Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak, trošku pridám do mlyna *3* ..výborná recenzia ktorá presne vystihuje hru!ako občasný hráč nezasiahnutý predchádzajúcimi GR ani MW - sice odohrané, ale nezaujalo, BF - odohrané, singl nezaujal, multi chvíľu bavil, má táto hra veeelmi príjemne prekvapila..nič som od toho neočakával, a výborne som sa bavil...AI super, ako sa píše v recke jedna z naj. AI spolubojovníkov..rambo štýl Vám tu nepomože, hi-tech hračky sú nutnosť a trošku aj taktiky...grafika na x-ko priemerná, cut scény otasné..zvuky super..som zvedavý na PC verziu a DX 11..hrateľnosť - recenzia, to modovanie zbraní som bohvie ako nevyužíval, skôr mi to liezlo na nervy hra vám v brífíngu aj tak vyberie naj zbraň pre danú misiu a zbytočne to meniť *4* a ešte jedno plus 12 hod. pre mna super zábavy, čo je pri dnešných hrách luxus *4* takže na koniec, zaslúžená 8.
    • Mechwarrior_bw
      k tej AI a tejto vete v recenzii "AI parťáků je jedna z nejlepších, jakou jsem ve střílečkách zažil. Umí se krýt, neblbne pathfinding, ví kam střílí."

      len toľko : akoby to mohlo blbnúť, keď sú ich presuny a zaujímanie pozícií z väčšej časti dopredu naplánované a predscriptované autormi hry ? :) .., hráč im preto ani nemôže prikázať aby sa posunuly o pár metrov ďalej na 100x lepšiu pozíciu. Sry ale sú to skôr dobré loutky na špagátikoch ako dobrá AI.
      • ales.smutny
        No to prave neni predscriptovane. Oni musi v kazdem momentu reagovat na zmeny situace hracem. Na to kudy jdu ja, koho jsem zameril, komu jsem dal za cil ktereho protivnika, jestli lezim na zemi a chcipu...:)

        Jednu sekvenci jsem hral trikrat a pokazde AI vzala jiny pristup, jednou me prijemne prekvapila, ze na vzdaleny cil vylezl vojak skrz dum do okna, dalsi obesel budovu a cekal. Jednu lajnu nemaji, je videt, jak ma program k dipozici spoustu reakci.
        • Mechwarrior_bw
          ale je to všetko predscriptované človeče, pozície sa iba menia podla tvojej polohy, na rovnakom mieste zvolia vždy rovnakú pozicíu rovnakým spôsobom, to že majú podla situácie na výber z 2-3 možných variant na tom nič nemení. Keby si otvoril editor, natiahol do neho niektorú z máp tak by si tam videl stovky nodov po ktorých sa pohybujú a ktoré sa aktivujú podla tvojej polohy. Nehovoriac o on-rails pasážach typu cod http://goo.gl/np5JV kde je to scriptami prešpikované odhora nadol.
          • A to, že si několikrát dohrál FC, HL a Fear, z tebe jako dělá odborníka na umělou inteligenci ve hrách? Nebo co si tím chtěl říct? *7*
            • Mechwarrior_bw
              skús si to prečítať ešte raz
          • ok...hral si to už?a nikto ťa tu nepoučuje, to sa práveže ty tu snažíš silou mocou presadiť svoj názor, samozrejme z tvojho pohľadu ten jediný správny a najlepší, že ta hra je blbosť lebo som to videl na youtube /ak si to hral tak sorry, názor ti neberiem/ tiež už mám niečo odohraté, takže mi tiež nemusíš vysvetľovať ako funguje AI a najmä v posledných hrách ako CD:MW A BF..a ani v takom GR:AW *3* ..už vážne end..je to stále dookola, niekomu sa páči niekomu nie *3*
            • Mechwarrior_bw
              neviem prečo ten tón, nikde nepíšem, že je tá hra blbosť alebo že môj názor je jediný správny ... takže klídek *3*
          • ok človeče *4* možno je to script, ale urobený véééééľmi dobre..ak si to zahráš uvidíš ten rozdiel medzi scriptami v CoD, BF a iných hrách...parťáci ti tu fakt pomáhajú, nie sú len do počtu aby si nebežal vpred sám ako napr. v CoD..ak sú to scripty tak sú jedny z naj čo som v takýchto TPS a aj FPS videl..ale je to len moj názor..hra bavila, pre mňa príjemné prekvapenie...end
          • ales.smutny
            AI obecně se skládá z řetězce skriptovaných reakcí. To není nic nového pod sluncem. Umělá inteligence není inteligence, je to jen série řešení, které programátoři postavám dají.

            A já říkám, že tady je spektrum opravdu hodně, hodně široké. Nic víc současná AI není, odlišuje se to jen rozložitostí stromu a řetězce možností, jíž mají NPC k dispozici. A zrovna tady je to hodně široký a rozložitý strom a komplexní řetězce. Plus je to programátorsky skvěle odladěné, AI nedělá kiksy jako u spousty jiných.
            • Mechwarrior_bw
              autosugescia je potvora :)
            • ales.smutny
              "alebo si AI dokáže sama vyhladávať pozície a sama reagovať na vzniknuté situácie, napr. tým že bude svojvolne meniť možné pozície v rôznych časových intervaloch podla pozícií protivníka a vždy to vyzerá inak"

              A o tomhle mluvím ;)
            • Mechwarrior_bw
              nemusíš ma poučovať o AI, v HL1-2, feare, fc, crysis som na nej zabil pekných pár týždňou života v editoroch... ono je trochu rozdiel keď AI donúti k určitej činnosti tebou nevedomky aktivovaný nod alebo si AI dokáže sama vyhladávať pozície a sama reagovať na vzniknuté situácie, napr. tým že bude svojvolne meniť možné pozície v rôznych časových intervaloch podla pozícií protivníka a vždy to vyzerá inak. Ale v dobe keď sú hráči schopní označiť scénku v ingame animácii za geniálnu AI ma už neprekvapuje nič. OK nebudem sa tu zbytočne hádať, ak je to podľa teba dobrá AI tak budiž.
            • ales.smutny
              Já na mýtus "normal na konzoli, růžová zahrada na PC" nevěřím, vzniká to většinou ze strany lidí, kteří vlastně ani gamepad moc neznají, neumí s ním apod. Už jsem "pár" multiplatform her na obém hrál a ačkoliv je odklikávání soupeřů jednodušší, není to tak markantní rozdíl, aby pohřbil systém hry. A vždycky je tu nejvyšší obtížnost, že ;)
            • Cypri
              Super. Takže teď řeším poslední otázku. Nebude to moc lehký na tom PC?
              Já se stále bojím že to bude prostě procházka napříč mapama. To je můj největší strašák - vzhledem k tomu kolik to stojí.
      • ešte by som doplnil.. nemotajú sa ti pre chlavňou, dokážu efektívne pomáhať a oživovať ak to schytáš..a pozície si nájdu fakt vždy dobré *3* takže neriešiš kde ich poslať...
  • Kouknul jsem se na videa z postupu hrou a, vážení, tohle je snad ještě hroší než novodobé zabité Rainbow Six. Panďuláci tu pobíhají nekrytí mezi střelami, kupují jich klidně celý pytel a stejně se za rohem nadechnou, oklepou a jedou dál. To je naprosto.. až zrůdné. Normální Call of Duty, tohle nemá s GR nic společného, to je čirý Serious Sam *9*
    • no a? je to jen hra. delate jak kdyby advanced warfighter byl kdovijak uspesny a mel širokou zakladnu fanoušku. skoro nikdo to nehrál a všichni pcňkari zavideli konzolistum jejich verzi. tak se poučili a ja jsem spokojenej.
      • Zavideli, to si me rozsekal. *2*
      • Cypri
        Hej co vsechno je v ty konzolovy verzi oproti ty PC verzi jiny v tom AW?? jako ja ted nedavno koupil obe hry na steamu ve slevě a tohle mě dost zaráží...
        Proč mám jinou hru se stejným nazvem teda??
        To fakt nechápu, co to je za joke od UBI sakra??
        • Jednoduchy PC verzi delali GRIN a byla z pohledu prvni osoby, takze u me dobry. Tohle pusobi jako third person konkurence pro Black Ops 2 napric platformami. Bohuzel. *13*
      • AW byl saka odklon, ale oproti tomuhle se tomu ještě dalo jakž takž GR říkat. Tohle je ale mimo i herní realitu, standardní masová střílečka bez spojistosti s GR, nutností být nepozorován, pečlivě plánovat za běhu a jedna dvě kulky = KIA.
        Mimochodem, kde mluvím o široké fanouškovské základně? Navíc, když to nikdo nehrál a byl to supr propadák, nemyslím, že by ve značce dál pokračovali. A PCčkářskou závist konzolistům ani komentovat raději nebudu :)

        PS: 3rd person u GR ... *1*
  • Jsem jedinej komu v recenzích chybí screenshoty přímo ze hry ? Třeba takový, který by se vázaly k textu ?
    • Ten problem tu vidavat castejsie.. a popravde mam casto pochybnosti ze tu hru autor vobec hral ked tam su same trailer a ine screenshots....
      • Problém bude asi spíš se snímáním screenů na konzoli...
        • To problém není, je na to jak software tak hardware
          • sleepless
            Ani jedno zatim nemame, natipane screenshoty jsou u PC recenzi vzdy, pokud se nevyskytne nejaky problem mezi hrou a programem.
            • Díky za reakci :) Určitě by to nebylo na škodu, screeny přímo ze hra mají mnohem větší vypovídací hodnotu než reklamní obrázky...
  • btw nevite proč musí byt v konzolovkach pres pul obrazovky zada vaseho avatara? jeste navic v strilecce. alespon bych to dal jako možnost se prepnou do fps *7*
    • A možnáí právě proto je to 3rd person akce *3*
      • Mechwarrior_bw
        gratulujem k fantastickému poznatku ... otázka ale znie prečo to v minulosti išlo a dnes už nie.
        • I přes ten sarkasmus děkuji :D To je celkově problém dnešních her, která hra se drží původního konceptu ? Opravdu jich moc nebude, všechno se zjednodušuje a dobrou hru s konceptem původních dílů aby si pohledal, jak dopadl Dirt, Splinter Cell, Resident Evil a další a další, všechny prošly obrovskou změnou, ale proč když původní koncepty sklízely takový úspěch ?
          • Pretože v tej dobe neboli majoritnou časťou hráčov vyžraní leniví tlstoprdi, ktorým sa nechce pri hre trochu snažiť, či nebodaj premýšlať *15*
  • Cypri
    Nevim jestli jsem to v článku přehlédl, ale jsou na výběr obtížnosti prosim?
    • ales.smutny
      Jojo, jsou, tradičně tři.
      • Cypri
        Díky. A s jakou obtížností byla hrána vůbec hra když se recenzovalo?
        Já totiž vím, že normal obtížnosti jsou u multiplatformových her na PC až moc lehký. Asi je to daný tím že s myškou má prostě člověk lepší reakční dobu. Zatím mě to láká. Je nutnost tam být stále online i když chci hrát singl? To jsou taky věci co mě zajímají.
        Jinak teda díky.
        • Mechwarrior_bw
          veteran : http://goo.gl/VY9nk *1*
          • ales.smutny
            Hmm, tohle mi skoro příjde jako ta nejlehčí, podle počtu zásahů, které vydrží, než se mu vůbec začne zatmívat obraz. Ale ruku do ohně za to nedám, já tyhle pasáže prošel plížením a potichu...:) Ale jak říkám, vydrží toho podezřele hodně, já už při takové náloži ležel :)
            • ales.smutny
              Je napsan i support PS Move, ale bude to asi stejne uzitecne :)
            • Cypri
              hele a ten kinect (to ovladani gesty či co to je) to bude jen u Xboxu kinect, nebo to pujde i u PS3 na ten jejich Move co oni maj. V těch konzolich se nevyznám tak mě nebijte *1*
        • ales.smutny
          Hrál jsem to klasicky na normal (no, tady je Veteran myslím), jako všechny recenzované hry. Online pro kampaň není třeba být, tedy alespoň co vím, přiznám se, že odpojovat WiFinu mne kvůli tomu nenapadlo :) Ale tohle DRM by nemělo pro konzole moc smyslu.
  • Cosi
    První Ghost Recon Adwance Warfighter jsem bohužel nedohrál, v mém případě fungovala komunikace tak na půl. Některé příkazy vojáci splnili, ale třeba na příkaz k přesunu na místo, při pohledu z vlastních očí, voják vůbec nereagoval. Při použití mapy ano, ale na delší vzdálenost se rozhodl jít opakovaně oklikou a tudíž územím plným vojáků. Zkoušel jsem to nainstalovat i u kamarádova PC a zkusit to po Lance. Jemu v singlu fungovalo všechno, ale mě i po opakované reinstalaci ne. A to jsem měl opachovanou hru z Levelu, a podle názorů na fórech jsem nebyl jediný. Což neznamená, že pokud hra vyjde a já budu mít peníz, rád si jí po této recenzi koupím. (Nebo až bude ve slevě)

    Ta: "synchronní střelba, při níž nacvakáte cíle a pak se třemi kolegy sundáte čtyři protivníky jedinou salvou." Byla už používána u R6: Las Vegas, a fungovala ta, taky parádně. Tam mi mimochodem vše fungovalo jak mělo.
  • must have. bez debaty. kdo není fanouek serie at tahne nekam *3* už se nemuzu dockat az to vyjde na pc
    • Mám takový tušení, že zrovna fanoušci série z toho moc nadšený nebudou...
      • Mechwarrior_bw
        ja ti neviem, táto séria sa postupne s každým dielom už tak moc odklonila od pôvodnej myšlienky, že jej dnešná fanúškovská základna vyzerá úplne inak a má skôr bližšie k hrám typu MW ... takže imho páčiť sa im to určite bude *3*
        • Na GRAWy se hodně nadávalo, ale pořád si zachovaly dost taktiky a volnosti. Co jsem četl na pár cizích fórech, tak většina fandů GR (a to i těch, kterejm nevadil GRAW), je z tohohle dost znechucená, protože v kampani nemáš možnost nijak pořádně velet společníkům a ještě je to občas prošpikovaný pasážema, co jsou doslova a do písmene on-rails, oproti kterejm je i CoD sandbox.
          • Mechwarrior_bw
            tie "on-rails" pasáže vyzerajú fakt strašne http://goo.gl/np5JV
            • lol, to vyzerá fakt otrasne :D
            • Cypri
              lol to co je za fóry???
          • Cypri
            ooooooooooo whaaat? :D
            Ono tam nejde velet??
            Tak to je konec :D
            Tak to ne, to neni Ghost Recon :D
            Tak je to jasny do tohohle nejdu.
            • Mimochodem, tohle jsou dojmy jednoho dlouholetýho fandy GR (dokonce zmíněnýho v titulcích:-D)
              http://forums.ubi.com/showthread.php/676335-Ghost-Recon-Future-Soldier-feedback-Do-Not-Post-Spoilers!?p=8339395&viewfull=1#post8339395
            • Prej nejde ovládat přímo pohyb tvejch parťáků, maximálně jim můžeš zadávat ty cíle na synchronizovaný střílení. Přičemž to prej občas vedek nasrávacím situacím, že ti tvrdí, jak ze současný pozice nemůžou střílet, a ty je nemůžeš nijak nakomandovat do pozice lepší.
          • tak tohle me ted prekvapilo, tam nepujde velet? *8* to byl prece typickej znak pro tuhle serii *9* ale zas tam bude co-op
        • ja ti nevim jestli se advanced warfighter až tak odklonil od prvniho ghost recon, podle me ne. ja to neberu jako simulator, pokud to bude fungovat a bude to zabavne, proč ne. treba advanced warfighter me moc nebavil (ale to zas melo jine duvody ktere zde nechci rozebirat)
    • Ringwraith
      Tak než to vyjde si dáš nějaký matche v CoDu a jsi ok, ne?
  • Hmm..váham, veľmi váham, videl som pár video recenzií a popozeral som si pár gameplay videí , no stále nie som presvedčený či si to predobjednať pre PC...
    • Keyz
      Kdyby tohle slyšel borec Jack O'Hara kterého máš v profilu tak by kroutil hlavou :) Takovej borec z pořádný hry by nechápal jak vůbec můžeš uvažovat o něčem takovém :)
      • haha, vidím že si pamätáš staré dobré commandos :)
        no neviem či sa oplatí investovať, lebo momentálne idem kupovať zberateľskú max payne 3 spolu s rockstar pass, asi zainvestujem aj do battlefield premium a tým pádom mi chechtáky na túto hru asi neostanú , no každopádne dám tomu čas a uvidíme :)
        • Keyz
          Je zase pravda,že kdyby měl člověk soudil podle Jack O'Hary tak by dnes nemohl hrát nic :)
      • Odulin
        *1*
    • cool story
      • bro

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit