Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jo tomuhle chlapíkovi věřím to co řiká....na Dishonored se docela tesim, i kdyz mi moc nesedí to prostředí, ale jednotlivý prvky vypadaj zajímavě a bude to dělaný poctivě...aspon z informací mám ten pocit.
  • Paul_cz
    Výbornej rozhovor! Rat shadows *1*
    Taky předobjednáno, rozhodně nejočekávanější hra roku. Hezký jak specificky zdůraznil "games for windows, NOT LIVE" *4* .
  • 13_11
    Další báječný rozhovor na Games.cz – nejenom krysí stíny mě dostaly! A jak to bylo dál? „Feed him to the hungry rats for dinner...

    ————————————————————————————————————————————————
    „Kritizovat – to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl.“
    — Karel Čapek
  • USER47
    Pěkný interview. A Harvey Smith je prostě borec, dokázat se z úplnýho dna vyhrabat na známýho a úspěšnýho herního vývojáře, to každej nedokáže.
  • czechtek
    Super rozhovor.

    jenom co se týče toho "nePR" stylu.....myslím si, že po úspěchu kickstarteru a např. Darksoul si firmy začínají uvědomovat potenciál non casual hráčů, kteří chtějí více něž COD. A tak trochu se obávám jestli to nebyla i práce PR odělení :DD

    PS :Path of exile pro včechny *5*
    • Co s path of exile? Co vidím tak se normálně invituje do bety jako vždy?
  • Tak jo, to konzoloidní kruhové menu byla moje poslední obava. Dejte to sem! *1*
  • Keyz
    Tak na tu AI jsem zvědav.
    Na začátku postřelí a dorazí kudlou postavu v místnosti vyběhne ven kde stojí stráž a čumí z balkónu.Čekal bych,že se tam nahrne když tam hráč dělá randál.
    Navíc modely asi nejsou zrovna nejdetailnější.Je to hodně vidět u věcí zblízka.To by ani nevadilo když to tak má mnoho her co jsou zároveň na konzole/pc.Ta AI mně teda opravdu zarazila.
    • 13_11
      Důležitost detailních modelů Harvey Smith vysvětluje v čase 3:23 a dál.


      ————
      „Kritizovat – to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl.“
      — Karel Čapek
    • To není souvislý přechod mezi akcemi, tyto záběry jsou sestříhány z různých gameplayů. Podívej se na starší videa, ale vzhledem, k tomu, že to je multiplatformní, tak se to jistě nějakým způsobem podepíše jistými kompromisy na chování AI. Ale třeba se pletu s tou AI.
    • DangerousDave
      možno sa jedná o nižšiu obtiažnosť kde je rádius "citlivosti" AI na zvuk menší ... respektíve dúfam, že to tak je práve v tejto hre :)
    • Cosi
      Teď jsem to chtěl přesně napsat :)
      Jen mi na mysl přišla věc, která byla zmíněna v Mafia Speciálu Danem. To že oni dělali, a vlastně teď i ve Warhorse dělají novou IP, velkou hru a za nepoměr peněz který stojí vývoj Dishonored a potřebují k tomu i méně lidí. Ale jinak je to pro mě nejlepší rozhovor za posledních pár let, bez PR a naučených frází.
      • janchor
        Ty znáš rozpočet obou her / počet lidí v týmu? Já ne, ale nedivil bych se, kdyby ty čísla od sebe nebyly nijak zvlášť daleko.

        Jinak s tou stráží je to zvláštní, ale takový záběry bych nebral za extra směrodatný. Co jsme zkoušeli tu misi na Gamescomu, jak zazněl výstřel nebo něco podobnýho, rozjel se poplach a celá oblast byla vzhůru nohama.
        • USER47
          Nezmiňoval se Dan, že na Mafii dělalo asi 30 lidí? Dal bych ruku do ohně za to, že u Dishonored je ten počet velmi výrazně vyšší:). Koneckonců i třeba takový Trine 2 dělalo víc lidí a to není zdaleka tak ambiciozní hra jako Dishonored.
          • sleepless
            Copak počet lidí v týmu a rozpočet (který dnes zveřejňuje jen zlomek velkých firem, takže se odhaduje) nějak souvisí s tím, jak je hra dobrá, nebo špatná? Zvlášť v situaci, kdy v každém koutě zemegule se vyvíjí za odlišné peníze a s každým rokem se to mění (2002 a 2012, potažmo USA a ČR - to jsou kurevské rozdíly)? Logika se krčí v koutě brečí... A zatahovat do porovnávání své osobní dojmy (ta a ta hra není tak ambiciózní), to je vůbec nejhorší.... Omlouvám se, pokud to je poněkud hrrr, ale tyhle dojmologie mě dlouhodobě dost točí. Když chci něco vážně porovnávat, tak je třeba mít jasno v tom, co vlastně lze porovnávat, co si musím dle nějakého vzorce přepočítat a dle jakého kritéria vlastně hodlám porovnávat. Jinak vznikají dosti zavádějící fámy a davové dojmy...
            • janchor
              ad ty počty - bral jsem čistě srovnání Dishonored s Warhorse projektem a Arkane není velký studio, takže ty počty nebudou zdaleka tak divoký.
            • USER47
              Počkat, kde tvrdím, že je nějaká hra dobrá či špatná? Lukáš tvrdí, že počet lidí v týmu/rozpočet warhorse/IS/arkane se nejspíš moc neliší. Mafii dělalo kolem 30 lidí a pokud si dobře vzpomínám, ve warhorse bylo plánovaný maximum taky nějak 20-30 (a šuškalo se o rozpočtu maximálně pár mega dolarů). Jen říkám, že tohle není běžnej počet developerů na takhle velkej titul a že na Dishonored dělá pravděpodobně lidí výrazně víc - stačí se podívat na týmy ostatních áčkovejch titulů.

              2002/2012 je samozřejmě rozdíl, to nikdo nepopírá, ale to ani nikde nerozporuju. Rozporoval jsem pouze Lukášovo tvrzení o podobným rozpočtu.

              Co se týče osobních dojmů - Trine je krátká plošinovka s plnou cenou 15 dolarů, Dishonored přece jen míří asi výrazně výš, proto jsem použil slovo "ambicioznější". Pokud se ti to nezdá, můžeš si to slovo něčím nahradit, ale opravdu má smysl se dohadovat, zda je Dishonored dražší titul než Trine?:-o

              Celkově mi připadá, jako bys reagoval na nějakej jinej post než jsem napsal, protože asi tak tři čtvrtiny tvýho příspěvku mi přijdou úplně irelevantní.
  • CartmanXxX
    Nechcete pod videa psát přepis? S tím vaším přehrávačem si to asi budu muset nechat načíst přes noc.
  • Keyz
    Takto vysvětlení grafického realismu je zvláštní.
    Chápu,že chtějí udělat věrohodné prostředí ale lepší modely se na věrohodnosti také zásadně podepíší.
    Když tam vidím domy popelnice atd tak si řeknu že to vypadá tak jak to asi vypadá tak kde bydlí lidí.Když pak ale uvidím,že to je zblízka hnusné tak to pocit uvěřitelného světa neposílí.

    Prostě když je možno udělat například aby se postavám pohybovali hadry a vlasy tak pro hráče je přece lepší když to tam je.Kdyby řekl,že to neudělají protože to je náročné,pracné na konzole by se to špatně dělalo atd.To bych chápal.Ale ten kec co řekl,to je přece hloupost.Podrobné modely jsou součástí uvěřitelného prostředí.
    • Ale on to docela dobře objasnil v souvislosti s odkazy na jím zmiňované hry. Celistvost detailů v rámci onoho universa vtáhne do hry stejně jako co nejvyšší realističnost prostředí. To koresponduje s tím, jak se vyjadřuje k sérii Bioshock, kde je brán velký důraz na prostředí a všechny prvky ve hře (hlavně design, provázanost prvků atd). Mě to přijde docela logické a rozumné. Když si vezme takovou sérii Thief, tak tam to bylo stejné. Byl vytvořen naprosto unikátní svět, který byl vytvořen na perfektních detailech (plakáty ve městě, různé knihy s příběhy a v neposlední řadě tuny rozhovorů), které byly vsazeny do tehdy, a myslím že i dnes, prostředí, kde se setkávala racionalističnost (víra v mechanizaci a nové vize) s iracionalističností (víra v bohy a důraz na magii atd). Když se to vezme z druhého konce, jak to prezentuješ ty (teď mne zrovna nenapadá žádná hry s důrazem na grafiku a fyziku, snad jen Crysis) tak to taktéž funguje ale je to vykoupeno obrovskými nároky na HW nehledě na čas potřebný pro optimalizace atd... Ale třeba se pletu
      • Keyz
        To ano,ale když pak dorazíš k plakátu a ten je hnusný,že sotva přečteš co tam je tak to si o celistvosti detailů pomyslíš své.
        Chápu,že když je tam důraz na prostředí,že předměty jsou tam kde mají být,je tam například znázorněno náboženství atd. tak to je super.Pak neřeším ihned kde co jak vypadá a bavím se světem.Problém nastává když si toho všimneš.Pak to vypadá odflákne a někdy komicky.
        Jestli tohle minimalizují tak OK.
        Jinak bych problém viděl jak píšeš v náročnosti na optimalizace a finance.Hlavně udělat to perfektně na PC a osekat na Konzole asi stojí dost času.Je nejspíše jednoduší udělat to zhruba stejně a pak například přidat krysám stíny no :)
        Ale kdyby ten svět bral důraz na celistvost detailů tak se přece nevylučuje udělat i to graficky podrobnější.Můžeš mít mnoho předmětů,plakátu atd a bude to třeba OK.Když navíc tam bude skvělá fyzika anebo lepší textury tak bude to snad horší?Nebude bude to přece lepší .Když to budeš moc nastavit jak chceš tak to nepůjde jen někomu...To se ale dostáváme komu proč to nejde.Je to na několik platforem a jak píšeš stálo by to asi moc času a prostředků.
        • janchor
          Já si pomyslím tak možná to, že je to hnusná textura - pokud mi bude připadat hnusná. Dishonored má některý objekty hodně chudý, ale nijak to nenabourává můj dojem z toho světa. Bylo by fajn, mít je high res? Bylo. Ale vnímám to skutečně jako podružný.
          • ales.smutny
            Čloěk se až musí zamýšlet, jak mohl hrát před víc než dekádou ty hry, kdy nebyla snaha a dispozice na fotorealističnost, kdy plakát byl čtverečkovaný obrys, který si člověk domyslel, vzduchem létala kostičkovaná krev, postavy dávaly emoce najevo pohybem hlavy a těla, protože místo obličeje měly nehybnou masku...jakto, že to na nás tak fungovalo... oh, wait... že by to byl ten "immersion", o kterém tam mluví?

            Jednoduše, kolega Nástěnkář dobře říká, že pointa argumentu v rozhovoru bylo o něčem jiném. Ponor do světa bez fotorealističnosti, ale s vnitřní logikou fungovat může, obráceně už ne.
        • To by mě taky ultra naštvalo kdyby ten plakát byl hnusný a jen z dálky by se dalo odhadovalo co ne něm je, souhlasím s tím a jistě by to trochu nabourávalo onu celistvost prostředí. To, o čem mluvíš bych spatřoval v použitém enginu, ruku na srdce, běží to již na letitém (byť stále upravovaném) unreal enginu. A ten má problém ve vykreslování, respektive době odezvy při nahrávání textur. Viz Bioshock, kdy při loadingu, resp. při rychlém pohybu mapou se stává že se nestíhají dokreslovat textury. Když jsem poprvé vstoupil do světa Rapture a rozhlédl jsem se, tak jsem se zhrozil, protože to, co jsem viděl vůbec nekorespondovalo s tím, co jsem viděl na trailerech a screenshotech. Velkou měrou se na tom ale podepisoval můj HW. Ale po chvíli až se načetlo vše, tak hra běhala velice svižně, na docela solidní nastavení, což na druhou stranu svědčilo a dobré optimalizaci. Každopádně uvidíme po vydání, jak dobře zpracovali svět v Dishonored, resp. v Dunwallu.
    • janchor
      Minul jsi jeho pointu - on neříká, že rozpohybovaný vlasy a hadry (tedy ta "reálná grafika") nemůžou přidat na uvěřitelnosti, ale že jsou až druhotný.
  • Pokud jsem to pochopil správně, tak u konzolových verzí nepudou povypínat ty věci, co říkal ve videu (nápověda, tipy atd)?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit