Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Libí se mi článek, je fakt že o Japoncích a Nipponu se toho tolik všeobecně neví a je to škoda, protože mají opravdu nádhernou kulturu. Za Shoguna 2 sjem opravdu vděčný a na některé filmy zmíněné v článku se také chystám.

    Jo já bych nebyl proti dostat se do Japonska a zařídit si tam tradiční japonský rodinný domeček se zašupovacími okny a dveřmi a poslouchat tamní Idoli, sledovat ty jejich potrhlé tv-soutěže.
    Sayounara *5*
  • Skvělý článek!
    Úplně mě vtáhnul i když jsem žádnýho Shoguna nikdy nehrál.
    Trochu Jako za zlatých časů papírových Levelů a Score (teď už to jen tak plácaj a sou drahý).

    Můžu se zeptat kolik let je autorovi?
    • ales.smutny
      Už stříhá metr ke kulaté třicítce :)
      • Uplně mimo soudek :
        Yip-man avatar. To se mi líbi, Win Chun forever ;) Jojo předvedl tam pěkný řetězáky v tom filmu haha *3*
  • Supr počtění. Co jsem koupil Shoguna, tak nic jiného, kromě sengoku jidai nehltám :). Článek hodně potěšil.
  • Ad diskuze na začátku:

    "(...) Fyzickou bolest se musel naučit snášet, aniž by dal své pocity znát, a naprostého vrcholu dosahoval ideový výcvik mladého válečníka v jeho citlivé přípravě na eventuální obřad vlastního zničení, rituální formou sebevraždy obecně známou jako harakiri ("rozřezání břicha") anebo sepukku (což je sinojaponské čtení téhož slova zapsaného ve znacích.) (...)"

    Oscar Ratti, Adele Westbrook - Tajemství samurajů.
  • Taiko je super, kvalitativně začíná, tam kde Clavellův Šogun končí :)
    zde link:
    http://www.bbart.cz/katalog.asp?id=383
  • Obrovske plus za tu pridanu hodnotu, ktoru nam poskytujete od zmeny celeho portalu, games.cz je lepsie ako kedykolvek predtym! *3*
  • Mopped
    Tak tohle je veliká paráda, hodně mě tento článek potěšil a jak vidím tak nejen mě.
    Jinak co se týče filmů tak cokoliv od Akira Kurosawy mohu jen doporučit, i když to ani nemusím psát, znalci jistě vědí.
  • K teto dobe doporucuji knihu Eidži Jošikawa: Musaši (Mijamoto Musashi). JE o nejznamejsim sermiri (samurajovi) vsech dob Japonska. (sam Musashi napsal nekolik knih - treba Kniha peti kruhu, dodnes pouzivana spickovymi manazery - jedna se o knihu strategie) Obdobi 16. - 18. stoleti je tam celkem pekne zmapovano z hlediska chaosu a nekonzistence Japonska a zpusobu ziti.
    • KIMCID
      nevim někde jsem četl že vyhrál 60 až 90 souboju??a byl velice kativni až do smrti?
      • no on to byl docela hajzlik :) ...si domluvi souboj a dostavi se se spozdenim nekolika hodin, pripadne se snazi soupere vselijak psychicky vytocit ů)
        • KIMCID
          jj skouknul jsem o něm včera dokument
  • KIMCID
    http://www.csfd.cz/film/251481-nesmrtelni-valecnici-sogun/
  • Vyborny clanek, velka poklona Alesovi...
    Jinak Goemona take doporucuju, koukal jsem na nej v HD na velke LED tv a je to fakt masakr... takova komiksova stylizace a silene kousky se hned tak nevidi... opravdu pekne orgie na koukani... :-)
    • Zrovna jsem to také dostal do ruky, musím přiznat, že to trochu působí jako anime či manga a to mimo jiné tou extravagantností postav *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit