Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pecka recenze. Tomu říkám novinářská práce na úrovni.
  • ja som veru cakal trosku viac od gta5. fastfoody ziadne, do obchodov sa neda dostat su to akurat textury. obchod som vykradol iba jeden a dalsie som hladal marne kde by som mohol so zbranou v ruke ziskat peniaze z kasy.vsetko co je v tejto gta uz bolo len pridali misie navyse. nic ma neprekvapilo. postupnost pribehu v gta 4 sa mi pacila viac. tu som vsetko dostal od zaciatku. necitim tu chut sediet spoznavat a precitovat atmosferu mesta. ajajaj cakal som viac. mysel som si ze to bude pecka po kazdej strane.
    • Tak toto by mohli poriesit mody na PC, myslim ze volne obchody/banky by na prepadavacky v takejto hre neboli marne
      • DieslNikolas
        Ale chápeš? Na co si kupovat hru, do který "musim" dávat módy. Chci si koupit kvalitní kus, když to stojí takový prachy a ne jen další (jak je psáno výše) kopii něčeho. Hrůza jak v tejhle době málokdo vymyslí sám něco fakt zajímavého, to je Nespoutaný Django - to je mimochodem x desítek let starej film (REMAKE), to samý EVIL DEAD, dál - hra - Resident evil (recyklace starý hry + dnešní klišé + aby to nevypadalo blbě tak tam nedají pořadové číslo 7 nebo kolik, ale nějaký krásný název), nebo třeba AC série (měla to být trilogie a kolik je teď dílů? Nevím přesně ale asi víc než šest? To není moc trilogie) Takhle můžu pokračovat, chápu že je to o penězích, ale sliby chyby a hov*o z toho.. Věřte nevěřte nakonec jsem skončil emulací rozličných konzolí (SNES, SEGA, PSX, N64, ...) a baví mě to víc než dnešní klišé =) --- SORRY ZA SPAM =)
    • Jack1947
      Pro tebe tu hru , teday urcite nevyvijely. A co benzinky ty jsi ani nehledal co.
      • hram to kratko bo popri praci sa ani stale neda. ale vsade pisali 10 recenzie tak ja ze ma to polozi ked to zapnem ale cakalo ma vsetko co som uz hral videl prezil. ja si volnost nepredstavujem iba v lietani a jazdeni na aute a... ale ved mozno ma este najvacsia prekvapenie len caka.
        • Jack1947
          Tak si nepochopil puvodni zamer, nevim . Ja to beru s pohledu dnesni dostupne technologie a tak si myslim ze to je jeste kapanek vic nez se ocekavalo. Nebo si narocny vzpomen na GTA SA, ja vim fura let. Princip u zabavy ale zusatal stejny a tady byl vylepsen ano nehral. A vznasis uz ted namitky takto teprve poradne zapar (15-30hodin) a az pak muzes vznaset nejakou kritiku. *3*
          • Já mám za sebou přes 60 hodin hraní a s názorem fidelwina se shodnu.
            Zábavné to je, nepopírám, ale 10/10 za kopii kopie ? No nevím
          • ved vravim ze som mozno zbytocne narocny. vykradnuta uz 4 benzinka, dik za radu. skoda ze len 40 dolarov cca na kazdej. a pes a prechadzky a to utocenie na koho zameriam. nic nejdem uz pisat idem hrat.
  • Hra je to paradni, ale bohuzel chovani aut a jejich fyzika je strasna oproti IV :(
    • Dik auta v GTA 4 vubec nedrzeli na silnici, strasne se houpali a vubec ale vubec nebrzdili. V petce se podle me auta chovaj mnohem lepe.
    • Po aktualizacích se auta chovají trochu lépe, na fyziku ze 4ky to ale pořád nemá :) Ta byla fakt parádní :)
    • V GTA IV nebyla dokonalá, ale máš pravdu mě osobně to přijde horší.
  • frag.ment
    Včera večer jsem to konečně pořádně zahrál a bavil jsem se dobře při plnění misí (ve městě sem se vyřádil už párkrát předtím, jen tak abych se pobavil a podíval se, co všechno jde dělat). Ale zasekl jsem se na závodu 6ti aut, které jsem dostal za úkol vyhrát s Franklinem. Nevím, jestli jsem tak levej, ale prostě mi připadá, že to nejde vyhrát. Jel jsem to už asi 30x a pořád nic. Když už jsem to měl dobře rozjetý, tak se vždycky ze zadu (mimochodem AI auta pěkně podvádí, když se za vámi vybourají tak i tak jsou vám za vteřinu z ničeho nic zase za zadkem) přiřítil nějakej závodník a vytlačil mě do sloupu nebo do stromu.. Strávil jsem u toho závodu bez keců asi 3 hodiny, než jsem hodil ovladač do zdi a raději to vypl. Měl s tím někdo taky takovej problém, nebo prostě neumím řídit? Je fakt, že s ovladačem se pořád hodně peru (odkojený PCčkář), ale tohle už mi připadá moc. Ale na druhou stranu je mi líto misi přeskočit, to je pod mou úroveň :-)
    • Ja to vyhral s timhle vcelku bez problemu - http://gta.wikia.com/Ruiner

      Chtelo to par strkacek ale asi patej nebo sestej pokus a bylo to tam.
    • Jde to vyhrát i bez pomůcek, asi deset pokusů mi to trvalo než jsem si zapamatoval tu trať a pak už to jde snadno.
      • frag.ment
        A jel jsi s tím origoš bílým Franklinovým autem, nebo si před tím čmajznul něco lepšího? Já to jel včera večer zase asi 20x a nevyhrál :-( Asi sem na ten PS3 ovladač prostě levej, nebo bych u toho neměl popíjet vínko a být zhulenej :-)
        • a není to tak že ten závod vůbec vyhrát nemusíš?
    • U tohohle závodu jsem málem umřel vzteky. Pak mi došlo, že musíš používat Franklinovu zvláštní schopnost. Zmáčkneš obě páčky na ovladači a zpomalí se čas. Pak snadno prokličkuješ složité zatáčky, skrumáže aut atd. A ze závodu se stane pohodička :-)
  • Mart9
    Videorecenzi jsem shlédnul až dnes, přečetl jsem některé komentáře a nejde si nevšimnout, kolik kritiky se tady hrne na janchora za jeho názor na scénu s mučením. Jelikož už ho člověk z různých podcastů a jeho aktivit zná, musím říct, že i mě tyhle jeho řeči v recenzi docela vadily a v diskusi jsem si několikrát přisadil kladným ohodnocením kritického příspěvku.

    GTA jsem ale nehrál, a když jsem viděl, že se ta scéna stále řeší, pustil jsem si to na youtube a změnil jsem názor. Musím uznat, že tohle je už docela silné kafíčko a srovnávat to s gtačkovským přejížděním lidí je úplně mimo.

    Tudíž musím po shlédnutí scény říct, že v tomhle jsem spíš s janchorem a zajímalo by mě, kolik z těch mnoha kritizujících lidí tu scénu opravdu vidělo/hrálo a nekritizují ho jen za další a další moralistické řeči, jako já po shlédnutí videorecenze.
    • zdeeneek
      Scenu s mucenim v gta V uz mam za sebou a vubec mi nechutna nepripadala. Kdybych byl tak emo, ze by mi to melo vadit, tak by mi muselo vadit temer vse v gta - vetsina misi je nekam jed, neco ukradni, nekoho zabij. Prakticky porad behem hrani clovek porusuje nejaky pravidla (pocitam, ze malokdo dodrzuje v gta pravidla silnicniho provozu), pri jezdeni zpusobim x dopravnich nehod, prejedu x chodcu, v misich zabiju x policajtu a gangsteru a pak bych se mel rozbrecet kvuli jedne scene s mucenim? To teda fakt ne *1* A ze v te scene neni moznost volby jak nekteri rikaji? Ja tam volbu mel - kleste, hasak, elektriku a kanistr *1*
      • Jojo :) Nic proti té scéně nemám, je to hra. Samotný aktér Trevora v nějakém rozhovoru pronesl že si nemyslí že by "jeho" postava dělala odsouzeníhodné věci. Stejně jako ve filmu se zabíjí nevinní, mučí nevinní,znásilňují nevinní... Trevor byl na tuhle misi jak dělaný, ani jsem nikoho jiného nečekal :) Navíc to mělo dobrý konec, přátelsky jej objal s tím že už je konec a že ho odveze na letiště :)
    • Proč všichni píšou shlédnul? Jedině kdyby si to sledoval z vyhlídkové věže, což ani nejde.
      • Jack1947
        Ale jo, kdyby tam byla nekde dole tv Shlednout by se to i dalo. Nebo shlednout ze nekdo to shledl z velke vzdalenosti *15* .
    • ogami
      Je to Lukasuv nazor a ja mu ho neberu, ani mu ho nebudu vyvracet. Mucici scenu jsem sam hral a popravde nechapu ten rev. Filmy jsou plne podobnych scen uz desitky let a nikdo to neresi. Scenka ve hre je sice mirne brutalni a nuti vas mucit v podstate pro vas neznamou a mozna i nevinnou obet ... ale zaroven je to skvela parodie na praci tajnych slozek v USA a ja se u toho opravdu uprimne zasmal. Ona je ta scena ve sve podstate az smutna, jestli to takhle v realu funguje. Podtrzeno secteno, na te scene nevidim nic tak brutalniho, co bych nevidel uz driv v jine podobe.
    • No hlavně se z toho nerozbreč.
      • Mart9
        Toho se neboj. Chlapi nebrečí.
        • tonnymontana
          mart: jop ono jde o to ze k te postave co mucis vlastne nemas nenavistny vztah:) treba vcera jsem koukal na film "plivu na tvuj hrob 2" a kdyz tam v podstate pulku filmu (urcite pres 40min) znasilnuji a mlati holku, ktera se pak rozhodne pomstit se vsem co ji to udelali tak i moje mamca co nahodou prisla (a ze je uz v letech :) ) zacala te holce natolik fandit, ze muceni ji prislo strasne malo :D a pritom je strasne mirna, nasil ve filmech moc nemusi. Jeji napady na pomstu byly daleko lepsi nez uskutecnil reziser:) takze podle toho co jsem vsechno videl a cetl mi zrovna to muceni ve hre prijde taky docela prestrelene, ale je pravda ze kdyby tam byl fakt nejaky haj*l ktery ublizil nekomu ve hre tak strasne ze by to muceni bylo opravnene asi by to daleko vic lidi zkouslo a autor recenze by nerekl ani pul slova. celkem ho v tomhle chapu a urcite moralizuje mene nez na jednom CZ webu o tuningu autor zvany M.rybka pro anonymtitu uvedu jen jmeno michal.r :D, to jsou teprve ustrelene uvahy co se alespon za me nedaji cist :)
  • Abych si tuhle hru koupil potreboval bych dve veci: 1. vydani na PC 2. Ceske titulky, jelikoz ma anglictina je mizerna a hru bych si bez prekladu neuzil. Takze pochybuji, ze se mi tohle nekdy splni a hru si zahraji :-)
    • On snad někdy někdo řekl že tohle nebudeš mít? 10 let vychází GTA nejdřív na konzole a potom na PC a pro některé je to pořád novinka které nemohou uvěřit. To je směšný.
      • Me jde spise o ten preklad, nez to ze to vyjde na PC
        • Hanzales
          na překladu pro PC verzi už se taky maká, psal to tady jeden z účastníků projektu někdy dříve v diskuzi.
          • Jestli to tak je, tak tim lepe a snad se i dockam :-)
  • Příště by si recenzent mohl odpustit tento moralizující pláč. Pokud to nedokáže měl by začít dělat něco jiného. Na začátku traktorem přejede několik desítek panáků a potom tu fňuká kvůli jednomu mučení to je hodně trapné.
    • celoush
      To je takový problém se zamyslet a uvědomit si, že jednou ukazuje možnosti, které hra nabízí, ale nevyžaduje a podruhé něco, co tě hra nutí dělat. Úkolem herního designera je vytvářet smysluplný zážitek. Myslím, že kritika, je v tomto případě trochu na místě, protože ta scéna je plytká.
      • Shaker
        Stezujes si u CoDu, ze musis strilet nepratele? Stezujes si u Need for Speed, ze musis porad jen zavodit a hra ti nedovoli vylezt z auta a jit si nakoupit rohliky? Pokud mi odpovis, ze ani jednu z tehle her nehrajes, tak si dosad cokoliv jinyho, treba ze ve flight simulatoru nemuzes jezdit s traktorem... Jak to udelali, tak to proste je a asi to tam je z nejakyho duvodu. Trevor proste je magor a kdyby sis moh vybrat, jestli budes mucit nebo ne, tak muzes udelat z charakteru, kterej je napsanej nejakym zpusobem nekoho uplne jinyho a pribeh pujde do haje.

        Stejne nechapu o cem se tu vubec hadame, je to blbost...
        • celoush
          Závod i střílečka se dá udělat dobře a blbě...
  • Děkuju za videorecenzi. Osobně se těším až si GTA V koupím. Opravdu si myslím, že to je hra do které se vyplatí investovat. A až opravi GTA online tak to bude pecka.
    Ale nezlobte se na mě, ta kauza s mučením a vším tím kolem toho, mě hodně připomíná křik kolem prvního dílu Mass Effect a erotické scény. Spoustu keců kolem, mávání morálkou a pak se ukázalo, že tam vlastně nic není.
    Nevydržel jsem to a shlednul jsem video té scény...tohle váš pohoršuje? A co třeba Metal Gear Solid? Ten je také plný scén mučení. Revolver Ocelot to má dokonce jako koníček. Konktrétně MGS3:Snake Eater má jednu zvlášť libovou scénu. Osobně si myslím, že pokud to je důležité pro příběh, tak je to OK takovou věc ukázat, nebo i udělat interaktivní. Nedávno o tom i Kojima mluvil a říkal, že je potřeba takové věci ukazovat protože se stále ve velkém ve světě dějí. Je to hnusné? Ano ale možná právě proto, je to potřeba ukazovat.
    Obecně se lidé hrozně rozčilují nad takovou násilnou scénou ale pak jdou a letadlem rozšmelcují lidi na pláži. Nebo si zaplatí prostitutku a pak já bodnou a vezmou si peníze. Moc dobře si pamatuju jak si lidi rozčilovali u Saints Row 3, že chtějí zpět drogy a chlast, že jim chybí ty momenty kdy se sjeli, a baseballkou mlátili prostitutky na ulici...tyhle uvahy mě přijdou mnohem horší, než nějaké mučení. Nejsem nějaký puritán ale fakt vás trápí mučení a né třeba to, že třeba v rámci PAYDAY střílíte po policistech co se snaží zabránit zločinu?
    Osobně si pamatuju tři momenty kdy mě bylo zle z násilí co vidím na svém monitoru: 1) Call of Duty: World at War a používání plamenometu. 2) Boj s bossem Sorrow v MGS3:Snake Eater, kdy proti vám jdou lidé co jste zabili a křičí bolestí, přesně podle toho jak jste je zabili.
    3) Kane an Lynch, po přestelce se jedna postřelená policistka snažila odplazit pryč a prosila o život, že má děti. A AI ovládaný parťák jí prostě popravil...Nevím ale to bylo na mně moc.
    Myslím, že kdyby bylo víc takových momentů tak pak by možná hráči víc začali přemýšlet o svých činnech. Jistě je to jenom hra ale i tak by občas nevadilo trochu reálnějšícho přístupu. Prostě pokud chce recenzent moralizovat, tak ale pořádně a ne výběrově. Vadí mu násilí? Dobře ale pak se mu nemůže líbit hra jako GTA, která je plná násilí.
    Všichni chceme ve hře kravit a blbnout ale někdy by třeba bylo dobré ukázat, jaké následky by měla naše virtuální zábava v reálu (viz Kane and Lynch). Ale to je zřejmě na dlouhé a hlavně jiné téma.
    • Je to tak. Spíš než MGS3 (což je maso) mi přijde podstatné, že scény s mučením svého druhu jsou i v San Andreas a GTA4. Jsou v obou případech zastrčené až ke konci hry, takže kdo hry nehraje pořádně, tak je neviděl, ale jsou tam a nepamatuji si, že by kolem nich byl nějaký mediální poprask.
      • Tushan
        bože tady nejdě o to jestly je tma muřící scena nebo ne. v dnešní době to je slabej čajíček a nikoho to snad nedokaže vyvést z míry spíš jde o to že ti R neda možnost jestli ji chci vidět nebo ne a vnutí ti ji a to je na tom to špatne
        • Shaker
          mimo jine ti taky vnutili hrat 3 charaktery misto jednoho a vnutili ti i Los Santos misto Liberty city atd... Je to jednoduchy, hra ma rating 18+ a ackoliv si to vetsina lidi mysli, tak to tam neni jen tak pro p*del. Takze se s tim srovnej.
          • Tushan
            panove jde o to že..
            celá hra ti dává dost možností v rozhodování a tady ne a z toho vyplívá že....
            je to jen laciná snaha šokovat ( a mě jediné co šokuje je že oni si myslí že mě to v dnešní době bude šokovat *7* trapná to snaha)
            • Tushan
              mě osobně to prostě přišlo laciné a plytké a už vubec ne k zamyšlení
            • ???? Tak teď jsem zmatený. Co vám teda vadí na té hře? Jedna strana řve, že to je kruté a nehumální (za to porcovat démony motorovkou nebo katanou je ok) a druhá zase řve, že to je moc okaté a že to na ně nepůsobí jako šok. Tak si vyberte jedno ale obojí se trochu pere.
              Chumbaba to napsal moc dobře. Tady došlo k totálnímu nepochopení ze strany hráče a recenzenta. Ta scéna MÁ být hnusná a nehumální a MÁ šokovat. Není nějak umělecky zakomponovaná ale právě v tom je ta satyra. Mučení je v některých zemí poměrně běžné (nebudu ukazovat prstem) a lidi by se měli bavit o tom, zda tohle je opravdu košér né. jestli se vám neotočil z toho co tam děláte kufr. I když...pokud se vám z toho dělá špatně tak je to vlastně taky dobře. Možná, až se příště dovíte o nějakém mučení vězňů nebo zajatců tak si vzpomenete na tuhle hru a řeknete si..." No, to není fakt dobrý." a třeba s tím půjdete něco dělat. Hlavně se neschovávat za falešnou morálku a humanismus. Nelíbí se vám násilí ve hrách jako GTA? Ok nenutím vás to hrát ale pak my neukazujte jak COOL je vaše oblíbená hra Dead Space....
            • TUSHAN: Ale tady se pořád řeší, jestli ta scéna má šokovat, je samoúčelná, případně nemáme možnost volby. Ale ta scéna má kromě toho, že šokuje, ještě hlubší smysl, kterým je předvést metody výslechu, za které se vláda USA léta stavěla a tvrdila o nich, že jsou legální (i když je radši často provozovala mimo území USA). Ta mučící scéna je součást satiry GTA. Je to výslech vedený FBI. GTA je zrcadlo současné americké společnosti, a to již od třetího dílu (ty předtím jsem nehrál), životního stylu, hodnot, politiků, médií atd. O waterboardingu tvrdili zástupci Pentagonu několik let, že to není mučení. Teď ho lidé mají možnost zažít v praxi.

              Kdyby šlo mučení přeskočit, tak ho všichni přeskočíme a bude to, jakoby ve hře nebylo. Ale cílem Rockstaru je "vymáchat v tom hráči obličej", dát tam mučení tak, aby před ním nešlo zavřít oči (jako se to děje v reálu).

              Došlo ke klasickému novinářskému nepochopení, kdy namísto toho, aby se vedla diskuze o mučení vězňů v USA státními orgány, se diskutuje o tom, že Rockstar "překročil čáru".
            • Hele šmoulo a kdo řekl že tě to má šokovat?
            • Tushan
              zeptám se jinak. šokuje dnes někoho taková scena z chainsaw nebo ho pohoršují zcény z třeba... nevim hory mají oči ??? NE !!! takže mě má R za debila když si myslí že mě stačí na to abych byl šokován něco takoveho jako je jejich trapné mučení ??? usekal sem tisice končetin v Ninja gaiden rozmlátil sem tolik hlav v god of war, rozřezal sem stovky locustu v gow a ta jejich sranda mě má jako šokovat ? když už mají tu snahu tak by to měli dělat rafinovaně obyčejná brutalita nikoho šokovat nebude. z toho vyplívá že R jsou jen chuji a z nás je dělaj taky
            • Trapný je spíš to co tady pořád píšeš.
        • Mě třeba vadí, že mi vnutí příběh a nenechají mě skočit na konec
  • dobry den uvazuji o koupi konzole nejen kvůli gta V, ale nevim jestli bych mel vzit 12G nebo 500G někde jsem totiž slyšel ze na 12G verzi se nevejde ani jedna hra díky za odpověd
    • Vem rovnou bundle s GTA V 500GB: http://1url.cz/2qCH
    • Rozhodně vemte 500GB verzi. Já osobně mám 40GB a už se mě tam nic nevejde. Ony některé hry se dají načítat z BR ale některé vyžadují instalaci třeba 2-4Gb. No a pak jsou tady třeba 500mb patche, nebo DLC nebo Save pozice a update pro PSN a najednou je plno....
    • frag.ment
      Být tebou, tak vemou rovnou 500GB verzi v nějakým bundlu s hrama. Já to tak udělal, sice mě to stálo 7000,- (2 hry v balení), ale nechtělo se mi to shánět někde po Aukrech, takže sem po výplatě naběhl do JRC a bylo.. Ale dá se koupit určitě i levněji, když se ti bude chtít hledat. Hlavně nemusím přemýšlet nad místem na HDD, a myslím, že ho snad ani nikdy nezaplním (hry ze Store nestahuju, kupuju jen krabicovky).
    • Když se ti to tam nevejde bude se to načítat s CD. To je samozřejmě pomalejší a musíš si hry kupovat v CD, takže asi tu lepší. Jinak se dá disk vyměnit, tedy dokoupit později.
  • Stejně přes všechny nadávky na PC, je neuvěřitelné co se třeba s San Andreas mohlo na PC s pár nadšenců stát. http://www.youtube.com/watch?v=vrJ94cWJYHQ

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit