Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • xnire
    No nevím nevím, kdyby např. z Halo singleplayeru odstranili příběh, byla by to taková "tupá" , zábavná střílečka kde kosíte Covenanty bezdůvodně. Příběh mi dává důvod proč jím ty zadečky (p*del je sprosté slovo ? *1* ) nakopávat. Příběh je od toho, aby vás motivoval pokračovat a když se skloubí s dobrou hratelností, je na světě hit.
  • Nejhorší co lze udělat u hry, je mučení pomocí filmových scének. Hrál jsem FC3 po druhé a kvůli dlouhým scénkám jsem se na to v*sral. A když jsem padal spoutaný do díry vody, musel jsem nesmyslně si rozbít klávesnici mačkáním tlačítek, abych se osvobodil. Znáte to, zmáčkni A W S D SPACE a bude z tebe velký kluk. Pokazil jsem to asi 3x a vždy jsem si musel vyslechnout rozhovor dlouhý asi 6 minut než jsem mohl skočit. Příběh je OK, ale nemožností přeskakovat scénky dostává hráč pocit, že mu ho hra vnucuje. Když se to hraje poprvé OK, ale pokud je příběh béčkový, podruhé to nemá smysl si znovu protrpět.
    • Přesně to si u FC3 taky pamatuju, to padání a ta šíleně dlouhá scénka předtím. Ono dokonce to QTE bylo dost divný. Pak už se to dalo.
    • Chudáčku aby tě neubylo.
      • Uklidni se laskavě. Já jen chci hru, která by byla zase hrou a ne něco mezi hrou a filmem. Pořádnou střílečku třeba. Crysis, COD, FC atp. Chci-li ty hry hrát po druhé, budu muset procházet 100x viděné filmečky jak oslík s vykulenýma očima.
    • Jack1947
      Vidis a ja to hral presto ze mi mizely Savy... ta hra se dala doparit i za den. Tohle co tu predkladas, uz vazne je jak plac ... *7*
      • Toto mi ani nestojí za odpověď.
        • Jack1947
          Muzes brecet ... co na tom nechapes ? "Daleky plac". *15*
  • Alebo si proste len starsi.. :-)
    • Whoops, to mala byt reakcia :(
      • Stane se. Přesto mi přijde komentování propracovanější tady než třeba na YT, Stream, Zive atp.
  • Tak treba rozdelovat v jakem zanru je pribeh nutny... nekdy je pribeh jen naplast na hru, aby to "cele" davalo nejaky "smysl". (Call of Duty) Bohuzel je mnoho her co si na "pribehu" zakladaji, tedy nemaji zabavne herni mechanizmy, nebo maji sterilni prostredi, a az trapne "copy/paste" ukoly. Nakonec ani ten hlavni "pribeh" nestoji za nic.
    Napriklad takovy SandBox Far-Cry3 ma (pod)prumerny pribeh, a prumerne herni mechanizmy. Za svou totalni PRUMERNOST dostal 8/10. Proc? Protoze na herni scene je tezke s necim "aktualnim" srovnavat. Hratelnost 6/10, Pribeh 5/10.
    Proc DOOM byl uspesny? Za nedlouho Heretic, Hexen, Shadow Warrior, Duke3D, Blood, Quake... vsechno to byly (da se rict) uspesne HRY! Byl v nich pribeh? Mozna tak v titulcich danych her. Jde hlavne o ATMOSFERU! Dane Hry hodnotim: Hratelnost 8/10, pribeh 3/10.
    Proc Call of Duty je uspesne? Ne diky pribehu, nebo neustale kopiraci... jde o tu atmosferu velkolepe bitvy s terorizmem, (ano, je to proste tema 21stoleti) kdy bojujete proti (ne)organizovane prevaze. Jen ten TUNEL to castecne kazi. Hratelnost 8/10, Pribeh 5/10.
    (Ted si vzpomente na stare FPS hry 90let... kazda z nich mela atmosferu a pribeh byl jen zaminka toho vseho, co se deje... zbytek byl na Vas.)
    Skyrim... proc ma uspech? Kvuli pribehu? Ne... kvuli atmosfere! Pocit neohrozeneho valecnika co putuje krajinou a voli si svou cestu napric neznamemu... to je Skyrim. No... pro me byl taky nedotazeny, protoze ta absolutni tupost a doslova strasne animace postav, mi ten cely dojem kazil. Herne to byl taky zase prumer. Ac nezapomenu na sveho prvniho, sestreleneho, draka, to bylo jak z filmu. No a pribeh... prumer, ale bocni Questy meli sve kouzlo. Hratelnost 7/10, Pribeh 6/10.
    Diablo2 taky nema pribeh a ma suprovy uspech diky originalite, atmosfere. Pribeh? Mozna neco tam melo byt, ale nakonec to zustalo jako zaminka, ktera byla: "KILL everything that is not human!!!" A samotny herni mechanizmy, jsou vysperkovany k sve dokonalosti! Hratelnost 9/10, Pribeh 4/10.
    PlanetscapeTorment... tak to je PRIBEH sam o sobe! Ne pro kazdeho, ale svou kvalitou je natolik vyspely, ze by Vam dnesnich 10/10 pro tu HRU nestacilo! Popisovat tu hru je zbytecne, jen napisu tohle: Je to takovy Klenot, jako pravy obraz "Mona Lisa". Ne kazdeho to zajima, ale je to nefalsovana Kvalita. Hratelnost 8/10, Pribeh 11/10. :-)

    Skoda... dnes si uz rikam, ze "Hry nejsou Hry, ale iluze Her."
    • C-BEAM
      výborný príspevok, díky.
  • Já bych to zase nehrotil. Kapitán John Brown má pravdu v tom, že je super, když si člověk v dobře udělaném sandboxu udělá vlastní příběh - pro mě například Elder Scrolls nebo série Civilizace. Na druhou stranu, v sandboxu si člověk nikdy neuděolá příběh se skutečnou myšlenkou nebo pointou - na to je třeba pevná ruka vypravěče. Bioshock Infinite, Last of Us, Planescape Torment atd. člověk v sandboxu neudělá. Prostě oba přístupy jsou dobré na něco.

    Podle mě ale je něco špatně na hrách Bioshock Infinite, kde je super svět a příběh, ale to střílení je tam pro spoustu lidí spíš na obtíž. To měl možná Brown na mysli.

    Každopádně podnětný článek!
    • Co se týče sandboxu a příběhů - Faster Than Light *14*
    • Tilwaen
      Pěkný příspěvek. Jen bych dodala malou věc:

      "Podle mě ale je něco špatně na hrách Bioshock Infinite, kde je super svět a příběh, ale to střílení je tam pro spoustu lidí spíš na obtíž. To měl možná Brown na mysli."

      To přeci ale není důvod pro to, aby se kašlalo na příběh, ale pouze aby se zapracovalo na hratelnosti *4*
  • Taky se mi líbí vize, že hráč si tvoří příběh sám. Ostatně třeba z Rome:TW (1) mám do teď jeden z nejsilnějších zážitků, které jsem z her kdy měl, protože jsem si za celou dobu hraní poctivě pracoval na svém příběhu a pocit kdy jsem dobyl celou Evropu (respektive ji nechal uvrhnout do chaosu rebelských měst) byl k nezaplacení.
    • Podobně je na tom Crusader Kings a Europa Universalis. To vtažení do děje, kde se generují události, ale mým zásahem se prohlubují, je taktéž fajn.
  • RakeW
    Nadpis jak ze Super.cz *7*.
    • Komentář jak ze Super.cz *7* .
    • Tech tu je, tenhle druh nadpisu nesnasim
  • thrax.14
    Osobně nevím jak si Brownova slova vyložit. Alibismus? Scénáristům dochází nápady, tak si tvořte příběh sami? Myšlenka samotná nezní špatně, ale jaká bude realita? Několik let svého hráčského života se snažím lidem vysvětlit, že se nejedná pouze o bezduché střílení s hlavou zabořenou v monitoru zaprděného pokoje, ale že "koukám" na "Titanic" nebo "Avatara" stejně jako oni, ale s tím rozdílem, že se do dění aktivně zapojím a na konci mě čeká stejně dramatické a úžasné finále! Jenže nezbude z hraní díky vizím p. Browna a jemu podobným pouze ta "bezduchá střílečka" v zaprděném pokoji? Nejsem si jist *7*
    • a není lepsi si to dramaticke finále vytvořit tak nejak sam nez jen pasivne koukat co si pani vyvojari za pomoci nejakeho grafomana vymysleli? Pribeh ve hre by mel byt jen prijemny doplněk. Me osobne nikdy nenapadlo hrat hru jen kvůli pribehu, jaksi mi to nestaci, chci skutecne hrat a to tak aby me to bavilo, a ne jen cekat na další cut scenu nebo tabulku s haldou textu.
      • thrax.14
        Ano ta myšlenka zní dobře, ale je někdo schopen ji uvést do praxe? Nedokážu si to asi představit *6* . Například u zaklínače *8* . A pokud to mam chápat jako RP u MMO, tak docela váham *13*
      • Spousta her ma dobrej pribeh, ale co stane když ten pribeh z te hry odstraníme..zustane mnohdy podprumerna herni napln, která by bez pribehu byla jen stezi hratelna. A to je podle me spatne, definece slova HRA a HRAT je podle me uplne neco jiného.
  • mondzi
    Terraria! Príbeh sa tu rozpráva sám a skutočne to funguje. Hráme to nezávisle s kolegom a každý má vždy iné historky. A tá motivácia preskúmávať, ísť na výpravu za surovinami, niečo si vyrobiť, zabiť bossa atd. je oveľa silnejšia ako naskriptovaný príbeh pretože je takýto zážitok osobnejší.
  • Jack1947
    kašlete na příběh! ... Kaslete na SP hry, Sp udelejte jako obycejnou strilecku hlavne WOW a spoustu bloom, HDR presvicene. MP je budoucnost a nejelepe F2p a pribeh tam neni potreba. *3* *4* Hiip hiip huRRáá. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit