Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 2,7 milionů prodaných kopií, velké smělé plány jak s DayZ tak s Take on Mars...zkrachovali by kdyby otevřeli pár nových pracovních pozic ? *7*
    • smejki
      Správná otázka zní: Udělali by to rychlejc, kdyby otevřeli víc pracovních pozic?
      Jinými slovy, není tohle náhodou případ úvahy "Když čeká žena dvojčata, bude je nosit 18 měsíců?"
      • Ano. Zkusenych lidi hledajicich praci v cechach je hodne. Otazkou je, proc by tam nesli.
      • já to spíš myslel tak že bych se tam rád zkusil ucházet o práci, mě je vcelku jedno kdy to vydají :)

        ale když už mám reagovat na tvůj příspěvek...1 grafik udělá jeden barak za hodinu, dva udelaji dva baráky za hodinu....jednoduchý počty....navíc odnosit dvě děti naráz nebude to samé jako udělat dvě hry naráz, nemyslíš ?
        • Ono mu to za chvíli dojde...
          • Spis vam dvema nedochazi, ze takhle to nefunguje, ale to prejde, az vam bude aspon 15.... on se totiz ten novej clovek bude 3/4 roku zaucovat, a tim padem defakto odcerpavat dalsiho minimalne jednoho cloveka, kterej se mu musi venovat. V realu totiz plati, ze dvojnasobek lidi udela totez za dvojnasobek casu. A pokud se lidi prijimaj do rozdelanyho projektu, narusta to klidne na petinasobek.
            • U army se diky obstarpznimu enginu delaji baraky tri tydny. Nepocitaje to vyskladat do enginu. Kdyz si proti tomu postavis napr unreal, rozvrhnes si modular design, naskladas to blueprintem jako procedural building a behem tri tydnu mas cast mesta i zoptimalizovano se streamem
            • promin ale zaucovat se 3/4 roku nedej boze nekoho tak dlouho otravovat mi prijde jako neco nepredstavitelnyho... bud na to mas nebo ne, je na kazdym kolik do toho da... ty bohuzel vychazis z predpokladu ze kazdej nove prichozi musi byt totalni vypatlana lama *4* mimochodem je mi 27 a podle tvoji definice "V realu totiz plati, ze dvojnasobek lidi udela totez za dvojnasobek casu" protoze by hru udelal nejrychleji jeden clovek *12* *12*
      • Nenáhodou to není
        • smejki
          velmi přesvědčivé
  • Ja chapu lidi kteri dayz dopredu pohrbivaji, je to dano zkusenostmi s hrami od Bohemky. Ackoliv nejsem vyvojar, principialni veci funguji obecne, je to syrova analytika. Pokud chce firma uspet v konkurenci, musi byt schopna resit s dlouhym vyhledem, promyslene dopredu a investovat na spravne mista. Pokud ve firme rozhoduji nekompetentne od stolu, resi se za chodu az to co nejvic hori, a pricinou muze byt i nedostatek financi, coz logicky zpusobi i nedostatek schopnych lidi, toto spousti dominovy efekt. Zaplatuje se momentalni potreba, to vyrabi necekane problemy, ktere se zase solichaji za chodu a pyramida se hromadi, je stale tezsi a tezsi udrzet ji pohromade. Takova firma ma sanci prezit pouze v pripade, ze vyrabi neco co nevyrabi nikdo jiny. A to byl podle mne pripad Bohemky, byla to specifika Army, bez zanrove konkurence, ktera nutila hrace tu hru kupovat a to umoznovalo Bohemce prezivat.
    Ted ale s dayz vstoupila na tenky led mainstreamu. Prozatim ma naskok, protoze komercni engine nejsou pro tento zanr stavene. Jenomze slusna poptavka muze situaci zmenit
    A pokud Bohemka nevystoupi ze sveho stinu, zustane u zbrklych kratkodobych rozhodnuti, nedokaze vyuzit ziskane finance pro stavbu solidniho zakladu na kterem se pak bude promyslene stavet, pak souhlasim s temi, kteri povazuji dayz za chodici mrtvolu.
    Ale je taky mozne ze jim to v Bohemce doslo a prave to zdrzeni ve vyvoji je znamkou ze se resi zaklady.
    Nevim jak vy, ale ja bez informaci neumim rozlisit ktera varianta je pravdiva. Proto hru dopredu nepohrbivam. Pokud nekdo z vas ty informace ma a urcite vi ze v Bohemce se jede postaru...
    • Trochu nesouhlas. Bohemka se zpozdila s Armou 1, tak i s Armou 2 a 3. Delay byl titul od titulu vetsi a zduvodnovalo se to vylepsenym enginem. Bohuzel jejich vylepseni tam sice byli, jenze nejen dobu nedohnali, ale ta jejich propast se stale prohlubuje.
      Co se tyce greenlightu... popravde to promysleny tah do budoucnosti neni. Spis bleskova zaplata. Pokud chteji platit projekt, budiz, ale je potreba pocitat s tim, ze moc nevydela. Kdo bude chtit, vetsina si uz hru koupi. Takze budou platit vyvoj dalsi 2 roky z toho, co utrzili v dobe vydani alphy.
      • Ono je to jeste horsi, v kazde hre zaplatuji po vydani vzdy presne tytez bugy, coz znamena jedine, oni to vubec nepromitnou do engine. Jako bonus zustavaji dlouhodobe neresene kdyz ne bugy, tak aspon poradny masarky (tupa AI, ktera neumi udrzet auto na silnici, je povestna).
      • Mozna jsem to napsal nesrozumitelne, ale s tvym prvnim odstavcem naprosto souhlasim a myslim ze muj koment mu nijak neodporuje. Vyslovil jsem pouze nadeji, ze v pripade dayz to bude jinak. *3*
        S tim druhym si dovolim nesouhlasit. Pokud dayz skutecne dotahnou do profesionalni podoby, ten nejvetsi zisk je jeste jenom ceka az vydaji konzolove verze.
  • Ceny v článku jsou pomotané. Z 24 eur se to zvedá na 28 eur. Cena 35 je sice v oficiálním blogu taky, ale až když se mluví o cenách v dolarech.
  • Nějak mi nesedí články na různých webech zaměřující se na PC hry. Na zahraničním píšou, že pokud vlastníte early access verzi tak budete muset zaplatit 10 eček aby se vám hra update na final verzi. jestli je to pravda tak to je humus největšího kalibru od zrodu DLC :(.
    • Veskoslav
      Kde jsi to četl?
    • celoush
      Arma 3 to měla stejné a nic se nedoplácelo. Nevěřil bych tomu.
      • Jestli jim dochazej prachy?
    • Proč humus ? spousta dmtu to s radosti zaplatí
  • MARTASLJ19
    Ja doteraz nechápem ako túto nekompletnú hru ľudia kupovali ako teplé rožky. A to ešte chcú vydať aj na PS 4. Ledva stíhajú dačo robiť s PC verziou.
    • Lidi kupovali na zaklade modu, ktery je vyrazne lepsi, a lip i funguje. Ocevali, ze kdyz zaplati, stane se z modu plnotucna hra. Skutek ale jaksi ...
      • Plnohodnotná hra z toho bude v roce 2016. Lidi si koupili early access - prealfu/alfu hry. Byli na to upozorněni. Uvidíme zda hra bude v roce 2016 dobrá.
        • Ne lidi si koupitli "mod" a cekali, ze temi penezi zapusobi na rychlost vyvoje. Ovsem co se stalo, dostali mnohem hure funkcni cosi, coz by jeste zkousli, ale co uz kousat nechteji, ze se na tom za rok nezmenilo zhola NIC. Navic hra mela byt hotova pristi rok.

          Mezi tim, obsahuje mod spoustu dalsi funcionality, vznikly desitky dalsich projektu, ktere funguji a vyvijeji se radove rychlejs. A to casto zcela zdarma.
          • Reseni je nasnade! Tito lide muzou porad zvesela hrat mod at uz do Army 2 nebo do Army 3 a ke Standalone se vratit, az bude alespon v bete.

            Btw ze se za rok nezmenilo zhola nic je holy nesmysl.
            Jiste, vyvoj nejde rocketovym tempem, ale posun tam samozrejme je.
  • LaraCroft
    Vtipné na tom je to, že až to vydají, tak si to nikdo nekoupí, protože ti co to chtěli už si to steně dávno koupili, early acces je prostě bullsh*t.
    • celoush
      Ale koupí... sám znám pár lidí kteří to nechtějí kupovat v alfě/betě a čekají na vydání plné verze a pak se teprve rozhodnou.
      • Rejsek
        Nebylo to kdysi normalni?:-)
        • celoush
          je to furt normální...vždyť nikdo nenutí nikoho ty alfy/bety kupovat. Já už sám delší dobu early access víceméně nekupuju. Asi jsou vzácné výjimky, kde bych přivřel oči, ale jak je někde napsáno early access a nebo freetop(l)ay, tak už má hra u mne víceméně stopku.
          • Ja naposled koupil Early Access Shadows: Heretic Kingdoms a nelituji.
            Byla to skvela hra uz v EA a kdyz ted vysla plna hra tak je to jeste lepsi. Vyvojari opravili mnozstvi bugu, vyslechli hrace, pridali kopec novyho obsahu a ted je to bomba! Takze neni treba hazet vsechny hry do jednoho pytle.
  • Je smutne, ze uz i nase republika svetu dala svuj vlastni esrly access scam. Nedik.
  • Arma 3: Breaking Point. Fanouskovsky mod, na ktery je pravidelne nekolik updatu tydne. Servery pro 100 lidi. Oproti DayZ je hra mnohem plynulejsi(mam v ni 2x vic FPS), graficky na uplne jine urovni, je tam vice moznosti (uzamykani baraku/hal, tvorba nabytku) , vice vozidel, vice helikopter, nahodne generovane eventy, milion zbrani, funkcni zombici, system class, o dost propracovanejsi strelecky model a na spoustu veci jsem urcite zapomnel.

    To je me shrnuti, kdyz jsem se po pul roce podival do DayZ.
    • Tech modu (i alternativ) je povicero, a ac sem nezkousel zdaleka vse, podle reakci hracu v tuhle chvili temer drtive plati, ze cokoli, co se da aspon spustit, je na tom lip. A to jen kam moje skleroza saha, se maka na minimalne 10ti obdobnych projektech, ktery jeste nejsou ke hrani.
  • Bohemka = Ubisoft jako nekupovat bugfest... je jedno jestli to je early access nebo final výsldek je pořád stejný...
    • Ale ja jsem FRANKIE a ta hra neni ceska, ale jinak dobry eh eh.
      • tak určitě, Dean Hall je Čech jak poleno, jen se tedy původně jmenoval Děkan Chodba
      • No ne ceska ale slovenska :)
        Tahle hra se kuti v Bratislave - je to defacto hra od Cauldronu jelikoz mnoho clenu vytvorilo nove studio na Slovensku (Bohemia Slovakia) a makaji na tehle hre.
        • Jo v Bratislave na tom pry taky makaji, ale rovnez u nas. A pracuje na tom spousta cezpolnich z dalsich zemi. Tuto hru nelze jednoznacne oznacit jako narodni.
          • No nemam prime informace, naposled to bylo publikovane zde: http://g3ar.co.za/2014/03/31/new-studio-bohemia-interactive-slovakia-work-dayz-standalone/

            Creator Dean "Rocket" Hall has announced the purchase of Slovakian game developer Cauldron by Bohemia Interactive, with 25 of that studio's staff set to work on the zombie survival sim.

            Update: Bohemia have been in touch to provide the following clarification: they have acquired Cauldron's facilities, technology and staff for their new Slovakian studio, but not the Cauldron brand itself.
            • Diky za upresneni, mozna bys mohl jeste pro takove trubky jako jsem ja vysvetlit co je to "asset". *3*
            • Od Cauldronu jsou jen assety. Hra jako takova je ceska.
            • No ja taky nemam prime informace, ale minimalne lidi kteri vyvoj ridi sedi na Smichove. A ten je od Bratislavy dost daleko. Rekl bych ze Cauldron je pobocka, ktera ma na starosti cast vyvoje. Pokud ji pripadne vyvoj uplne cely, nevim jestli to bude pro hru vyhra. Dosavadni produkce Cauldronu me o tom moc nepresvedcuje.
  • Ten brekot je hloupy. Vyvojari pred koupi jasne a srozumitelne varuji, fakt nevim jak to udelat aby to pochopil kazdy vul, to snad ani nejde.
    Ze bude hra r2016 zastarala? To nemusi byt pravda. Modely i textury jsou delany poctive. Tu zastaralou vizaz ploche grafiky hre dava prehistoricke nasviceni a renderer. A na tom se pry pracuje. Dale shazuje dojem z hry slaba fyzika a interakce s prostredim. Spustu bugu ma na svedomi zastaraly animacni engine ktery navic neumi rychly a plynuly prechody, postavicky jsou roboti s opozdenou reakci. Sekyrou umlatite plne vyzbrojeneho manika, protoze nemuze vcas reagovat.
    Dle meho nazoru, vsechno co ve hre prudi, shazuje kvalitu a dela z ni oproti konkurenci vizualni vykopavku je zalezitost programovani. Netusim kolik a jak kvalitnich programatoru na tom pracuje, ale je realne za dva roky tu hru posunout na standardni uroven odpovidajici dobe. Proto bych nad ni nelamal hul. *3*
    • Pravdu díš kolego, protože přesně tak to je :D
    • Nevim, kolik si kdy predelaval enginu, ale Bohemka se o to snazi uz od prvniho flashpointa. V jakym je to ted stavu, na to se zeptej nekoho od nich, ja to mam taky jenom z doslechu. Ale ja za sebe jako za programatora rikam, ze bych do toho jejich kodu vrtat nechtel (kousky enginu pro renderovani jsem delal).
      • Psal jsem to uz vyse, nejsem vubec z oboru, nejsem dokonce ani programator mimo herni branzi. Moje uvahy jsou pouze analyticke, postavene na logice. Tomu odpovidaji i moje komenty.
        Engine Bohemky muzu posuzovat pouze jako hrac a ze neni v poradku je jasny i amaterovi. Bohemka je solichanim za chodu povestna a tomu odpovidaji i vysledky. Pouze jsem vyslovil nadeji, ze pokud uz dayz prinesl finance, mozna se stane zazrak a reseni zakladnich problemu se dostane do rukou schopnym lidem. Pokud si pojede Bohemka po sve zabehnute trase, dayz skonci nevalne. Tot vse co k tomu umim rict.
    • Hloupy ses spis ty. Lidi nadavaj predevsim proto, ze za posledni rok neni videt absolutne nic, zadnej vyvoj. Za rok se pise cela AAA hra, zbytek vyvoje se maka na obsahu, ale kodeni je hotovy. Maximalne se to ladi.
      • Vážně? Já odjel začátkem léta mimo civilizaci, na konci sprna jsem se vrátil a ten obrovský rozdíl jak hra vypadá a hraje se jenom mezi těma 2 měsíci byl úžasný. Asi v tom každý vidme něco jiného, nebo co ... no co člověk, to zkušenost, že? ;-)
      • Právě naopak, pokud hra není v early accessu a je oznámena, např. i s ukázkou ze hry, tak na ní makají min. 2-3 roky.
    • Shaker
      Presne...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit