Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže tady budete dávat všechny přednášky? JInak moc díky a perfektní práce.
    • v jednom z minulých podcastů myslím říkali, že téměř všechny... jinými slovy pokud tam někoho natočili jak se dloube v nose a pak si to strká do pusy, tak to pustí třeba za rok do silvestrovskýho speciálu :)
  • Cele jsem to nedokoukal ale souhlasím s nim, hlavne me oslovila ta čast o strileckach. nejde o to že by meli byt strilecky simulace, ale zda se mi že hry jako cod nebo battlefield jsou zažitkem z bojište na hony vzdalene realite. Jinak dan je sympatak, jen škoda jake ma zivotni presvedceni (satanista). To dokazuje i napis na tričku "chef rebel angel" co je satan.
    Zajimalo by me jestli i teda neslavi vanoce *11*
    • Neblazni, ze nekdo posloucha "okrajovou" muziku a ma pochopeni pro rozumnou miru dekadence a nihilismu jeste neznamena, ze je satanista. Zvlast v Cechach je to hodne nepravdepodobny.
    • PreidaQ
      Satanista, pche. Já mám také rád Entombed, ale z lidí "vzívajících" Satana mám převážně akorát tak srandu. *7*
    • Co se tyce toho satanismu, doporucuji si nastudovat tyto texty ;) http://www.darklyrics.com/lyrics/entombed/morningstar.html#1
    • spoock
      Já od Battlefieldu nepožaduji realismus, naopak si cením toho, že z něj vychází, ale kdyby ho měl kopírovat, asi by to nikoho nebavilo. Jsem rád, že existuje něco jako ArmA, protože i když to taky není úplně podle mojich představ, je hezké na ní vidět, že asi málo koho by bavilo po úmrtí cestovat 3-5 km na původní místo, kde jste byli zabiti cca 15-20min.
      • armu multiplayer jsem nehrál
    • já jako člověk, který držel v ruce maximálně tak vzduchovku bych řekl, že kdyby Battlefield apod. válečné hry měly přesně kopírovat realitu, vznikaly by spíše akční hry typu Arma... rychlost, svižnost a "flow" boje by bylo utnuto realističností a tím pádem by hra pro spoustu casual hráčů ztratila na (ne)hodnotě, což by se projevilo na prodejích a to nechce nikdo
      • ono by to chtělo zlatý střed jako byl battlefield 2
        • no ja prave mluvil o battlefieldu 2
  • 1. Děkuju games.cz za připomenutí tohoto videa. Každá podobná videa jsou určitě přínosem a já se na ně vždy rád podívám. Opět dobrá práce redakce!
    2. Zcela upřímně, držím Danovi palce a doufám, že se mu ta hra povede a že se bude prodávat.
    3. Nejvíce se mi líbila ta část videa, kde ukazoval víceméně interní dokumenty - rozpis přípravy designu atd. Úvodní půl hodina byla docela obecná a nezazněly pro mě vyloženě nové informace. Ale jiným ty informace mohly něco dát, takže to neberte jako kritiku.
    4. Samozřejmě souhlasím s výroky významově ve smyslu: Dělat originální věci a nekopírovat. Držet se své myšlenky, ale zároveň být schopen přijímat kritiku a relevantně na ní reagovat. Hry by měl dělat někdo, kdo je zná a vždy vycházet z vlastních zkušeností, je-li to možné a studovat dané téma hry. atd atd
    5. Až výsledek Danovy hry asi nasměruje pohled minimálně českého "publika" na tuto známou postavu. *4*
    • Mimochodem, hraju MMO a hrál jsem jich celou řadu a i v těch nejnovějších vídám jasné nedostatky v designu. Pro každou hru podle mě platí, že dobrou a průměrnou hry odděluje smysl pro detail. Jakmile má hra detaily, hned mě umí zaujmout.

      Např. v Guild Wars 2 mě naprosto fascinuje rozmístění fauny v některých regionech, které je řešeno až šokujícím a velmi špatným způsobem. A přitom je to naprosto zbytečná chyba, kterou je snadné napravit. Pro mnoho hráčů možná pidi detail, pro mě docela důležité.
      • Guild wars 2 má mnoho chyb, ale špatné rozmístění fauny slyším vůbec poprvé.
        Samotného mě zrovna tohle nikdy netrhlo, naopak jsem si dost často pochvaloval, jak uvěřitelně a žive svět Guild wars 2 působí. Na poměry MNO samozřejmě.

        Ale on i takový Skyrim může působit jako mrtvá pustina bez života, ikdyž se člověk zrovna prochází tamním lesem.

        Nejvíc mě v tomhle směru ale překvapil FarCry 3. Konečně nějaká hra dostála slovu "dynamický svět". *4*
        • na mne pusobi gw2 strasne preplacane a ikdyz stylove to vypada pekne, tak mi to kazi iluzi sveta. kazdych 50 metru je neco, a hustotou npc na m2 se opravdu gw2 drzi na spici, kdyz pritom o grindu mobu tahle hra neni.
          • Stylem je to asijské MMO a tato MMO mají často velmi přeplácaný svět. Jakmile na každém rohu není mob, je prý svět prázdný.

            U GW2 mě zrovna teď napadl další designový nedostatek - spawnování mobů. To se nezřídka děje během několika sekund a to je podle mě vážně problém. Další "nedetail" v GW2. *7*
        • zkus se podívat lépe.. srnka stojící vedle vlka.. třeba. Těch příkladů by bylo více, ale ve hře jsem nebyl už dobrý měsíc možná déle, tak to vypadne z paměti. V jedné charrské oblasti mě přímo iritovalo, že hned vedle tábora charrských rebelů stály kozy, které se ne a ne pohly, ať se dělo cokoli. Kolikrát chudinky padly díky tomuto designovému nedostatku.

          Skyrim má hodně nedostatků. Pořád má ale nejvíce detailů ze všech TES dílů.
          • V mmo jde uplne o jine veci nez o detaily , primarne o to aby tam bylo co delat a bylo to motivujici. TEs serie ma detailu vic nez dost , a lore zaklad o rozsahu knihy Vojna a mir.
            A jestli je ve Far Cry 3 mysleno smyslem pro detail treba to ze stejne NPC stoji u obou vychodu z vesnice ,kdyby sel hrac nahodou tim druhym , tak potes pr.el.
            • detaily jsou zásadní v každé hře... nezáleží na žánru..

              Teď mě napadl fajn "nedetail" z GW2 - třída ranger, která používá luk, nemá k dispozici žádné šípy resp. toulec na šípy. Odkud ty šípy tahá? Ze zadku? Z kapsy? Nebo se mu zhmotňují přímo u luku? Podle mě na rok 2012 je tohle EPIC FAIL a naprostý necit k detailům. *7*
      • stronghold 2 je dokonalý příklad detailu.
        • Mně se líbil detail třeba v Crysis 1. Hra sama o sobě nic extra, ale detaily tam byly dobré. Úplně mě irituje absence lepších detailů v TES sérii. Naštěstí fanoušci ví, co je to detail a TES hry vždycky opraví.
  • Asharak
    Dík, games.cz! Hlavně je super, že tam jsou original screeny z prezentace :) Už se nemůžu dočkat dalších částí! GJ
  • Takhle poctiví a smysluchtiví kdyby byli i naši poslanci....
  • Rozhodne jim drzim palce, ale zarazilo me tam par veci:
    1) po 15 mesicich maji pouze 20 stran pribehu? Myslim si, ze hlavni kostru by jiz meli mit napsanou
    2) Chapu, ze maji game design dokument, ale nekdy mi prislo, ze se rypaji v obrovskem detailu, aniz by to melo nejaky realny prinos - trosku se bojim o to, aby se v tom neutopili
    3) Je fajn jit proti proudu, ale zazite stereotypy mohou tuto hru pohrbit - protoze pokud nedelaji neco, co zde nikdy nebylo, pak budou konfrontovani se zkusenostmi jednotlivych hracu a je jaksi vseobecne znamo, ze stokrat vyrcena lez se stava pravdou - takze i zde by meli merit potencialni prinos odchyleni se od stereotypu - napr. nikoho asi nezajima, jestli mel viking rohy na helme 3 nebo 2, protoze ve vsech filmech ma 2.
    Kazdopadne good luck
    • Jenom pro vysvetleni - video jsem si poslechl cele:
      k bodu 1) 29:45 - nemaji scenar pouze zakladni osnovu hry na cca 20 stran, pritom tak jak hru prezentuje, ma jit o silne nelinearni hru - 37:55, to znamena, ze velkou cast prace maji pred sebou
      k bodu 2) ono mechanismy hry maji mit vyresene (31:30), ale je nutne ho mit tak detailni -napr. travit 2 dny nad mechanismy vazeni predmetu (35:00)? Nestaci si zjistit, ze v danem obdobi byly libry, coz je cca 0,5 kg a tudiz potrebuji mit mensi jednotku napr. pro vahu prstenu? Je jeste prinos pro hrace chtit mi pojmenovanou mensi jednotku nebo staci pouzivat desetiny?
      Dale mi neni jasne jakym zpusobem upravuje herni mechanismy v pripadech, kdy zjisti, pri level designu a designu misi, ze dane herni principy je nutne upravit ci vyrazne pozmenit. To pak muze lavinovite ovlivnit dalsi casti hry.
      ad 3) proc v dnesni dobe vznika tak malo hardcore RPG a rebricky prodejnosti valcuji Cody 8,9 atd. protoze lidi jsou navykli na urcite stereotypy a velka vetsina dnesnich hracu jsou jednoduchsi, nez kdysi, takze i super hra, kterou daji dohromady muze byt odmitnuta.
    • je to placený českým zbohatlíkem. maj na to hodně času. ted jim podle mě trvalo pořádně se s tim naučit, kde si to natrénovali na téhle lokaci. potom to snad pojede jako po másle bez zádrhelů.jak já se těšim *14*
  • Paul_cz
    Skvělá přednáška, jediný co zklamalo byla absence Q&A na konci!
  • Nevite nekdo jestli se da nekde zkouknout zaznam z prednasky Lukase Codra (hry a Cina)? Dneska o tom mluvili s Tukanem v Re-play.
    • sleepless
      Máme ji natočenou také, doje na ni později.
  • Entombed, hmmmm *14* Samotný povídání pěkný, dobře se to poslouchá. Těším se na další videa.
  • calwin
    pekná prednáška... po pravde nič konkrétnejšieho som nečakal ale je to taký pekný náhľad do štúdia čo, kde, ako, prečo... a že to nie je zrovna málo roboty :)... warhorse sledujem už od začiatku a som zvedavý čo z toho vznikne... držím palce páni keď už nie hra tak prinajmenšom písanie na blogu vám ide :P...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit