Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pěknej článek... ikdyž já mam spíš dotaz co se stalo s pokračováním adventury A Vampyre Story. Jednička byla super, ale o dvojce se teď vůbec nic nedá dočíst. Doufam, že je pořád ve vývoji.
    • A AVS2 to vypadá bledě. Práva vlastní Crimson Cow, který aktuálně nemá na vývoj peníze. Autumn Moon už má sice pokračování rozpracováno, ale asi jen z 30% a bez peněz a souhlasu vydavatele dál pokračovat nemůže. A navíc, což je nejhorší, Crimson Cow už ve spolupráci s Autumn Moon ani pokračovat nechce. Vidím to fakt špatně.
      • Hmm díky za info. Ikdyž dost smutný info *13* to je fakt škoda, protože jedničku jsem si užil a byla to jedna z těch klasickejch adventur se skvělou grafikou... ale když může atomovej vévoda přijít po 13 letech čekání tak nezbejvá než doufat i u A Vampyre Story 2 *4*
  • Pan_Klobouk
    A coz takhle Omikron: Nomad Soul, nic? Little Big Adventure, DreamWeb, Gobliins, Outcast, Neverhood, Sanitarium nebo Nightlong, taky nic? Spousta zasadnich (nebo pro zanr necim zajimavych/prinosnych) her mi v tomhle serialu chybi.
    • To by byl ten seriál nekonečný... A nezapomeňte, že jde stále jen o jen upravený přepis hodinové přednášky. Všechno má své limity, bohužel.
      • Pan_Klobouk
        Ja vim ;) to jen ze nektere zminene kousky (v celem serialu) bych s klidnym srdcem presel, vynechal a radeji zaradil nekterou z tech co jsem pripomenul. Chapu treba zvlastni kapitoly pro hry od Sierry a LucasArts, ale napriklad nebohe Cryo bylo zmineno az s Atlantisem a Omni3D (pritom taky prukopnicili na CD-ROM a s 3D animaci), nevidel jsem tusim ani Coktel Vision, hry od Benoit Sokala... urcite by toho bylo vic.

        Ale jasne, kazdy bysme tu historii asi pojal po svem, mel vlastni deleni i milniky. Urcite jsme vsichni nemohli hrat vsechno co vyslo a o tom co bylo zasadni, zlomove a prinosne pro zanr by se patrne strhla taky plamenna debata. Tehdy i ted. ;)
    • Tak je to jen clanek, ne encyklopedie :) Kazdy povazuje za zasadni neco jineho.
    • Obavam se, ze tablet, zaslibeny adventuram, je spis iPad. Tady nejaky dobrodinec udrzuje seznam vsech adventur pro iOS: http://flexlists.com/view.php?list_id=17866
      • I na androidu by mel fungovat ScummVM, takze zasoba adventur je znacna.
  • Paul_cz
    Výborný článek, jen ten Heavy Rain byl řekl bych dost přechválen - mimika byla hrozná, scénář místy otřesný. Celkově dobrá hra, ale čekal jsem mnohem víc. I ten Fahrenheit bych hodnotil výše, přes ten zpackaný konec. A prodeje..ani ne 2 miliony kopií nejsou zas taková sláva na hru jež je ve vývoji 5 let a stojí desítky milionů.
  • Moc hezký seriál o historii adventur. Podle mě není náhodou, že se adventurám v posledních letech moc nedaří. Do velkého množství herních žánrů se totiž přenesly adventurní prvky - především příběh a rozhovory. Jestliže autor píše, že jedním z hlavních taháků adventury je příběh, pak nejlepší příběhy v posledních letech nemají adventury, ale RPG, akční hry atd. Je to zřejmě dáno tím, že adventury jsou často nízkorozpočtové a jejich autoři nemají na zaplacení dobrých scénáristů. O hrách typu Longest Journey nebo Posel Smrti se podle mě nedá říct, že by měly dobrý nebo nějak zvlášť zajímavý příběh. Paradoxně tak nejlepší příběhy mají hry z jiných žánrů, kde je příběh jako bonus navíc k hernímu obsahu - série Metal Gear Solid, Final Fantasy, Zaklínač, Grand Theft Auto atd. Tento "herní" (nikoliv příběhový) obsah má u adventur často podobu puzzlů, kombinování a používání předmětů. Právě puzzly jsou pro hodně lidí důvodem, proč se jim adventury líbí. Dobré příběhy je třeba hledat v jiných žánrech.
    • Cosi
      Nepleť si prezentaci příběhu s kvalitou příběhu. S kvalitou příběhu stojí a padá každá adventura. Příběhu ve střílečkách krom pár vyjímek, se můžu vysmát. Ve strategiích to samé. a RPG? Hlavně starší hry měli zajímavý někdy i dobrý příběh, dnes je to hlavně o prezentaci. Gray Matter - "Nejlepší herní příběh roku 2010" - hrej.cz
      • Gray Matter? Nejlepsi herni pribeh roku 2010? To na tom ty ostatni hry musely bejt teda sakra spatne...
  • Je to super článek, celá ta série, ale až na ten konec, který je trochu chaotický. Zastaralá definice žánru adventůr neplatí, ale ta nová (autorova) definice je v obsahu stejná, obsahuje stejné mechanismy, jako ta stará. Jinak mám už jen svůj názor - nehrál jsem Heavy Rain ani L.A.Noire protože na to nemám železo, ale podle ukázek na youtube L.A.Noire má k adventůře přibližně stejně daleko, jako třeba Mafie.
  • Už ať FunCom dokončí Secret World a vrhne se na pokračování The Longest Journey. Opravdu královna adventur! *4*
  • smejki
    "1,5 bilionu dolarů"
    neplést si americký bilion a evropský. jde samozřejmě o miliardy
    • Aneb systém Metrický vs Imperiální...
      • smejki
        to nemá co dělat s metrickým systémem... metrický systém je systém jednotek, číselné škály jsou systémy prefixů a sufixů pro popis vysokých čísel.
  • LTM3
    Fahrenheit - pro mě naprostá legenda.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit