Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jo a fakt netusim kam chodite chlastat kdyz mate utratu v cene jedny hry jako fakt narod rasistu a alkoholiku *10*
    • Trol.diskuzni
      Jsou lidé, kteří nechlastají a považují to za mrhání životem a mozkovými buňkami... Tito však povětšinou nehrajou ani hry, takže tady je moc nenajdeš. *4*
      • Já nechlastám ale hry hraju :D
  • no takovej clanek je snad 5x do roka jojojo lidi stahujou a neplatej a co nekdo si hru koupi nekdo ne pokud je hra kvalitni a mam na ni zrovna cas tak koupim jindy si ji stahnu tak hodku zahraju a uz na ni potom ani nesahnu ostatne ten skoro milion prodanejch zaklinacu a kasani se kolik vydela CoD atd dost odpuruje tomu stahovani *3*
    • Cahir
      když se podíváš pozorněji na anketní čísla, tak neodporuje. A CoD se prodává nejvíce v Americe pokud vím.
  • V době Steamu a jeho akčních slev se už fakt nejde vymlouvat na nic. Navíc se silnou korunou jsou hry kolikrát levnější než jedna večeře v restauraci. *4*
    • Trol.diskuzni
      Hry by podle mě měly stát nějakou úměrnou cenu ke své kvalitě samy o sobě... A ne, že si je může člověk pořídit za "solidní" peníze až tehdy, když je koupí:

      1. ve velké slevové akci...
      2. ...s výrazným časovým odstupem od vydání...
      3. ...s vidinou výrazných limitací (nevlastníš kopii, Steam installed...)
      • To je věcí vydavatele, za jakou cenu nabídne svoje zboží.
        • Trol.diskuzni
          Pak se ale nesmí nikdo divit, že hry kupuje a hraje tak málo lidí... Zvláště ty nejnákladnější, které mají být těmi top AAA a mají bořit hranice možností her nejvíc.
          • Evidentně těch kupujících je dost, když může CoD vydělat přes miliardu dolarů.... *3*
            • Jo a motorky by mely stat maximalne 1000 korun, se pak nemuzou divit, ze na nich nejezdi kazdy. A kdyz ty svi*e je prodavaji tak draze, tak je normalni, ze si ji ukradnu, vyrobci musi zíhlednovat kupni silu obyvatelstva a pokud nechteji aby se kradlo, musi je nabizet za prijatelnou cenu. Kde prijatelna cena rovna se petina bezne ceny.

              Tohle je takova typicka zlodejska mantra a obelhavani sama sebe.
            • Trol.diskuzni
              To, že vydělal přes miliardu vůbec nesouvisí s mým tvrzením, že hry kupuje a hraje málo lidí... Mluvíš jen o zisku (vysoká kupní cena), ne o oblíbenosti herního odvětví v oblasti zábavy a umění.
    • :) Jasně , přjdu do obchodu (JRC , Gamescape ... ) a řeknu , chci to za steamovou cenu ;)
      Právě je potíž v tom , že obchody v nákupních centrech jsou s cenou dost mimo .
      Jinak večeře v restauraci je pro mne cca 200Kč max na osobu .... a za to u nás seženeš úplný výprodej od TOP CD a podobných (Startovní cena Flatoutu budiž výjimečným případem toho že to jde i u nás - ovšem ne pod EA )
      • Cahir
        Mluví o steamu, ne o kamenných obchodech. Co se slevy týče, mluví právě o akčních slevách na steamu, které jsou mnohdy opravdu velké.
        • " hráči kupují hry nejčastěji ve specializovaných kamenných prodejnách (21,9%) "
          " Zdá se tedy, že jsme v tomto ohledu ještě národ hráčů-tradicionalistů, kteří chtějí mít doma hru ve fyzické podobě i s krabičkou "
          - Úsměvné . Ano dnes se digitální a klasická distribuce liší jen tou krabičkou . Přidaná hodnota fyzického média je nulová a něco jako bonusový obsah v podobě map , příruček a reklamnních předmětů dnes najdeme jen v speciálních edicích .
          Přitom první hra který opustila pořádnou papírovou krabici byla co si vzpomínám Red Alert 2 od EA .
        • Ehm, nejsou. Doporučuji se naopak mrknout na EADM na aukru. Crysis 2 za 120 Kč! To je sleva jako prasátko. Krabicovka vyjde samozřejmě dráž, ale zase nemá otravné DRM, jako hry jiných vydavatelů, což je do zavedení povinného Originu, výhoda her od EA!
          • Cahir
            wow, omlouvám se a jdu to zčeknout. Díky!
            • Cahir
              Dworkin: Vypadá to celkem seriózně... Tak já nevím, má s tím někdo zkušenost?
            • Na stránkách EA maj tu Crysis 2 jako direct download za 49.99 EUR. Těch 120 kačen zní krásně, ale aby to nebyla nějaká levota.
          • Čím levněji, tím lépe, o tom žádná, ale že sleva přes padesát procent není podle tebe "velká", to mi přijde trochu ujetý. *4*
  • najlepsi su vsetci ti herni novinari, ktori sa vo velkom pohorsuju nad tym ako si niektori ludia stahuju hry z netu, ale to ze oni maju vsetky tie hry zadara od vydavatelov, to uz akosi zabudaju spomenut, ale pixovat na hnusnych piratov to budu stale.
    • Cahir
      nechápu jak může mít tvůj stupidní a omezený žvást 5 "líbí se". Jak píše člověk nade mnou, je to součást jejich práce, stejně jako má obchodní zástupce služební auto, počítač a mobil.

      Nejen, že tu hru musí dohrát, musí (měli by) se jí detailněji věnovat, a pak musí ještě napsat recenzi. máš kritické oko, zkušenosti a umíš psát recenze? Tak hurá do toho...
      • Trol.diskuzni
        Není jejich prací moralizovat druhé, aby si hry kupovali...
        • Cahir
          Moralizování je povinnost každého slušného člověka. *3*
          • Normalizace s moralkou nemela nic spolecneho. Normalizace naopak bylo vitezstvi nizkych nemoralnich lidi, presne takovych co obhajuji piratstvi.
          • Trol.diskuzni
            To Cahir: Hele, nejsi náhodou nějaký bratranec Lukáše Grygara? Ten tvůj popis mi připadá jak šitý na něj *15*
          • Trol.diskuzni
            Nějak mi to tvoje tlačení morálky a moralizování evokuje pojem "normalizace"... Že by náhoda? *3*
            • Cahir
              Hudbu nepirátím, protože youtube a protože jsem spíš na klasiku. Svoje oblíbence mám doma, koupené. S filmy je to horší, přiznávám. O co mám zájem, na to jdu do kina, ale starší klasiky/oblíbené/seriály stahuju. Neherní software jde dost mimo mě, takže ten taky ne - to, co je free, mi stačí. Hry nepirátím, nemám na ně skoro čas a navíc hraju pouze RPGčka. Takže ty dvě, maximálně tři hry, které ročně vyjdou jako moje cílovka, si opravdu kupuji.
            • Trol.diskuzni
              Myslel jsem to spíše všeobecně, ale budiž - jestli doopravdy nepirátíš (ani neherní software, hudbu apod.), tak máš můj obdiv - a to myslím smrtelně vážně. *4*
            • Cahir
              Snažím se. A rozhodně nepirátím, ptáš-li se na tohle. Z toho usuzuji, že mám právo "kázat" ostatním.
            • Trol.diskuzni
              Neříkám, že je na morálním jednání něco špatného... Ale rozhodně bych se tady nerozmachoval a nekázal ostatním. Máš snad své svědomí naprosto čisté a vždy jednáš MORÁLNĚ? Začni u sebe... *3*
            • Cahir
              Zájem státu na morální výchově občana není vůbec nic špatného, naopak,absence tohoto prvku je důvod, proč je svět tam, kde je. Normalizace byly jen sladké řečičky na povrchu shnilého, zkorumpovaného a nefunkčního jádra. Když se idea nepodaří napoprvé prosadit v praxi, nijak to na její pravdivosti neubírá.
      • ne, tvoja paralela so sluzobnym autom nie je spravna zo strasne vela hladisk, ale.... prajem ti prijemny vecer.
        • Cahir
          Proč jsi v tom případě tenhle "super tajemný" komentář napsal, když mě nechceš vyvrátit? Máš potřebu cítit se nadřazeně? Taky ti přeji příjemný večer. *3*
          • nic tajomne na nom neni, je to zbitocna debata, co som chcel napisat som napsial. tvoje argumenty boli nulove, zacal si riesit kto ma kolko plusiek jak lolo.
      • Žvást to není .... je to obecně přijímaný fakt .
        • Cahir
          Co je obecně přijímaný fakt? Jeho názor? Že novináři jsou pokrytci? o tom teda nic nevím. A mimochodem, spousta obecně přijímaných tvrzení jsou žvásty. *3*
          • ja som nenapisal ze novinari su pokrytci, ale ze toto ich spravanie v tejto otazke je pokrytecke. nauc sa citat.
            • Cahir
              To je snad to samý ne? Jakej je prosím tě významovej rozdíl mezi "chovat se pokrytecky" a "být pokrytec"?
          • To se ovšem nevylučuje ;) .
    • A co tím chceš jako říct? Že by je všichni měli mít zadarmo? Oni je mají zadarmo, protože je to součást jejich práce. Nikdo jiný je hrát nemusí, ani kupovat, to není nic životně důležitého bez čeho by se nešlo obejít. Když na něco nemám, tak to mít nebudu. Jednoduchý. Kradou jen socky a děcka, které z toho snad vyrostou až si začnou vydělávat.
      • No to je věčná otázka - kradu nebo dostávám to co by mělo být běžné ?
        Myslet si že se změní vzorec zažitého chování jen tím , že po škole začne mít většina hujer je hodně naivní .
      • ty si nejaky husty dospelak kamo. ano ved o tom hovorim, ze ich maju zadarmo lebo je to sucast ich prace. a preto je to dost pokrytecke z ich strany tak vo velkom nadavat na hnusnych stahovacov. este u Vavru by som to pochopil kedze je aj vyvojar. z tvojej reakcie sa stavim ze si typek co ma mesacny traffic 250gb. a aby si bol v obraze, tak stiahnut hru z netu nie je kradez. a druhe tajomstvo, 'decka a socky' co z toho vyrostou prestanu hrat lebo budu mat ine povinnosti.
        • Ty nevzdelany supaku, ktery nevis co je to pokrytectvi. Pokrytecke by bylo, kdyby piratstvi kritizovali a sami piratili. To ze proti piratstvi vedou reci je cestne a mravne, spinu je potreba verejne tepat a vymetat a kdo jiny by to mel delat nez novinari?
  • Asi tak - víc než 1000Kč za hru dám jen ve vyjímečných případech (např Arma X - a to ještě hledám nejnižší cenu na trhu ) a max několikrát (2x 3x) do roka .
    Co kupuji častěji jsou časopisy s herními bundly - a to jen pokud mne příloha zaujme .
    Rozhodně nejdu do obchodu a nedonesu si hru o které bych nic nevěděl - na Blind .
    Slevy , steam akce , Humble Bundle ... to mne zajímá .

    Co se týče recenzí , tak sice mohou být obsáhlé ale zkušenost s demem nic nenahradí .
    Než investovat do herního SW , to raděj peníze obětovat za novější HW - v případě tisícových částek za hry, které nemohu reklamovat pak prostě není co řešit .

    Rozhodně si ovšem připadám jako jeden z mála , kteří jsou ještě ochotni za hry platit . Těch co spoléhají jen na dnes běžné stahování je převážná většina .
    • :) Hlavně úslužně .... PEGI a všeliké ratingy jsou na nic. Roli rodiče zákazy nenahradí . Obchodník je obchodník - zvlášť u nás .
  • Ja osobne sem s koupi her velmi opatrny. Velmi vzacne kupuji hry nad 600kc, a kdyz uz jo tak jenom tak jednu az dve do roka.. sice si obcas nezahraju takove tituly jako je ted Deus Ex, ale jako jeden z mala to dokazu prekousnout a pockat si az hra polevni, nebo bude ve sleve nez si ji tupe stahovat. *3*
    • Není nač čekat - teprve na základě zkušenosti se samotnou hrou se zvažuje její koupě .
  • Čekal někdo něco jiného? U nás nejsou lidé zvyklí platit. A už vůbec ne za hry nebo software. Typickej Čech si řekne - "proč by bych si měl kupovat něco, co můžu mít zadarmo, nejsem přece blbej, no né?". Je to smutné. Místo toho aby lidé podporovali kvalitní tituly koupí, raději je sosnou z torrentu...
    • To co jsi napsal je v rozporu s článkem, ne? Není tam náhodou, že většina platí? Takovéhle zobecnění je dost mimo realitu, vystrčit nos ze svého pokoje, asi budeš překvapený, že mnozí češi opravdu kupují a platí. Obzvláště za něco, s čím mají dobrou zkušenost (= repeated business).
      Plus ti co neplatí, to je dost obtížně pojmutelná skupina - bazary, F2P, old games, bundle a tak dále. Malé skupiny lidí (až na ty F2P a flashovky), ale také mají své zastoupení.
      Asi rok jsem hrál F2P hry, čili bych se také zařadil do kolonky, že za hraní neplatím. Nakonec jsem jim samozřejmě nějakou tu zlatku poslal, ale hra byla F2P, tak proč se cpát do jiné kategorie?
      Aby tahle statistika byla v tomhle víc vypovádající, bylo by potřeba tuhle množinu nějak víc struturovat.
      • Když si uvědomíš , kdo stojí za názvem "Asociace herního průmyslu v ČR a SR" , tak ti musí být jasné , že reálný stav je opět jinde . Strukturovat u nás už tak dost omezenecký přístup k hernímu trhu by bylo z jejich pohledu kontraproduktivní .
    • Třeba já si říkám. "Jak v takové díře, jako je ČR můžou hry stát tolik(a je mi jedno, že náš trh s hrami je malý, taky že jo, když se u nás nevyplatí kupovat), když v Polsku či Anglii za ně dám o třetinu míň". Tak stahuju "dema" u nás a kupuju ze zámoří(nebo Steam), když to za to stojí. A pak tu všichni jen pirátí. *3*
      • 1000kc je hodne? cece to se da propit za 2 hospody ani to nepoznas. Jak pisu nize muzem si sami za to ze nebudou hry prekladat no ma to pozitivum zvedne se znalost anglickeho jazyka.
        • Pro mě jako studenta to je dost. A navíc, když si koupím 5 her z GB za 800, už mám ušetřeno na dvě chlastačky v hospodě. To je co!
        • Trol.diskuzni
          Za 1000 kč mám 4 - 5 kvalitních hudebních CD (ze zahraničí), která vydrží na celý život. V porovnáním s tím je hra na pár hodin, která za rok bude šmejd, naprosto směšná... *7*
          • Psychotic
            Nechceš rovnou tvrdit, že jediná rozumná investice do zábavy jsou žolíkové karty za dvacku? U těch taky lze strávit spoustu času...
            • Trol.diskuzni
              Ale pokud ta hra nemá ani dobrý příběh, ani dobré herecké výkony a pouze to zachraňuje slušným soundtrackem (většina her z mého pohledu), pak je cena zarážející a o umění nemůže být řeč... IMHO.
            • No ono to bude asi tím , že pořádná hra zahrnuje audiovizuální zážitek , jehož realizace je jako spojit dobrou knihu s dobrým orchestrem a ještě k tomu zaplatit nadané herce /vývojáře a tunu licenčních poplatků .
              Prostě takové o dost lepší divadlo ve kterém hlavní roli hrajete vy .....
              Takže je až s podivem , že se u her nemluví o absolutním umění . I když za to může spíš silný komerční důvod jejich vzniku , který k recyklaci a plytkosti přímo motivuje .
            • Trol.diskuzni
              Ne... Ale rozhodně bych nevyhazoval prachy ani za chlast, ani za hry. Nechápu, jak může stát hra tisíc korun, když za tu cenu mám tři kvalitní knížky či 4 - 5 hudebních CD. *7*
        • 1000 Kč dokáže s měsíčním rozpočtem už pořádně zamávat - To že podobnou částku někdo proleje hrdlem za výkend ovšem neznamená , že by se tak chovali všichni ;)
    • Tím nemyslím nejnovější COD, to bych sosnul taky, kdybych to hrál. Bohužel, na takové blbosti nemám čas.
  • Trol.diskuzni
    Hry jsou prostě stále ještě tak nedokonalé, že si ty nekřesťanské peníze, co za ně chtějí, nezaslouží... Porovnávat to s hudbou či s literaturou v otázce kvality a prožitku vůbec nejde. A nevěřím, že tomu bude v blízké budoucnosti jinak. *13*
    • tak když se mi to nelíbí tak to nehraju, ne?
      jako kvalita prodávaného zboží v supermarketch apod. u nás je taková, že si ty prachy obchody nezaslouží už vůbec(porovnávám z Francii a USA) a drtivá lidí si ty věci kupuje a nekrade.
    • co to placas? jsou hry za ktere se vyplati zaplatit. kdyby se kazdy choval jako ty bysme tu ani tetris nemeli. mam rad takove frajiry ale posledin rok si hral kazdy titul co vysel ze? Se nedivim ze tu prestali delat preklady kdyz je to tu takova chaska ktera si nedokaze vazit dobre prace a jen ohrnuje nos ze to stoji moc penez a stoji to za prd.
      • Trol.diskuzni
        Hry téměř vůbec nehraju... Nejsou zkrátka dost dobré na to, aby mě zaujaly. Dříve to jistě bylo lepší, protože jsem nebyl tak náročný.

        Stále je to s hrami tristní... Jak říkáš, akorát trochu lepší tetris. *7*
        • :) Nejsme náročnější , jen gamedesign už skoro dekádu stagnuje a myslet si že povrchní mix několika žánrů je spasením může dnes max tak omezený facebook game creator .

          S tím trochu lepším tetrisem v podobě Dragon Age 2 či Mass Effect 2 souhlasím . Zjednodušováním už tak oddechového základu prostě hry zabředávají do stále většího bahna .

          COD je dnešním ekvivalentem interaktivních filmů z poloviny 90 let - sice o hře nemůže být řeč , ale jak se prodává .
          Battlefield také degeneruje , jediné co se zlepšuje je grafika a jako majitele BF1942 , BF2 a BF2142 mi prostě nenabízí odlišný či lepší zážitek .
  • Tak nějak už jsem se vyléčil z toho abych dal 1200 za hru na šest hodin která ještě začne v půlce nudit, to už si ho radši nechám přeblafnout v bordelu. I přes to, že mam lehce nadprůměrný plat, tak mrhat se mi s kačkama zbytečně nechce. Krabicovek na PC za plnou cenu mám cca 40-50 kousků, ale při zpětném ohlídnutí jich za stálo jen pár.

    Dnes už spíš čekám až hra bude za pětikilo a případně vychytané bugy formou patchů.

    Ve výhledu jsem ochotnej dát plnou palbu zatím jen za RDR na PC (snad to zas nebyl jen drb, nikde o tom ani čárka).
    • Mahcake
      Musim tě zklamat, byl to drb. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit