Mě to nepřijde nepodstatný a zbytečný. Celá lidská existence a civilizace stojí na tom, že se věci pojmenovávají a definují, tim všechno kolem sebe poznáváme. Zamyšlení se kam sahají hranice hry na herní web určitě patří.
  • Mortuus
    Jak říkám...slovíčkaření. Dík, že si to potvrdil *7*
  • neco ve stylu proc je cesky fotbal taky fotbal i kdyz se na to neda divat? :)
  • ales.smutny
    Dík, skřítci co nesli data ze SF se někde zasekli s jetlagem :)
  • Robotron3
    Celý internet, webové stránky, vyžadují od uživatele interakci a není to hra. I přepínání programů na televizi je interakce... A hra je to stěží.
  • Mortuus
    Hloupý slovíčkaření. Tak tomu říkejme třeba herní hříčka nebo herní experiment. Ať už se to nazve jakkoliv, vždycky by tam mělo být slovo hra alespoň v nějakém tvaru. Všechno, co od uživatele vyžaduje nějakou interakci je hra. Už by se mělo konečně odprostit od zažitejch definic co je hra a co není.... No a hlavně by se měli přetat řešit takový nepodstatný věci, ale to by asi člověk chtěl moc.
  • Doporucuji upravit nazev clanku:
    Proč je Gone Home hra stejně jako jako Deus Ex či BioShock

    Dvojí jako, nebo tam chybí čárka. Má byt stejně nebo stejná, aj.
    Vim, že dělám i já sám chyby a nepíšu háčky, čárky (i mezi větami), ale když už píšete nějakej článek a hlavně nadpis, tak je potřeba si na to dát pozor. *1*
  • Robotron3
    Náhodou je to zajímavý téma. Už řadu let to vypadalo, že jsou herní žánry dané a maximálně se mísí jeden s druhým a nejde přijít s něčím úplně odlišným. Gone Home je takový zjev, který přinesl něco jiného, zvláštního, ať už se někomu líbí, nebo nelíbí. Neni ani tak důležité, jestli se určí, že Gone Home spadá do škatulky her, nebo ne, ale že se o tom diskutuje je určitě zajímavé i do budoucna, protože takových přesahů od her kamsi bude jistě přibývat.
  • protože tu neustále kupy lidí píšou, že to vůbec není hra, a Mr. Poláček se holt nechal vytrollit...
  • Proč tu proboha tato "hra" má neustále tolik článků ? Krom toho jakékoliv srovnávání tohoto s Deus Ex nebo Bioshock je více než úsměvné.
  • Myst, Atlantis, Egypt jsou z velké části postaveny na puzzlech, což třeba já u her moc nemusím
  • Robotron3
    Mám moc rád hry typu Myst, Atlantis, Egypt. To jsou pořádné hry, logické adventury, které před hráče staví úkoly, které musí řešit. To je pro mě hra. Pokud to tam není, je to jakási virtuální prezentace. Čímž nehci upírat Gone Home status "hry", ale hra v tradičnim slova smyslu to není. Což ale znamená, že co je hra se evidentně s takovými experimenty posunuje a prolíná s jinými formami.
  • Alucard
    K článku nemám co říci. Snad jen LOL.
  • "Je to otázka vkusu a preferencí" -tesat do kamene...

    Mám rád všechny žánry, takže si vyzkouším vše. I když poslední roky tíhnu víc k indie scéně, na Skyrim nebo CoD nenadávám. Buďme rádi za rozmanitost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit