Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mozno keby taku diskusiu viedol pred tym nez tu "radoby konzolu" vyrobyli tak by teraz nemusely "analyzovat" jej mizerne predaje a nezaujem ako hracov tak aj vyvojarskych studii.
  • Osviceny
    musím dát palce nahoru
  • No jo ale to jste vy - Nintenďáci. Vy jste jasní - konzoli si koupíte. Ale pak vidíte jak se vám vaše milovaná firma odmění... Jenže tohle je cesta do pekel. Videohry jsou trh. Cílem výrobce je urvat si co největší podíl na trhu, který musí růst. Nintendo ten podíl mělo ale jak vidno bylo mu to jedno. Wii zabilo, Wii U nedovede prodat. Já jsem opravdu starý pařan a nedovedu si představit jak ve třiceti mastím hopsačku s Máriem, nebo hraju RPG za ušatého zeleného trpajzlíka v pyžamu... Nemluvě o tom že hopsačky mě bavily v dětství, ale dneska ? Metroid může být fajn ale je to střílečka z vesmíru a já nějak nepřišel střílečkám z vesmíru na chuť... Prostě jsem normální pařan, který si občas ještě zapaří, pro odreagování... V tomhle mi chování Sony a Microsoftu příjde mnohem víc fér, to jsou prostě komerční firmy a vydávají to co hráči chtějí, pokud něco chtít přestanou tak se na to vykašlou a občas si lezou do zelí, viz GT vs Forza... kdy Forza vznikla jako protiváha GT a dnes se vedou spory která série je lepší... (U mě je to jasné - Forza v Praze, ale koupím si PS-4 takže...) Nintendo je zkrátka Nintendo. Může tedy vydávat čím dál tím víc Mario, Zelda, Metroid her... ale tím si podíl na trhu asi nezvýší, protože prostě některé zákazníky tahle "nintendovská rozjuchanost" irituje. No a hrát třicet let to samé, jen v jiné grafice ? Asi tahle - jako dvanáctiletého kluka mě bavily Želvy Ninja. Ale dnes na ně nekoukám. Ale Nintendo si myslí že jeho hráči se přesně takhle chovají. Kdo ví, možná ano, ti skalní, ale noví ? A nemyslím rodiče dětí, protože Wii se degradovalo na hračku v pravém slova smyslu, i s tím že na ni padá prach... Protože Nintendo ji přestalo podporovat...
  • Vsadím se, že pan Iwata si to ted nechal všechno přeložit z této diskuze a od místních mudrců, co neměli žádnou Nintendo konzoli v ruce a hrajou jen pirátský hry na PC, převzal pár ZASADNICH mouder a začlenil je do Strategické koncepce Nitnenda pro roka 2014-2025.
  • Osviceny
    Problém není vysoká cena, ale to že konzole je strašná keplovina, netřeba více dodávat... sbohem a šáteček
  • i ta lego hra vypada perfektne skvela nahrada za simpsons hit and run proste takove GTA pro deti... skoda ze to vyslo jen na mrtvou platformu
  • Muze prosim nekdo zphotoshopovat obrazek tak, aby Iwatovi na ilustracnim obrazku trcela katana z bricha?
  • Nintendo malo potencial urobit podobny kusok ako M$, ked o rok skorsim launchom vyfukol PS poziciu jednoznacneho leadera. Uspech Wii bol zalozeny na casual cviceniachtivych zakaznikoch a toto nemohol tabletogamepad nijako zopakovat. Preto mali ist do poriadneho hardware porovnatelneho s ps4/x1, o rok skor by to zabezpecilo zaujem multiplatformnych vyvojarov, pretoze ocividne nemaju peniaze aby zivili vyvoj vlastnych exkluzivit na v potrebnej system seller kvantite aj kvalite. Pritom cena mojla byt kludne vyssia, vzdy ju mohli znizit pri nastupe ps/xbox.
  • zdeeneek
    Z 3DSka jsem byl dlouhou dobu taky zklamanej - po dohrani Super Maria a Zeldy jsem dlouho nemel co hrat. V poslednich par mesicich se ale objevilo par zajimavych her - Castlevania, Fire Emblem, Animal Crossing a hned je co hrat. A nekdy v rijnu maji vyjit pokemoni.
  • Podle mě nevyužitý potenciál konzole, málo exluzivních her potažmo vůbec nějaké skvělé hry... Být Nintendem, cílil bych na mladší hráče z hrama který měli úspěch. Podle mě je šílenost pouštět se v Evropě do boje s Xboxem a PS. Myslím si že Evropskej trh je tak pro tyhle 2 konzole. Nedá se holt věčně žít z toho co bylo a podle mě Nintendu tady trošku ujel vak
  • byly dvě ještě ZombiU
  • *1* A člověk by řekl , že by firma produkující konzole měla mít už před uvedením HW na trh smluvně zavázány dvorní výrobce SW s přichystanými potenciálními hity , právě kvůli prvotní rázové penetraci mezi zákazníky.
    Jenže buď je dnes konkurence tak vysoká , že unika HW jednotlivých konzolí nedokážou být prodejním trhákem , nebo prostě kvalita vydaných titulů se stávajícím marketingem nepřevyšuje okolní mainstreamové platformy a to pak vede k zásadním existenčním problémům ...
  • Hry jsou na vitu drazsi, ale ne o tolik, to prehanis. A na druhou stranu mas mnohem lepsi ovladani a baterka v tabletu/mobilu ti vydrzi na dulezitejsi cinnosti.

    Konkretne tetris nemam, ale mam dva mahjongy, jeden stary minis a jeden nativni, ktery vysel ted a stal 80 Kc. Nebo jsem koupil nedavno vyslou taktickou rpg tahovku Legends of War za 377 Kc, sachy mš staly 165 Kc, Superfrog HD a Alien Breed za 172 Kc, za paradniho Sly Coopera jsem dal 377 Kc. Tri moje nejdrazsi hry jsou Soul Sacrifice 918 Kc, Gravity Rush Special Ediťion 845 Kc a Unit 13 720 Kc a tojsou vybořne hry, ktere si jinde nezahrajes. Kdo je skoupy na korunu, ten si docela dobre vystaci s hrami zdarma v ramci PS+. Medialni obraz vity je mnohem horsi, nez jaka je skutecnost. Tento obraz vytvari a siri lide, kteri Vitu snad ani nikdy nevideli. Kazdopadne neznaji realne pomery a rikaji kraviny jako ty.
  • Jack1947
    ´´Problemem krome, vyssi ceny je i to ze nema zadnou konkurencni konzoli se kterou by na trhu mohla merit sve sily¸¸ Tudiz, potom to ma tato konzole, vice nez tezke aby zaujmula sirsi spektrum hracu.
  • A je to jasny... Iwata se mel zeptat tady a hned to mohlo dopadnout jinak.
  • ja som tuto "konzolu" vobec nepochopil...co to vlastne je?
    Daju sa na tom hrat pohybove hry ako na wii? Je to spetne kompatibilne?
    ked hraju viacery tak si kazdy musi kupit ten ovladac? Cele WiiU?
    mne to pride ako obycajny tablet s ovladanim.
    Preco nespravili Wii 2 ? Stacilo dat riadny HW aby sa na to dali robit poriadne hry.
  • jedna vyborna exclusivka by tu prece jenom byla a to monster hunter!
  • Redneck
    Mě by vyhovovalo, kdyby Nintendo udělalo zase 8i bitovou konzoli jako bylo NESko. Teda takhle, hry by byly v oldschoolový grafice, ale měly by víc obsahu a možností. Na NES bylo takovejch her a titulů, že by bylo furt co vyvíjet, kupovat a hrát. Věci jako River City Ransom, Ninja Gaiden a Eliminator Boat Duel jsou naprosto super i teď a není to jen mojí nostalgií. Je mi jasný, že dost těch jednodušších her by dnes už neobstálo, ale pořád jich na tom NESu zbejvá celá řada, která by stála za pozornost.
    To samý by měla udělat Sega s Genesisem (Mega Drivem).

    Ta moderní retro vlna není kolikrát špatná, ale mít podporovaný 8i a 16i bitový konzole v dnešní době by mi udělalo fakt velkou radost. Fakt bych si ty hry kupoval, určitě víc než "hity" jako NFS atp. ...
    Ta oldschool grafika má svý kouzlo a vždycky mít bude. Pixely a sprity FTW!!
  • A to dost silně. Stejně jako to, že v Metroidu nám nabídli remake dvou dílů, jeden nový a jeden spin-off. To je málo, pokud ta série má držet konzoli. Zeldy nám na konci životnosti konzole nabídli jeden díl (do té doby pouze jeden přepracovaný díl z Dreamcastu). V těch skákačkách alespoň byl Mario, Kirby (byť přišel docela pozdě) a Donkey Kong (který přišel ještě později). Ale zase - Kirby a Mario jsou třeba přes kopírák. A originální hry jako Lost in Shadows vyšly v tichosti jednou za uherský rok.
  • Jj zelda mela vyjist spolecne s Wii U... tohle fakt zaspali.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit