Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • twicer

    Však ano, taky jsem si před 20lety čvachtal při 30fps. Jde o princip, kdyby to vypadalo ještě lépe a běželo to na 20fps, tak ti to přijde jako pokrok, nebo krok zpátky?

  • danny_the_hound

    Veď práve tu vidím nepríjemnú podobnosť - tých 30 FPS IMHO v skutočnosti tiež nie je pre to, aby hra vyzerala filmovejšie, ako tvrdia vývojári, ale že to XBOX na vyššom framerate prosto neutiahne. No a orezanie obrazu by bola len ďalšia "optimalizácia", obkecaná "snahou o filmovejší look".

    Ale tak pevne dúfam, že som len zlý kuvik a nakoniec to tak (minimálne na PC) nebude.

  • Derp_1337

    From Software jsou doslova proslulý žalostným technickým stavem her a jejich kontroverzními kroky ohledně PC grafiky.

    Jednak Elden Ring nepodporuje ultra wide monitory a je zamčen na 16:9 poměru stran. A jejich hry jsou uzamknuté na 60 FPS. Což je v dnešní době neomluvitelné.

  • Když vyšla první Senua, tak jsem měl čerstvě první ultra wide monitor a hra to podporovala parádně. Takže bych čekal že to bude stejně. 

    Jen dodám, že v sirokoúhlé verzi to byl opravdu parádní audiovizuální zážitek. 

  • J.V.Stalin

    Tak u Order: 1886 to omezení na poměr stran aby to vypadalo "filmově" byly samozřejmě lži, kterýma jen potřebovali zakrýt fakt, že aby hra vypadala tak skvěle, tak se toho dalo dousáhnout pouze tím, že se ti na obrazovce bude vykreslovat míň věcí.

    Později tohle ještě potkalo první Evil Within a tam se později přidal update, kterej umožňoval ten ořez dát pryč, protože na to komunita nadávala.

    Nemyslím si, že by Hellblade II měl mít takovej ořez. Není to v ničím zájmu.

  • medveddd

    Lidi se holt zmlsali "mezigeneračním" obdobím, kdy se hry vyvíjely tak, aby běžely na PS4, a takové hry samozřejmě na pětce lítaly jak namydlenej blesk. Teď se jim ke 30 vracet nechce.

  • honcka

    JJ např Elden Ring byl taky locklý na 16:9

  • danny_the_hound

    A je to potvrdené? Lebo existujú prípady, keď tvorcovia obmedzili obraz v hre na istý pomer strán - napríklad The Order: 1886 tiež bežal iba v 2.40:1 a udávané dôvody boli tiež veľmi podobné.

    A ako často sa v nastaveniach nedajú zapnúť/vypnúť niektoré grafické hádam ani netreba písať (tu sa ale nádejám, že Unreal engine bude v krajnom prípade rešpektovať aspoň nastavenia v konfiguračných súboroch tak, ako to bolo v prípade prvého Hellblade).

  • Derp_1337

    PS4 je starší generace konzolí, tam se těch 30FPS tak nějak akceptovalo. Však jsem to na PS4 taky hrál.

    Ale na nové generaci (Xbox series X ) nemožnost mít "performance" mód s nějakýma vyššíma FPS je dost nečekaná.

  • frank.horigan

    To TloU2 dohráli v 30fps na PS4 hlavně amíci, tak tady neřeš karbanátky a prostě to ber tak že se v 30fps (na padu) dá hrát normálně.  (fakt bez újmy) 

    Ty tak hrát nemusíš. 

  • Derp_1337

    Tak ti lidé přežili. Ale to, že jim to nepřijde jako pěst na oči, je jejich věc. Jiní lidé to třeba vidí a může jim to být nepříjemné.

    To mi připomíná podobnou situaci jako se starými CRT monitory. Dokud ho lidi měli, tak jim to přišlo v pořádku. Když pak ale člověk přešel na LCD monitor a pak se po nějaké době měl podívat zpět na CRT, tak to fakt bylo jako pěst na oko a člověk po nějaké době u monitoru doslova cítil, jak mu to "vypaluje" oči. Fakt nepříjemný pocit. Ale dokud člověk byl zvyklý u toho CRT, tak mu to tak nepřišlo.

  • Derp_1337

    Jo, ale oni zase nezkoumají do detailů úplně každou hru. Takže někdo proplave bez povšimnutí.

  • frank.horigan

    DigitalFoundry poznají vše :)

  • frank.horigan

    Ale mají dostatek výkonu - na 30fps.. 

    Kde je problém? 

    Ve 30fps dohrálo Tlou2    10miliónů lidí..   A žiju, zdravě.

  • frank.horigan

    Jsi bůh, jsi hyper master race. :)))

  • frank.horigan

    To sice nemá, ale DLSS přeci není o pindících, koukáš na to úplně blbě.

    Když zapnu v 1080p DLSS Q, tak renderuju 720p, to mi má zvětšit pindika? :)))

  • frank.horigan

    Buď v klidu, to je "cinematic trailer", prostě jen trailer, renderovaný obraz můžeš mít takřka v jakékoli poměru chceš 

    2.35:1, 16:9. 16:10  blabla atd atd

  • frank.horigan

    RE: Mutant - Většina to asi neví, ale já hraju dobrou 1/3 her na PC z gauče na padu u TV. :)

    Na PS4 jsem se s padem jen naučil.

  • danny_the_hound

    Nemám z toho práve najlepší pocit. Všetky doterajšie trailery mali pomer strán 2.35:1 a nie klasický 16:9, takže sa bojím, že aj v celej hre budú mať všetci majitelia klasických monitorov (a televízorov) zhora a zdola orezaný obraz. Navyše trailery často na môj vkus až nezdravo pretekali všelijakými "vylepšujúcimi" post-processing efektami ako depth of field, motion blur alebo chromatic aberration, ktoré teda mne osobne hrozne kolú oči. Dúfam, že aj tie sa budú dať povypínať, avšak v momente, keď tvorcovia hovoria čosi o filmovom pocite z 30 FPS, tak začínam mať strach, že aj všetky tie efekty budú vynútenou súčasťou toho ich filmového "zážitku".

  • skaven

    ano, kazdy ma doma rtx4090


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit