Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já vidím nárůst počtu Geforce 560 a pokles takových kousků, jako G8800, 9800 a ATI5700. Tady je vidět, jak dlouho si člověk s takovýmhle typem grafiky vydržel a že se čekalo na nějaký další rozumný kompromis cena - výkon, protože nás nic netlačí pořád něco upgradovat.
    • To jo, a z 560ky se stává podobná "legenda", která prý zas chvíli vydrží. Já sám jsem před 14ti dny měnil 9800 za 560 Ti :-)
      • A spokojenej? 1GB verzi, nebo víc?
  • ja som upgradoval minulú jeseň na i7 2600k, 8GB RAM, GTX570 GLH a nemám problém zahrať dačo na plné detaily a full HD, ale jedno je isté, tak ako som predtým neurobil upgrade nejaké 3-4 roky, tak to bude určite zasa. Mal som možnosť získať peniaze tak, že z rodinného rozpočtu ma to nestálo skoro ani cent, keby to tak nebolo, tak by som ešte stále fičal na Athlon X2 5200+ a NX8800GTS OC. Vzhľadom k tomu, že náročnosť hier nerastie tak rýchlo, tak ani nie je nejaký extra dôvod robiť časté upgrady.
    A samozrejme, "kvalita" hier tomu tiež nepridáva.
    • Tak já prošel loni stejným upgradem... ;) jen místo 2600k mám jen 2600 a místo nvidie (která sice byla původně objednaná, ale bohužel totálně vyprodaná a měsíc se mi tehdy nechtělo čekat) mám ati 6970 a zatím docela spokojenost... *1*
    • ja som upgradoval skoro uplne rovnako :)
      Akurat miesto 2600K na 2600, 8GM RAM a uz predtym som vymenil staru zasluzilu 9800GT za GTX560 od Gigabytu :) predtym som uz 3 roky fical s C2D E8400, 4 GB RAM a spominanou GF 9800 a v podstate ma k upgradu donutil az BF3. Dovtedy som hraval vsetko, sice nie na ultra mega max, taky Bad Company 2 mi celkom zasmazil CPU, ale v pohode som to hral.
    • P.S. jedným z hlavných dôvodov upgradu bol aj fakt, že stará mašinka sa mi už nepozdávala čo do hlučnosti, teraz som všetko spravil tak, že sa drží hluk okolo 20 decibelov, takže PC skoro nie je počuť, prispel k tomu aj fakt, že na najhlučnejšom komponente - grafike, som vymenil chladič za Alpenfohn Peter s 2x14cm fan :)
  • To je legracni jak vsichni zaviraji oci pred skutecnosti a obvinuji konzole z toho ze se zastavil vyvoj her na pc. Pritom konzole a pc spolu koexistuji od pocatku sveho vzniku a tato situace (zastaraly hw konzoli) se vyskytuje opakovane a aniz by to melo dopady a vyvoj pc her. Naopak, vzdycky to spis pc platformu povzbudilo, protoze stare konzole ztracely konkurenceschopnost. To az ted pc nedokazi konkurovat starym konzolim s 7 let starym hardware a nehnou se z mista. A hadejte proc, to je totiz na cele te veci nejlegracnejsi.
    • Honem, řekni nám proč...
    • *1* *1* *1* *1* *1*
      Jinak se tohle komentovat fakt nedá.
    • "To az ted pc nedokazi konkurovat starym konzolim s 7 let starym hardware a nehnou se z mista."....když si to přečte člověk porádně tak zjistí že to moc nedává smysl :)..prostě lidi málo hulej aby to pochopili ....jdu hulit :)
    • Zayl
      Nejlegračnější na té věci je, jak někdo může s přesvědčením hlásat takovou hovadinu jako ty.
    • Protoze jsi mimo?
  • No je fakt, že já už víc jak pět let frčím na C2D a GF 8800GT a k myšlenkám na upgrade mě donutil až Shogun 2, do té doby jsem víceméně vše zvládal se slušnými FPS na střední detaily ve fHD.

    Jenže s tím upgradem mám jeden problém. Poprvé jsem chtěl upgradovat před rokem a půl, komponenty už jsem měl vybrané, ale nakonec mi padla brigáda. O rok později už jsem potřebné peníze měl, ale když jsem na HW fóru požádal o radu se sestavením, byla mi doporučena prakticky totožná sestava (i5 2.5k, 560ti), která stála úplně stejně jako před rokem (dokonce o nějakou tu stovku víc). Platit stejné peníze za rok starý počítač mi přišlo dost divné, takže jsem se na upgrade vykašlal a teď čekám na vydání 6kové střední třídy od nVidie, která snad buď konečně srazí cenu 5kové řady dolů a buď si koupím levněji starší počítač nebo za stejnou cenu nový. Jediné co mě mrzí, že tak krásná hra jako Shogun se mi kvůli tomu válí na STEAMu a nahráno má jen pár hodin, nehledě na pár dalších, které jsem se rozhodl odložit a užít si je na nejvyšší detaily bez záseků.
    • Jo, koupil jsem 2500k když šla cena dolů, za 4300,- Kč, a dobře sem udělal *15* Ale zato moje grafika kledla po půl roce o 1200,- takže zas taková výhra to není *9* *1*
    • Mně už peníze tečou spíš jen do údržby auta, bytu motorky, psa...ještě, že neživim holku :-) Každopádně ArmuII jsem si mohl nainstalovat po tě letech až před pár týdny, kdy jsem naškudlil na novej HDD (win7) a RAMky. A to už nám vysí na krku zas Arma III
      • jj moje řeč taky mám strach že armu 3 už zas nerozjedu a budu muset chvíli počkat..už jsem si zvykl :)
  • :D/-<

    Prave druhy krat odohrany mass effect 3 bez sekania na X1950pro.

    Stale ma ziadna hra, ktoru by som chcel, nepresvecila o tom ze potrebujem upgrade. A ak sa objav,i tak je to pre stare ovladace koli ktorym su chyby v zobrazovani (witcher 2).

    Cim to asi bude, jaj aha, konzole z praveku. Som rad, nemusim riesit novy hw.
    :D/-<
    A ak ten den pride (co urcite pride) tak pasivna 7750 bude úplna bomba, ziadny hluk a dalsich par rokov pohodicka. Dufam ze nova generacia konzoli tu bude tiez tak dlho.
    • x1950pro jahaha to ses posr*l z vlaku, ta grafika byla zastaralá už před, no to už je dávno.
      Fakt sory vím jak se nás snažíš přesvědčit o tom jak ti všechno běží fajnově, ale já prostě umírám nad komentářam typu:
      Mám pět let starej kompl a všechno mi tam běží skoro na full detaili a téměř bez sekání a to mám fakt velkej monitor.
      A realita: Hraje tři roky staré hry na střední nebo nebo nízké v rozlišení 1280x1024 a ještě se mu to seká jak pra*e.
      Vím o čem mluvím protože než jsem si koupil novej kompl mlel sem podobný blbosti.
      PS na x1950pro se mi lagoval aj empire earth III
      PS2 bez sekání=sstabilních 60 min 50 FPS
      • na X1950xt se dal hrat na stredni detaily v 1680x1050 i crysis 1 kterej konzole nezvladnou, nejspis si mel slaby cpu.. je fakt ze to jelo stabilne nejakych 20fps, ale dalo se to
        • 20 fps se podle tebe da? to nejsi moc narocny teda :) si pamatuju jak jsem sveho casu hral doom 3 s 30fps a byla to sekacka jak hrom
          • Ne Crysis 1 se fakt dá hrát na 20fps, to je taková hranice u něj. Taky jsem ho hrál s HD2600Xt což je zhruba stejná grafika a měl jsem na hight (+-) detaily v 1680x1050 20-35fps *7*

            Ale jinak tu nejde jen o počet FPS, staré hry potřebovaly víc. Například když si zahraješ CSko na 101fps, a po týdnu přepneš na 90 tak se ti to "seká" pocitově, a na 60fps sem to už hrát nemohl *3*
            • tak kvalitni stabilni ping je snad zaklad :) bez toho neni sance neco uhrat, i kdyz znam borce, kteri to dokazou solit i s vyssim pingem, ale jsou to vetsinou vyjimky
            • Lol? To já zase trpím spíš k vůli pingu než FPS, ty vlastně ani neřeším :O:D
            • tak to uz je o nejakem tom zvyku :) ja jako zarputily hrac quake live (drive q3a) strasne trpim, kdyz nemam 125 fps
    • smejki
      vzhledem k tomu, že jsem x1950pro sám měl, dovedu si velmi živě představit tu nádheru. uži si ji
      • jj taky sem mel x1950xt, byla to skvela grafika a kdybych hral jen konzolovy porty tak bych ji mel dodnes nejakych 6 let? ME 2 mi na tom jelo docela vpohode
  • Myslím, že dokud nebudeme mít absolutní čísla místo nějakých procent, nedá se o stavu herní PC scény tvrdit vůbec nic. Tohle může být jednoduše způsobeno tím, že lidé začali instalovat Steam i na svých pomalých noteboocích, protože se dost rozjela indie i retro scéna.
  • Veskoslav
    A proč bych měl dělat upgrade? Co mě k tomu donutí? Grafickou kartu, co má podporu Dx 11 mám druhým rokem a kolik her jsem na to využil 6-7? Díky konzolím jsem do upgrade pc nemusel narvat prachy více jak 3 roky (nepočítám-li tu grafiku, kdy předešlá odešla do křemíkového nebe). Doby, kdy jsem co dva roky měnil či vylepšoval jsou dávno pryč, protože na to není sebemenší důvod. S novou generací konzolí vyměním kompletně pc, ale jak to tak čtu, tak počítám rok 2014.....

    P.S: Ne díky tomu neděkuji konzolím:)
    • Ber to z té lepší stránky... budeš moct koupit levně HW z tohodle roku, který na to bude bohatě stačit *3* *15*
      • Veskoslav
        Pravda no:)Ale nějam mi prostě vadí, že poslední hra, u které jsem řekl, jo to vypadá fakt dobře byl Crysis 1. Od té doby nic:)
        • Lol?! Tak to si asi ještě nezkoušel Metro 2033 člověče! *1*
          • Metro 2033 vypadá skutečně krásně, nicméně to chce hodně slušný HW.
      • a nebo pozvat holku na večeři *3*
  • Verte nebo ne, ale moje nvidia 8800 GT chodi na Q6600 quad porad obstojne. Ach ty za*** konzole
    • Verim ti komplet, hram este na slabsej, ziadny problem. Ale decka sa ti furt budu snazit nahovorit ze nieee nieee. Jasne ked hraju traposiny ako BF3, Crysys ...
      • Asi nejaka nova moda, chlubit se kdo hraje na vetsim srotu :D A ty s lepsim pc jsou decka co jim ho koupili rodice. Cejtim zavist :X
    • Ale na jaky rozliseni/detaily? Mne 8800GT prestala stacit nekdy v lete 2009 a to sem v ty dobe jel na 1280x1024 a ne nijak extra vysoky detaily
      • Záleží taky na hře, já ještě dva měsíce zpět pařil v kooperaci Dead Island v 1920x1080 při plných detailech, mimo stínů na střední, s AMD Athlon 64 X2 5600+ 2,8GHz a 9800GT 512MB. A to byla fakt pěkná podívaná, ale byly hry, co ani tak dobře nevypadaly a sekaly se. Teď mám s GTX560 zase na nějakou dobu klid.
      • ..a nikdy jsem nepouzival integrovanou zvukovku. Ted mam x-fi fatal1ty
        • smejki
          seems legit
      • Vsechno davam na 1920x1080, mam LCD 24"

        edit: jen nikde nezapinam stiny, ja to vlastne nikdy nehral se stinama, teda krome thiefa a mafie1 :)
        • DangerousDave
          tak pokial sa uspokojíš s 10-15 fps tak potom chápem...
          • No neviem ako 8800 GT tu uz nemam asi 2 roky ale nepodcenujte Q6600. Ja s nim a GTX 460 vsetky hry co poznam hram na full. Sice len pri 1680/1050 ale mam odskusane aj 1920/1080 a tam slo fps len o 5 bodov dole. A to hovorim o 40-80 FPS. Jedine co zadychalo moje PC bolo Metro ale aj to len pod DX11.
            • 90% novych hier dokaze nakrmit aj na zakladnych taktoch. Mam to odskusane. Taktovat sa ucim len teraz, idem nato opatrne zatial som s boxom na 3,4. Ja nehovorim ze ten CPU je dokonolali jasne ze je to stara sunka. Ale ta stara sunka v sucasnosti vpohode stiha hry na FULL a to je podstatne. Jasne su hry ktore nezvlada napr. v rychlosti GTA4 alebo Arma 2 ale tam jej nepomoze ani svatena voda. A ostatne hry vpohode stiha. A ked aj nie 100% tak mam proste v hre miesto 60 fps 50 fps a to mi zili netrha. Ide o to ze ak by som chcel vykonejsie CPU to by som musel menit aj dosku a tam by bolo hlupe zivit GTX 460 takze aj GPU no a pchat to do starej case je tiez hlupost tak to je uz na novy komp a kupovat kompt za 500 - 1000 Eur ked sucastni ide na pri hrach na FULL je hlupost.
            • tak Q6600vubec nepodcenujte jedu na nem dodnes natocene na 3.07Ghz 8gb 1333ram a 560ti a uplne v ohode bf 3 mp 50 fps vse hraji v 1920x1080 a full akorat u Witchera 2 jsem nemohl dat Ubersampling ale to nikdo s 560ti
            • DangerousDave
              na akých taktoch si mal Q6600, má totiž odskúšane že Q6600 ani na 2,8GHz na Fermi 460 nestačí ! a pri niektorých hrách beží karta na 50-70% svojich možností pretože sa jej nedostátvajú dáta dostatočne rýchlo. Môźeš si to sám vyskúšať cez Afterburner.

              Q6600 je už naozaj slabší procák a je nezmysel k nemu kupovať karty ktoré neutiahne. Si prečítaj fóra aké najrôznejšie problémy majú ľudia s touto kombináciou. K hrám omnoho lepšie poslúži vysoko taktované lacné dvojjadro ale s modernou architektúrou.
            • BF3 sa mi prave nezda narocne na procesor. Ten vpohode hravam aj na nepretaktovanom procesore. Pretacam ho na 3,4 ale aj to len koli rychlejsiemu loadingu levelov. Ked sa meni mapa za tu istu tak je to bleskovka len pri vymene za inu mapu je loading dlhsi.
            • Ono taky zalezi co hrajes, jsou hry kde se cpu ani nezapoti a pak jsou hry jako BF3 MP nebo SC II, ktery tezce zavisi na cpu a Qxxxx oproti i5/i7 na stejne frekvenci muze mit polovicni fps. Ale jak rikas, jestli ma nekdo dobre nataktovany Q nebo Phenoma tak neni problem, a myslim ze jeste nejakej rok problem nebude.
          • To by ses divil
            • Ale tak tomu SC2 bych i věřil. On je nejnáročnější na processor, a integrovaná HD3k v 2600kčku by to měla utáhnout na low i na možných 60fps, ikdyž to je podle mě už trochu moc *3*
            • Jednu dobu se objevili na pctuning foru hned 3 experti co hrali Starcraft II na integrovane grafice (HD 3000 tusim) . Ten treti dokonce v 1920x1200 s 60 fps. Tk jsem si na ne hned vzpomel. *15*
            • DangerousDave
              keďže som mal donedávna prakticky rovnakú zostavu tak asi by som sa naozaj dosť divil. Dnešné hry vyžadujú rýchlejšie procesory najmä ked sú všade nevydarené porty ktoré na starých zostávach trpia stutteringom a obrovskými výkyvmi framerate a to aj bezohladu na detaily. Možňo ak ten starý Quad poriadne pretočíš môžeš hrat s 20-25 fps na low vo fullhd aj moderné hry ale bude to proste na nič.
  • Kde jsou ty doby, kdy byl rok starej počítač starej a člověk si zahrál akorát na úrovni detailů normal :-) A at mi nikdo neříká, že za to nemůžou konzole, protože Arma II a mody jako PR pro BF2 jasně dokazujou, že to prostě nezvládnou
    • DangerousDave
      ja som jeden rok v minulosti upgradoval grafickú kartu 3x *1* ale to už teda troch chorý extrém ... imho ideálne aby sa udržal nejaký pokrok ale nebol veľký nápor na peňaženky je vhodné upgradovať GK raz za 2 roky a základ raz za 4.
  • FeebeEWN
    Já patřím k těm, kteří hrají na notebooku. Není to herní notes, ale ani žádná plečka, každopádně nakupuju tam pravidelně starší hry (celkem 75). Spoustu z nich sem koupil proto, že sem je dříve pirátil a doteď sem je třeba ani nenainstaloval. Nejnáročnější hra v mojem seznamu je Crysis, které ještě zvládnu na vysoké detaily :) Nové hry nekupuju proto, že jsou moc náročné a drahé. V neposlední řadě na ně není čas.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit