Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • muj názor jako lékaře je ,mít na ksichtu nalepenej 1440p monitor, to bych asi po par mesicich oslepnul. počkam až na testy na stádu
    • Tvl jestli ty jsi doktor, tak já jsem samička Hrabáče Kapského *1*
      • pravda nejsem oční ale lékař jako lekar
        • To rozhodne.
          Moje teta taky delala sicku a ted dela transplantace. Tady vyrizne a tamhle nasije.
    • Zagro
      Jsem si vždycky myslel, že doktoři jsou vzdělaní lidé. Od tebe bych si nenechal předepsat ani kapky do nosu. A pokud jsi to nepochopil, řekl bych, že jsi lékařskou fakultu viděl maximálně na obrázku :)
  • Totálně úchylná zbytečnost která doufám brzy upadne v zapomění jako všechny věci spojené s VR.
    • Má pravdu ten chlapec!
    • asi majitel nejake starsi ATi co? :)
    • Zagro
      Ty seš hodně ubohoučkej.
    • Rejsek
      Tak to mate hodne spolecneho:-P
  • Zdravím,Dozvím se,jestli oculus dk2 poběží na grafice nvidia gtx 670 s 4 gb pamětí???
  • Takze monopol Steam ma zevraj 100 milionov userov luzerov...predaje u AAA hier su okolo 5% u PC verzie...to je 5 mega. Z toho poziadavky splna tak 1%. To je milion. Oculus bude/je tak 5x drahsi ako hra za plnu sumu cize sme na kupnej sile asi 200tisic. Co asi i realne zodpoveda Kickstarteru. Bublina praask
    • Teda, pane Hnisavec, vy tu píšete samé bláboly. Ten váš výpočet kupní síly je opravdu legrační. Samé nekvalifikované odhady. Které jsou velmi daleko od reality. Tón vašeho příspěvku je napsán poněkud urážlivě. Vypadá to, že si tím snažíte zvyšovat sebedůvěru. Splňujete parametry trola *3*
      • Ale v podstate ma pravdu. Pripocti si dalsi faktory, jako je cenove navyseni cele herni sestavy, na to nebude mit kazdy hrac, dale ne kazdemu to bude delat dobre, znacne procento trpi nevolnosti a dalsim faktem je ze se to nehodi na hrani vsech typu her. Nakonec ta bublina splaskne stejne jako vsechny 3d bryle, byt se je marketing snazil nekolikrat ozivovat. A 3d bryle sice nemeli tu skvelou featuru rozhlizet se v prostredi, ale zase se snima lepe hraly hry s komplikovanejsim ovladanim.
        Ja jsem za kazdy pokrok, povazuji to za plus, pro hrace napriklad simulatoru je to skvela vyhlidka do budoucnosti, jenomze stojim nohama na zemi. Oculus zatim neni schopen prinest tu kvalitu, ktera by byla "skokem pro lidstvo" a to co prinasi, neguje hromada nedostatku. Mozna priste, ted se zadny masovy boom konat nebude. Tot muj nazor.
        • A to som este nezaratal ze PCckari nemusia po celu konzolovu generaciu upgrejdovat PC v cene konzoly cize v roku 2023 budu mat stale pc za 200 eur na 4k 60 fps a high detaily
          • len aby tá konzola vydržala 10 rokov :D lebo ak sa microsoftu nebude naďalej dariť tak o nejaké 3-4 roky očakávam novú konzolu a na to bude musieť reagovať aj sony.
        • Nesouhlasím. Oculus není jediná VR která se vyvíjí. Něco dělá i Sony a Samsung. Oculus nemusí být jen na hry a simulátory, dají se v něm sledovat i filmy, může konkurovat cestovkám viz třeba Praguefly. Plus jste zapomněli na největšího hybatele internetu zvaného P0..N0 (nechápu, proč je to v diskuzi zakázané slovo). Bublina byla ta VR asi před deseti lety. Tohle co se rozjíždí teď to bude něco uplně jiného, to bude nový trh. Překvapuje mě, kolik lidí si to neuvědomuje
          • Co nechapes na tom, ze na mamlasech jsko ses ty a ostatni se chteji prizivit vsici? O marketing pro ne se gratis postaral oculus, takze par tisicek toho prodaji a pak to hodej pres palubu jako neperspektivni, ostatne to nebude ani zdaleka poprvy.
          • Tak ja nevim. Zrovna to "P" to asi nevytrhne. Featura rozhlizeni v prostoru tam samozrejme fungovat nebude a divat se na to v tomto rozliseni nebude asi zadna slava.
            Ja si stojim za tim ze ocekavani jsou prehnana a vetsina tech co si to koupi se zase vrati ke klasice, stejne jako to bylo u 3d bryli a stejne jako to dopadlo s 3d televizemi. Marketing umi nafouknout velkou bublinu, taky aby to za ty prachy nedelal, jenomze staci byt realistou, nepodlehat masazim ani nadseni ktere bude mit pouze kratkodobe trvani a clovek dojde k jasnemu zaveru ze ta bublina splaskne jako vsechny ostatni.
            • walltar
              Jo pokud chceš hrát hry ve kterých je nutnost být kompetitivní tak nebudeš mít šanci.

              Vždyť lidi kteří hrají FPS, tak dost často dávají detaily na minimum aby se jim nezobrazovala tráva a podobně.

              Tady by byla jediná možnost, a to úplně lidi s OR oddělit od zbytku. Klávesové zkratky nahradit Voice Attackem a padání ze židle nevím... jsem s tím pár lítacích her hrál, ale že bych měl blízko ke spadnutí ze židle říct nemůžu.
            • walltar: Na kochání asi jo, ale třeba na diskuzích kde lítají lidi HC simulátory a měli možnost vyzkoušet OR se dosti často opakoval problém se ztrátou orientace při dogfightech (kdy se musí člověk hodně rozhlížet) a to jak ve hře, tak v reálu. Někteří dokonce psali že padali ze židlí :) Navíc opravdu zkušení virtuální piloti preferují ovládání systémů (což je u moderních mašin alfa a omega) skrze klávesové zkratky, přestože mají HOTAS a tak spousta z nich oznamovala, že se vrací k head trackingu a monitorům, mimo jiné i proto, že v multiplayeru lidi s oculusem prý neměli proti klasice moc šancí...
            • walltar
              3D televize = Sedíš u okna a díváš se ven.

              VR Headset = Sedíš přímo ve scéně, máš pocit jako že se můžeš těch věcí dotknout. Třeba když jsem hrál Elite tak jsem několikrát zvednul ruku a chtěl jsem si na tu loď šáhnout. FOV je nižší, než v reálu, ale to přenesení do hry celkem dobře funguje i tak.

              Moje vlastní zkušenost je taková, že potom co zkusíš hru s riftem, tak ti ta stejná hra bez riftu příjde nudná a nezáživná. Na monitoru máš taky mnohem menší FOV, než u Riftu. A i pokud použiješ headtracking, tak to není ono. Ani hraní na třech monitorech to nezlepší.

              Ale rozlišení je největší problém... to vyřešit by šlo celkem rychle. 4K panel co by se dal použít pro RIFT uš existuje. A to už by bylo dost použitelné. Akorát dneska na to nejsou GPIU, které by tohle utáhnuli. I pokud by si měl dvě GPU každou pro jedno oko, tak to nebude stačit. Ale nemyslím, si že na 4K Rift budem čekat nějak extra dlouho... Za pár generací to už třeba GPU utáhnou.
            • Tak mi to vysvetlete. Mozna mi neco uniklo. Pokud vim jedna se o dva minimonitory, pro kazde oko zvlast, ktere vytvareji 3d obraz, bohuzel v nizsim rozliseni. Timto je to stejne jako u 3d monitoru, ktery ale nabizi vyssi kvalitu. VR ma navic moznost rozhlizet se v prostoru, toto monitor samozrejme nema, pokud nepocitame pokusy s headgeary ovlivnujici pozici kamery, ktere neprinaseji srovnatelny zazitek. Tato featura "rozhlizeni" ale ve filmech fungovat nemuze a taky bude problematicka v nekterych hernich zanrech. V mnoha zanrech sice fungovat bude, ale prinese problemy s ovladanim.
              Muzete argumentovat ze VR vas prenese do herniho prostredi. To beru, jenomze porad se bude jednat o pohled z motoristicke helmy s omezenim periferniho videni, navic degradovany nizsim rozlisenim. To nizsi rozliseni mozna castecne kompenzuje naroky na vykon, jenomze porad to nebude ono a po prvotnim okouzleni da vetsina hracu zase prednost kvalitnimu obrazu, byt ve 2d na statickem monitoru. Je to muj nazor a za tim si stojim. Tecka. *3*
            • Nevíte o čem je VR, srovnávat to s 3D televizí je důkazem. Radím Vám dobře, nejdříve to vyzkoušejte a pak diskutujte *3*
          • Pisal som len o Oculuse....Morpheus i Samsung ma vacsi trh. Samsung VR je lacne ak ma clovek najnovsi Note ako napr. Ja a Morfeus sa moze balit ako bundle s PS4.
    • Oculus prodal pres 100 tisic kusu už teraz. A to je venku jen ten dev kit.
      • Vsak to tvrdim...a dalsich 100k da ked vyjde hotovica. Ten trh a cielovka je priserne mala.
        • Je vidět,že jste Riftovací panic a máte malou fantasii, jinak by jste nebyl tak pesimistický.
          • On je spis optimista, vsichni co to chteli uz to maji, mozna par z nich si jeste poridi final ...a tim to skonci. Trh pro tenhle produkt neexistuje. Ostatne, steam cas od castu zverejnuje stats HW, takze se pokochat muze kazdej. Muj skorem 10let starej HW je jeste stale hodne velkej nadprumer. Nikdo nebude davat za HW $3k+ jen proto, aby jim toto fungovalo.

            Mimochodem, s klidem muzu garantovat, ze s v clanku zminovanym HW si rozhodne nikdo nic nezahraje, teda nic krom nejakych trapnych demicek, protoze obdobnej HW mam, a jen pokus prepnout do anaglyph (coz je defakto totez - pocita to dva obrazy) vede k tomu, ze FPS padne nikoli na pulku, ale spis tak na 1/4 a min. Bez SLI dvou nadupanych grafaren proste zapomente.
  • Super zpráva. Než to vyjde tak bude možná nová generace GPU, tak to jen koupit a hurá do toho.

    DK2 jsem měl nějakou dobu a už to bylo dost zásadní pro to jak člověk ty hry vnímá, a tomu rozlišení nechybí mnoho. Respektive myslím, že jde hlavně o dpi.
    • Zagro
      Jde o screen door efekt, i 1080p by mně v pohodě stačilo.
  • Doj..bat si oci a este zato zaplatit 300 dolarov? To radsej vyhrat sutaz v pozerani do slnka...
    • Troll detected...
      • Sure? Lebo to vravel Dobrovsky o dakom znamom letcovi v jednom Fajt klabe. Oznacit za trolla najaktivnejsieho redaktora webu...pfff...silne kaficko ;)
        • ...no pokiaľ by bolo slovo redaktor synonymom slova kkt, napisal by si niečo správne...žiaľ, zase zle...a pokiaľ budeš, vzhľadom na svoju obmedzenú slovnú zásobu a nižší intelekt trvať na slove redaktor, zrejme bude musieť byť zaradené medzi nadávky - inak to nebude možné...
        • "najaktivnejsieho redaktora" wtf *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15*
        • C-BEAM
          proboha zase ta historka...
  • Kym to je na hlave je to k nicomu. Mam 3D plazmu...milujem 3D ale uz rok sa mi nechce ani tie brylky dobit. Bud ked mam cas stihnem stiahnut akurat yiffiho rip alebo ak mam i full blurayko sa mi nechce kukat v okuliaroch...nevidno potom čipsy :D. Je to Gimmick. Az ked nam bude Obama IV vladca izraelsko usa bankarskej rise povinne instalovat cipy do hlavy potom to bude mat vyuzitie
    • stáhnout rip od yiffiho? nejsi náhodou ten co věčně kéruje do PCčkářů jací jsou to zlodějští piráti?
      • Hnisavec
        stiahnutie filmu bez odosielania dát nie je trestný čin ani priestupok...stiahnutie softwaru áno...a to je rozdiel ako dostať výplatu a peniaze ukradnúť z banky *15* *3* *5* takže pcčkári sú zločinci, kto sťahuje filmy a hudbu je legálne v cajchu
        • haha ty si asi rok pozadu, už aj sťahovanie filmov a mp3 je trestný čin, aj keď teda u nás za to ešte polícia nikoho nezatvára ale to ani za sťahovanie hier. a ty moralista vysvetli mi ten morálny rozdiel medzi ukradnutím hry a ukradnutím filmu alebo hudby?
          • walltar
            On není moralista... je to normální prvoplánovej troll.
            • protoze by bez nej prece byla nuda, to je vzajemna symbioza *1*
            • Inquisitor
              A jak ho pořád pěkně krmíte, proč by sem nechodil?
        • wenceslaus
          Myslím, že ne Time.
    • Evidentně nechápeš o čem VR je, hlavně že jsi nejaktivnější diskutující....
      • walltar
        Myslíš, jako nejaktivnější troll? Dyť von tu za tu dobu co tu pění na games ještě nic kloudnýho nenapsal. Jediný co dělá tak z nějakýho důvodu provokuje PC hráče.

        To že nechápe nejenom oculus, ale prakticky všechno je celkem dobře známý fakt.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit