Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • del0
    Shodou okolností toho Dooma 2 za 1999,- sem v tý době kupoval (resp. rodiče). Na disketách! *1* Vzhledem k tomu, že si ho občas i po tak dlouhý době dám, to za ty peníze určitě stálo. *5*
  • Já nové hry na PC kupuju vždy v krabicových verzích, většina her při vydání v krabicovce stojí stejně jako na steamu při 50% slevě. Takže na tom minimálně neprodělám a navíc mam krabičku. Na steamu kupuju hlavně indie hry a AAA s alespoň 60% slevou , které mi nestáli za koupi při vydání, a které bych si jinak stejně nikdy nekoupil, a vetšinou to dopdane tak že je si je stejně nikdy nezahraju. Tak že bych neřekl že diky slevám vývojáři trpí, naopak se jim dostanou peníze od zákazníků kteří ve skutečnosti o jejich hru ani nestojí.
  • Na světě sou mnohém větší problémy než stěžování si vývojářů a prodejců... jestli se jim to nevyplatí tak at se na to vyserou, dokud budou hry stát tolik kolik stojí tak si můžou jenom stěžovat, nikdy jim normální člověk nedá za kdejakou blbost 1200kč a několik dlc za 250kc kus k tomu, a nebo digi 50-70 euro...letos si koupím 2 hry BF a Geralta zbytek stáhnu a když ne tak se nic nestane ...
  • Pravdou je, že za kvalitní hru rád zaplatím. Naštěstí pro moji peněženku těch kvalitních her vychází do roka poslední roky méně a méně. Většina preorder nebo digital stojí 59,99E.. u digitální distribuce až zarážející = nevím na co si pak stěžují, my koupíme levněji v kamenném obchodě nebo si počkáme na nějakou akci.. a pak tu marži a zisk sežere prostě někdo jiný. A s vychcaností tomu nasazuje korunu Blizzard, kdy za přístup do bety HoS (ok dá tři postavy, mj. na první si vyděláte v první bitvě) za 34.99E.. to už je fakt silný kafe..
  • Zaklinac 2, Wargame, Left 4 Dead, CS:GO a dalsie..je toho dost
  • Prave, ceny jsou mnohem mensi, protoze to kupuje mnohem vice lidi. Navic z celkovych nakladu na vydani hry, tvori vetsinu reklama.
  • Jack1947
    Mikrotransakce se (ne)násilnou formou jistě ale pomalu i nenápadně přilévají do těch velkých her...
  • Já už ani nějak nemám potřebu hrát ty nejnovější hry, co vyšly. Rád spíše opráším nějakou starší, která mne bavila a projedu si ji znovu. A dobrých multiplayerů je taky habaděj. A navíc je fajn i občas udělat nějakou tu lanparty *15*
  • Dokonalý.
  • Během čtení jsem se musel jednou hlasitě zasmát: takže nikoli konzole ničí (hardcore) hratelnost a hraní jejich her vede k lobotomii, ale mobily to jsou, kdo to všechno kur_í. Mobily, ze kterých přišly mikrotransakce. Ale dává to smysl. S tím, jak masivně ztloustnul Steam, se donáška her až do domu stala zcela fyzicky nenáročnou záležitostí a hry z celého světa má na dosah ruky každý. S tím logicky prodává víc kusů. Omyl je myslet si, že by AAA hry měl stát 2 tisíce jako druhej Doom v roce 1995. Ať stojí o polovinu míň, když jsou dostupnější dvakrát tak většímu počtu lidí, než byly kdysi. A proč se ty mikrotranskace vlastně dějou? Inu, z čistě finančního hlediska...
  • Určitě něco jo, ale teď si nevzpomenu.
  • K tomu Horse armoru v Oblivionu: Kolikrát se to používá jako příklad špatného DLC, někdy jako nejhorší DLC atd. To mi ale příjde hloupé. Tohle DLC nemá na hratelnost hry vůbec žádný vliv a je to jen skin - nic jinýho. Takže si to hráč koupil jen proto, že chtěl mít jiný skin koně. Dneska se takový typ DLC považuje především u F2P her za naprosto neškodný a dokonce správný. A říct u skinu o 2 až 3 dolary? No a co? Kolik dnes stojí skiny? Jsou kolikrát mnohem dražší...

    Daleko horší jsou DLC, která mají v podstatě negativní vliv na celkovou hratelnost. Např. takové DLC mapy do battlefieldů. Je sice pěkný, že si můžete koupit mapy, ale pak se stává, že se tím komunita začne fragmentovat, protože někdo z klanu mapu má, jiný nemá. Já měl např. jen základní BF3 (koupil jsem za plnou cenu 999 Kč) a měl jsem sakra práci najít mapu s dobrým pingem ze základní verze hry, protože lidi hráli mapy z DLC a mně se ty mapy nelíbily, tak proč bych si je kupoval? Jen proto, že je všichni ostatní koupili?

    Naprosto strašná DLC jsou pak taková, která mění verzi hry a lidi, kteří to dané DLC nemají a nemají tedy stejnou verzi hry, si nezahrají třeba s kamarádem, co si DLC koupil a změnil si tím verzi hry. *7*

    DLC ale obecně určitě špatná nejsou. Určité vysvětlení (na můj vkus moc negativně pojaté a zbrojící proti slevám) bylo v článku. Prostě další rozvoj hry je spíše chválihodný a že za to něco chtějí? No je to práce, takže chtějí dostat výplatu...
  • http://www.files.fortressofdoors.com/images/dlc.jpg
  • K Zaklínačovi 3 by mělo postupně vycházet po vydání 16 menších DLC, od alternativního vzhledu postav po nové úkoly, vždycky 2 týdně, pro všechny vlastníky hry zdarma. A vlastně i ke dvojce už všechno, co postupně dovydali, včetně rozšířený verze, dávali všem zadarmo.... ;)
  • coze on si nekdo jete kupuje hri vzdit je vsechno zdarma na torrentu lol
  • Keyz
    Kdyby takto nakupoval každý, tak by to dopadlo.

    Díky tomu, že lidé stále kupují hry za plné ceny krátce po vydání, tak těm kdo to vytvořili a prodávají jde největší zisk. Tedy je to projet podpory, jestliže koupíš hru na kterou se těšíš za plnou cenu a ne za minimální cenu po letech....

    Souhlasil bych s tím aby se nekupovali před-objednávky ale ne hry za plnou cenu. To samé nekupovat některé vojeb DLC.
  • Já si ale nekoupil GT6 ve verzi GOTY. :))
    Já myslel zdarma čerstvé a kvalitní DLC, dostupné bez platby v den vydání.
  • Chim
    Ale kdo ma proboha naladu dat za COD 39 a AC 13 bratru 1500 korun?

    GGG a jemu podobní. Těchhle zákazníků je bohužel dostatek.
  • Ńo já koupil TES IV Oblivion GOTY a tam jsem měl všechna ta malá DLC zdarma. Tak třeba to. Včetně té proklínané zbroje na koně. *4*

    Nejlepší DLC zdarma jsou ale od komunity. *3*
  • frantisek_nejezchleba
    velmi poučný článek! Díky.

    Existují v branži i DLC zdarma? Já se s nimi setkal zatím jen u Gran Turisma 6, kde mi jejich kvalita a množství naprosto učarovala. Řekl jsem si, že takhle to taky jde. Ale proč zrovna Gran Turismo? Škoda, že článek zrovna tento případ nezmiňuje. A samozřejmě je pravda, že část těch vyšlých DLC jen doplňovala hru o prvky z předchozího dílu...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit