Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • požadavky jsou úplně v normě pokud vezmeme v potaz, že je to next-gen hra. Dá se říct že konečně se to někam posouvá, pokud to tedy bude odpovídat kvalitou vykreslené grafiky.
    Jako zásadní vidím, že hry začínají být nativně 64bit, popravdě nechápu proč už tomu nebylo dřív, vždyť 32bit aplikace má jasný limit 2GB v RAM na jeden exe soubor.

    jinak bez pochyby to pojede i na rychlém DC.
    • ok tak jinak, nativne 64bit? nova generace konzoli bezi pouze na x86 co je u pc 32 bitovy system
      • nemyslel si náááhodou x86? *3*
        • chyba diky
        • Pokud mají konzole 8GB RAM, musí být 64.bit, jinak by tu RAM ani neviděly. :)
          • Nebo víš co nechám to jak jsi to napsal, vím že při představení obou konzolí se mluvilo o x86 platformě, jenže když se dnes koukneš na různé zdroje většina uvádí x86 ale wiki u obou x86-x64 platformu.
  • Navíc na procesoru bude záležet nejmíň. Viz testy procesorů nových her... mezi i3 i5 a i7 často nejsou vůbec žádné rozdíly ... pokud jsou, tak je to mezi i3 a silnou i7 třeba 10fps, což je směšné... chci říct, nejvíc vždycky záleželo, záleží a záležet bude na grafice.

    Malá rada kdo chce dělat upgrade nebo stavět pc ... vždycky raději dejte nižší procesor a ušetřené tisíce vražte do grafiky.

    i3 + 770 bude vždycky silnější než i7 a 660 (příklad)
    • No to je bezvadna rada, hlavne ze kdyz ti ten slaby procesor nebude stacit tak vymenis ho i se zakladkou a pripadne pameti, zatimco pcie rozhrani je mezi sebou kompatibilni a kdyz ti bebude stacit grafika tak ji hold upgradnes. Tak ci onak procesor ti pocita krome 'drobnosti' jako ai, fyzika, chovani vsech objectu na scene, takynapr stiny a celkove promitani svetla, takze tvrzeni ze na procesoru nezalezi je dost nesmyslne.
    • Mylis se, tve tvrzeni plati pouze pro primitivni hry, ktere stavi na grafice. Pokrocila ai, simulace, fyzika atd. ti sezere vykon procesoru ani nebudes vedet jak.
    • Grafika dulezita je, ale ne vsemocna, když mas slaby procesor tak ti super graficka karta nepomuze. Navíc jsou hry které vyuzivaji procesor hodne, například hry na unreal engine a jeho nova verze na tom nebude jinak. Takze kupovat novy pocitac se slabsim procesorem je podle me nesmysl. Chce to vrazit peníze do obojího, grafika i procesor.
      • Tak samozřejmě nekoupíš nějakýho celerona, ale i3 za 3 tisíce stačí. Podívej se na t grafy co jsem postnul ... i5 je o cca 3 tisíce dražší a nepřidá ti to skoro nic a kupovat i7 za 10 litrů je hovadina největší ..
        • nejlevnejsi Intel Core i5-3350P na 4x3.1Ghz je drazsi oproti Intel Core i3-3240 2x3.4Ghz+HT jen o 1300kc. sorry ale podle me spis nedava pro vykonejsi pc v cene kolem 18tis smysl porizovat i3. ta i5 ti vydrzi casove o dost dele a vse je rychlejsi.
        • zalezi jen na financnich moznostech. Když mas peníze klidne se vyplati koupit i i7, grafy jsou fajn ale her je spousta. Priklad je třeba hra X3 která ti naplno využívala procesor klidne o taktu 3.5ghz a graficka karta přitom jela na nejakych 20-30%. Proste nikdy nevis.
          Ale jinak samozrejme, pokud clovek není milionar je lepsi koupit levnejsi ale presto vykonny procesor. Jen rikam ze je nesmysl kupovat procesor za 2 nebo 3 tisice a k tomu grafiku za 15..ta grafika bude nevyuzita, grafika potřebuje rychlou odezvu procesoru a když ji nemá , flaka se.
          • Jenže většina počítačů je okolo cca 15 - 20 tisíc a tam prostě musíš počítat s každou tisícovkou. Proto říkám, že raději uberu na procesoru a přidám na grafice. Nikdo se tu nebaví o Celeronu s Titanem. Navíc bavím se o nejnáročnějších hrách současnosti a singleplayeru.
        • Ano to jsou hry soucasne generace tam je rozdil malej ale ja stavim pc na 4-5let tudiz jasne lespi volba je i5 ktere je jen tak mimochodem v prumeru drazsi o 2000 ne o 3000. Zadruhe katry od 660Ti vys uz to brzdit bude ano sice malo a vetsinou zanedbatelne zatim ale bude. avsak s casem budes muset vymenit cele pc protoze uz vykonem nebude stacit kdezto me bude stacit grafika tu menim jako jedinou kazde 2 roky a jsem v pohode. samozrejme pridani ram nepocitam pokud je potreba pridam.
          • :D na 5 let? Tak to za 2 roky dohraješ ... vysvětlli mi, proč bych teď měl kupovat drahou i7, když ji nevyužiju ? Není lepší jít do té i3, která stačí a za rok třeba nebo dva pak koupit v té době levnější a rychlejší procesor, než je teď ta i7 ? (která mi je k ničemu?) ... :)

            Mimochodem sežeň si někde testy, tam to máš jasně .. cokoliv nad 660ti ? Ale kdeže .. to jsi napsal jen proto, že jsem napsal, že mám 660 ? Tak jsi dal o stupínek lepší ? Blbost ... mrkni na testy, se 770tkou tam není žádný rozdíl a kdy už , jak jsem psal, tak je to pár fps ... a to za těch několik tisíc pro mě nestojí.
            • Navic hraju Armu 3 kde sice na low nastaveni ti to tve i3 staci nicmene na ultra nastaveni s rozumnou dohlednosti a 1920x1200px uz ne tam ma co delat i ta i5.
            • Jak jsem psal nize rozdil je mene nez 2000 podivej se po eshopech! Ano na 5 let uplne s prehledem. do ted jsem mel q9650 a nemel jsem jedinej problem! ted mam i5-2550k nepretaktovany(zatim neni proc) a gtx670 a dalsich 5 let v pohode jen vymenim gpu.
    • Ano, máš pravdu. Metro je přesně ta hra, která nepotřebuje CPU, zato rve kule každý grafice. Skoro bych si ale dovolil říct, že Metro je velikou vyjímkou, možná jedinou.
      • Aby jsi neřekl, tak např. strategie bývají náročnější na cpu ... přijde ti smysluplné kupovat drahou i7 ? Mně teda ne, za ty peníze co ušetříš na cpu máš nadupanou grafiku jak pra.e ....


        http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/27800-total-war-rome-ii-rozbor-naroku-krasne-strategie?start=6
      • Nemáš pravdu, těch her je naprostá většina : třeba další .. http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/27702-splinter-cell-blacklist-tichy-zabijak-v-directx-11?start=6
    • Viz např. http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/26988-metro-last-light-kraska-s-extremnimi-naroky?start=8 a mnoho dalších ...
  • Khanemis
    Hmm, možná, že na bájném SteamOS bude k rozjetí Watch_Dogs stačit jen dvojjádro *1*
    • Jako z pohádky.
  • Ram a grafiku na ultra mám. Procesor osmijádrový nemám nýbrž jen čtyřjádrový, ale stejně mi to přijde přehnané ty požadavky.
  • To je zase kravin. Minimum 4jádro? Aha, takže většina lidí to ani nespustí, protože drtivá většina pc jsou dvoujádra.

    Osobně mám i3 3220 + GTX660 a očekávám, že to na high pojede, pokud ne, tak to mají hodně blbě zoptimalizované...

    A jak už někdo psal, rozdíl mezi high a ultra bude zanedbatelný, při hře v pohybu to člověk většinou vůbec nepozná, akorát dost spadne fps a nic z toho ...

    Mnohem důležitější stejně bude, aby to byla kvalitní hra, pak to budu klidně hrát na medium, jak to bude kravina, tak jim nějaký ultra bude k ničemu.
    • mimochodem, podle jejich počtů je tvoje i3ka čtyřjádro(HT).
    • Už kolikrát jsem zkoušel pár her rozjet na "dvoujádru" i5-2500K taktovaných na 4GHz a často jsem i přes vysoký takt narazil na brzdu od CPU. Tvoje GTX660 může být a většinou je bržděná procesorem. Pokud tedy nehraješ jen velice CPU nenáročné hry.
      • A ehm jeste bych pls chtel priklad hry kde jsi narazil s i5-2500k na 4Ghz ;) Sem s tim to ti totiz neverim. A jeste jak se to tve narazeni projevilo a co mas za gpu a kolik ram?
        • Mechwarrior Online, Ghost Recon Online? (nejsem si jistý tím Online), BF3MP. Nezkoušel jsem samozřejmě všechno, ale jenom to co aktivně hraju. Samotnýho mě docela překvapilo, ža ani na 4GHz to CPU nestíhá. A grafika byla 7950, cíl bylo 60FPS.
      • "Už kolikrát jsem zkoušel pár her rozjet na "dvoujádru" i5-2500K" nejak nechapu tuto vetu ;) Jsi si vedom ze i5-2500k je nativni 4-jadro?
        • luke.skywalker
          "dvoujádro" má v uvozovkách, to znamená, že vypnul dvě jádra.. *7*
      • U jaké hry konkrétně? Pokud hraješ single, i3 stačí bohatě, proto jsem ji taky koupil, cokoliv víc je škoda peněz ..
  • Core i5 2600 8 gb ram a 2 gb grafika? Minimum by to dát mělo ne?
    • Pokud ta 2GB grafika není nějaká zaručeně "herní grafika" typu GT630 s 2GB RAM a 64bit sběrnicí, tak jo. :)
  • jak je na tom velikost mapy v porovnáním s posledním GTA?
  • Ale jo.. na minimum to dám :D
  • Není to zase tak hrozné, jelikož mám rok starý pc, ale stejně...

    zaráží mě ta minimální konfigurace, to trošku přestřelili... tzv. hlavně aby Watch Dogs za něco stál^^
  • Core i7-3770 ani Intel Core i7-3930K nejsou 8-mi jádra *7*.
    • Oni počítají i pseudo jádra. AMD taky nemá 8 plnohodnotných jader. (když se budem pohybovat v desktopu)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit