Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spades
    Carmack na OR je sice megahusté, ale docela mě píchlo u srdce, že už nebude dělat enginy :/

    Přecejen idTech 5 bylo boží, jen to kurvila Bethesda... Doufejme, že se dočkáme i dalšího enginu od Carmacka (S RayTracingem? Voxelama?)
    • jediný co řekl John o dalšim enginu je že na takovejhle skok dopředu neni vypočetní výkon, a dlouho asi i nebude. nic jinýho ho nedrží, technicky na papíře už tá napsaný určitě dlouho

      představ si ten rachot, kdyby byl standard 32gb ram a víc, i ten idtech5 předběhl dobu o pět let, takže asi tak

      ps Oculus budou takový bomby, že se o tom dozví babky i ve zprávách na nově, protože ano, budou i mrtví hehe
      pps lidi co to zkoušeli na závodních hrách tak chrochtaj blahem, takže gimme oculus a já si dám pár koleček ve spa *14*
      • Jack1947
        No, az se vyresi ten ehm... problem s mensi nevolnosti... tak ok. *4*
      • Keyz
        32GB RAM není na PC problém. RAM stojí prd a vydrží dlouho. Klidně se může celé oblast načít předem do RAM během načítání anebo filmečku.

        Horší to je optimalizací pro GPU a CPU. Kolik her využije na PC HP technologii anebo opravu dobře všechna jádra?

        O konzolích je zase problém, že mají málo výkonný HW.
        • Delame ted takovy projekt (nic o nem psat nebudu) ale delame volumetricky teren ne voxelovy, a je fakt ze cpu je problem ale ne zas takovy (pokud to ty prvky nejsou moc maly) RAM je problem 8GB minimum 16GB taknejak to jde a 32GB by bylo fajn nicmene nejvetsi problem je pri nutnosti odstraneni starych dat z RAM a nacteni novych. Tyhle operace jsou pomale a obavam se ze v dalsich 6-7 letech se na tom nic nezmeni, ale pokud jde o nacteni obsahu tak to problem neni (presto si myslim ze 16GB s rychlim nacitani/odcitanim je lepsi nez 32/48GB s nynejsimi rychlostmi)... teren nedosahuje vysky ani rozlohy jako Oblivion a clovek nikdy nevi co hrac ve hre bude delat.. a ted si to predstavte v MP... joo podle me za mozna tak za dalsich 10-15 let mozna
          • Tak voxely boli vzdy pametovo narocne a aj budu, ak ma mat ta scena slusnu kvalitu. Inak co sa tyka pamete a vypoctov, ma prave o tom pekny technicky clanok jeden z programatorov z ID Softu, Jan Paul van Waveren (pametnici si ho pametaju ako tvoru Gladiator bota do Quake2 a potom ho vdaka tomu prijali do IDsoftu kde pracoval na botoch do Q3A), kde prave popisuje pametove prisupy a ako napriklad rychlost CPU vyrazne narastla a ked znovu prechadazli kod Dooma3 pri BFG edicii zistili ze je rychlejsie a efektivnejsie si robit vypocty znovu ako si ich ukladat do pamete a vysledky z nej potom v dalsom kroku vytahovat (jednalo sa o ratanie verexov pri keyfreymoch a ich ukladanie pre dalsie trheady).
  • Jack1947
    No aspon ze OR, mohlo byt i hur... treba mobile games only. *3*
  • legenda, guru, king, big boss carmack se bude plně věnovat oculusu? Stojí mi jak stožár, tohle bude velký a john určitě nezklame. Mrrdat zenimax, bethesda at klidně krachne. Revoluce je za dveřma
  • Wolf 3D... Spolu s NHLkem 97 hry, které jsem asi jako první samostatně hrál. Ten čas ale letí, že? :) Díky bratřím Carmackům a zbytku id Softu.
    • risa2000
      V id sice dva Carmackové pracovali, ale bratři to nebyli. Spíš to je v Texasu asi běžné příjmení *4* .
      • Máš pravdu, nedošlo mi to :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit