Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jak tam vypadá MP loby? je tam nejaky ranking system a matchmaking?
  • Oi,
    mám prosbu. Neví někdo, zda se dá dnes sehnat u nás datadisk Battle March(2008) na strategii Warhammer: Mark of Chaos(45,-)? Nedaří se mi to najít a ze zahraničí za 600,- se mi techce brát.
    • http://www.old-games.com/download/9903/warhammer-mark-of-chaos


      tu najdes aj data disk, inak vyborna stranka, ale platena, ale smiesna suma za to co ponuka a vacsina starych hier je tam upravena podobne ako na GOG aby sa automaticky spustala cez dosbox
  • bdw jediný důvod proč RTS téměř vymřeli je to že nejdou dělat pro konzole ... díky bohu za grey goo alespoň budu mít chvíli co hrát. teda nevím co má s tou obtížností ve skirmishi po dohrání kampaně jsem schopný porazit 2 hard počítače najednou. problémem je že počítač neumí all in nebo alespoň nějaký rush takže můžete začít ekonomicky 3 rafinérie a pc vás už nedožene ...
    • RodneY55
      RTS delat pro konzole jdou, ale nesmi to byt jen hloupy port a musi se u toho trochu premyslet (udelat rozumne UI, atd). Treba na konzoli jsem zkousel hrat PC porty LOTR:BfME2 a Red Alert 3, ale to ovladani bylo fakt hrozne. Naopak Halo Wars, coz byla RTS jen na X360, se ovladala moc pekne a dodnes vzpominam, ze me tahle RTS fakt moc bavila.
      • jasne neni problem Starcraft 2 na Xboxu se hraje bajecne: https://www.youtube.com/watch?v=2I108qr5MOE
        • Jedině PC drží strategie nad vodou. Starcraft 2 na konzole? Fuj. zapomněli jste na RUSE btw.
      • ne
    • co by nešly, jen by tam o to nebyl zajem
      • samozrejme ze jdou, ale schopnost je na konzoli dobře ovládat je asi jako snazit se jist polevku vidlickou. a proto to vyvojari vzdali. ale mas pravdu za upadek rts muzou diky svému ovladani konzole.
        • limitovane ovladanie moze aj za upadok narocnejsich rpg a podobnych hier ako vesmirne simulatory lebo hrat taky freespace2 na gamepade by si asi casual hraci vytrhali vlasy, pricom umoznuju pripojenie mysi a klavesnice ale to by nemohli sediet rozvaleni pred telkou, metacritic priemer by bol nizky a management vydavatelstva by zuril ..ako niekto na bioware foru komentoval preco je da:i tak priserne konzoloidne a povolania maju tak malo schopnosti .. "casual console players just cant hande too much stuff on da screen"
          • del0
            Kluci, ne tak nahlas nebo dorazí peasant kavalerie v čele s Hnisavcem a Gajínkem a dostanete přednášku o tom, jak je na konzolích strašně moc hardcore her a bude uveden jako jediný příklad DS - strašně moc komplexní a hardcore gamepadová rubačka. Zvládnout tolik tlačítek a naučit se patterny potvor, na to prostě musíš být genius.
  • Mozek
    Náhodou...jsem nadmíru spokojen. První strategie za několik let, kde jsem musel mise i několikrát restartovat, protože jsem dostal na prd... *4* Je teda fakt, že jsem ze začátku chvilku nemohl uvěřit tomu, že se konečně někdo vykašlal na ty lenošný hráče co musí mít vše zjednodušený a udělal oldschool hru. Po několika misích jsem si uvědomil, že to fakt myslí vážně a užival jsem si to až do konce.
    V recenzi zmiňovaná 5 mise za Betu s ničením Goo, kteří se plazí všude možně mimo line of sight. To byla slast a maximálně jsem si to užil, protože bylo třeba použít hlavu místo zběsilýho klikání a zase u hry začít přemejšlet. Ale to už se v dnešní době nenosí a řekne se, že to zdržuje a ještě se z toho pomale udělá chyba...chjo *7*
    Za mě rozhodně 9/10
  • Princ.Jablon
    Přestože mám strategie hodně rád, tak todle mě vůbec neupoutalo...nevim proč ale tendle pozůstatek westwoodu zvanej Petroglyph dělal zvláštní strategie, samozřejmě to nemyslím zle al vždycky mi u nich chybělo něco...taková ta "přidaná hodnota" Star Wars bylo fajn ale pozemní souboje zvláštní, UaW bylo fajn ale celý takový nemastný neslaný, na jednu stranu nechápu "protěžovanost" tohodle studia...sice asi "srdcaři" co nedaj na klasické RTS zanevřít ale jejich produkty byly vždycky takové zvláštní naopak mnou milovaný (a ostatními opomíjený) WiC se klasickému pojetí RTS (ala CaC) vyhejbal skrze nestavění základny ale zábavností je na úrovni všech titulů Petroglyphu dohromady
  • Blue.Shark
    Já si určitě k hodnocení nějaký ten bod přihodím. Za poslední léta mě moc strategií neoslovilo a možná to bylo právě kvůli té snaze o inovaci, která se ale nakonec obrátila spíš ve zbytečnost. Zářným příkladem dobré strategie je Red Alert 2. Téměř nic nového nepřinesl a přitom je to jedna z nejzábavnějších strategií, které mi kdy přišly pod ruku. Jsem rád, že se Grey Goo nesnaží o revoluci.
  • Vitekb
    S ohledem na to, že je to, kromě SC2, prakticky jediná tradiční RTS na trhu (ještě Meridian, ale ten je nudný), tak já určitě časem vyzkouším.
    Také bych rád viděl nějakou fantasy nebo historickou RTS, ale sci-fi je též dobré.

    Já jsem jedině rád, že se to víceméně drží tradičních schémat. Takových her už se moc nenajde.

    A mimochodem, spojování budov s centrálním hubem bylo například už v Earth 2160, čemuž je koncept Grey Goo nejpodobnější, nebo i v ještě starší Dark Colony. Nehledal bych tam tedy moc inspiraci v tower-defense hrách.
    • Dneska je modni prirovnavat vsechny ruzne zanry k TD, narazim na to posledni dobou az prilis casto.
      Je to jenom dalsi priznak toho jak pc trpi pod podradnyma platformama. *2* V tomto pripade nejsou vyjimecne na vine konzole, ale tablety a mobily.
      Dalo by se to popsat lepe, ale musis to uzpusobit publiku a dnes bohuzel majoritu predstavuje hromada casualu s iphonama.
    • Supremme comander, špecialne forget aliance. http://www.faforever.com/

      top strategia ktora si sc2 aj s red alertom strči do vačku
    • tomocz
      Přesně, na Earth 2160 jsem si taky vzpomněl. Tenkrát se mi ta hra hodně líbila.
  • Mě osobně tahle hra ze všeho nejvíc připomíná Earth 2160. Kromě hrdinů a více typů zdrojů je to dokonalá kopie.
  • Pořád marně čekám, na RTS podobný Warcraftu nebo pokračování Warcraftu. Prostě nechci ovládat stroje nebo vojáky s puškama. Chci pořádný namakaný vojáky co jdou do sebe meč proti meči a za nimi je kryjou lčešníci. Tyhle scifi hry z vesmíru mě moc neberou, ale jak se řiká proti gustu...
    • Princ.Jablon
      Tak ve Warcraftu 3 už těch lučištníků taky moc nebylo
      • Těch pár co tam bylo, byli jen chodící zkušenosti pro Blademastera.
    • Ano, zkus Armies of Exigo, ta je výborná a určitě ti bude po chuti. Navíc skvěle vypadá. Pak můžeš zkusit nějaký Warhammer (ne 40k to je sci-fi) samozřejmě Stronghold a Age of Empires. Pak byla ještě jedna hra, kde šel čas od pravěku až do budoucnosti, už si nemůžu vzpomenout jak se jmenovala, ale někdo ze zdejších diskutujících mě určitě doplní. Jde tam nastavit i doba ve které chceš hrát a zamknout, aby nepokračovala.
      • Vitekb
        Empire Earth 1-3? Rise of Nations 1? Empire: Dawn of Modern World?
    • Tak pokracovanie Warcraftu by bola asi najlepsia sprava, zial v dohladnej dobe to asi nebude. Z fantasy RTS ma este velmi bavilo Heroes of Annihilated Empires.
    • VaZqeZ_EU
      Pokud ti nevadí starší hry, tak doporučuju "Armies of Exigo" (pokud jsi už nehrál).

      Má to některé mechaniky velmi podobné právě zmiňovanému Warcraftu a navíc, na svůj věk, má tahle hra stále pěknou grafiku a je v češtině.

      BONUS: "Buchta.. 4 nebo taky občas Buchta 10" hraje Armies of Exigo *1*
      https://www.youtube.com/watch?v=ENseK4xZO9k
      • Vitekb
        Podobné mechaniky je slabý váraz. Je to prakticky vykradený Warcraft 3, obohacený o hrdiny, kteří se téměř nedají odvolat z boje a v kampani nesmí zemřít.
        Nesnášel jsem, ale vím, že mnoho lidí ji má rádo.
    • *lučesníci
      • Vitekb
        lučištníci. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit