Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jiste, situace v poslednich letech neni optimalni, za znacnou cast si ovsem muze trh sam, nicmene urcite ne za vse. Uvedomuje si ale autor clanku, kdyz si stezuje, ze 5 let stara karta (navic ne nutne highend) nespusti nejnovejsi tituly, nebo v nich ma zasadni problemy, ze v drivejsich dobach mela i highendova grafika nejdele do 3 let, spise do dvou, hodnotu priblizne ceny medi na svem chladici? Lide si za leta stagnace zvykli, ze se ani grafika, ani naroky prilis neposouvaji, to je cele.

  • K těm dvoum hrám o kterejch se psalo. Mám ryzen 5800x3d, RAM 32, rx7900xtx a přesto že starfield je delanej pro AMD a Alan Wake 2 pro nvidii, mám lepší pocit z Alan Wake 2, kterej běží krásné na ultra v nativním 2540x1440 ale bez raytracingu. Pokud zapnu far na quality tak i s rayl... Na high. Hru doporučuju, dlouho mě žádná hra tak nebavila a vypadá fakt fakt dobre

    Starvild je na tom o dost hůř jak s hratelnosti, tak s visualem. 

    Závěrem, myslím že moje PC není zlí. 🤣Dle steamu je vlastně boží, ale i tak se musím často v něčem omezovat a můj zážitek ze hry mě ne že nenaplňuje ale spíš trápí, když vím co to vše stal 🤣 a taky si říkám pro koho jsou všechny ty nové sestavy, co stojí komplet ani ne tolik co rx7900xrx🤔 buď jsem moc narocnej nebo je někde chyba. 

    • Veskoslav

      Sestavu ti při 4k už bude brzdit procesor:) A sestavy za 30k jsou určeny na 1440/1080 hraní. Pokud se tvůrci nevyserou na optimalizaci:) Do 30k totiž narveš nejenom kartu 7700X/4060 Ti, ale i 7700/13600 CPU s 16/32 GB RAM (když seženeš v dobré akci). 


      • 4k radši ani neřeším, nemám na to monitor. Jediné co jsem zkoušel bylo zapnout VSR a Alan Wake2 byl krásné hratelnej na ultra bez raytracingu při 5760x3240 bez fsr...

        Netuším o kolik je to min náročný než totéž v čistým naživu, ale běží dobře a vypadá líp než nartiv v 2540x1440

        🤣 Docela se v těch všech možnostech ztrácím ale rád si hraju 🤣 nějaký rady?

        • Veskoslav

          AMD má zatím jednu velkou nevýhodu. FSR nedosahuje kvality DLSS. A hrát si můžeš:) Ta karta je smrt pro většinu nastavení a máš 4K kartu, byť je to přímá konkurence pro 4080 "pouze". Osobně bych šel do 7900XT, protože hraju jenom v 1440p:)

  • No, jestli nároky klesají, si nejsem úplně jistý, když se čím dál víc nadává na špatnou optimalizaci. Zákazník s nízkými nároky nadávat nebude. Podle mého se ukazuje, že vývojáři (a vlastně i výrobci grafických karet potažmo konzolí) zvolili směr, který značná část publika nepovažuje za zajímavý (detailnost prostředí, raytracing, upscaling) a vykašlali se na ten, který je mnohem lépe kvantifikovatelný a v horším případě i snadno viditelný (rozlišení a framerate). Problém je v tom, že vyvážení mezi režimem kvality a výkonu je pak většinou souboj mezi těmi dvěma pro publikum důležitějšími a s těmi "nedůležitými" se buď nic nedělá, protože je to složité (detailnost prostředí) nebo jejich přítomnost využívá zdroje, které se špatně využívají jinak, protože karty na to mají specializované bloky (raytracing, upscaling).

    • Derp_1337

      Z tvého příspěvku má takový ambivaletní pocit. Ze začátku říkáš "jakože jo", ale pak v průběhu změníš na "jakože ne" a ve výsledku jsi vlastně nic neřekl. 😂

      • Není to moc dobře strukturované, ale zas tak nepochopitelné to snad není, ne? Chtěl jsem tím říct, že:

        1) Vývojáři (nejen her, ale i hardwaru) se zaměřili na technologie a efekty, které hráči nedoceňují a naopak zanedbávají to, čeho si bedlivě všímají.

        2) Vyvažování mezi dvěma pro zákazníka důležitými aspekty je pro něj sice na houby, ale jiná varianta je pro vývojáře buď složitá nebo kvůli architektuře hardwaru nepřináší moc velký efekt.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit