Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hlavně ať už to je venku. Mých tisíc hodin čeká. :-). Bloodborne byl famósní, ale mě více sedl DS1 a DS2. Jednička pak po retexturu mnohem lepší jak DS2. Durante odvedl neskutečnou práci.
    • Presne, textury delaj hru Hrou, jeji pribeh Pribehem a zazitek Zazitkem.
  • můj následující komentář se týká VÝHRADNĚ videa, ničeho dalšího...: z toho traileru opravdu mrazí.....tak dementní upoutávku na cokoliv, jsem již dlouho neviděl. Autor tohoto článku dostal asi pěkně zaplaceno za takovou reklamu takovému humusu. Urazilo to i mé cítění průměrného nevzdělance v oblasti umění.......alias manželka vedle mě říká: co to do pr....le bylo?!
    • Manželka je očividně estét...
      • To video ale fakt bylo ze slabšího soudku
    • Uz tolko nehul
  • Prave dohravam Bloodborne, na ktere jsem se strasne tesil. Zacatek super, objevovani cesticek, zkratek a novych mechanik, ale pozdeji uz to tak skvele jako byla treba ds1 neni. Na ds1 bylo nejlepsi to celkove propojeni sveta a pritom kazda lokace uplne jina. Bb je prazdnejsi a hodne se recykluji nepratele, jen maji vic zivota a prostredi je trosku mene rozmanite o vybave nemluve. A i ten pribeh me tak nenuti pokracovat. Asi do ds3 hned nepujdu, pockam na goty s dlc a budu doufat, ze se priblizi jednicce a a barevna dvojka bude zapomenuta.
    • Spíše opačně. Ta hra ze začátku pro mě mírné zklamaní a pak se to neskonale rozjelo. Příběh tě nenutí? Tak ono to začíná v podstatě zabitím Rom(chudák malá) a pak to nabere tempo.

      Ti nepřátelé se spíše recyklují ve městě, což je logické, jelikož bestie se vytvořili z jedné krve a hlavně z obyčejných lidí. Okolí města je to lepší. Dungeony jsou pak specifické, jelikož tam žila prastará rasa, což umožňuje tvůrcům rozjet plnou představivost.
      • Chalice dungeon jsem zatim projel jen jeden. Prvni pokus az final bossovi bez lampicek, ale uz jsem byl high level, tak to bylo snadne. Moc me to nebavilo, pribehove mapy jsou lepsi. Ma cenu jet dalsi chalice? Jsem pouze offline. Ted se vrhnu na dlc a pak dokoncim regulerni hru.
        • Plus kameny (gemy) do zbraní. Ty nejlepší najdeš jenom v dungeonech. A v těch pozdějších i docela dost upgradovacích materiálů (chunky i pár blood rocků).
        • tak samozřejmě ty první nestojí za řeč, to dá úplně každý. Za zmínku stojí až Defiled dungeony, kde najdeš výzvu, jelikož máš půlku hp. Je tam Watchdog of the Old Lords, což je velice pěkný boss a solo to není vůbec sranda, jelikož dává ikčko. Následuje Amygdala a z ní padá kalich, který ti otevře boj s Yharnam, Pthumerian Queen, kterou jsi viděl po zabití Rom, navíc dává zlatou trofej, čili nutnosti na platinu. Je pravda, že některé jsou nudné a budeš se občas nutit, ale ty defiled mě bavily.
        • Kozy
          Maximálně kvůli platinový trofeji anebo Lost a Uncanny variantám zbraní.
    • Bloodborne má více nepřátel než Dark Souls nebo jiná hra. V dungeonech jsem pořád objevoval nové a nové neviděné nepřátelé. Navíc Bloodborne má i lepší level-desing než Dark Souls. Výtahy, zkratky. U té hry museli opravdu používat mozek, když to vytvářeli.
      • Vždycky jsem si říkal, co výtahy v těchto hrách pohání, stojí nahoře obr, co otáčí kolem, důmyslný systém protiváhy (k tomu by stejně potřebovali další pohon) magie? Jistě to neni perpetum mobile, ostatně proto výtahy ve středověku nebyly zas tak běžné jako dnes
        • tak třeba protiváha? Kladka? Bloodborne se navíc ve středověku opravdu neodehrává.
          • protiváhu používají i moderní výtahy, ale stejně bez dalšího pohonu nefungují, kladka je nesmysl, pokud dokážeš vyrobit výtah, co bude jezdit sám od sebe nahoru a dolu jen za pomoci kladky bez dalšího přídavného pohonu, nech si to patentovat, zbohatneš *4*

            ok, neni to středověk, je to fantasy středověk *1*
            • ven jít nemůžu, jsem v práci *13*
              ale za hodinu půjdu na oběd *2*
            • já mam trochu pocit, že lidi už ani neví, co by kritizovali. Anor Londo město vytvořeno pro bohy, kde sídlí bohové a tady někdo řeší, jak v božském městě fungují výtahy. Vyserte se na hry a běžte raději ven, pokud hledáte realismus...
            • a co teprve ty příšerné šroubovité výtahy v Anor Londo. To musel designovat nějaký architekt na LSD, jen nechápu na čem musel být ten, kdo mu na to schválil rozpočet
            • několika metrový rytíř? To měří jako pět metrů? Ano, Dark Souls je fantasy, třeba je tam magický zdroj, který to napájí. Tohle není Kindgom Come...
            • další věc, ty výtahy jsou v Dark Souls často připevněny řetězy, jako například na obrázku zde http://guides.gamepressure.com/ds2/gfx/word/100449792.jpg

              když mám sto metrů hlubokou šachtu, 400 metru takto masivního řetězu musí vážit strašně moc, energie na vytažení byť jen prázdného vytahu by musela být obrovská, přitom samotná dřevěná plošina výtahu vypadá dost chatrně, pod obřím několikametrovym rytířem v brnění by se nejspíš prolomila
  • Super zrovna čtu stostránkovou knihu o příběhu v Bloodborne, už se těším na lov lore ve trojce.
    • a je na každé z těch 100 stránek vždy jen jedno slovo? *4*
      • 340 slov průměrně na jedné stránce.
        • PS. Díky Bloodborne jsem si objednal komplet spisy Lovecrafta.

          http://fantasyshop.cz/zbozi/lovecraft-spisy-komplet-1-4

          Tak mě ta hra pohltila. To se mi dlouho nestalo a ani u Dark Souls. Osobně bych raději chtěl vidět pokračovaní Bloodborne. Je tu taky někdo takový nebo dáváte přednost klasice?
          • nechci ti kazit radost, ale hry od From Software nemají s Lovecraftem společného absolutně nic. Alespoň Dark Souls ne, Bloodborne nevím, ale podle toho co jsem četl/viděl na youtube, tak taky ne.

            A to jsem od Lovecrafta přečetl víceméně všechno. Pokud chceš zažít Lovecrafta ve hře, tak si zahrej hru Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (ta hra je těžká stejně jako Dark Souls)
            • Haha, tak tohle se ti FAKT nepovedlo. Bloodborne je zatím nejlepší Lovecraft, jaký kdy mimo knihy vznikl...
            • solomon.short
              A co teprve takovy Cthulhu saves the world! :)
            • líbí se mi jak se tady vyjadřuji jedinci, kteří absolutně o Bloodborne nic neví a to AAA a Drizzt. Celý Bloodborne je jeden velký odkaz na Lovecrafta.
            • Kozy
              Tohle video pár věcí vysvětluje, a to bylo ještě před Old Hunters.
              https://www.youtube.com/watch?v=voMAx-lKfIw
            • Nemyslim, tady prostě přijedeš do města zamořenýho monstry, tisíc jich po cestě vykosíš, v průběhu zjistíš, co z nich ty monstra udělalo (lidi si zahrávali s něčim, s čim neměli) a taky sundáš pár obŕīch nelidských zrůd, popsal sem příběh Bloodborne, nebo Resident Evil? *4*
            • Kozy
              obsahují na první pohled běžnou, byť lehce zaostalou, lidskou komunitu, pod jejimž povrchem se ukrýva mrazivé tajemství

              Vždyť o tom to přece celý je, a DLC to ještě víc rozvedlo. Ta inspirace tam je od Byrgenwertu jasná na první pohled.
            • To mi moc neštymuje Lovecraftovy příběhy obvykle obsahují na první pohled běžnou, byť lehce zaostalou, lidskou komunitu, pod jejimž povrchem se ukrýva mrazivé tajemství, neobsahují stovky "in your face" monster, na hrdinu obvykle po prvních 10 minutách neskočí vlkodlak a tento hrdina taky nezabíjí monstra po tisících, ale je proti nim více méně bezmocný
            • Kozy
              Nechci ti kazit radost, ale druhá část hry je Lovecraftovskej horor.
            • Kukni video https://www.youtube.com/watch?v=voMAx-lKfIw
              Od Lovecrafta som nedavno kupil Shadow over Innsmouth prave vdaka Bloodbornu.
            • grafický styl ani atmosféra Lovecraftovi nijak neodpovídá. Ale přečti si Lovecrafta a posuď sám. Dle mého názoru se atmosféra Lovecrafta podařila zatím zachytit jen dvěma hrám, z nichž zmíněný Call of Cthulhu je jednou. Tu další nemá cenu ani jmenovat, protože je prastará
            • Cely Bloodborne je inspirovany Lovecraftom. Dlc je inspirovane poviedkou Shadow over Innsmouth
  • Vogon
    Asi nejhorší CGI trailer z celé Souls série. Mnoho věcí už jsme viděli, jinak se skoro nic neděje a navíc to šíleně hrozné vyvážení hlasitosti(Snad Fromsoft nahraje na jejich kanál trailer s lepším zvukem, jako tomu bylo v minulosti), kdy nejde skoro nikdy slyšet vypravěče. Moment kdy se objevili rytíři vypadající jako Artorias, co používali jeho meč, je sice dobré kývnutí na fanoušky, ale bojím se, že to přejde do hrozného fan-servisu jako v Dark Souls 2, kde se naprosto směšně přenesl jenom jeden covenant, samozřejmě ten který je populární meme, i přesto že už v Dark Souls jedničce dožíval jeho poslední vyznavač.
    Spíše se těším na gameplay trailer s hudbou, které má Souls série vždycky boží, viz. Bartholomew nebo All Saints' Day trailer pro Dark Souls a Cut You Down trailer pro Bloodborne.
    https://www.youtube.com/watch?v=93LFz_j5fQA
    https://www.youtube.com/watch?v=2Crk_GpxGQE
    • Vogon
      Ale když to vezmu z té světlejší stránky, tak nejhorší díl série(dark souls "2") měl nejlepší CGi trailer a nejlepší(Demon's Souls) měl nejhorší, takže to má možná i světlou stránku.
      • Tak toto vyplodi fakt len prostetnik vogon jelc *15*
        • Vogon
          Samozřejmě jsem ten komentář myslel naprosto vážně. Vždyť každý ví, že out sorcovaný CGI trailer má přímou korelaci s kvalitou hry.
      • to je magické myšlení *4*
  • Kdyz o trojce mluvi, tak jako o navaznosti na dil uvodni. Jenze pak nam servirujou zabery hry samotny a z tech caka dvojka na vsechny svetovy strany. Navic skrze kabat co nosival Bloodborne. RIP—Dark Souls za hranicema Lordranu nema cenu hledat.
  • dohral sem jednicku i dvojku xkrat, na tohle se tesim nejvic v roce 2016 :)
    • rok 2016 bude na hry extrémně bohatý, a očekávány jsou samé luxusní značky
      Kingdom Come (pro mě asi nejočekávanější), Dark Souls 3, Mass Effect Andromeda, Numenera, Deus Ex: Mankind Divided, Divinity: Original Sin 2 (kde slibovali, že jednička byla jen tréninkem na dvojku), Mount & Blade 2: Bannerlord

      pamatuju období sucha, že za rok vyšlo třeba jen jedno menší RPG.
    • shut up and take my money :D
  • Pete.palis
    zahrál bych...ale mám jen jednu klávesnici *1*
    • Kdybych to musel hrát na klávesnici, tak rovnou vyhodím komp z okna a zapálím barák.
      • tomocz
        Tak jednička byla na klávesnici zlo, dvojka už se dala v pohodě, v podstatě jako každá jiná rubačka.
        • narubáno máš tak v palici trotle. Aby jsme to mohli považovat za rubačku, tak by tam musel být nějaký lag mezi hack and slash, jak to má např. Witcher 3, Dark Souls navozuje okamžitě...
        • Draken69CZ
          až na ten mouse lag
      • Jde asi jen o zvyk, například u mě je to naopak. S ovládání na klávesnici se mi hraje pohodlněji, než s gamepadem. Ale zapálit barák u toho občas chci tak jako tak. *1*
        • Zrovna tuhle hru bych nikdy na klávesnici nehrál :D 1 i 2 sem dohrál a x360 gamepad posloužil hodně dobře.
          • Někomu se zkrátka na klávesnici hraje lépe, to neni zas tak těžké pochopit
            • tak někdo to hraje i na bubnech, ale proč si střílet do vlastní nohy...
  • pekny, ale ja si pockam az na Dark Souls 7
    • aby ses dočkal. Sám mistr tvůrce řekl, že by to bylo nefér vůči značce ji takhle dojit, a že je to poslední Souls. FS chtějí udělat nějakou klasickou JRPG tahovku.
    • Dark Souls 7: Still Not Enough Souls
  • pořád jsem čekal, kdy se to intro nějak rozjede a bude tam nějaká bitka nebo tak něco, ale ono nic

    z pohledu dnešních možností CGI docela slabota, kvalita takový lepší průměr, kam se to hrabe na videa u her od Bliiarzdu
    • Blizzard dělal dobrý. To co předvedl u posledních datáčů je naprosto trapné a jako by to nedělal ani Blizzard.
    • tyto CGI trailery mě neberou u žádné hry. Lepší je se podívat rovnou na gameplay
      https://www.youtube.com/watch?v=3cj-hjYEASk

      vypadá to skoro stejně jak jednička (což není špatně). Příběh asi nemá cenu řešit, protože ten bude nejspíš stejně rudimentární a jen naznačený jako v jedničce.
    • nightborne
      Buďme upřímní, kam se COKOLIV hrabe na CGIčka od Blizzu =). To musí připustit i náš dvorní blizz-nenáviděč GGG =).
      • Ja osobne tvrdim, ze Square Enix robi momentalne lepsie CGI videa ako Blizzard. A aj tie Zaklinacovske ich imo prekonavali.
      • to je fakt, to musí uznat každý *1*

        na mě to video dýchlo až takovou Tolkienovskou atmoškou, jak se tam zvedá ten mega lord s černou korunou a do pozadí ty chorály, mělo to takový Sauron vibe, úplně sem čekal, že tam začne rozmetávat nepřátelské šiky obřim palcátem *1*
    • Blizzardu, samozřejmě *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit