Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Horst_Fuchs
    Samozřejmě tím myslím obyčejný kulatý 3D objekt jako třeba kola u auta apod. Každopádně děkuji za vysvětlení! Naivně jsem se domníval, že na takovou prkotinu dneska už musí být dostatečnej výkon.

    Ono, když člověk ve hře dělaný v novým Cry enginu narazí na hranatý kolečka působí to tak trochu jako pěst na oko. *7*
  • Deever
    Absolution jsem nehrál, ale jinak jsem v článku zmiňovanou trojici dohrál mnohokrát.

    Docela by mě zajímalo, jak se podle Aleše posunula obecně AI ve hrách. Zpočátku prostě rostl počet skriptů, které mohla NPC vykonávat a postupem času tento přístup nahradilo prosté zmenšení prostoru, kde se hráč a NPC mohou pohybovat.
  • Myslíš mnohoúhelník jako 3D objekt nebo prostě jen obrázek (texturu)?
    Pokud se jedná o objekt, tak je samozřejmě možné vytvořit hezký kruh, ale je to zbytečně náročné. Každý objekt se totiž skládá z polygonů, malých trojúhelníčků. Na krásný kruh, třeba u hlavně zbraně, by jich bylo potřeba neúměrné množství. Dnes se ve hře vykresluje spousta objektů a chceš, aby se hra hýbala rychle - je nutné snižovat jejich polycount -> jsou hranatější. Pokud hra běží ve 30 fps, tak se všechno musí vyrenderovat 30x do vteřiny, pak post process efekty a další věci. Ono není problém, abych v zbrushi vytvořil model s více než 20 miliony! polygony (to mi dovoluje tvořit detaily jako póry v pokožce apod. *3* ), ale ve hře tohle nepůjde (render takového modelu může trvat i pár hodin). I krásné a obdivované modely postav ve hrách jsou v základu "dost ošklivé", ale tvůrci na ně naroubují všechny ty normal mapy, displacement mapy... které díky shaderům suplují detailní povrchy.

    Pokud je to ovšem jen obrázek, tak to záleží na tom, jak si texturu vytvořili mno... *15*
  • Pete.palis
    psal jsem kde menšiny??? *7*
  • Kdyz uz chces chytat za slovo, tak muze byt casual hrac :)
  • kubi-wan
    Za to dostaneš zaracha, mladý muži!
  • StanleyCZ
    Já to hrál na střední a kolikrát jsem měl sakra problém některé mise projít... *1*
  • Rhulad
    Tvůj názor je jasný důkaz, že jsi opravdu inteligentí. Těším se na tvoje další hloubkové definice.
  • Miluji Tě *14* *14* *14* *14*
  • Ale jaképak menšinové, první by byli na řadě všechny ty lejna, co se snaží hrát o názorové trolly, potom maďaři a až potom zbytek podle uvážení.....
  • Nebudeme tu predsa riešiť menšinové záležitosti.......
  • Hraji to na předposlední a někdy mám co dělat... Dost musím uvažovat nad postupem. Takže jo, máš pravdu. *4*
  • TheGGG
    Toto bylo vtipné tak v komediích z 80. let
  • Horst_Fuchs
    Trochu offtopik, ale nemůžu si pomoct.

    Mnohoúhelník místo normálního kruhu není nic neobvyklýho ani u dnešních her, naposledy jsem tuhle prasárnu viděl v Sniper: Ghost Warrior 2. Není tunáhodou mezi náma někdo kdo se zabývá 3D grafikou? Vážně by mě zajímalo proč se tohle dělá i v době čtyřjader a DX11.
  • Absolution je na posledni nebo predposledni obtiznost opravdu slozity. To je tak kdyz si nekdo dobrovolne zapne obtiznost pro zacatecniky/děti/casual hrace a pak vsude breci a pomlouva tu hru
  • Však kamaráde, hraj si Hitmana jak chceš, ale to neznamená, že ho hraješ správně a zábavněji, i když TheGGG je TheGGG a my nejsme TheGGG, takže přícházíme podle TheGGG o to, co je správného na TheGGG, ale proč si nedopřejeme odkazu TheGGG, aby si to každý dělal, jak mu to vyhovuje? To by nebyl TheGGG.
  • strašná grafika *11* *11*
  • A co zábavnýho je na tom jezdit hodinu výtahem a pak si jednou vystřelit? Přece si nekoupím drahou hru a pak si ani pořádně nezastřílím. Posledního Hitmana jsem hrál stylem gears of war a byl jsem nadmíru spokojenej.
  • Já se teď neuvěřitelně zamiloval do Absolution. Nezdá se mi ani moc, že by se konalo nějaké zjednodušení a celý to na mne působí hodně pozitivně.

    Ok příběh moc smysl zatím nedává. Jsou tam neuvěřitelný nesrovnalosti. Ale je to v podstatě jedno, když to celý beru jako nějakého bratříčka Kill Billa a při nějakých scénách vyprsknu smíchy. Ty Danové jsou zpropadeně cyničtí, když dokáží vymyslet takový chujoviny (Heyyy that was my coffee you asshole!)

    Na Hitmanovy jsem měl taky rád vždy drobný náznaky, kdy autoři jakoby trošku nechávají člověka se zamyslet nad jeho postavou. Nejradši mám asi jeho vztah k víře. Nebezpečný zabijácký stroj co dokáže bez mrknutí oka někoho odpravit, najednou změkne co je poblíž nějaký církevní instituce. V Absolution taky miluji střídání prostředí mokrého Chicaga a zlato-prosvětlené Dakoty. Jsou tam pěkný okamžiky a náznaky pro drama, takže si fakt připadáte, že policie po vás set-sakramentsky jde, i když AI je nakonec dosti podobné jako v trojce. Teď jsem v misi, kdy si musím vystřílet nebo zpátky pro sebe ukrást svoje pistolky.

    PS: Na Square Enix se mi líbí, že na steamu jejich hry nezůstávají dlouho drahé. Snad jim to zajistí potřebný kapitál... *13*
  • Pete.palis
    občas bych si chtěl 47ku vypůjčit do realu... *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit