Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pete.palis
    zahrál bych...ale mám jen jednu klávesnici *1*
    • Kdybych to musel hrát na klávesnici, tak rovnou vyhodím komp z okna a zapálím barák.
      • tomocz
        Tak jednička byla na klávesnici zlo, dvojka už se dala v pohodě, v podstatě jako každá jiná rubačka.
        • narubáno máš tak v palici trotle. Aby jsme to mohli považovat za rubačku, tak by tam musel být nějaký lag mezi hack and slash, jak to má např. Witcher 3, Dark Souls navozuje okamžitě...
        • Draken69CZ
          až na ten mouse lag
      • Jde asi jen o zvyk, například u mě je to naopak. S ovládání na klávesnici se mi hraje pohodlněji, než s gamepadem. Ale zapálit barák u toho občas chci tak jako tak. *1*
        • Zrovna tuhle hru bych nikdy na klávesnici nehrál :D 1 i 2 sem dohrál a x360 gamepad posloužil hodně dobře.
          • Někomu se zkrátka na klávesnici hraje lépe, to neni zas tak těžké pochopit
            • tak někdo to hraje i na bubnech, ale proč si střílet do vlastní nohy...
  • Kvůli přestavbě baráku nestíhám skoro nic, ale na další klenot od FS si udělám čas, i kdyby nevím co. Lepší studio neexistuje...
    • Rockstar, Blizzard, Valve jsou lepší studia
      • to určitě *15*
        • tím sem myslel, že souhlasím
          • Hmm, koukám, že tu někdo v 1 ráno čeká na reakce a naklikává. Reakce během minuty. To sou ty duševní poruchy některých fanboys...
  • Musím říct že z toho co jsem z DS3 slyšel tak OST mají možná i lepší jak v BB a to je co říct(the first hunter, lady maria).

    Co se týká zápletky tak to vypadá že konečně uvidíme tzv. dark age(nebo v DS1 hodně nazývaný age of men) :) i když osobně si spíš myslím že na základě toho intra bych to spíš tipoval na svět kterej je postupně pohlcovanej "the abyss", takže těžko říct.

    Každopádně předobjednáno, From software a cd projekt red jsou jediný u kterých to dělám :)
    • spekulace komiků na youtube už se rojí
      https://www.youtube.com/watch?v=lKuIsd9mct0

      borec hru ještě ani neviděl a už natočí 20-ti minutové video, o čemu bude. Nejspíš z toho má sledovanost/prachy. To samé bylo kolem jedničky. Např. v katakombách byl Pinwheel. V samotné hře byl ukázaný asi 3 minuty (minutu cutscéna a 2 minuty souboj), ale borci o něm natočí 15-ti minutové video, kde si z prstu cucají "lore" a spekulují a spekulují.
      • Vogon
        To je vaatividya, nejhorší fanfic pisálek co jsem kdy viděl, nejen že jsou jeho videa zcestné(viz. naprosto směšné video o Solairovi, kde si "důkazy" cucá z prstu), ale navíc velkou část z nich prostě krade z subredditu a dostává za to prachy. Bylo video, které tohle dost dobře mapovalo(úhly kamery 1:1 jako video od jiného fanouška, použití stejných vět a dokonce i citátů), ale jeho fanoušci vyhrožovali(Nejvtipnější byli jeho novinářští přátelé) tvůrci toho video, tak ho smazal. Pokud chceš teorie o lore, tak se doporučuji spíše podívat na cokoliv od EpicNameBro(https://www.youtube.com/channel/UCI6keWArpxmfeiuAATv7jZw), protože ten aspoň vždycky řekne "toto je nepotvrzené, je už to trochu přitažené za vlasy, apod", řekne když tu či onou věc zjístil někdo jiný a co víc dělal oficiální knižní návody a zná se s vývojáři osobně.
        Jinak Pinwheel měl opravdu hlubší dějovou linku, i přesto že to byl jen jeden z nejlehčích bossů. Když si vezmeš jeho design a popis jeho masek(+ to jaký bonus ti dává která maska), tak už se ti začne tvořit obrázek. Když vezmeš v potaz, že je dělaný podle japonské svatební tradice, tak už to začne být jasné. A když později zjistíš, že byl pokus o svrhnutí Nita "neznámými", a že málokdy jsou Miyazakiho dějové linky zakončeny takhle otevřeně(často jsou otevřené typu více možností interpretace, ale ne typu "neví se kdo") a Pinwheel je jediný v katakombách, tak ti to ještě trochu promaže kolečka. A pak když se iluze Pinwheela motají kolem Nitovy hrobky, tak si většina hráčů udělalo jasný obrázek.
      • Tak ona ta hra není založená na ničem jiným než na spekulacích. A je to dle mého názoru druhý neučinější způsob vyprávění který se dá najít. Ano přímé vyprávění je lepší(ale musí se udělat dobře), ale tohle hledání střípků příběhu je možná i lepší v tom že člověk tu hru skutečně hraje. Upřímně řečeno radši strávím desítky až stovky hodin ve hře a z toho třeba 25 hledáním příběhu, který potom co si ho složím možná nebude takovej jak ho vymyslel tvůrce ale bude furt 2x lepší jak příběh natvrdo podanej, protože do jistý míry jsem do toho vložil svoji vlastní představivost a nečuměl jsem tupě na cutscény. Hry se mají hrát, na sledování tu máme filmy nebo interaktivní hry.

        Třeba legenda o artoriasovy je jedna z nejlépe odvyprávěných legend který jsem kdy viděl(a to se víceméně komunita na některých věcech nemůže úplně shodnout).

        A vaati je v tomhle možná nejlepší youtuber na lore ze souls her vůbec.(I když mám radši styl terra mantise).
  • Super zrovna čtu stostránkovou knihu o příběhu v Bloodborne, už se těším na lov lore ve trojce.
    • a je na každé z těch 100 stránek vždy jen jedno slovo? *4*
      • 340 slov průměrně na jedné stránce.
        • PS. Díky Bloodborne jsem si objednal komplet spisy Lovecrafta.

          http://fantasyshop.cz/zbozi/lovecraft-spisy-komplet-1-4

          Tak mě ta hra pohltila. To se mi dlouho nestalo a ani u Dark Souls. Osobně bych raději chtěl vidět pokračovaní Bloodborne. Je tu taky někdo takový nebo dáváte přednost klasice?
          • nechci ti kazit radost, ale hry od From Software nemají s Lovecraftem společného absolutně nic. Alespoň Dark Souls ne, Bloodborne nevím, ale podle toho co jsem četl/viděl na youtube, tak taky ne.

            A to jsem od Lovecrafta přečetl víceméně všechno. Pokud chceš zažít Lovecrafta ve hře, tak si zahrej hru Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (ta hra je těžká stejně jako Dark Souls)
            • Haha, tak tohle se ti FAKT nepovedlo. Bloodborne je zatím nejlepší Lovecraft, jaký kdy mimo knihy vznikl...
            • solomon.short
              A co teprve takovy Cthulhu saves the world! :)
            • líbí se mi jak se tady vyjadřuji jedinci, kteří absolutně o Bloodborne nic neví a to AAA a Drizzt. Celý Bloodborne je jeden velký odkaz na Lovecrafta.
            • Kozy
              Tohle video pár věcí vysvětluje, a to bylo ještě před Old Hunters.
              https://www.youtube.com/watch?v=voMAx-lKfIw
            • Nemyslim, tady prostě přijedeš do města zamořenýho monstry, tisíc jich po cestě vykosíš, v průběhu zjistíš, co z nich ty monstra udělalo (lidi si zahrávali s něčim, s čim neměli) a taky sundáš pár obŕīch nelidských zrůd, popsal sem příběh Bloodborne, nebo Resident Evil? *4*
            • Kozy
              obsahují na první pohled běžnou, byť lehce zaostalou, lidskou komunitu, pod jejimž povrchem se ukrýva mrazivé tajemství

              Vždyť o tom to přece celý je, a DLC to ještě víc rozvedlo. Ta inspirace tam je od Byrgenwertu jasná na první pohled.
            • To mi moc neštymuje Lovecraftovy příběhy obvykle obsahují na první pohled běžnou, byť lehce zaostalou, lidskou komunitu, pod jejimž povrchem se ukrýva mrazivé tajemství, neobsahují stovky "in your face" monster, na hrdinu obvykle po prvních 10 minutách neskočí vlkodlak a tento hrdina taky nezabíjí monstra po tisících, ale je proti nim více méně bezmocný
            • Kozy
              Nechci ti kazit radost, ale druhá část hry je Lovecraftovskej horor.
            • Kukni video https://www.youtube.com/watch?v=voMAx-lKfIw
              Od Lovecrafta som nedavno kupil Shadow over Innsmouth prave vdaka Bloodbornu.
            • grafický styl ani atmosféra Lovecraftovi nijak neodpovídá. Ale přečti si Lovecrafta a posuď sám. Dle mého názoru se atmosféra Lovecrafta podařila zatím zachytit jen dvěma hrám, z nichž zmíněný Call of Cthulhu je jednou. Tu další nemá cenu ani jmenovat, protože je prastará
            • Cely Bloodborne je inspirovany Lovecraftom. Dlc je inspirovane poviedkou Shadow over Innsmouth
  • Nejlepší ze všeho je stejně to poslední DLC, to bylo poslední mozaika do skládanky a jenom kvůli tomu DLC je to za 10/10 a hra roku. Smutné je, že tu není recenze a v Levelu už dávno byla...
  • Já nechci další fantasy hru. Já chci další gotický horror. Naprosto děsivá atmosféra Upper cathedral ward byl největší herní zážitek posledních let.

    Takže fantasy Dark Souls si můžete nechat...
    • A hodně lidí zase chce středověkou fantasy :)
  • TheGGG
    to zas budou nervy...
    vypadá to luxusně
  • dohral sem jednicku i dvojku xkrat, na tohle se tesim nejvic v roce 2016 :)
    • rok 2016 bude na hry extrémně bohatý, a očekávány jsou samé luxusní značky
      Kingdom Come (pro mě asi nejočekávanější), Dark Souls 3, Mass Effect Andromeda, Numenera, Deus Ex: Mankind Divided, Divinity: Original Sin 2 (kde slibovali, že jednička byla jen tréninkem na dvojku), Mount & Blade 2: Bannerlord

      pamatuju období sucha, že za rok vyšlo třeba jen jedno menší RPG.
    • shut up and take my money :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit