Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tahle přednáška se mi opravdu líbila. Nejspíše zatím nejlepší, co jsem viděl. Více konkrétní a dost ukázek. Supr. Díky!
  • Ty jsi opravdu "komik"... *7*
    Jasně, najmu si za nástupák 30 hrubého třicet studentů, aby mi udělali AAA 3D herní engine, to víš že jo.
    Ve "firmě" (různých IT firmách, včetně her) dělám, drahý natěrači, bratru patnáct let a C++ programátora s praxí za 30 jsem už hodně dlouho neviděl, asi nějaká nová móda nebo co. Za 20k jsem ho (i bez praxe), upřímně řečeno, neviděl ještě asi nikdy. Mimochodem, v další větě to zazdíš, že "standardem je 40", ale jaksi jsi zapomněl přepočítat své původní famózní výpočty.

    Zbytek jsou také perly: najdi si prosím tě někde ve slovníku, co je to "softwarový architekt" a co to má společného s "textůrama", opravdu o tom víš naprostý kulový.

    Jinak je samozřejmě úplně jedno, jaký RPG hry vznikají nebo nevznikají na CryEnginu. Třeba na něm vzniká vesmírná střílečka s raketama, to je taky kapku jiný žánr a zjevně to jde. Jinak na CryEnginu běžel například Aion, ale beztak je to úplně jedno. Fakt si myslíš, že cucák, který "zná xray už od roku 2007" je chytřejší, než hromada zkušených vývojářů? Myslíš jako, že si ve Warhorsu házeli korunou nebo kostkou? Ostatně psali o tom, tuším i jeden blog, že si vybírali dlouho a vybrali CryEngine - zjevně k tomu měli své důvody, které budou rozhodně relevantnější, než nějaké tvoje vývody. Prober se. *5*
  • Xcomik
    Irwin: No zcela určitě v době krize budu zakládat studio v Praze abych se ukázal jaký jsem "IN". Dneska programátor (C++) bez praxe (ve firmě) má nástupák nějakých 20 hrubého. Jestli o tom nevíš mrkni na webtrh než příště plácnu nějakou volovinu tak se nad sebou zamyslím. Senior programátor je od 30+ ale standardem je 40 hrubého. U nově vynikající firmy je to naprosto normální a to beru třeba teď studia která dělaj spíše pro mobilní platformu.

    PS klidně běž natírat plot hloupej seš na to dost :-)

    ucho: Dobře termín vývoje jsem zbabral nebylo to 2.5 roku ale 3.5 roku což je jediná věc kterou mi můžeš vyčíst to ostatní je nesmysl:

    Jednak architekt a programátor rozhodně není jedno a to samé (pro představu architekt modeluje (případně tvoří i design konceptu nebo textůry ale není to vždy a všude běžné) programátor naopak píše kod a implementace nových funkcí

    Mám zcela jasno protože dlouhou dobu si už hraju s xrayem vlastně už od roku 2007 (abych byl přesný) a hodně často kecám z kluky co pracují na projektu Sector 23. Důvod proč Metro nemá nic společného s Xrayem je už v tom že oba engine využívaj naprosto jiný rendrovací systém včetně onho fyzikálního systému a mohl bych v tom výčtu pokračovat. Jinak stále pořád čekám na RPG gamesy co pojedou na Cry 3 ale ještě jsem se jich nedočkal a zjevně nedočkám :-)
  • ucho
    Xcomik: člověk, který dělal architekta Xray enginu a dělá následně architekta dalšímu enginu samozřejmě vytvoří něco elementárně odlišného... :) (máš představu, co dělá u projektu architekt?). a jistě jsi ty zdrojáky mohl porovnat, že nepřepoužili žádný kód. já neříkal, že ano, vznesl jsem důvod k pochybnostem. ty máš ale jasno :) mimochodem tak nějak ses zapomněl zmínit o té mé zmínce o čtyřech letech. a trochu otáčíš, co se týče tvé reakce na mě.
    co se týče dalších věcí, na to nemá cenu reagovat, protože nevíš, která bije a co CE3 poskytuje a co neposkytuje. z diskuze na toto téma s tebou tedy vycouvávám, protože čas zkusím raději strávit trochu efektivněji. klidně to ber jako tvé malé vítězství, jestli ti to udělá radost ;)
  • Evidentně jsi fakt v obraze, lol *15*
    "Vytvořit něco podobného ve státě typu Česká republika za dva roky" - jasně, teď O Sněhurce a sedmi Carmacích, šlo by? Viděl jsi ten CryEngine někdy aspoň z dálky? Třeba že bys koukal skrz okno na někoho, jak něco hraje, nebo tak...
    30 tisíc jako náklad na programátora (u tebe "plat") je taky humor skoro až černý. Jako myslíš 16 čistého? Nebo myslíš-li plat, tak dvaadvacet? (Ale náklady pak 40.) A když zrovna nebude co kódit, mohli by natřít plot, ne? Na to by taky mohli mít kvalifikaci za ty těžký prachy (hint: zkus těch peněz uvažovat třeba trojnásobek, mluvíme-li o nákladech na člověka, dvojnásobek, mluvíme-li o platu).
    Víš, ona i jednoduchá matika musí tak nějak vycházet z alespoň elementárních znalostí - a ty jsi zjevně tak mimo, že vůbec nechápu, proč jsem ten tvůj žvást vlastně komentoval. Čili sorry. *7*
  • Xcomik
    ucho: Není žádnou novinkou že se dá do engine nainplementovat řada funkcí které jsou dostupné i v opensource verzi (svatý grál si příteli neobjevil). Nicméně strukturou funkčností je engine Metro naprosto jiný jako Xray. A tím definitivně končím na tohle téma debatu. Jestli máš pocit že jsou tam nějaké kody použité z xray engine tak si hloupý protože nejsou.

    Nikdo tu netvrdil aby použili 4A Engine ani nechápu co to s tím má co dělat. Pouze jsem jasně podotkl že je lepší si vytvořit vlastní engine dle vlastních potřeb a né si kupovat něco co budu stejnak minimálně dva roky překopávat. Jestli máš pocit že Cry3 je v něčem lepší pro RPG hry jak 4A Engine tak si taky dost na velkém omylu pač oba jsou to FPS koridorové enginy (takto navržené).

    Všechny dodatky který používá 4A jsou dneska naprosto běžnou věcí při tvorbě herního engine a proto to taky pak netrvá řadu let ta tvorba. Notabene pokud bych si měl na RPG skutečně licencovat Engine tak rozhodně nejdu do FPS engine ale do engine který s RPG má nějaké zkušenosti a nebo se k němu hodně blíží (UDK 3-4, Avalanche nebo bych více věřil Dunnii než Cry3)

    PS: Když si si tak jistý Cry 3 tak mi řekni kolik RPG her na něm bylo ohlášeno nebo vyrobeno protože krom Warhorse nevím o studiu které by na tom připravovalo RPG hru. Pravda dělá se na něm pár MMO jenže všechno to jsou MMOPVP (MechWarrior Online či třeba sprasené WarZ) až mám takový pocit že tihle kluci budou v tom sami. A to je setsakra problém když máš licensovaný engine tak je u něj velkou výhodou že si můžeš do něj sehnat z řady for různé "pluginy" které někdo už třeba navrhl před nima jenže v tomhle případě nenajdou na ten engine skoro nic (co by se jim hodilo) protože se do toho nikomu na téhle planetě ani nechce.
  • Magister_Peditum
    Německá říše se do válek už přece zapojila, když její císař Zikmund na husity vyslal 4 křížové výpravy.
  • *připojily. Doufám, že jsem předstihl toho trolla, co tu chtěl určitě napsat :D. *7*
  • Kdo ví, jak by se historie ubrala, kdyby v této druhé bratrovražedné bitvě nevyhráli umírnění, ale radikální husité, Basilejská kompaktáta by nebyla přijata a válčilo by se pravděpodobně dále, možná by se už připojili i okolní státy jako Německo.
  • GlaDOS
    I s výčitkami ji neleze za RPG označit.
  • GlaDOS
    To je přece jasny, že to není moc zábavné. Nejsou tam polonahé elfky s velkýma kozama, nejsou tam draci a trpaslíci. Koho by to pak bavilo.
  • Paulcz
    Hus byl podle tebe také bandita ?
  • Magister_Peditum
    Nebo cyklus Historie.cs, zrovna nedávno tam byl díl o bitvě u Lipan.
  • Robotron3
    Doufám, že to nebyla ironie. Asi ne zrovna experti, ale zajímat se o historii je krásná a důležitá věc ;) A počitačové / video hry se timhle tématem mohou zabývat ještě mnohem, mnohem víc, protože to je zrovna jedna z věcí, v které mohou hry excelovat, protože nic jiného neumožní zažít si historii "skoro" na vlastní kůži.
  • Paulcz
    koukám dneska to je samej expert na historii :)

    ale jinak co se týče husitství a naší historie celkově doporučuju audio pořad Českého Rozhlasu - Toulky českou minulostí
  • Husiství v Zemích Koruny české mělo velký dopad na celou Evropu, když se podíváme do historie, tak vše začalo tím, že Jan Viklef se vzbouřil v Anglii proti římskokatolické církvi, vyslovil jako jeden z prvních, co mu na ní vadí. Tato slova se dostala k Husovi, který je propagoval, jak to s ním dopadlo, víme všichni a co následovali rovněž. Husitské války dovedly k zamyšlení i ostatní národy, v Německu se propagování reformace ujal Martin Luther a ve Švýcarsku Ulrich Zwingli, ve Francii, Anglii a dalších zemí zase Kalvín. Ti dali vznik novým reformovaným církvím. Následoval Augsburský mír a Tridentský koncil a dalsi boje.
  • reformovať pomery v cirkvi sa snažili aj iní napr. sv. františek z assisi preto vznikli žobrave rady kt. na nedobre pomery poukazovali svojim prikladnym životom. husiti boli len banditi. ale snad sa bude dať hrať aj za žobraveho mnicha alebo za nejakeho assasina v službach cirkvi. V každom správnom rpg sa da hrať za viac strán.
  • xixixao
    Já nevim jestli se o tom někde Dan Vávra zmiňoval, ale připadá mi, že tady každý očekává, že hra bude o Žižkovi a o Želivským... Mafia byla taky hra zasazená do určitého historického období a nebyla tam jediná historická postava (přímo). To samé bych čekal od Warhorse... Hraju teď Dishonored a neustále u toho vzpomínám na kvalitu příběhu a vyprávění z první Mafie. Nedělat z hráčů blbce, to bylo pro mě na Mafii to nejkouzelnější. Koukal jsem na Danovu přednášku a o hru nemám obavy, pokud nedojde k techonologickému zádrhelu nebo si to Bakala nerozmyslí, mohl by nás potkat další Zaklínač (úspěšná středoevropská hra).
  • Už mi to připadá jako obtěžování Vávrou a jejich studiem...
  • Robotron3
    Chápu. Jen že mi připadá, že teď se zase to bere z té opačné stránky extrému, právě proto, že komunisti do nás hustili svou propagandu. Ono je vůbec těžké takhle z historie něco soudit a odsuzovat a nemělo by se to ani dělat, podle mě. Spíš se zajímat proč.

    V tomhle smyslu jsem právě taky strašně zvědavej, jestli se na tohle téma ve hře něco objeví.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit