Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přesně! A žvýkačka je stejné jídlo jako svíčková se šesti! A dívání se na péčko úplně jako s€x, to dá rozum *7*
  • Robotron3
    Neni to tak. Veškerý pokrok, veškerá věda, technika souvisí s pojmenováním. Jak vysvětlíš nové pojmy a objevy bez toho, abys je definoval? Jak vysvětlíš, co je to kvantová mechanika, bez názvů, pojmenování a definic částic a jak na sebe reagují. Stejně jako na začátku, vždycky bude potřeba definovat a pojmenovávat, protože to je pokrok a poznání. Pokud se lidi nevyvinou v nějaký nadbytosti, který by od narození věděli vše :)
  • GlaDOS
    1) Plno her nevyžaduje žádný skill. To není nezbytná vlastnost her.
    2) Hráč se může rozhodnout, že neprozkoumá určité části domu, takže mu utečou určité části příběhového pozadí. Pokud myslíš to, že se někde příběh větví do dvou stran, to též sposta her nemá. Dokonce ani zmiňovaný Bioshock.
    3) Naprostý omyl. Kdybys nemohl iteragovat s prostředím, neměl by si žádnou šanci odhalit příběhové pozadí.
  • A v tom se právě mýlíš, lidstvo je ve fázi, kdy definice opravdu přestávají být potřeba, resp začínají být na obtíž pokud se chceme posunout dál, zjištujeme že je spousta věcí co definovat nejde, že lidská řeč je natolik omezená že u spousty věcí nedokážeme pořádně popsat jejich podstatu přesto že jí podprahově chápeme. Kdysi to možná potřeba bylo, jako u dětí co si musí na všechno ukazovat a říkat "tohle ja auto, tohle je tramvaj.." ale časem už mozek chápe funkci věcí aniž by nim musel přiřazovat název či definici. Když do zítřka vymažeš z lidské řeči slovo "kapesník", garantuju ti že lidi budou smrkat d
  • A v tom se právě mýlíš, lidstvo je ve fázi, kdy definice opravdu přestávají být potřeba, resp začínají být na obtíž pokud se chceme posunout dál, zjištujeme že je spousta věcí co definovat nejde, že lidská řeč je natolik omezená že u spousty věcí nedokážeme pořádně popsat jejich podstatu přesto že jí podprahově chápeme. Kdysi to možná potřeba bylo, jako u dětí co si musí na všechno ukazovat a říkat "tohle ja auto, tohle je tramvaj.." ale časem už mozek chápe funkci věcí aniž by nim musel přiřazovat název či definici. Když do zítřka vymažeš z lidské řeči slovo "kapesník", garantuju ti že lidi budou smrkat dál
  • Mortuus
    Tím vším jsem samozřejmě myslel hry obecně. Netušil jsem, že to někdo vezme až tak doslovně, soráč. Šlo mi o to, že hry už nejak definovaný jsou, jenom by tu samotnou definici chtělo trochu zmodernizovat.
    Já jen, že není třeba vymejšlet další podkategorie. Vem si příklad z hudby. Tam se taky vymejšlej různý podžánry, různě se definujou a pak se hnidpichové mezi sebou hádaj.

    Prostě Gone Home hra je. Když jí zapneš a nic neděláš, tak se nic neděje. Musíš zmáčknout to W aby si šel vpřed. Musíš zmáčknout myš, abys něco sebral. Sám si určuješ tempo, jak tou hrou procházíš, sám si vybíráš, který dveře otevřeš další. Tohle by mi jako definice hry stačilo.
  • martin.mares.984
    Ja se s tim nazorem s clanku ztotoznuju, protoze Gone Home je hra jako Bioshock nebo Deus Ex uz jenom diky faktu, ze vsechny tri jsou nejakym zpusobem nadesignovany a maji dana pevna pravidla, ktera proste neni mozne z pozice hrace jakkoliv obejit. Kdyz to zacnes hrat, tak proste musis prijmout pravidla, moznosti a design te dane hry a hrat ji zpusobem (nebo vice zpusoby), ale vse je ohraniceno pouze tim, kam nas vyvojari pusti. Sice kazda ta hra je jinak slozita, vyzaduje mensi ci vetsi miru hracskeho umeni, zrucnosti, taktiku, postrehu, premysleni nebo rychlosti reakci, ale je to podobne jako kdyz treba srovnam "clovece nezlob se" a sachy - obe jsou hry, ale kazda vyzaduje po hraci neco jineho.
  • Kozy
    Tohle určování jestli je Gone Home hra nebo je pěkně hloupý, podle mě to je hra jako každá jiná. Jen si nemyslím že je dobrá. Když hraju hru očekávám že mi poskytne více či méně kvalitní zábavu, což se o tomhle simulátoru teenagerky říct nedá. Nejvíce nadhodnocená hra minulého roku.
  • Robotron3
    Já jsem ale nepsal, že se mění něco na podstatě věcí. Jen jsem mluvil o lidech a že na pojmenovávání věcí stojí civilizace a to je pravda.
  • Malleth
    1) lol, i když se tam háže kostkou, pořád musíš dělat taktický rozhodnutí, který velkou mírou rozhodnou o úspěchu.
    2, 3) Souhlas, ale ty mají alespoň bod 1. Krom toho reaguju předevšim na srovnání s Deus Ex
  • Nesouhlasím, strom na kterém rostou jablka bude pořád ten samý strom, i když mu nedáš žádné jméno, bude pořád plnit tu samou funkci, poroste, zapustí kořeny, bude plodit ovoce, na zimu shodí listí a ty budeš moct jít a utrhnoit si z něj jablko, bez ohledu na to jestli mu dáš nějaké jméno nebo ne, na podstatě věci to nic nemění.. a tak je to se vším
  • davidBray
    to hrajou děti na hřišti o přestávce, to by k nim bylo neuctivé
  • davidBray
    1)potřebuješ skill? co třeba baldurs gate? jakej tam potřebuješ skill, když se "háže" kostkou?
    2) 95% FPS
    3) 95% FPS

    co dál? :)

    gone home jsem nehrál, a ta hra je mi celkem fuk. Jen mě baví ta hysterie kolem toho, jakoby to nebylo jedno :)))
  • Jak jako slovickareni? Pises, ze "Všechno, co od uživatele vyžaduje nějakou interakci je hra". Ale to prece neni pravda, vzdyt clovek interaguje prakticky neustale s necim. A zamest celost lidskeho zivota, "ze to je prece jenom taky hra", to je trochu hloupe. Je psani hlaseni do prace hra?

    Jinak ano, do jiste miry to slovickareni je, protoze na Gone Home neni jina jednoducha nalepka nez "hra". Jenze pod touhle nalepkou se skryva obrovske mnozstvi obsahu. Sachy jsou hra - ale stejne tak je hra kamen nuzky papir a ten rozdil mezi obema je snad jasny.

    A problem GH je v tom, ze toho jedineho spolecneho prvku vsem hram bez ohledu na jejich obsah nebo komplexitu - nazveme to "hratelnosti" nebo klidne prave tvou zminovanou interaktivitou - ma absolutni minimum. Podobne jako treba film nebo kniha, ackoliv ty ho zpravidla nemaji vubec. Kdezto vetsina toho, co tadyhle nazyvame "hrou", naopak na tomhle prvku stavi.
  • Já teda nepochopil ani nadpis, na zbytek jsem se teda radši vykašlal.
  • Robotron3
    Ano. Bez pojmenování a definovaní by neexistoval ani jazyk. Nemohl bys děti nic naučit.
  • čutaná
  • Robotron3
    Ne, jen mě překvapivě hry zajímají i dál, než že je jenom hraju.
  • davidBray
    jo, to bude přesně ono. Jak v tomhle případě můžeme mluvit o fotbale, když to na tom hřišti vypadá jak vypadá. Musí se vymyslet jinej název a to ihned :D
  • takže kdyby zmizely definice, lidstvo by podle tebe zaniklo?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit