Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Vavro dejte na KS stretch goal deti. Ocividne s tim ma mnoho lidi problem
    • kdyby Vavra pred lety nepsal clanky, ze ve hrach nejsou deti, pac developeri se toho proste boji, dnes by to nikdo neresil :-P
    • nejenom že jsou děti ve hrách hrozně otravné, ale řekl bych, že Vávra se chce vyhnout něčemu takovémuto
      https://www.youtube.com/watch?v=9TUCmEI4jME
      • Hele Drizzte,

        trochu off-topic, ale ted si davam v ramci cekani datadisku POE Witchera 1 znova. A rekl bych Tvoje preference nad W3 jsou z vetsi casti dane sentimentem. Souboje jsou fakt dost hrozne a to i s modem na jejich vylepseni. Vlastne klikas a cekas na vhodnou chvili az se objevi cerveny mecik. O nejakem uhybani nebo taktice pri vice protivnicich nelze vubec mluvit. O vyhybani se uderum protivnika uz vubec ne, protoze jejich hit je dan na zacatek animace. Navic kdyz se pokusis o uskok, tak se jedna o ruletu, jestli to postava provede, nebo se vyda uplne nekam jinam. Nejlepsi ovsem je, kdyz par protivniku omracim a kliknu na jednoho z nich a pak s hruzou sleduji, jak se postava rozbehne za jinym, ktery omraceny neni. Mezitim omraceni zmizi a tim se dostanes do klubka protivniku, kteri Te okamzite na tezkou obtiznost sejmou. Nasleduje samozrejme load.
        Takove drobnosti jako recyklace postav a prostredi se vubec neresi. Nemoznost preskakovat nejmensi plutek, neustale pobihani sem a zase zpet, hlavni pribeh, jen recyklat z knizky. Z W1 je proste videt, ze Polaci meli neskutecne maly budget. Ale i tak z toho se jim podarilo vykouzlit dobrou hru, ktera ale na W3 nema. W3 ma samozrejme spatnou alchymii a dost jinych chyb, ale minimalne souboje uz davaji smysl a kdyz si stahnes mod Better Combat Evolved 2.0,
        tak je tam sila znameni vyznamne omezena.
        • Normálně s Drizztem nesouhlasím skoro v ničem, ale Zaklínač 1 i podle mě má nejlepší příběh ze všech tří dílů. Rozhodně to není jen "recyklát" knížek.

          Jinak, pokud ti v soubojích naskakuje červený mečík, tak hraješ na nízkou obtížnost. Je to myšleno tak, že se to mačká podle ucha a to je pak o dost lepší i originálnější.
          • iSpirit
            nejlepší story asi dvojka, pak jednička, trojka poslední bez špetky originality a nějakého překvapeni.
        • jednička - nejlepší příběh a atmosféra
          dvojka - nejlepší kombat a znovuhratelnost (obsahuje 2 různé linie)
          trojka - je open-world
          ---
          možná ze mě mluví nostalgie, ale mě i ten kombat v jedničce bavil víc než ten ve trojce. Ano, mačkal jsi tlačítka na myši v určitých okamžicích, ale jak jsi investoval skilly, tak jsi měl nová a nová komba. Ve trojce jsi dělal kotouly, uhýbal. Dark Souls má 100x lepší kombat. Už jsem porazil Ornsteina a Smauga solo a melee (s uchigatanou bez buffů)
        • iSpirit
          všechny díly mají strašný combat. Tuhle hru nikdo nikdy nehrál kvůli combatu. Vždy to bylo o atmosféře a příběhu. Jednička má tu atmosféru nejlepší a obyčejný revenge story v jedničce taky funguje lépe než hledačka ve trojce.
      • Uz chapu, proc tam Dworkin tak nutne potrebuje deti *5*
        Asi je chtel rozsekat sekyrou a napichnout kopim, jinak se ta jeho posedlost detmi vysvetlit neda.
        • Asi sám cítíš, že jedinej, kdo tímhle příspěvkem něco ztratil, jsi ty sám. Svoji důstojnost.
          • Ted jsi me dostal slunicko, nejsem jediny, kdo si vsiml Te tvoji drobne iracionalni obsese.
            Staci si projit par stranek diskuze zpetne.
            • Pár tahů štětcem na správná místa a vybarvil ses dokonale, Samueli.
            • No tak, tady mame psychoanalytika Pepeho, ktery hatuje Vavru, protoze ma obsesi na snih. Viz. jeho post nize:
              "Ve stredoveku v zime byl sníh. 0/10 to bude nejhorší rpg a vavra je namyšlenej egoista protože sníh mel i Skyrim."
              Potom tady mame slunicko Dworkina, ktery hatuje Vavru, protoze ve hre nebudou deti. Viz. jeho posty nize.
              Co tak si trochu zahrat na Freuda, jestli u Pepeho, tam neni nejaky sexualni podtext v jeho potrebe snehu, nizkych teplot a lasce ke Skyrimu. Treba hral datadisk za upira, jen tak si poletoval krajinou a preferuval studene, hodne studene, ledove studene az smrtelne studene zeny, aby ho to sexualne bralo. Takovy tajny nekrofil. No a Dworkinova obsese detmi, a ze si hru nedokaze uzit, kdyz tam nebudou? Hm, ze by opet Freud odhalil tajneho pedaka?
              Takze kluci, ja muzu byt latentni psychopat diagnostikovany amaterskym psychoanalytikem, ale KC si chci zahrat a doufam, ze si ho uziju jako super RPG, ale pro Vas je ho skoda, Vas a Vase choutky totiz neuspokoji, protoze jste dvojka k pohledani - nekrous a pedak. Jen doufam, ze se nebude potulovat pobliz mych deti, aby to nespustilo, jak Pepe tvrdi to společensky nebezpečne chovani.
            • pro samuela:
              ty budeš asi latentni psychopat soude podle tvych prispevku a muže se stát že nejaký spošteč (udalost v tvem živote) spustí společensky nebezpečne chovani. treba ze začneš vraždit cikany nebo tak neco. pozor na to
            • Je pro tebe důležité vědět, do jaké škatulky mě strčit? Přináší ti to duševní úlevu? Tohle je moje tlupa, tohle je tvoje tlupa? Strčíme do škatulky a nemusíme dál řešit? Přijde ti to jako poctivý způsob, jak přistupovat k životu?
            • Hele slunicko,

              nevim jakou psychoanalyzu zkousis, ale ja jsem pomerne stastny. Mam 2 zdrave deti, hodnou zenu, dum, temer splacenou hypoteku a dobrou praci. Takze co vic si prat? Snad jen, aby idiotu v nasi vlasti ubylo.

              Takze dobrou noc a netrap se.
            • Je mi líto, že nejsi v životě doopravdy šťastný.
      • Hlavne aby se tam nedali zabijet kotata, to by nektery lidi neunesli.
        A hlavne aby tam nesli zabijet kravy, mohli by si stezovat hinduisti.
        A taky pandy musej bejt nesmrtelny, pak by si mohli stezovat cinani.
        Hlavne aby se tam nedal zapalit les, zeleni se Stropnickym by okamzite bili na poplach.
        A vesnicani tam nesmi jist veprovi a pit pivo, protoze pak by to nekupovali muslimove.
        Ve hre musi bejt 50% zen, jinak feministky udelaj petici na bojkot KCD
  • "Z nějakého, pro mě ne zcela pochopitelného důvodu, dnes drtivá většina mladých herců (a teď se vážně nechci nikoho dotknout) má elasťáky a jsou strašně emo. Což se projevuje tak, že když mají říct větu „Našel jsem klíče“ tak se u toho rozbrečí. A když jim řeknete aby to zahráli vesele, tak se rozbrečí znova. A to nepřeháním, tou větou skutečně začíná naše testovací scéna a skutečně se u ní drtivá většina tváří z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu jako že je nález klíčů ta největší tragédie. Já tedy nevidím problém v tom, že někdo nosí elasťáky a je emo, problém vidím v tom, že VŠICHNI nosí elasťáky a jsou emo. Což se projevuje tak a můžete si toho všimnout, že drsňáky v českých seriálech takřka výhradně hrají buď cizinci, nebo neherci a jsou strašně trapní. Mám pocit, že na filmových školách začali dělat něco hodně špatně (a to nejen v Čechách). V osmdesátých letech tam studovali i lidi jako Landa, nebo Matásek, protože i takoví herci jsou potřeba. Dnes je výhodnější zajít do posilovny a naučit kulturistu hrát, než se snažit najít chlapa mezi herci. Stejně tak mě fascinuje kolik herců má vadu řeči. Je to asi tak 10× víc než v normální populaci."
    • Tak to mě hodně pobavilo *1* Sedí to přesně.
    • To jsem potřeboval vědět, díky
  • Těším se, až někdo sepíše "60 důvodů, proč nenávidím Kingdom Come" :D
    • to musí počkat až po vydání hry. Ale kdyby sis to čekání chtěl ukrátit, tak ti můžu napsat 10 důvodů, proč Witcher 3 průměrná hra *4*
      • Je zajimave, jak rychle menis nazor. V jedne diskuzi jsi psal, ze je nadprumerna, ale neni to genialni hra. V jine diskuzi jsi psal, ze je to podprumerna hra (tam jsi obhajoval DS). Tady pises, ze W3 je prumerna hra. Co kdybys ses rozmyslel, a potom az zacal psat do diskuze.
        • já pořád konzistentně tvrdím, že ta hra je na 85%. To jest je nadprůměrná, ale myslím že rychle zapadne.
          • Ta konzistence ti nějak hapruje, v příspěvku výše jsi napsal "průměrná".
    • Pokud ty duvody budou relevantni, tak proc ne. Pokud se ozve moula, ktery napise, ze Kingdom come je srac*a, protoze:
      a) tam nejsou draci
      b) tam neni magie
      c) tam nejsou deti
      d) tam neni snih
      .. a pod.
      tak je to uchyl, a bylo by vhodne, aby odstranil svuj genofond z lidske populace, nejlepe nejakym zabavnym zpusobem, tak abysme se my ostatni mohli pobavit v Darwinovych cenach.
      • Pro mě je ú*hyl člověk, který druhému přeje smrt kvůli jinému názoru na počítačovou hru. A ještě navíc "zábavnou" smrt. Ale třeba jsi to nemyslel vážně a byl to jen hodně blbej vtip.

        Pokud v Kingdom Come nebudou děti, nebude to hra, která realisticky zobrazuje život ve středověku. Prostě nebude. Ani kdybyste se postavili na hlavu. Podotýkám, že to nic nevypovídá o tom, jestli to bude dobrá nebo špatná hra.

        EDIT: Jestli mě to totiž na té hře něco zajímá, tak je to právě historická věrnost. Virtuální skanzen vypiplanej do posledního detailu. Mrzí mě už to, že budou nerealistické lesy, ale dobře, čert to vem. Ale nedat tam děti, to je epickej fail, pokud se snažíš o realističnost. To je jak kdybys tam nedal křesťanství. Nebo kdyby tam měli parlamentní demokracii. Prostě to nejde. Chápu, že někomu je to jedno. Já mu to neberu.
        • Drahy Dworkine,

          pokud mas problem s chapanim psaneho textu, tak Ti to jeste jednou vysvetlim. Pokud se jedna o cloveka, ktery ma jiny nazor na Vavrovu hru, ktery je podlozeny relevantnimi argumenty, tak proc ne. V zadnem pripade mu smrt nepreji.
          Pokud se jedna o idi*ta, ktery jenom hatuje, v zivote nic sam neudelal, nic nedokazal, jenom parazituje na spolecnosti - tech je v ceske populaci pozehnane. A o jednoho takoveho cloveka mene nebo vice, to je mi proste u zadnice. Takovy prostacek, by ve stredoveku vysel ven za hradby, tam by mu bylo lito vlka, ze nema co zrat a ten by se o nej postaral. Ber to tak, lide se premnozili a nemaji zadneho prirozeneho nepritele a tak se v populaci vyskytuji lide, kteri by normalne neprezili.
          Na Darwinovych cenach nevidim nic spatneho. Ostatne uz jsme se skoro nominovali, kdyz jisti obcane rozkradali zeleznou konstrukci a zacali tak inteligentne odspoda tak, ze na spadla a par jich zabila. Je mi jich lito? Neni.
          • Já lidem, co hejtujou jakoukoliv hru, smrt nepřeju. Ty sis to hezky vymezil, aby se ti líp argumentovalo - najednou to nejsou jen lidi, co jim vadí sníh, ale zároveň jsou to paraziti a nic v životě nedokázali... ještě dodej, že určitě někoho zapíchli, aby jó bylo vidět, že jich nikomu nemusí být líto. Ach jo. Ten původní příspěvek je jasnej, tak se z něj aspoň nesnaž dělat něco jinýho.
            • Díky, že jsi nám ukázal svůj vnitřní svět. Budu o to vděčnější, že ten můj je mnohem lepší místo pro život.

              Mimochodem, to, že dal Vávra práci tolika lidem, je super. Nemyslel jsem, že budu muset něco takového psát, protože mi to přijde jako samozřejmost, ale protože to někteří evidentně potřebují, tak to budu psát explicitně. Kudos.
            • Hele kouzelne slunicko,
              nechces odjet pomahat nejakym uprchlikum?
              Vavra neco dokazal, dal desitky lidem praci na nekolik let, ma za sebou Mafii a snazi se povznest herni prumysl v Cechach tim, ze tady vytvori neco, co tady v Cechach predtim nikdo nedokazal. To je hodne respektu. A i kdyby se mu to nepovedlo, tak se o to aspon pokusil.
              Trolove na netu, kteri pouze hatujou, v zivote nic takoveho co Vavra nedokazali, za me muzou natahnout brka. Za par dni se jich na netu vyroji zase spousty.
              Jak rikam, kdyz budou kritizovat Vavrovu hru na zaklade rozumnych faktu, tak nic proti nim nemam. Ale tvrdit, ze je takova nebo makova pred jejim vydanim je na palici. A ty jestli chces kritizovat KC, kvuli tomu, ze tam nejsou draci, magie, deti atd. presto, ze to Vavra na zacatku rikal, tak jses moula a ja kvuli Tve pripadne sebevrazde truchlit nebudu. A pokud to udelas stejne kvalitne jako nekteri jini Tveho druhu v Darwinovych cenach, tak tim lip. Smich ostatnim lidem prodlouzi zivot.
          • Cili dworkin mel pravdu, jses uchy
            • Dik Pepe, dle urovne Tvych komentu se to da brat vyznamenani.
        • Tvoje posedlost detmi muze znamenat sexualni uchylku. A to je v CR trestne. Tak si radsi dej pozor. V USA uz by se na tebe povesili urady (CIA, NSA aFBI)
          • Ona nějaká úchylka může být trestná? I když není praktikována či vyřčena? Aha, pepe alá logika dementa. Radši už nic nepiš šašku, akorát se ztrapňuješ.
          • Jen ti dávám přátelskou radu. Sám se ti tím prošel...
          • Tak na tuhle úroveň za tebou fakt nesklouznu.
        • on nekde vavra rikal že to ma byt hra zobrazjici realisticky život ve stredoveku?
          puvodne jsem si myslel že jsi jeden z tech rozumnych a inteligentnich lidi tady, ale asi jsem se mylil, bohužel
          • Jsi posledních pár let spal někde v díře? Samozřejmě, že to má být hra zobrazující realistický život ve středověku. Investovali do toho neskutečně hodně času, energie a peněz.

            Já anonymy (nezaregistrované) nerozlišuju, je vás moc, nestíhám si vás zapamatovat.
      • je ti jasny že prispevek se snehem byla parodie na mistni kritiky?
  • Ten termín nemají šanci stihnout, všichni kdo se těšíte počítejte s odkladem.
    • Osobne s odkladem nemam problem, spis je to problem pro gamedevelopera, co se tyce financi. Pro hrace je lepsi, kdyz nejsou betatesteri.
      • delat hru 6 let, dat do toho desitky milionu korun,
        vedet jakej je skutecnej stav hry, oproti PR prezentaci
        to chce koule

        jedna vec je plnit si svy detsky herni sny a druha vec, je na tom vydelat, protoze delat hry je porad obchod. Lidi jako Rosa, Rabas to pochopili, Vavra se snad probere casem.
        • No, projekt management u takoveto hry a se specifickymi lidmi, kteri na tom delaji musi byt peklo. Osobne bych Vavru jako projektaka nechtel, protoze mam pocit, ze ztraci nadhled a resi veci, ktere by se mely prioritne resit pozdeji - viz. vymakane michani lektvaru. Ale jestli na tom Bakala nevydela, tak ja slzy ronit nebudu. Kazdopadne Vavra dal praci cele rade lidi na peknych par let a kdyby to nedopadlo - tak je to takova redistribuce bohatsvi ve spolecnosti.
          Za me jako hrace je dulezite, aby hra vubec vysla a byla v pouzitelnem stavu. A pokud vyvinou 90% mechanik hry, ktere budou moci vyuzit v dalsich actech, jen dobre.
  • Jak psal Vavra u sebe na fb:
    " Mafii jsem vymyslel já, HD vymyslelo pět lidí, Vietcong Zdenek Mezihorak, Mafinger to je Čížek a Rabas, Bohemka to byl Bocan, Španělé, Buchta a Hall no a pak je tu Dvorský a Rosa. To jsou tvůrci úspěšných českých her. Bez nich by tu posledních 20 let nic nebylo a to jsem myslel tím co jsem řekl."
    :-D :-D
    Za sebe mohu rict, ze jako gamedeveloper tuhle prednasku rad obejdu (vydrzel jsem par minut). To vousaty tululum koncentrovany deb*lity mi popravde nikdy nijak zadnej obzor nerozsirilo :-D (a ze prednasky gamedeveloperu indie posloucham rad).
    • a jakou hru jsi udelal ty?
      • popravde zadnou. Vetsinou ji delal cely team. Ale shipnutych jich mam sedm :-D

        Toz teda drzim palce. Jemu, vam, i Santa Clausovi, no... :-P
        • aha takže nula co do her modeluje modely a dela na hrach co nikdo nezna a nehraje
          • Nemyslim, ale asi to tak bude, no *1*
            • ps: jeste ti to vysvetlim po lopate (kdyz nepomuze tohle, jeste si presednout, pac si na necem sedis). Ikdyz mas team tri lidi, nikdy tu hru nevymysli jeden clovek. Programator prijde s technickym resenim, ktere dela hru tim cim je (napr. tech reseni cover systemu, AI, strelbu, melee). Level designer prijde s levelem a placeholdery (cimz ti definuje svet jak jej vnimas prostorove a scripty ktere delaji hratelnost). Grafik ti prijde s unikatnim stylem, ktery lahodi oku (v lepsim pripade) a zanecha v tobe dojem super visualniho zazitku. Animator ti nabidne pohyb a nemusi se jednat jen o pohyb postav ci predmetu. Atd... Rict, ze ti lide do hry nic neprinesli je nejenze egoisticke, ale i stup*dni. At mas sebelepsi predstavu, lide kteri s tebou delaji ti pomahaji napad realizovat a nikdy ta hra neni jakou si ji predstavujes, vetsinou je takova, jakou ji ti lide udelaji a jejich usili ji dela z ni dela unikum, ktere je. Cim vic mas zkusenosti, tim vic si tech lidi popravde vazis.

              Lidi, kteri v cechach delaji hry, nebo se podileji aktivne na vyvoji cizich znacek nemalou mirou, neni malo, jak on tvrdi ;-) Jen si lidi nepotrebuji machat ego v mediich, kamaradickovat se nejvyhlasenejsi hlasnou troubou v cechach, nesnazi se byt co nejvic videt v ceskych mediich a vetsina ma NDA (smlouva o mlcenlivosti), coz je standard.
    • A on snad kecal? Mafii "vymyslel" někdo jiný? Další hry také?
      Když pominu to, že na tom makalo hodně lidí tak nositel myšlenky je obvykle jeden člověk. Zde Vávra, jinde někdo jiný....Tak to je.

      A popřít úspěch a kvalitu her o kterých psal, snad nechceš. I jejich dopad na ČR. Bez těch her by zde byly menší hry a zdaleka by se ČR tak neprosadila.

      Jestli jsi gamedeveloper, tak máš šanci to změnit a lidi rádi počkají na tvojí celosvětově známou hru. Přeji hodně, zdaru.
      Nebo jestli když někdo se přihlásí k úspěchu tak je snad arogantní? Ten co dělal BlackHole se také přihlásil a dokonce našel nějakou chybu v gamemakeru a k tomu se také přihlásil. Normální.
    • Já game developer nejsem, ale přijde mi, že řeší problémy, které zbytek světa už dávno vyřešil, a tváří se u toho, jak kdyby objevoval Ameriku. Jestli byl v publiku někdo z CD Projekt RED, tak se musel celou dobu uculovat. V Zaklínači na ty problémy nejen narazili, ale taky je vyřešili a svoji hru vydali a skvěle se prodává. Pak přijde Vávra a začne s očima navrch hlavy, tajemnej jak ho*no v trávě, vyprávět cosi o tom, že kamera by měla respektovat, které postavy se spolu zrovna baví.

      Nicméně jeho přednášky mě stejně baví a rád se na ně dívám. Taky ho rád čtu v LEVELu. Umí své názory dobře formulovat a nebojí se tnout do citlivého tématu.
      • když se tak koukám na herní nabídku, tak myslím že vetšina her nereší ani tyhle základní veci. kolikrát čtu v recenzi že kamera blbne pri dialozích...
        A že tech vetvenejch dialogu v Zaklínači bylo co...
        Sry ale mluví z tebe jen negativita a zašť vuči vavrovi
        • Jistě, a proto kupuju každej měsíc LEVEL, kde jeho článek patří vždy mezi ty nejlepší. *7* Pro tvoji informaci, pokud Kingdom Come vyjde a nebude rozbitá, tak si ji koupím. Teď si lámej hlavu, jak je to možný, když se mnou cloumá zášť vůči Vávrovi, trumbero.
      • iSpirit
        CDP? Witcher 3 má problému až moc jak v bugách, tak v technické stránce, tak v animaních a i v kameře. Navíc rozpočet CDP je úplně někde jinde než u Vávry. Naprosto mimo přirovnaní.
        • ehm, ty vůbec nemáš představu, kolik peněz do projektu investoval Bakala.
          • iSpirit
            kolik? jenom 40 milionů dolarů padlo na reklamu pro W3, podobná částka na hru. Takže kolik dal Bakala?

            Celkový rozpočet byl $81 milionů u Zaklínače 3. Takže opravdu to chcete srovnávat s Vávrovou hrou?
      • Zaklínač je venku třičtvrtě roku a pochybuji , že podobné problémy Vávra řeší na poslední chvíli. Do té doby by musel mít věšteckou kouli a navíc, k čemu by mu to bylo? To jako kontaktuje CD projekt: Ahoj, vidím že jste úspěšně vyřešili to co my ještě ne. Pošlete svoje know-how. Díky...
        • No ale na reseni tech zminovanych problemu nepotrebuje vesteckou kouli ani stroj casu.

          Na to si staci pustit prakticky libovolny titul ve 3d, ve kterem jsou dialogy. Tzn. desitky, mozna stovky her za poslednich... pet? osm? deset? let.

          Budu se opakovat, KC:D i Vavrovi fandim, ale zcela a uplne chapu prispevky Dworkina. Z tech "problemu", ktere byly Vavrou tady nebo driv prezentovane jako ta uskali, ktera museli prekonat - kamera, prubeh okoli pri dialogu, psani rozvetvenych dialogu... - jich hrozne moc pusobi jako objevovani Ameriky.

          Pritom v KC:D urcite a zcela jiste jsou veci, o kterych by se skutecne dalo psat a mluvit jako inovacich, jako o vecech, jejichz reseni skutecne bude nove, elegantni, zajimave. Viz treba jejich drivejsi povidani o snaze simulovat stredoveky zivot, AI, reakce NPC a tak. Nebo z meho pohledu treba realisticky boj, o tom bych si rad poslechl vice.

          Ale ne, misto toho se zkoumaji hluboke metafyzicke dopady toho, jak udelat ve 3d hre dialog postav... V roce 2016.
          • No, a ja bych rekl, ze kecy. Reseni, ktere nabizi jakykoliv titul ve vetvenych dialozich ve 3d za posledni par let, stoji vetsinou za houby. Jediny titul z RPG, ktere jsem hral, a mel jak takz poresene dialogy, ale ve velmi omezene forme byl Z2. Trojka byla dost na ustupu, protoze ji rozfrcali na obrovske mapy. Bethesda se Skyrimem nebo F4 je o nicem.
        • Nerozumíš. Problém není v tom, že to každý vývojář řeší sám. Problém je v tom, že se z toho dělá žhavá novinka, zatímco ten problém je známý řadu let a taky je řadu let v mnoha hrách úspěšně vyřešený. To samé s během času během rozhovorů, to samé s během času, pokud je potřeba, aby se quest odehrával v konkrétní denní či noční dobu, atd. atd. apod. Od přednášky na GDS bych čekal ne to, že se upozorní na problémy, které všichni znají, protože posledních patnáct let nespali pod kamenem, ale že se půjde víc do hloubky. Zatím jsem se dočkal toho, že vykulený Vávra pořád dokola opakuje "tak jsme to zkusili udělat a vono problém...".
          • Vyresene? Ty jo, jestli pocitas, ze reseni je to, co nam Bethesda serviruje pravidelne v novem kabate co cca 3 roky, tak potes panbuh. Uvidime, co se z Kingdome Come vyklube, ale ja osobne se dost tesim. A i kdyz act1 nebude uplne vymazleny, tak tim, ze budou mit 90% nastroju vyvinuto, tak se budou moci soustredit na samotny act2 a dodat tam veci, ktere v actu 1 chybet budou - napr. ty deti.
          • Pak by asi nemohl mluvit o ničem, protože většinu někdo již vyřešil *15*
            Pro lidi na gds to je zajímavý. Lepší jak aby šli někam do USA poslouchali jak tohle někde řešil...Navíc pro jiné podmínky!


            Do toho to, že "tohle" někdo vyřeši,l tak to se nerovná, že to pustil ven. Proto to každý řeší vždy znova a proto se tak hledají lidé, kteří makali ve firmě, kde to řešili a platí je královsky. Kdyby to bylo jak píšeš, tak dnes jak dělají soukromé firmy rakety, tak to udělají ihned dobře, protože se prostě zeptají nasa *15*

            Já, nevím co by tam podle tebe měl říkat? Popisuje jak to je ve WH. Narazil na problém a řešili to. To měl jako říci. Narazili jsme na problém a neřešili to? Nebo jak? Však ostatní studia tohle nesdílí anebo jejich řešení není vhodné pro WH. Však to bylo u Mafie stejné, jen se to tak nepsalo když to dělali v utajení a ne skoro veřejně.

            K tomu, že to zkoušení a problém... Jak se zde již psalo. Řadu věcí dělají nově a proto pokus omyl. Nedělají druhou hru stejného typu. Třeba to nové FC. Tam vidíš jak to je stejné vs FC3. Tam věřím, že to řeší minimum. I když řekneš, že systém oblékání měl morrowind, tak je to pořád jiný. Aby to bylo jak píšeš, tak by někdo musel řešit oblékání, realisticky v CryEnginu a ještě stylem jak to mají....Vidíš to moc jednoduše. I menší rozdíl = v programování problém a musíš to řešit klidně pokus omyl. A znovu říkám, dělají to hodně odlišně. Ani zaklínač to tak nemá. Mrkni na první přednášku od Vávry. Tam to říká co tam má být.
          • Vzdyt to Vavra vyhlasoval uz davno predtim, ze si tim vsim chce projit sam a problemy resit sam. Spoustu lidi, kteri by se o to ani nezajimali, se na to podivaji prave proto, ze to chteji slyset od nej. Ze to nekdo uz nekde resil jeste neznamena, ze to vyresil jak nejlip to slo.
          • Lip bych to nerekl!

            Na KC:D se tesim a Vavru si vzdycky rad poslechnu, ale pravidelne si u nekterych veci, ktere rika, tukam na celo: "Vzdyt ale to neni nic noveho, vzdyt tohle uz nekde je, vzdyt tohle uz prece nekdo nekde resil?"

            Psaci nastroj na vetvene dialogy, kamery pri rozhovorech, dynamicka hudba... tohle jsou veci kdo vi kolik let stare! Vzdyt to jsou dokonce jedny z nejzakladnejsich prvku (hlavne ty prvni dva teda) her, predevsim pak RPG! A z Vavrovych slov ma clovek nekdy pocit, jako by to byl nejaky neobjeveny kontinent...

            Jasne, urcite je mozne, ze pristup Warhorse k reseni tech veci je novatorsky a lepsi nez driv. Ale to se nedozvime - dozvidame se pouze, ze je to problem, je to orisek, je to neco, co musi resit a delat a pripravovat... akorat ze to stejne uz resily desitky lidi pred nimi.

            Fakt jsem z toho koilkrat dost zmateny a bohuzel to trochu priliva oleje do toho skarohlidskeho ohne, ze mozna je Vavra trochu zahledeny do sebe. Pritom je to zcela zbytecne, v mnoha ohledech KC:D urcite inovativni a zvlastni a jedinecny titul je a bude, tak proc se tocit na vyse zminenem znovuobjevovani Ameriky?
    • můžeš hodit odkaz na ten FB příspěvek?
      • si precti jeho reakce, jak propira toho slovaka, kterej mu zkritizoval KC
    • Btw: par jeho prednasek za sebou mam... Dodnes mi z toho i po tech letech drkotaji zuby :-D
  • iSpirit
    snad se hra povede!
  • Nepřející škarohlídi opět na scéně, jak vidím...
  • Na to,že dělají nové věci tak ty problémy se dali čekat. Jako u mafie. Jako u bethesda prvních her....to, že to nesekaji jako ubi ac je snad jasné. Tam dělají stejné hry dokola a pak to jde jinak. Když dělali první ac, také to bylo problematické. Jen to veřejnost neviděla jako zde. Stejně to má starcizen

    Ze, tam nejsou děti je blby a snad budou v dalším aktu.

    Není to sandbox kde je nějaký příběh jako u skyrymu a posledního dragon age...tak co zde chcete stavět dům a další divnosti.

    Jestli to na games nedostane maximální hodnocení, tak to bude konec internetu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit