Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Každý si z toho odnese co chce. Pro myslící lidi určitě nebylo smyslem té přednášky hodnotit řečové vady řečníka, ale odnést si něco obsahu. Myslím, že ti co řeší ráčkování se sami zařadili...
  • KokyMetalGear
    pro mě je toto zatím nejlepší přednáška, i když měl Petr trému. *5*
    • To fakt nechápu. Velmi pozorně jsem si poslechl všechny 3 přednášky a tato byla obsahově nejslabší a nejvíce obecná. Čekal jsem o něco víc. Ale zase platí: Lepší něco než nic. Taky se na nás mohli vykašlat a nic nepřednášet. Ve výsledku jsem tedy rád skoro za cokoli.
  • Z toho co tady řeší někteří ubožáci u přednášky jednoho z nejlepších grafiků u nás, se doufám nejen mě dělá na blití. Proč jen v naší zemi musí žít tolik závistivých, naprosto vymaštěných, zlomyslných NUL?
    • Nepsal bych závistivých - oni nekritizují kvůli závisti, ale kvůli své omezenosti a blbosti. Závist není základem všeho, jak se češi občas chybně domnívají.

      Já tyhle reakce prostě ignoruju. *3*
    • Když pominu hloupé komentáře (vada řeči apod.), tak ta přednáška byla celkem o h*vně, soudruhu Bláho. V zásadě kdykoliv přednášející řekl, že existují nějaké fígle, aby hráč vnímal prostředí jako uvěřitelnější, a já logicky čekal, že právě v tu chvíli začne to zajímavé, proč na to vůbec koukám, tak buch, konec, a opět obecné řeči typu "vegetace hraje docela důležitou roli" (o rly?!). Vcelku nepochybuju o tom, že přednášející je odborník a dovede zasvěceně probírat ty problémy do hloubky... tak proč to nedělá? Michal Hapala to umí na jedničku s hvězdičkou.
    • A z tohoto je zase na blití mně. To že se někoho zastaneš ještě neznamená že je jeden z nejlepších grafiků u nás ty tlustá šilhavá příšero. Kdyby ses dokázal podívat oběma očima v jeden směr, poznal bys dobrou 3D grafiku a měl bys to v životě snažší.
      • Přijď mi to někdy říct do očí.
        • Ok přijdu, ale nejprve mi řekni do kterýho oka ti to mám říct, jestli do pravýho nebo do levýho, protože už z IS si pamatuju že nejsi schopen se člověku podívat do očí tak aby to bylo přirozené.
          • A teď mi něco prozraď, chytráku. To jsi skutečně byl v IS tolik vytížený, že jsi neušetřil ani chvíli, aby jsi panu Vávrovi takto polichotil osobně? Pana Vávru jsem na vlastní oči nikdy neviděl. Ať už má ale jakékoli vady, v IS dělal designéra, nikoli manekýna.

            Nevím přesně, o co se snažíš. Možná chceš udělat dojem nebo na sebe upozornit. Jelikož je však valná většina zde diskutujících na mnohonásobně vyšší intelektuální úrovni než jsi ty, snažíš se marně. Takže děkujeme a můžeš jít o diskuzi dál.
          • Magister_Peditum
            Internetový drsoň. *2*
    • jednoho z nejlepsich grafiku u nas? jako v cem v tech plakatech nebo ve 3D nebo jak to mam tohle chapat... par cechu je na CGtalku a rekl bych si tvrdit ze jejich tvorba docela prevysuje toho o kom se tu bavime.
      • Dan asi myslel " jednoho z nejlepsich HERNICH grafiku". Vypotit za pul roku uzasnej render, vyretusovat ho ve PS a pak se s nim pochlubit na CGTalku je jedna vec, ale udelat dobrou smysluplnou grafiku do hry, v casovem limitu, s omezenym poctem polygonu, rozliseni textur, vcetne normal map, LODu, kolizi a buhvi ceho jeste, to je vec druha. Asi tak bys to mel chapat.
        • Jeste dodam ze samozrejme normalmapy hipoly grafici resi taky, a rozhodne zadnou flakacku nemaji, znam par lidi z co delaji pro zahranicni firmy (jeden z nich delal asety do cinematiku star wars hry) a rozhodne na to zadnou flakacku nemel ze by se mohl pulroku nekde valet a neco si "retusovat".

          Me osobne nedelalo problem zrovna resit v herni grafice problemy co jsi vypsal ty.. u me to vzdycky zkazilo treba nasvetleni enginu nebo kvalita shaderu nez nejaky LODy nebo kolize.
        • Dneska to stejne beres z Hipoly modelu kdyz chces aby to nejak poradne vypadalo (si proste clovek musi vybrat) max/maya-Zbrush/Mudbox-Retopologie (LOWPOLY,LOD)-transfermap... a pak neco na ty kolize popripade polykolize pokud to muze byt u staticmeshe.

          ty normalky vezmes z toho hipoly, prece je dneska nebudes matlat nekde v crazybumpu nebo nDO to jde akceptovat u nejaky indie hry ale v AAA titulu bych to v roce 2013 uz nechtel videt i kdyz je to rychlejsi ale to druhy vypada lip (hloubka).

          To sami LODy ty prece udelas z ty retopologie zadna velka veda.

          takze misto retusi a nasvetleni a fyzikality materialu resis LOD, dobrej transfer diffuse, normalky a tesellace jinak je to dost podobny a bude to podobnejsi cim dal vic se ta pipeline priblizuje hipoly grafice, si myslim ze za dalsich 5-7 let uz moc velky rozdil nebude.
    • bo ve Skyrimu nejsu kadibudky
      • najviac som sa zasmial že v Dawnguard už je niečo ako kýbel v jednej misii :D
      • no tak to je zasadni problem, kam maj ty lidi pak sr*t , ze ?
        • Zajimálo by mě jestli ve hře od Warhorse budou v těch kadibudkach lidi skutečně v pravidelných intervalech vykonávat potřebu:)....
    • Lidi jsou nevdecny h*vada. Ikdyby ses postavil na nehet, tak budou zvanit a remcat, hledat blechu, kterou by mohli pohanet a zkritizovat. Nakopat je do riti smejdy.
    • Robotron3
      Aby ty jedničky to měli jednodušší se prosadit *1*
  • Rovnaká úroveň prednášky ako keď Alžbeta Trojanová hodnotí hry....hrou roka by bol Mass Effect 3 a Uncharted 3
    • jojo, at se dotoho zensky nemontujou, nemaj bunky na to proniknout do games. At hezky zustanou tam kde neco umi. my se jim taky necpeme do toho jak se lakujou nehty, nebo holej pinduliny, ne ?
    • rovnaka uroven prispevku ako ked mluvi pitomej slovak. Ups, ty si vlastne slovak
      • môj príspevok bol adresný k prejavu a téme, zato ten tvoj bol iba "rasistický". Nevadí mi ako to prednášal, i keď to bolo tiež hrozné (ale zato nemôže), ale hlavne obsahovú úbohosť.

        Pokiaľ za niečo pýtam peniaze, dal by som si záležať, aby to bolo obsahovo podnetné, vyčerpávajúce a niečo objasnilo....prednášky na GDS vidím boli plné všeobecných fráz, základných poučiek a kecov o ničom.....byť herný profesionál, nechápem ako by ma niečo také mohlo v niečom obohatiť----
        • mirekdusinojc
          Uvědom si že GDS je otevřeno pro všechny a vzhledem k tomu, že je omezený čas, prostor i peníze, nemůže z toho být týden nabitý různorodými přednáškami rozškálovnými úrovní znalostí. Proto jsou zde přednášky spíše obecného rázu. Samotné profesionální hovory, které mají potenciál přinést tobě samotnému něco nového v oboru, ve kterém pracuješ, se odehrávají mimo, jelikož podobné konference nejsou jen o přednáškách, ale hlavně o tom setkávání lidí z oboru, vyměňování know-how atd. ;)
        • mno rasistický? tím chceš říct že slováci jsou jiná rasa než češi?
          • Tím chceš říct že slováci jsou rasa/národ?
            • Tikov
              První větší konflikt mezi Čechy a Slováky je Kukova aféra z 28. roku, která vyústila v odchod Hlinkovců z koalice. (A 15 let vězení pro Kuku). Svádět zhoršující se vztahy jen na krizi není správné. Masaryk označil Pittsburskou dohodu za neplatnou, Beneš jí odmítl po nástupu do prezidentské fce realizovat a souhlasil jen s autonomii. Ta byla realizována až po Mnichovu. Tedy lze snadno 1. řepu pro Slováky označovat jako útisk- jde o období boje o samostatnou státní správu, které se jim omezeně dostává se zánikem tohoto uskupení a plně po odloučení od Čechů. Slováci nemají důvod to období vnímat nějak výrazně kladně (narozdíl od Slovenského státu).
            • Magister_Peditum
              To je předmětem nekončících diskusí a snadno to rozhodně určit nelze. Pokud by to byl útlak, tak co bylo potom předcházející období existence Slováků pod nadvládou Maďarů? Kulturní genocida? *4* Já bych to "utlačování" přirovnal k "utlačování" sudetských Němců. Dokud zažívala první republika konjukturu, tak se nikdo neozval a Hlinka a Tiso byly zapřísáhlými "čechoslovakisty", ale po Velké hospodářské krizi najednou obrátili o 180°. *4* Myšlenka společného československého národa byla samozřejmě špatná (i když svoji logiku, aby vznikl národ větší než německá a maďarská menšina, měla) a federalizace by jistě mnoho věcí vyřešila.
            • Tikov
              Magister_Peditum: Celkem snadno lze za takové období označit první resp. druhou republiku- dodnes je její vnímání na Slovensku velmi odlišné od našeho (je to taky jeden z důvodů rozpadu po roce 1990) a já si troufám říci, že oprávněně- stačí sledovat boje o autonomii, české snahy o puč v březnu '39, zastoupení Slováků ve vyšších místech armády a další.
            • Magister_Peditum
              Utlačovaný Čechy? Kdy? Kde? *8*
            • jasne že sme národ, akurát sme si museli vydobiť svojbytnosť a boli sme dlhú dobu utlačani madarmi a čechmi
            • Na to něco bude, ale radši jim to neříkej do očí. *1*
            • GGG: To jsem pochopil, já jsem narážel na to že slováci jsou vlastně smyšlený národ *1*
            • tím chci říct že když budeš nadávat slovákům, němcům a komukoliv jinému nejsi rasista
        • Xenofóbny, pasuje lepšie a znie učenejšie. A čo mu tie peniaze závidíš? Neboj sa povedať pravdu, však to je dneska bežné a niektorý to dokonca preaktizujú ako národný šport.
          • xenofóbny = rasistický....to už človek nemôže napísať kritiku na niečo, čo nie je na úrovni??? To majú byť všetci ovce a súhlasiť s tým, že veľa vecí robia ľudia, ktorí nato nemajú? Alžbeta nato nemá skúsenosti, ani herné ani vyjadrovacie....

            Tento prednášajúci zase nemá nato, aby prednášal a tie prednášky sú ukrutne odfláknuté....a totálne povrchné....
            • No až si naštuduješ rozdiel medzi xenofóbnym a rasistickým tak daj vedieť.
  • mirekdusinojc
    Super přednáška, pokud mám hodnotit podle osobních preferencí, tak z obou přednášek o grafice bych dal přednost této.
  • Přesně tak, obsah byl více než zajímavý. Chtěl bych požádat, pokud byl někdo na této přednášce živě přítomen, zda by mohl sdělit jestli byly na konci nějaké dotazy? Petr se rozloučil se slovy že bude ještě chvíli k dispozici na případné otázky a pak video skončilo. Tak by mě zajímalo, zda nějaké dotazy od diváků byly a popřípadě jaké.
    • Marquis
      Mám pocit, že nic nebylo. Přednášky byly v časovém pressu.
  • Marquis
    Proč se tady sakra zabýváte pichovinama a ne obsahem této zajímavé přednášky? :/
    To fakt neumíte nic jiného než si u každého videa stěžovat na krávoviny? Většina z vás v životě nepřednášela a v základě pro herní komunitu udělala kulové.

    Když si nestěžujete na kvalitu videa, za které nemusíte platit- klidně mohl ten zážitek být jen pro ty, kteří na GDS byli (jak tomu bylo v minulých letech), tak fňukáte protože přednášející nemá české R?

    Je mi z vás špatně...:(
    • Robotron3
      Přitom každý ví, že kdo nemá královské R, ztrácí charakter :)
      • a je to peknej amateeerrrrrrrrrrrrr r rr r r r r r r r r r r r r rr r r .
  • Já teda jako rozuměl, ale je fakt že každý to slovo kde bylo R mě trochu vytrhlo z kontextu, takový nepříjemný rušení :). Ale i přesto fajn přednáška a moc jsem si ji užil!
  • Ten kdo mu nerozuměl tak at si vyčistí uši protože chyba bude na jeho přímači :)

    Já to ani nepostřehl dokud sem nezašel sem do diskuze. Asi jde o to s jakým zajmem je přednáška puštěna. Jestli se zájmem dozvědět se něco o výrobě AAA her a nebo hledaní chyb...
  • No samozřejmě je rozdíl když na mě ráčkuje prodavačka v obchodě nebo pošťák ve srovnání s tím když toto slyším od člověka, který dobrovolně veřejně přednáší. Pokud někdo takový chce primárně něco lidem sdělit, měla by tomu odpovídat i ta forma. Je trochu arogantní čekat od diváků aby po každém druhém slově napínali uši a rozuměli co vlastně ten přednášející říká. Prostě jen tvrdím, že na podium nemůže vylézt každý, někdo pro to má předpoklady, někdo nemá a je ochotný s tím něco udělat. Ano, někteří lidé jsou swině, někteří jsou upřímní a někteří mažou jiným lidem med kolem pusy protože se pak cítí dobře. Jiní zase každého litujou..
    • Ale on pouze přednášel o své práci, nerecitoval básně na mezinárodní úrovní, ani nehrál v divadle. To je takový problém se přes velmi mírnou vadu řeči a určitou nervozitu přenést, a spíš poslouchat (ne opravdu je mu dobře rozumět) co chce říct? Vy "hnidopiši z povolání" jste fakt chudáci.
    • Když jsem ještě chodil na VŠ (už je to nějaký ten pátek), měli jsme tam profesora (ano, byl to profesor jmenovaný prezidentem ČR), který měl vadu řeči, která byla ihned rozpoznatelná. Přesto jsme při jeho přednáškách mlčky seděli a poslouchali plní nadšení, že máme to privilegium poslouchat tak zkušeného člověka, vědce s významnou pověstí. Nikoho, opakuji nikoho nenapadlo se jakkoli pozastavovat nad zmíněnou vadou řeči. Nebyl to podstatné.

      A co si z toho máš vzít? Pokud je někdo odborník, měl by člověk věnovat veškerou pozornost té odbornosti. Dokonalé řečnické dovednosti se beztak očekávají od politiků, diplomatů a např. obchodníků a nikoli od odborníků (kor v oboru, kde není prezentace tak častá).

      Zamysli se nad tím. *3*

      PS Já si žádné řečové vady nevšiml. Docela mě překvapilo, že tu něco takového řešíte. Asi jsem se věnoval spíše obsahu a ne věcem kolem. *7*
    • Jsi retardovaný chudák. Běž se léčit.
    • Pokud ma prednasejici co rict, at s tim nekde vystoupi a rekne to. Pokud se ti nelibila forma, neni nic snazsiho nez se zvednout a odejit pripadne kliknout na ten krizek v pravym hornim rohu.
    • Jezisi to snad neni mozny, tady nekdo bude resit R ? Takovy jako ty posilat na Sibir v pyzamu
    • Ne každý herní vývojář je dobrý řečník jako Dan Vávra. Ale ruku na srdce, od koho byste radši poslouchal přednášku ? Od herního vývojáře s několika lety zkušeností který přesně ví o čem mluví a nebo od nějakého profesionálního speakera, který v životě nic nehrál a neudělal, ale jen se naučil co má říct nazpaměť a následně to odříkal ?

      Já osobně jsem neměl žádný problém s tím, že bych snad nerozuměl a nebo nepochopil o čem Pavel Záveský mluvil. O nějakém ráčkování se nemá cenu bavit, tady šlo především o obsah.
      • SultanOfSwing
        profesionální řečník něco jako tendle? *1*

        http://www.youtube.com/watch?v=OF4BIkxmZl4
    • janchor
      Přednášejícímu je rozumět bez sebemenšího problému. Uši nenapínej, čisti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit