Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak se to tu zvrhlo v obvyklé války. Jejdásek opět nezklamat s 90% číslem, které si naprosto vycucal z prstu. No kolik konzolářů má doma pc a stahuje? Polovina? Víte jaký je problém? Kdyby byly naprosto stejné podmínky PS3, XBox 360 a Pc, tak se nebudou zdejší Jejdáskové divit, jak by se ta slušná, platící komunita rychle zhroutila. Je to pouze a jedině o dostupnosti. Na pc prostě vezmu, click a click, dám stahovat, otevřu dia či alk. nainstaluji a hraji. Mnohdy ani neinstaluji, jenom rozbalím hru. A je to snadné. Mimochodem doporučuji se podívat v jaké míře je stahované například Last of Us či Halo 4. Mnohým by se protočili panenky z údivu.

    Přístup Rockstar nemá ani cenu komentovat. Po "nejlepším" portu GTA IV na pc bych si hodně rozmyslel, zda-li V. díl pořídit v prvních měsících na pc, apkliže by vyšlo. Navíc jde čistě jenom o prachy a vytřískat z toho co nejvíce. Proto pojedeme na PS3/Xbox, následně na PS4/Xbox a pc. Řeknou ty kecy, že to má oproti PS3 a Xbox vylepšenou gragiku atd. a stádo tupců poběží si to koupit a to i přesto, že si to koupili na starší generaci. To samé bude i s Bf4:) Jenom čekám, kdy nám vypne EA servry pro Bf3, abychom byli nuceni koupit Bf4:) Vše je jenom o penězích, přání hráčů jsou jim naprosto u prrdele. Prostě zaobalit RP kecy do medu a dát péct na párměsíců do trouby jménem Internet a první den prodeje si jenom bouchnout šampaňské nad výdělkem. Zda-li je to dobře nebo špatně, to nechám na Vás:)
    • Nevycucal, je to pdlozeny kvalifikovany odhad z ruznych zdroju. O slusne komunite jsem nic nepsal. Chapu ze jsi nula a mas neustalou potrebu se vuci me vymezovat, ale zkus to bez toho, ze by sis vymyslel.
      • Veskoslav
        Odhad? Ubisoft odhaduje 60-65% míru pirátství, EA 30-35%, Activision 40-45%, Blizzard 20%.A nula jsi tady jejdásku ty. Ulhaná nula:)
        • A tyto odhady jsou globalni, tedy vcetne online titulu nebo dokonce konzolovych titulu, nebo se vztahuji na singleplayerove tituly na pc platforme, ktere jsem uvadel ja? Napriklad u blizardu to muze vychazet takto nizko, kdyz se zapocitany wow a diablo 3 se silnou online drm. Ale potom porovnavas jabka a hrusky. Je otazkou, zda demagogácky nebo z vlastni blbosti :-).
      • Recicky jako jsi nula a mas potrebu ... by znely daleko lip od nekoho kdo nepouziva 24/7 fraze jako az vyrostes a kdybys o tom neco vedel. Ty nulo. *5*
        • To je fajn, ja je totiz nepouzivam. :-) Nula je ten, kdo ma neustalou potrebu se vuci nekomu vymezovat, protoze si neni jisty sam sebou a zvysuje si tak sebevedomi.
    • ucho
      a tímhle chceš říct, že používání Steamu je složité? :)

      jinak já se nejvíc bojím, jak budou staré konzole GTA5 zvládat. o GTA4 na nich jsem neslyšel velkou chválu.
      • Já myslím, že to R* pořešej tak, aby to jelo vše hezky plynule. U GTA IV je sice nic neomlouvalo (hrál jsem jen chvíli na PS3 a pohybovalo se to všechno dost divně), ale byla to jejich první hra na současnou generaci konzolí, takže si myslim, že to bylo kvůli tomu, že s tenkrát novým hardwarem si ještě moc nerozuměli a zbytečně to uspěchali.

        Nicméně poté už byly o dva roky moudřejší a vydali výbornej RDR. Žádný problémy nebyly, hra se hrála skvěle, jela skvěle. Potom i MP3, což sice nebyl sandbox, ale taky všechno jelo krásně v pohodě.
      • Veskoslav
        Ne není:) Jenom jsem narážel na fakt, že je mnohem snazší pirátit na pc než na konzole:)

        No tam skákalo docela slušně FPS od naprosto nehratelných 5 ke klasickým 30 fps. Alespoň u mě na mém Xboxu, graficky to vypadalo slušně, ale když jsem to srovnal s pc verzí, tak se ohli jít zahrabat. Nechci vědět, co pak předvede 5. generace, když už 4. generace byla na hraně:-X
    • jiste jsi chtel napsat prani neplaticich hracu :)
      • Veskoslav
        I platících hráčů:) Zase si nebudeme nasazovat růžové brýle. Z velkých studií kromě Blizzardu, CD Projektu, Valve a podle mě i Arenanet s GW2 jsou studia, co prostě naprosto kašlo na komunitu a je jim jedno, co se děje ve hře. Hlavně,když se sypou peníze.
    • Náhodou port Max Payne 3 je hodně dobrý. Třeba se poučili.
      • Paulcz
        Max Payne 3 byl dobrý port ? Nehrál jsem, ale na internetech psali o FPS drops atd co si pamatuju. Rockstar porty nechce dělat pořádně.
        • Tak to prrr. U L.A. Noire to R* sice posrali, ale Max byl výbornej port. Tam žádný problémy nebyly.
      • Pravda. Ten se povedl, tam jsem hru koupil týden po vydání kvůli recenzím:)
  • Ono s PC verzi to ted asi bude slozitejsi.Jeden z novinaru Edge, ktery byl na prezentaci GTA V rekl, ze pro R* budou po PS3 a X360 prioritni next-gen konzole a dokud to na nich nevydaji, tak PC verze nebude.Tedy PC verze urcite v planu je, ale prijde nejdrive 6 mesicu po next-gen verzich a ty prijdou nejdrive 6 mesicu po verzich PS3 a X360.Na PC nas tedy asi ceka jeste dlooouhe cekani.
    • ty casove odstupy jsou pouze z duvodu prodeju..maji proste zakomplexovane pirateni pouze na pc i kdyz na konzloch jede naprosto stejne..Pc verze by byla mnohem rychleji a drive nez konzolova kdyz uvazime ze to VYRABI na PC...Nebo ma nekdo dojem ze tu hru davaji do kupy na konzoli ???? Ale i takovy pit*mec se urcite najde
      • Ta logika s tím, že se to vyrábí na PC, a proto to hned na něm musí fungovat, je stejná asi jako, že půjde sníst hrnec, protože se v něm to jídlo uvařilo. Tak jednoduchý to zase neni - optimalizace, ovládání atd.
        • Miserius
          Rad vsechno k necemu prirovnavam ale todle se ti fakt povedlo *2*
          • ? Coze? To se teda rozhodne nepovedlo! Podle jeho logiky nebude hrat GTAV ale bude hrat PC coz je nesmysl ;) melo by to spis znit: Ze budes jist jidlo z hrnce varene pro jezeni z talire. V prirovnani se musi dodrzet logika veci a to ze hrnec / PC je nastroj a jidlo / GTAV je produkt a konzole / talir je cilova misto produktu. Tudiz jeho prirovnani je naprosto zcestne! Zkuste se trosku zamyslet!
        • To je pravda, ze se neco vytvari na PC jeste neznamena, ze to na nem musi hned bezet.Pri vyvoji GTA V je navic jako hlavni platforma PS3 a to je vubec delikatni architektura, takze se vse pri vyvoji musi prispusobovat.
        • tak to je jasny...Jen podotykam ze by Pc verze byla mnohem rychleji..kazdopadne me to je fakt fuk stahnu to na cracklej xbox..Nemam s tim zadny problem..
          • A co by na tom bylo rychlejsiho? Jako ze kdyz programujes pro pc, tak mas rychlejsi klavesnici nebo jak jsi to myslel?
          • Miserius
            Torrenty jsou u nás nelegální socko, víš to? *4*
            • Jazz
              A zajímá to přesně koho ? *15*
      • Miserius
        No, na konzolich to teda rozhodne stejny neni, to vypravej nekomu jinymu *3* Taky se pirati ale ani zdaleka tak jako na pc
        • Tak kdyz bych byl tak bohatej ze bych moh dat 5 tisic za krabici s 8 let starym hw, tak bych asi mohl dat 1200 za konzolovy hry.
          Takhle mam jenom hiend PC a hry sockuju za 700 na eshopech s keyema. *15*
          • ucho
            krabice se dá koupit za 4k a většina her se dá koupit kolem 300,- (s PS+ se dostaneš i pod stovku za hru...)
            ještě bych podotknul k tomu nakupování keyů... zase takové terno to není a většinu věcí mají dražší, než se dá sehnat normálně (když budu ignorovat pochybné verze z Ruska, které se musí aktivovat přes VPN nebo se kvůli lokalizaci musí dělat různé čachry... tyhle verze jsou levnější, ty klasické ale nikoli...)
            • Je fakt, ze nemam prehled o vsech hrach, ale co se tyce (cca pred rokem) novinek tak jsem vzdycky vydlelal ja. D3 za 1000 misto 1300, Anno 2070 taky, ruskej BF3 bez problemu za 350.
            • ucho
              Trololo: bejvávalo... ceny už jsou dnes jinde, když si držíš přehled... a stránky, kde se prodávají klíče, jen vydělávají na nevědomosti lidí...
            • Miserius
              Jojo, ceny novinek jsou dvojnasobny pokud kupujes klice o tom zadna... Ale novinku na konzole muzes prodat se ztratou 2 stovky kdyz te to nebavi, to je tak jedian zachrana aby clovek nevyhodil sto tisic za par let za ptakoviny
            • Tak ja srovnaval hlavne pomer cena/vykon. A hry multiplatformy a novinky. Ty byvaly kolem 1200 komp a 1300 konzole, keye za polovic.
          • Miserius
            Vzdyt jo, tak je to spravny, proti tomu nikdo nic nenamita...Ale par zdejsich školáčků tvrdi jak jsou konzole jeste horsi na pirateni jak pc...Maj lepsi informace nez nejvetsi spolecnosti na svete, meli by se je najmout, kazdyho Pepíka z Kocourkova co na tohle prisel během dloubání v nose *1*
        • Asi ti poslu linky na warezy konzolí..to se pobavis..Je to mozna jeste horsi *15* Az uvidis pocty stahnuti..
          • ucho
            náhodně počet stažení z jednoho trackeru, Max Payne 3
            PC: 16000
            PS3: 1500
            X360: 5000

            pobavil jsem se.
            • maxe mam origosku *1* Na pc..Na konzoli sosnuty..
            • ucho
              Ico-cz: statistika je mocná věc...
            • Miserius
              Ajeje, takze k tomu vsemu jeste mas zmatek v pojmech *15* No uz radsi, na tvoji radu, prestanu reagovat, s kazdym blaznem pred barakem se taky nebavim
            • Nick sedi...
              rikal jsem warezy..
          • Miserius
            Bože ty jsi naivka až to mlátí s dveřma...budiž, žij si v tom ale nám to nenuť
            • Ale dyt joooo ja taky ne neboj..kazdopadne se me proste libi jak na tohle tema lidi reaguji..Pirati na pc vs konzole..mam rad tenhle flame..Uklidnim te piratim na vsem cili me je fakt jedno na cem to vyjde...RED DEAD taky na pc nevysel a na xku pohoda..sosl dohral smazal..a jedeme dal..
            • Nikdo te nenuti na me reagovat ..A nikomu to nenutim jestli jsi si nevsiml...Jsi nejaky nevyrovnany...
      • Jooo zapomel jsem ..a ty miinusky klido davejte..Nema to zandej smysl *6* *6* nebo ze by me za 100 minusu shorel Pc :-d HHHH
        • Schválně kolik mínusů dostaneš, tolik lidí si to o výrobě her na konzoli myslí.
  • mdkGT
    Jsem rad ze na soucasnou generaci konzoli, vychazi a vyjde jeste mnoho velkych her, bude co hrat a koupi PS4 muzu o nekolik mesicu/rok odlozit.
  • Už se nemohu dočkat prvních gameplay :). A celkově jsem rád za toto info :). Ačkoliv jsem si jej již před několika hodinami přečetl na oficiálním R* webu, českému překladu nelze odolat :D.
  • roiser
    Já nevím, co všichni šílí. Je téměř stoprocentní, že to vydaj třeba o půl roku (a víc) později, jak to bylo u všech minulých dílů.
  • rovnaka ohrana pesnicka ako pri GTA IV. PC sa neriesi, PC nebude bla bla bla. Robia to pri kazdom novom GTA a tupci aj tak vzdy panikaria ze och boze na PC to nebude.

    BUDE.

    kvoli novym konzolam ktore maju rovnaku architekturu ako PC je to istejsie ako kedykolvek predtym. navyse tento krat to z rovnakeho dovodu nebude ani ziadny nevyladeny port.

    fakt ze nove konzoly maju rovnaku architekturu ako PC je najlepsia vec co sa pre PC hry mohla stat.
    • mdkGT
      Nikde jsem neslysel ze by GTA5 mela byt i na PS4/Xbone. Jsou takove informace?
      • Vrook
        Voni docela intenzivně po internetu kolujou rumors, že rockstar plánuje vydat velkou kolekci všech GTA na PS4/Xbone někdy příští rok. Což by bylo super a dávalo by to i smysl. Tak doufám, že se to potvrdí.
  • Hra která se proslivila na PC a pomalu každý hráč PC zná a hrál nějaké GTA. Tak jestli to není zrada, tak nevím co pak jiného je...... Jestli není silná komunita na PC, která by byla ochotná kupovat GTA hry, tak jsem bůh srandy a panna k tomu. Tohle se jim jednou vymstí. PC to bude vždy, a řeči o pirátství je blbost. CD projekt by mohl učit většinu vydavatelů a vývojářů. To je fakt síla PC lidí platí indie hry či dávají peníze aby se zaplatili hry. Ať jdou do háje :(
    • To neni zrada, to je byznys, uprednostnuji 20M platicich hracu na konzolich pred 1M na pc . Ostatne, kdyz nekdo vyda pc titul a 90 % hracu si ho ukradne, to neni "zrada"? Je potreba se na to divat ponekud s nadhledem, nezaujate a s pochopenim. Taky bych hru (kdybych do ni investoval miliardu korun) delal a vydal primarne pro konzole a na pc ji vydal s hodne velkym zpozdenim a jen pokud by se mi to ekonomicky vyplatilo. A to nejen podle ucetni bilance naklady/prijem, ale i podle efektivniho vyuziti lidskeho kapitalu.
      • "Je potreba se na to divat ponekud s nadhledem, nezaujate a s pochopenim."
        A proto si Jejdasek vytahl z prd*le 90% piratstvi na PC. *15*
        • To je proste realita, kterou je potreba vzit na vedomi. Skrz to pak budes lepe chapat postaveni pc platformy v hernim prumyslu nebo proc a kam smeruje vyvoj her. Je todalekolepsi, nez tu naivne vykladat neco o zrade pc platformy. Ostatne, neni to problem jen pc, ale treba i androidu vs iosu.
          • A kdepak jsi se dozvěděl o téhle devadesátiprocentní realitě? To musela být hodně rozsáhlá studie, která jistě někde je publikována.
            • Odkud cerpas informaci, ze zrovna zaklinac, mafie nebo machinarium jsou nejpiratenejsi hry a ze patri mezi vyjimky? Nechapu kde jsi vzal, ze bojuji proti lidstvu? Par ukrivdenych pcckaru, kteri se rockstarem citi zrazeni, a kteri nechapou jak a proc si stoji jejich oblibena platforma nejsou lidstvo a dokonce ani proti nim nebojuji. Staci, ze skodi sami sobe.
            • Čili jsi doložil pár nejvíc pirátěných her? To se budeš muset snažit víc, abys ze sebe nedělal jen dalšího ubohého hatera bojujícího proti lidstvu pro dobro lidstva.
            • Zdroje teto informace jsem zde dokladal jiz nekolikrat. Jsou to interni zjisteni vyvojaru a vydavatelu, referuji o tom cd projekt - zaklinac 2, vavra-mafia 2, amanita design - machinarium, bi a dalsi.
          • Jasny, realita. A neni nahodou to piratstvi treba 115%? Ze by si sami developeri warezili svoje hry? *5* To by byla jeste lepsi realita.
          • Wtf! 90% Hele když tu byla recenze na hru State of Decay, tak již na ulozto.cz byla tato hra uložená a kdokoliv kdo má Xbox si jí mohl stáhnout. Tak v ČR si tuhle hru také stáhlo 90% lidí, tvoje logika. Až bude nějaký opravdový a seriozný průzkům, tak tomu uvěřím.
            PS: Až se tu budeš ohánět účetní bilancí, tak firma RockStar je někde jinde a nedělá jen jednu hru, akcie atd.
            • Vyborne, takze podle tebe to chce nadhled a sam tvrdis ze kdyz nekdo hru stahne, vyzkousi a hned bezi koupit ji ukradl a neni to v poradku.
              Tak se zkus prastit do hlavy z druhe strany, treba to pomuze. *7*
            • Trololo: tak napr. cd projekt vzal absolutni pocet vsech prodeju a porovnal ho s poctem stazeni na jedinem velkem torrentu a dospel k 80% mire piratstvi jen skrz tento jeden torrent. Nezapocital do toho jine torrenty, ani sdileci servery typu rapidshare nebo ulízto, ani prime kopirovani zaklinace mezi uzivateli (nebyl chranen zadnou ochranou proti kopirovani). Absolutni pocty jsou tedy jeste radove vyssi. To zaprve. Zadruhe, ve vsech pripadech, ktere jsi uvedl se jedna o piratstvi. Jestli se nekdo uklidnuje tim, ze je v poradku, kdyz hru upirati a nekdy pozdeji si ji ve sleve koupi, tak to v poradku neni. Neni to v poradku ani kdyby ji koupil nasledne za plnou cenu, coz budou ojedinele pripady. I kdyby to tak ale udelali naprosto vsichni kupujici, porad se to v tom mnozstvi piratskych kopii ztrati. Takze jak rikam, chce to trochu nadhled a pochopeni. Situace je na pc takova jaka je a prislýsnym zpusobem ovlivnuje pristup vyvojaru k teto platforme. Vzhledem ke skutecnostem je nemistne vykladat neco o zrade pc platformy. Nejvic ji zrazuji sami hraci.
            • Takze tvoje logika je zalozena na tom, ze hloupe vezme pocet stahnuti a pocet prodanych kusu a srovna je?
              Tvoje logika vubec nebere v potaz ... ze byl nekdo kdo hru stahl a pak koupil? Takovy clovek podle tebe hru taky ukradl, i kdyz za ni zaplatil?
              ... ze hru nekdo stahl, zkusil a za 5 minut smazal?
              ... ze hru hral, ale kdyby to neslo zwarezit tak by hru nikdy nehral = nepusobi zadnou skodu, ani tu tvoji imaginarni?

              Takova logika je fakt hodne blba, docela me zarazi ze clovek plny mouder jako "az vyrostes pochopis" a "je treba se na to divat objektivne (cti stejne hloupe jako ja)" nema logiku propracovanou do detailu. *3*
            • Ne, to neni moje logika. Moje logika vychazi z toho, ze rada vydavatelu a vyvojaru (treba i cd projekt u zaklinace) informovala, ze jen na vybranych torrentech se hra stahne 4x tolik, kolik se jich celkem proda.

              U xboxu to s piratstvim neni tak jednoduche, protoze kdo pirati na xboxu, ten se nemuze pripojovat online, hrozi mu ban konzole. To je jeden z duvodu, proc se na nem pirati mene, realistycky odhad je 20 %. Celosvetovy, v cr by to mohlo byt vyssi, ale cr je ekonomicky nevyznamna.
          • Neni to problem ale ani na Ps3 ani Xboxu...VSE otestovano CRACKLE...Nesvadej na pc pirateni pirati se skvele i na konzolich..
            • Vrook
              Ježiši uvědomte si, že to neni o žádnym svádění něčeho na něco nebo o nějakym hejtování nebo jak to berete. Prostě to, že na PC stačí třikrát kliknout a chvíli počkat je fakt, stejně jako je fakt to, že konzoli je třeba nějak hacknout, což prostě si většina lidí sama netroufne, pak to stáhnout, vypálit atd. a když se připojíš aby sis zahárl multiplayer, tak riskuješ ban.
              Nemluvě o tom, že na konzolích hraje mimo hráčů, který se o hry aktivně zajímaj, narozdíl od PC mnohem větší procento takový tý širší veřejnosti, která nějaký pirátění neřeší a prostě si jednou za čas koupěj hru - možná neni tenhle trend zažitej u nás, ale když vystrčíte hlavy z p*delí a podíváte se, jak to funguje v západních zemích evropy nebo v USA, tak vám to dojde.
              Přesně jak píše Jejdasek, chce to nadhled.. Nikdo tady nic nehejtuje, nikdo nic nesvádí na PC, jen to prostě dává smysl. Stejně je mi jasný, že plácám do větru a PCčkáři budou furt nadávat a vykřikovat, že je to zrada atp... *7*
            • A ty znas nekoho kdo krade hry na PC? Ja ne a nikdy jsem nikoho nevidel v obchode krast krabici s hrou. Navic bych rekl ze to je docela riskantni, kdyz si muzu hru stahnout z netu, coz kradez neni. *15*
            • Pirati se vsude, ale ne v takove extremni mire, jako se pirati na pc a androidu (a driv treba i psp).

              Navic nic nesvadim na piratstvi, jasne jsem uvedl, ze hlavni faktor je 20M platicich hracu na konzolich.

              A jeste mohu dodat, ze se domnivam, ze spousta hracu, kteri na konzolich hry kupuji je na pc kradou, coz je jeden z duvodu k opozdenemu vydavami her na pc.
  • To je nova taktika. Nevydaji PC verzi aby pak mohli brecet, ze kvuli piratum neprodali ani jednu kopii na PC. *15*
    • XorxoxTalarius
      Ale normalne bych tomu i veril, jelikoz to je ta prava kravatacka logika :D
  • XorxoxTalarius
    No co, kdyz nebude GTA V na PC, tak koupim ctvrte Sainst Row :D Pro mne vyreseno. Je ale docela s podivem ze Rockstar tahkle prdi na PC scenu. Kdyz Violation si nemohli PC prodeje vynachvalit a pro SR 3, si dali s PC verzi takhle zalezet. Takze Rockstar presel z PC na konzole a Violation presel z konzoli na PC. Tady mi neco nesedi :D
    • Ono to vůbec podivné není, naopak, je to velmi chytré. PCčkaři jsou největší piráti a spousta konzolistů má doma i PC. Takže kdyby to vyšlo zaráz, pak mnozí, kteří si to koupí na konzole by to prostě jenom stáhli na PC. Já jim docela rozumím, hold lidi jsou socky.
      • zajimave...znam cloveka co ma konzoli a nema jedinou originalni hru, vse stahovane...
    • Svata pravda, v Saints Row je zas vedci sranda =)
    • Caincz
      *Volition...
      • XorxoxTalarius
        Diky za opravu, jmena se mi pletou :)
  • Lukyz
    Já stále doufám, že PC verzi oznámí po nějaké době společně s Xbox ONE a PS4 - přece jen se furt omílá ta podobná architektrua a vývoj (detail fakt neznám) takže to snad klapne.
    Launch bude na to co lidi už mají doma pod televizí a pak budou pilovat "next-gen" verze *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit